Modernizacje sprzętu

Użytkownik Mistrz Krezysztof dnia wto, 19 cze 2007 - 20:07 napisał

Jeśli tak zrobią, to będą ogromne CHAMY bo mi nie będzie działało(najnowsze silniki graficzne sratatata grafa z 1 części najbardziej mi odpowiadała). i jeszcze grafika 3D DNO totalne sie szykuję.

[post="70243"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Wniosek? Czas na zmiany w komputerze.

Ja po szybkim skończeniu przygody z Gothiciem 3 (na razie) - który statystycznie powinien nawet nieźle chodzić na moim komputerze (jak się jednak okazało... statystyki sux!) - postanowiłem zmodernizować mój komputer tak, aby G3 bez problemu na nim poszedł. I tak będę miał problem z komputerem z głowy na jakiś czas. Wychodzi na to, że czasem dobrze, kiedy jedna z najbardziej oczekiwanych przez Ciebie gier nie chodzi jak powinna .
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz

Cytat

Wniosek? Czas na zmiany w komputerze.

To się ciebie grzecznie pytam skąd mam wziąć 2000 zł na nowy komputer. I tak moja rodzina ma z kasą na pieńku.
Odpowiedz
A ty myślisz, że ja trzaskam kasą na lewo i prawo? Człowieku, trochę cierpliwości... od razu całego komputera nie kupisz nowego. Zacznij zbierać pieniądze, dowiedz się co chcesz dokładnie wymienić i ile by to kosztowało. Tak samo dowiedz się za ile byś mógł sprzedać swoje obecne "wnętrzności".
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz

Użytkownik Jakób dnia śro, 20 cze 2007 - 17:14 napisał

A ty myślisz, że ja trzaskam kasą na lewo i prawo? Człowieku, trochę cierpliwości... od razu całego komputera nie kupisz nowego. Zacznij zbierać pieniądze, dowiedz się co chcesz dokładnie wymienić i ile by to kosztowało.

[post="70318"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Przezabawne. To powiedz kolego, jakie manewry mam JA, który mam płytę główną Socket'a 370. ha-ha-ha.
Dokupienie Ramu, usb & nagrywarki to max, co da się zrobić, i co zresztą zrobiłem . O wymianie procka możesz pomarzyć. Na tę płytę pasują tylko procki do >1Ghz. Ha-ha-ha. I co powiesz na to? A dokupic płytę główną to jak dokupić kompa. Koszty zaje...duże..


Cytat

Wychodzi na to, że czasem dobrze, kiedy jedna z najbardziej oczekiwanych przez Ciebie gier nie chodzi jak powinna


Weź Ty się lepiej ucisz, wiesz?? Takie głupoty wypisywać..

To temat o Baldur's Gate III, a nie o kosztach związanych z modernizacją sprzętu. Ja chcecie sobie o tym porozmawiać to zapraszam do Hardware & Software, tam możecie o tym pisać do woli. Kolejne posty tego typu będą kasowane - Tokar

A ja to od razu potnę bo trochę się dygresja za duża zrobila.

Odpowiedz

Cytat

A dokupic płytę główną to jak dokupić kompa. Koszty zaje...duże..


Nie czaruj kolego, nie czaruj. Jeśli patrzysz na ceny najbardziej highendowych egzemplarzy ASUSa i GIGABYTE'a to może tak jest ale prawda jest taka, ze te firmy doliczają sobie ogromne kwoty za 'markę'. Ja postanowiłem zakupić płytę mniej znanego producenta i jestem nią zachwycony, ma wszystko co trzeba (a nawet więcej), pracuje stabilnie 24/7 i kosztowała jakieś 250zł. Więcej tutaj -> http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asr...talog,kat,4736/


Oczywiscie, pełna modernizacja jest to droga sprawa ale nie należy też rozpaczać. Za jakieś 800zł jesteś w stanie kupić nową płytę główną, 2x512 markowej pamięci i procesor AMD dwurdzeniowy. Dolicz do tego jakąś kartę za 300zł i komputer jak ja to mowię 'na dziś' masz. Owszem nie należy się spodziewać wodotrysków za 1100zł ale to zależy czego oczekujesz od kompa...
Odpowiedz
Modernizacja zawsze niesie ze soba problem i koszty, ale tu sprawa jest prosta - nie masz kasy nie modernizujesz i nic na to nie poradzi nikt! Postepu technologicznego nie da się zatrzymać i basta a szczerze mówiąc odnośnie modernizacj to w zależności kto jaki komputer chce miec to sa odpowiednie koszty dla przykładu, w przyszłym miesiącu sam bede robił modernizacje kompa

Obecnie mam:
MSI: K7N2 Delta z prockiem 1.6
1.26 GB Ramu na kościach Kingstona
GeForce FX 5900 A360 TDH ( z 256MB pamięcia na pokładzie)
Quake 4 może na najwyższych ustawieniach mi nie śmiga ale na minimalnych tez nie pogrywam. 3 lata temu robiłem modernizacje wymienilem własnie na ten sprzet kupujac płyte karte i ram, procesor mam juz od dobrych kilku lat i jakoś na nim ciągne w każdym razie 3 lata temu za modernizacje zamknąłem się w kwocie 1900 zł obecnie za ten sprzet wziąłbym może z 500 zł ?? więc generalnie nie opłaca mi sie go sprzedawać, wole dać narzeczonej bo sama dziala na Duronie 600.

Obecnie chce sobie kupić:
MSI K9N Platinum /nForce 570 /Dual DDRII - 375zł
AMD Athlon64 X2 4600+ BOX 1MB/2.4GHz/S-AM2 - 434zł
2x1024MB DDR II 533MHz - 119zł (jedna sztuka, pamieci nie firmowe)
lub
2xPAMIEC DDR-2 TWINMOS 1024MB DUAL /533 4.0 BOX - 175zł (za sztukę)

Podsumowując w zalezności od pamieci zapłace 1047zł lub 1159zł

Karty grafiki nie zmieniam, bo na razie służy mi dobrze i i jest tylko pare gier w których nie sa obsługiwane nowinki techniczne, ale i na karte przyjdzie pora moze za rok albo 2, cos mniej wiecej w tym czasie. W każdym razie obecnie modernizacja kompa nie jest tak bardzo droga i mozna ja robic seriami to jest urok PC-tów Powiem tylko że nie należy skąpić na płyte główną gdyż to jest prawdziwe serce komputera.

MSI K9N Platinum /nForce 570 /Dual DDRII - 375zł
AMD Sempron 2800+ BOX 64bit Socket AM2 - 105zł
512MB DDR II 677MHz - 65zł
MSI NX7600GS-T2D256EH PCI-E 256MB 128BIT TV 2xDVI Lite - 309zł

Suma : 854zł

za 850zł mozna miec juz w miare dobry sprzęt, (mówię tutaj o przesiadce z procka 1.0 itp) który podźwignie nie jedną grę więc nie są to aż takie wysokie koszty i pracując jak i odkładając każdy jest w stanie prędzej czy później zmodernizować kompa

Dodam tylko że ceny pochodza z jednej z hurtowni w której się zaopatruje w województwie łódzkim w innych regionach te ceny mogą się różnić.
Śmierć nadchodzi w ciszy po mału, chwyć mnie za włosy i mocno pocałuj...
Odpowiedz
← Karczma

Modernizacje sprzętu - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...