[BGI] Bieganie.

Czy da się biegać? Jak myślisz?

Tak (3 głosy [25%])
Nie. (8 głosów [66.67%])
A po co mi to?!?! (1 głos [8.33%])
Czy da się biegać w BG? Czy da się biegać we wczesnych etapach gry (Candelkeep, "Pod Pomocną...")? Jeżeli tak to jak?
Oczywiście, że się nie da, tak samo jak w BG II i obydwóch Icewindach . Aby postacie poruszały się szybciej (bo ich normalne tempo jest czasami naprawdę irytujące ) trzeba użyć zaklęcia przyspieszenia .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
A ile minut takie zaklęcie przyspieszenia trwa?
Przyspieszenie trwa 1 rundę na poziom rzucającego, czyli np. czarodziej na 12 poziomie rzuca Przyspieszenie, które trwa 12 rund . Lepiej jednak mieć jakiś przedmiot dający stałe przyspieszenie. Raczej w każdym RPG'u takie przedmioty są. Ja w Baldurze nawet chyba 2 pary Butów Przyspieszenia miałem .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Jest jeszcze jeden sposób. Np. w IWDII są atuty. Jeden z nich to jest właśnie "pęd". Pozwala on poruszać się o 15% szybciej.


Tonari no Totoro!
Zapomnieliście o butach szybkości "Lapy geparda", tylko nie pamiętam gdzie one leżą.
"Mors omnia adequat"
Moża biegać trzeba tylko oddać odpowiednią komęde
Żyj od miecza, żyj długo i szczęsliwie!!
Kochaj mnie, szalej i nie pytaj co dalej...
Ja zrobiłem tak:
Włonczyłem grę przez neta i sposobem import export zrobiłem drużynę z sześciu gości którzy mają ekwipunek z końcówki BG i potem pozbierałem 6 par butów szybkości i dałem je memu głównemu.
Potem włączyłem grę dla jednego gracza i maiłem 6 par butów szybkości i cała drużynka gnała jak młode koniki
← Baldur's Gate
Wczytywanie...