[GIII] Gothic 3 & Oblivion

Witam. Na tym forum dużo już było dyskusji "Oblivionie kontra G3". Zakładam ten temat, żeby moderatorowie mogli to wszystko tu połączyć, bo takie off-topy leciały, że....strach. Jedni wolą Gothica 3, a drudzy Obliviona. Powiem wam szczerze, że JA wolę G3, ponieważ dla mnie on jest dużo ciekawszy. W oblivionie chodzisz, zabijasz, nawet można się AUTOMATYCZNIE przenieść z miasta do miasta i to jest gra... W G3 nie ma czegoś takiego..... Jak np. W Oblivionie szedłem do Kvatch, do Martiusa. Położyłem się na biurku i tylko wciskam klawisz "w". Idę...idę i nic. Żadnego potwora. Raz się trafił wilk, ale to odosobniony przypadek..... A w G3 idziesz i zawsze będzie zębacz,STADO wilków, dziki itp. Na razie w Oblivionie jestem we wieży w tej otchłani..... Co prawda tam klimat fajny jest, ale w porównaniu z G3 jak jesteś w NOCY w lesie Nordmarskim to....tam aż strach chodzić, ale ja muszę polować, muszę z czegoś żyć..... Zapraszam do dyskusji Tylko bez kłótni, to ma być rozmowa na poziomie.... Pozdrawiam
Sądzę iż ten temat nie ma przyszłości. Już kiedyś była dyskusja nt. Gothic vs. TES i nie doprowadziła do niczego.

Można w nieskończoność wymieniać argumenty popierające każdą z poszczególnych gier. Ale po co?

Według mnie lepszy jest Oblivon. G3 zły może i nie jest ale przez niedociągnięcia i bugi np. znikające NPC, uniemożliwia czerpanie przyjemności z gry. Co prawda co jakiś czas są wydawane patche poprawiające bugi, ale jeśli mam wydać 100zł na grę która wygląda jakby nie przeszła beta testów to tą 100zł wyrzucam w błoto. Więc jest logiczne że wole dołożyć 50zł i mieć grę która nie ma praktycznie bugów.
Fakt. G3 ma dużo bugów, ale nie przesadzajmy! Nie jest tak źle! Teraz jak grałem, to jak skoczyłem ze skały to wydawało się jakbym chodził po powietrzu..... On nie spadał tylko leciał w dół, a ja mogłem ruszać kończynami jak bym w ogóle nie spadał.... G3 jest bardziej realistyczną grą niż Oblivion. Tam np jak spadam to spadam, a nie jak w Obku ot co. Jeśli chodzi o wywalanie pieniędzy w błoto, to się nie ZGADZAM. G3 WARTO powtarzam warto mieć i grać..... Nie wiem czemu, ale Oblivion najzwyczajniej mnie NUDZI! Nie ma tego czegoś co ma Gothic,Gothic2,Gothic3.
@Ashgan, wiesz jeśli ci coś nie odpowiada to zawsze możesz znaleźć temat, który będzie cię w pełni zadowalał.... Piszcie....!
No widzisz ciebie Obek nudzi a mnie nie. Ale nie powiedział bym że G3 jest bardziej realistyczne od Obeka ale skoro tak uważasz to mi nic do tego.
Moim skromnym zdaniem twórcy GTA (Rockstar games ) powinni brac przykład z PB i stworzyc świat choc w
25% tak duży różnorodny i interaktywny (ale nie tak zabugowany ) jaki jest w GOTHIC 3
Lfp for GvG
Gothic 3 i Oblivion to są podobne gry, zarówno jedna jak i druga mają swoje większe jak i mniejsze wady i zalety. Np dla mnie w Gothic 3 jest ciekawsza fabuła niż w Oblivionie ale Gothic jest bardziej niedopracowany i tak ram ciągnie że np u mnie po 1 godzinie gry w Gothic 3 wychodzenie z gry trwa 5 minut . Ja bym Obliviona ocenił na 9+/10 a Gothic 3 na 8/10, myślę że gdyby nie te 2 wady to Gothic 3 był by fajniejszy i dałbym mu 10/10.
To nie jest temat która gra jest lepsza, ale którą lubię bardziej/w którą gra mi się lepiej.
Obie gry są nieco inne i kierowane w nieco inne gusta, dlatego osobiście uważam, że temat ten jest zbędny.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Gothic 3 byłby lepszy gdyby nie te bugi... Oblivion nadrabia większym światem i lepszą grafiką


Ja wolę białą czekoladę od gorzkiej

Zamykam


Tonari no Totoro!
← Gothic
Wczytywanie...