[NWN1] Parowanie - pytania

Mam pewne pytanie. Czy jeśli gram zbrojnym, nie poświęcać pkt. umiejętności na "parowanie"? Ponieważ zauważyłem, że gdy zakłada się coraz lepsze zbroje, umiejętność ta drastycznie spada. Proszę o możliwie szybką odpowiedź.

(Informuję również, że podobnego tematu nie znalazłem).









Odpowiedz
Wiesz... parowanie opłaca się dawać, jeżeli gra się kolesiem latającym w lekkiej zbroi. Choć jak grałem, to zawsze dawałem w parowanie.

Cytat

Moim zdaniem nie ponieważ jak używam parowania to kolesie i tak mnie trafiają(lol),ale wybór należy do ciebie

Może masz za niskie parowanie?
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
parowanie jest bardzo dobre, ale nie typowymi postaciami walczącymi. Szybciej kogoś zaciachasz normalnymi ciosami
[font="Trebuchet MS"]Viva la Venezuela[/font]
Odpowiedz
Czy da się używać tej umiejętności jak się walczy dwoma broniami jednocześnie?
Odpowiedz
Oczywiście że się da. Można to bardzo łatwo sprawdzić, szczególnie łowcą.

[Dodano po chwili]

Czas odświeżyć temat.

Teraz zaś mam inne pytanie. Czy jeśli np. będę miał 10 pkt. parowania i założę pełną płytówkę oraz wezmę do ręki pawęż, czy wtedy także będę sukcesywnie parował ciosy i przeprowadzał kontrataki? Nie chodzi mi o to, w jaki sposób kogoś szybciej zabiję, ponieważ są różni wrogowie i czasami przydaje się tryb obrony. (Przynajmniej ja tak uważam).

Chyba, że będę nosił w ekwipunku dwie zbroje i już. Albo zdejmował czasami pawęż.

Proszę o odpowiedź.

P.S.: Jeśli nie pojawi się odpowiedź, to zrobię konkurs wiedzy o Neverwinter i dam to jako pierwsze pytanie z nagrodą.









Odpowiedz
Moim zdaniem płytówka i pawęż dają kary. W końcu po coś są...
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
To, że są kary to wiem. Tylko czy te kary (u mnie jest -18 przy parowaniu) coś pogarszają?
Zauważyłem, że gdy walczę bez tarczy i w gorszej zbroi wtedy moja postać paruje ataki. Ale gdy jest bardzo dobrze opancerzona, wtedy jej raczej nie trafiają (tj. pudłują). Ale wtedy ataków nie paruje. Więc czy z parowaniem jest tak, że gdy ktoś trafia mojego bohatera, cios może zostać sparowany?









Odpowiedz
Parowanie NIE JEST umiejętnością bierną. Ją trzeba aktywować(jak np. Potężny Atak). Jak wybierzesz ikonkę z parowaniem, to pojawi się nad głową twojej postaci napis "Tryb Parowania Włączony". Wtedy nie atakuje, tylko blokuje ciosy i czasem wyprowadza riposty.
Efekt wizualny, jakby twoja postać parowała(bez trybu parowania), to znak, że przeciwnik nie przebił twojego KP.
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Parowanie - pytania - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...