[GIII] Wykrycie wirusa podczas instalacji G3

pomocy.......Gothic 3 nie..nie chce się uruchomić...był wirus podczas instalacji : Heur.Win.32 no i podczas instalacji błąd przy kopiowaniu pliku(gothic3.exe) !! Sprawdzałem na kompie mojego kumpla ale u niego wszytko cacy..nie ma wirusa...nie ma błędu przy kopiowaniu pliku..a u mnie wirus i błąd ..Proszę o pomoc !!

{o co było tutaj napisane fioletowym kolorem myślałem że mam to usunąć}
For me reinstal najlepszy :]

Instalacja windy + oprogramowania + niezbędnych gier typu GW i WoW zajmuje ok 2 godziny 30 minut.

Nie baw się w żadne antywirusy bo to jest badziew :>

Wytłumacz mi o co chodzi bo nierozumię..
Wrzucasz do napędu płytkę instalacyjną z windowsem.
Uruchamiasz ponownie komputer.
Wchodzisz do biosu i ustawiasz uruchamianie płyty po restarcie.
Czyścisz dysk.
Instalujesz Windowsa.
Instalujesz potrzbne oprogramowanie razem z G3.
Cieszysz się grą.

Zobaczę jutro czy się uda..oczywiście może sie nieudać

[Dodano po chwili]

taka fajna gra a może niedziałać oczywiście może sie udać..zobaczymy jutro..
A ja się nie zgadzam! Wygląda na to, ze twój antivirus rozpoznał w pliku exe Gothica jakiegoś wirusa. Algorytmy heurystyczne właśnie tak działają, że sprawdzają pliki i szukają czegoś podejrzanego. Bardzo możliwe, ze algorytm źle zinterpretował ten plik. Ja bym spróbowal wyłączyć avirka i zainstalować Gothica jeszcze raz.

@Ashgan

Nie powtarzaj mlodym takich herezji. Bardzo dobrze, że ma avirka. Trzeba mieć tylko dobrego, a nie jakiegoś nortona...

[Dodano po chwili]

Już nie mówiąc o tym, że każesz mu przeinstalowac windowsa jak on sobie z czymś takim nie umie poradzić...

[Dodano po chwili]

A ty ziomek nie zapominaj o odpowiednim nazywniu tematów.
Niestety,mój antywirus nie chce wyleczyć pliku gothic3.exe .. jak by co to mam mks_vir

[Dodano po chwili]

Bo wirusów na płycie były 3..a może skopiuje ręcznie te niektóre pliki..
@ Ekh

Nie każę mu przeinstalowywać. Gdybyś czytał mój pierwszy post wiedziałbyś że napisałem co JA zrobiłbym w danej sytuacji.

A co do antyvirów to posiadam MC Afee security centre. Jest to jeden z lepszych programów dostępnych na chwilę obecną :]

Jednak nie każdy ma ochotę ściągać 500 mb a potem skanować niewiadomo ile komputer gdy ma zaśmiecony :>

NA RAZIE(16:30)INSTALUJĘ Gothic 3..będe was informował na bieżąco

[Dodano po chwili]

Na razie(jak mówiłem)idzie wszystko cacy ..

[Dodano po chwili]

tylko że niewiem jak wyłączyć mks_vir..

[Dodano po chwili]

więc virek musi być włączony..jak jest wirus to jest kilka opcji:
a)usuń
b)kwarantanna
c)wylecz(tej opcja niechce zadziałać..ciekawe czemu..)
kórą z tych wybrać?
Antywirus orginalny gra też orginalna no i dowiedziałem się od informatyków że Heur.win.32 to jeden z NAJGROŹNIEJSZYCH wirusów a drugie może Ekh wiesz jak uruchomić w moim mks_vir opcję wylecz..no bo każdego wirusa nie mogę wyleczyć,opcja jest niedostępna ale widoczna..w tedy wiruska by niebyło (jak by co to antywirusa wygrałem na kanale ITV)

[Dodano po chwili]

chcę dodać jeszcze że mój antywirus mks_vir ma także w sobie wbudowanego skanera i inne dodatkowe przydatne rzeczy

Cytat

dowiedziałem się od informatyków że Heur.win.32 to jeden z NAJGROŹNIEJSZYCH wirusów


To powiedz tym informatyków by się zajęli może murarką... bo informatycy to z nich jak z koziej... no kiepscy są. Heur.win.32 to komunikat heurystyki i powtarzam, że nie jest to wirus tylko podejrzenie wirusa. Avir zidentyfikował w plikach gothica coś co PRZYPOMINA wirusa i uznał, że trzeba to zablokować. Jeżeli grę masz oryginalna to jest to FAŁSZYWY alarm na 99.99%.

Opcja wylecz jest niedostępna ponieważ pliki są na płycie z którą avir nie może nic zrobić. Musisz go po prostu wyłączyć albo obniżyć poziom heurystyki. Wyłączenie powinno być dostępne po najechaniu na ikonkę obok zegara i p-kliknięcie.
po pierwsze to jest PRAWDZIWY ALARM bo zmniejszyłem heurestykę,po DRUGIE u mojego kuzyna heur.win.32 zepsuł komputer..a dokładniej heur.win.32 to wirus a zarazem heurystyka..jak wyskoczyło mi to napisane było tak:
(heurystyka):Heur.Win.32 a po trzecie to troche temat zmyśliłem bo naprawdę porzczyczłem od kuzyna gothic3 żeby sprawdzić czy gothic 3 będzie chodzić mi na kompie..chodzi..ale z tym wirusem ten wirus mojemu kuzynowi zepsół komputer !! !! !!

[Dodano po chwili]

dodatkowo nie ma tam opcji wyłącz tylko uruchom mks_vir

[Dodano po chwili]

i jeszcze ta heurystyka wykryła prawdziwy błąd bo nawt jak obniżyłem poziom heurystyki to też był alarm..więc to prawdziwy wirus i informatorzy mieli RACJĘ!!
W takim razie nie ma się o co wykłócać. Jeżeli to faktycznie jest AŻ tak szkodliwy wirus (chociaż ja tam się nie znam) to proponowałbym 2 rzeczy.

1. Reinstal systemu
2. Załatwienie sobie od znajomego ZDROWEJ wersji pliku zainfekowanego z płyty G3, a potem sklecenie tego w całość.

Wiem że to ostateczne rozwiązanie jednak w takich sytuacjach na pierwsze miejsce powinno się wysuwać dobro komputera. Mam rację?

Ponadto odświeżysz sobie troszkę windowsa Zawsze to jakiś plus się znajdzie.

Po 1. nie masz żadnej pewności, ze ten heur.win.32 zepsuł koledze komputer bo nie wiesz czy to jest ten sam wirus.

Po 2. Jeżeli twierdzisz, że oryginal gry zawiera wirusa to po mojemu coś ściemniasz bo jest to praktycznie nie możliwe. Powinieneś zareklamowac grę w takim wypadku.

Cytat

a dokładniej heur.win.32 to wirus a zarazem heurestyka..


Nie wypowiadaj się na tematy na których się nie znasz bo tylko namieszasz innym w głowach. Wirus to powiedzmy pewien 'twór', a heurystyka to czynność, sposób postępowania.

Heurystyka to 'metoda znajdowania rozwiązań, dla której nie ma gwarancji znalezienia rozwiązania optymalnego, a często nawet prawidłowego. Rozwiązań tych używa się np. wtedy, gdy pełny algorytm jest z przyczyn technicznych zbyt kosztowny, lub gdy nie jest nawet znany (np. przy przewidywaniu pogody lub przy wykrywaniu niektórych zagrożeń komputerowych, takich jak wirusy lub robaki).' (za wiki)

Cytat

dodatkowo nie ma tam opcji wyłącz tylko uruchom mks_vir


Tzn. że musi być gdzie indziej. Każdego avira można wyłączyć. Zapytaj się zatem kogoś kto go instalował.



I ostrzegam korzystaj ze słownika. Masz poprawić błędy w poprzednim poście albo będzie źle.
no i Gra ma wirusa bo porzyczyłem od kuzuna(jak pisało)i mówił że miał go na kompie no i się jakoś dostał na płytę..
A może po prostu ten kuzyn przegrał ci oryginał, co? Innej możliwości nie ma...


Tonari no Totoro!
Daje ci ostatnie ostrzeżenie Ziomek. MASZ korzystać ze słownika i poprawić swoje wcześniejsze posty (orty i interpunkcja). Inaczej temat wywalę, a tobie wlepie %.

Cytat

i jeszcze ta heurystyka wykryła prawdziwy błąd bo nawt jak obniżyłem poziom heurystyki to też był alarm..więc to prawdziwy wirus i informatorzy mieli RACJĘ!!


Jakby to był prawdziwy wirus to by było coś na jego temat w google. A google mówi ZERO. Ciągle uważam, ze to fałszywy alarm. Użyj skanera który ci podałem kilka postów wcześniej. Jeśli się to potwierdzi to będzie znak, ze jednak trzeba sie tym przejąć.


Powtórze to jeszcze raz. Jeżeli oryginalna gra ma wirusa to znaczy, że musisz zareklamować ją i tyle.
Jeżeli wirus sie dostał na płytę to tylko przy nagrywaniu [widocznie ci kolega przegrywał i przy okazji coś sie dostało], nic nie może sobie tak samo po prostu wskoczyć na płytę od jej odtwarzania . Istnieje tez takie coś ze może kolega ma kiepskiego, albo niema antywira i jemu nic nie wykrywa a tobie wykrywa bo coś jest. A 3 najprawdopodobniejsza wersja to to ze to nie virus, tylko ze dany plik jest "podejrzany", mi sie to zdarzyło w 2 grach a wszystko było w nich ok. A ty ziomek mówisz ze virus zepsuł twemu koledze komputer, masz namyśli chyba to ze mu np wywaliło rejestr albo oprogramowanie padło i trzeba reinstal systemu, bo ja np takie coś rozumiem ze np twardy dysk mu padł albo płyta główna .
← Gothic
Wczytywanie...