[GIII] Walka w G3

Co sądzicie o systemie walki w Gothic 3. Mnie osobiście on bardzo denerwuje, wszystko sprowadza się do jak najszybszego klikania lpm.
A jakie jest wasze zdanie
Odpowiedz
Zdanie jest proste niby namodzil z systemem walki ale trochę skopali AI przez co walka nawet z wieloma przeciwnikami naraz na początku nie sprawia dużych trudności. Sam system walki jest całkiem fajnie przemyślany, jednakże gra często ogranicza sie do klikania Lpm, dopiero później jak walczy sie z kimś lepszym można wykorzystać rozwinięte zdolności walki bronią.
Odpowiedz
A ja sięz wami zgadzam, a nawet dodam:

Jeśli w dobrym momencie wyprowadzicie pierwszy atak to wygracie, a jak nie to nie;] do tego ci stojący bezczynnie orkowie kiedy ja ich zabijam mnie denerwują ;]
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
System walki jest dobry nie taki jak w Oblivionie że polega na machaniu można robić kom bosy i inne rzeczy:) Ale jest to złe że jeśli pierwszy uderzysz to koleś nie ma żadnych szans chyba że ma tarcze to będzie blokował i czekał na odpowiedni moment do kontrataku moim zdaniem jest ciekawy sposób walki.

Jestem łowcą. Jestem łowcą zła. Każdy kto przejawia w sobie zło jest moim wrogiem. Moim jedynym sprzymierzeńcem jest natura.
Odpowiedz
No w sumie racja system jest troszkę głupie, ale bardziej niż sam styl walki denerwuje mnie to że jak walczysz z np 50 orkami to jednego walisz reszta się gapi... Ale jeszcze jedno jest chamsie mianowicie doświadczenie np za świnie jest tyle ile za zwiadowce... Ale fajne są combosy ;p
Odpowiedz
Gdyby autorzy pokusili się o nową taktykę dla humanodów to błoby dobrze.
Mianowicie, kiedy gracz robi to co ja zwykle: LPM LPM LPM LPM LPM LPM.....
ork powinien robić szybki atak i już po mnie. Poza tym pchnięcie jest za wolne. I nie opłaca się go robić, a Silne uderzenie powinno być zależne od długości "ładowania"(a może tak jużjest i tego nie widać? )
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Kiepsko się walczy ze zwierzakami mianowicie:kiedy zaatakuję to zwierzak robi uniki do momentu aż nie napotka przeszkody (inaczej ma się sprawa z zębaczami one atakują bezmyślnie i nie robią żadnych uników przez co można je szybciej oswoić
AMD Athlon64 3200+ (AM2)
Nvidia GeForce 7600GS (Asus)
K9N-neo N-force 550 (MSI)
1536 MB ramu
250 GB miejsca na twardym dysku
może nie jest to sprzęt ful wypas, ale G3 chodzi na średnich detalach w rozdziałce 1280x1024x75hz

internet 2,2Mb/s
Odpowiedz
Jest na to sposób. Atakujecie na zmianę długim i krótkim machnięciem. Przy krótkim machnięciu one się nie odsuwają i atakują, wtedy się nadziewają na długie i jak nie zdechną, to znowu się cofają, więc powtarzamy. Tylko, że one potrafią strasznie szybko zaatakować, gdy się machnie krótko.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
dlamnie system walki jest lepszy od wczesniejszych czesci tylko troche mało kombosów:(
Odpowiedz
Jedeyne ulepszenie jakie widzę to możliwość zabicia/ranienia dwóch przeciwników jednym ciosem:)
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz

Użytkownik diego19 dnia Feb 8 2007, 10:24 AM napisał

dlamnie system walki jest lepszy od wczesniejszych czesci tylko troche mało kombosów:(

[post="54040"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]





a ja powiem że gdy by w gothic można było robić kombosy ,że Bezi sie kręci ,podskakuje lub atakuje z przewrotu a przy tym świecą sie światełka i mrugają kolorowe napisy [+100exp ] lub [+50 exp]

to czy nie sądzicie że klimat gothica zupełnie by sie pogorszył .według mnie dodanie walki dwoma mieczami i to że Bezi miecze (nawet jednoręczne) nosi na plecach trochę mnie odrzuca i chyba niedługo jeśli wszyscy będą tak myśleć to gothic zmieni się w grę pokroju "Fable" gdzie chodzi tylko o to żeby zabijać przeciwników

PS. według mnie najfajniejszy sposób walki jest w gothic 1. Za to jedyne co mi si podoba w zmianie trybu walki to dodanie do łuku celownika. Myślałem że oszaleje gdy w poprzednich gothicach strzelaliśmy do celu a on uciekał tuż przed strzałą , tutaj w gotchic 3 można przynajmniej pobawić sie w łucznika/skrytobójcę
gdy byłem bardzo mały i o tym nie wiedziałem,
myślałem ze kimś będę, bo marzenia miałem,
rodzice byli w pracy, a ja wcześniej w domu,
wypiłem z barku wino nie mówiąc nic nikomu!
było jakoś dziwnie i puściłem pawia!
czy to był początek to mnie zastanawia,
w szkole jako gówniarz skroiłem dwa zety,
i zamiast balonowej kupiłem sobie pety!
Odpowiedz
No i żeby nie było, że Jak walczysz ze 20 orkami, to jak walczysz z 1 z tej gromady, to reszta tylko stoi sie lampi.....bezsensu
Odpowiedz
No i dobrze,ze reszta "czeka na swoja kolejke"!Ciekewe jak bys sobie poradzil z 5 Elitarnymi Wojownikami ladujacymi na raz w Ciebie toporami?Z czego jeden jednym ciosem w zbroi paladyna zabiera 1/4 jak nie wiecej HP?A co dopiero 20-oma?Jesli grales na latwym poziomie to mozesz miec takowe mysli...
Odpowiedz
Przeszedłem całą grę ze 5 razy, wiec "mów do mnie jeszcze". Właśnie lipa, że tak jest, jakby tak nie było to by było trudniej, i trzeba by było kombinować jak ich rozwalić.....!!
Odpowiedz
Myślę, że nowy system walki jest lepszy. Trochę brak kombosów (nie to co Path of Neo ) ale na drodze do montery(krótszej) widok kilkunastu martwych bandytów robi miłe wrażenie... Co do orków wystarczy tylko wciskac strzałki pomiędzy ciosami i walka jest ciekawsza...
Lfp for GvG
Odpowiedz
@Donovan w Fable nie do końca chodzi o zabijanie przeciwników, chociaż w tym jest trochę racji....., ale i tak kocham tę grę.....
Przecież w G3 jest dość dużo kombosów....pchnięcia, z wyskoku, z za tarczy....szybkie ataki....
Odpowiedz

Użytkownik diego19 dnia Thu, 08 Feb 2007 - 12:24 napisał

dlamnie system walki jest lepszy od wczesniejszych czesci tylko troche mało kombosów:(

[post="54040"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Zgadzam się w G1 i G2 było to bezmyślne machnie mieczem (w prawo i w lewo lub bezmyślnie na przód tylko żeby był jakiś combos
Odpowiedz
uważam że walka dwoma broniami to dobry pomysł. i w G3 jest trochę kombosów ale nie są one jakieś super rozwinięte. a to że walczy się tylko LPM to ułatwia walkę. Jednak upodobnił gothica do innych gier. Ponieważ to że w G1 i G2 gdzie trzeba było naciskać strzałkę i LPM, to czyniło ten system walki unikalny patrząc na pozostałe gry...


Odpowiedz
Moim zdaniem system walki jest dość rozwinięty. Uważam tak ponieważ
można walczyć dwoma mieczami naraz (tak naprawdę to nie pamiętam czy w innych grach mogłem walczyć dwoma mieczami naraz).
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
W rpg'ach jest to dość powszechne o_0

Ale w grach pokroju Gothic nie bardzo, więc duży plus dla twórców. Ale jedną rzecz według mnie spaprali - walkę z tarczą... nie jest tak jak np w Morrowindzie, że zasłaniasz się nią przed atakami... tutaj i tak obrywasz, a jezeli juz uda ci się zasłonić, i zredukowac obrazenia, to masz szczęście :\

Gdzie indziej jestem znany jako "farfel" więc jakby coś nie ukradłem komuś sygnatury
Odpowiedz
← Gothic

Walka w G3 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...