Jaki był wasz pierwszy cRPG?

A ja zaczęłam od Neverwinter i to już mnie całkowicie pochłonęło. Później był Icewind, Morrowind, Gothic...
Odpowiedz
Dziwne, że mnie tu jeszcze nie było

Ja podszedłem do sprawy klasycznie: Baldur's Gate . Szkoda, że już takich nie robią
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
A cóż to sprawiło, że odeszliście od innych gier i zaczęliście grać np. w BG?


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
BG ,IWD, NWN...ja was przebije....moim pierwszym ceerpegiem byla ultima 1 na commodoe c64. Piekna gra na piekna maszynke
Odpowiedz
Hmm, chyba "Fallout". Dokładnie nie pamiętam już skąd miałem tą grę, ale zrobiła na mnie ogromne wrażenie... stąd zapewne wzięło się moje zafascynowanie klimatami postapokaliptycznymi. Później natomiast usłyszałem o niejakim "Baldur's Gate", wydanym przez tą samą firmę co "Fallout" i zaczęło się cRPG'owe szaleństwo...
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Bodajże zaczęło się od.... Might and Magic VI
Następnie BG, Morrowind, M&M VII, M&M VIII (byłem wytrwały:P) Icewind I i II.
a BG II jeszcze nie skosztowałem: (
Odpowiedz
Icewind Dale 2, Gothic, Gothic 2, Morrowind, Icewind Dale 1, Baldur's Gate 2, i tak już dalej poleciało ...
Odpowiedz
Moim pierwszym cRPG był Gothic. Przechodziłem go aż 10 razy.

Dokładnie nie wiem kiedy zacząłem grac w cRPG.
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Moim było demo fallouta 2. Nie spodobało mi się ( choć w pełna była fajna). A pierwszą która mi się spodobała było Baldurs Gate 2.
Odpowiedz
Najpierw był Icewind Dale, potem Baldur's Gate II i Icewind Dale II. Jeszcze wcześniej było Diablo II, tylko że to nie jest cRPG i szybko mi się znudziło.

Odpowiedz
Ja z racji tego, że późno miałem kompa to moim pierwszym był BG2.
Wcześniej grałem w wampira Maskaradę, ale jak przyrodni brejdak przychodził do mnie ze swoim BG2 i łupał w niego, a ja się przyglądałem to pomyślałem[ wcześniej nie lubiłem BG bo patrzyłem jak kumpel gra dawno temu i mi nie podchodziła] to stwierdziłem, ze może i ja zagram trochę. Pamiętam. Zbliżały się wakacje wiec jak zasiadłem to potem już miałem całe dnie do grania. A jeszcze do tego zachorowałem wcześniej więc tydzień szkoły był z głowy, a ja się wygrzebywałem z łózka o 8 rano i w samych gaciach i koszulce odpalałem BG2 i łoiłem, aż sie kurzyło. Dopiero przed 15 kładłem się i czekałem aż mama przyjdzie. Jadłem obiad i niby, że nie tykałem kompa przez cały dzień znów odpalałem Wrota. Ech to były czasy


[Dodano po chwili]

Użytkownik Verthogh dnia Thu, 03 May 2007 - 19:08 napisał

A cóż to sprawiło, że odeszliście od innych gier i zaczęliście grać np. w BG?

[post="61816"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




A to, że to świetna gra i ma na prawdę wypasiony klimat
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz

Użytkownik Ornikiel dnia Sun, 13 May 2007 - 15:23 napisał

[Dodano po chwili]

Użytkownik Verthogh dnia Thu, 03 May 2007 - 22:08 napisał

A cóż to sprawiło, że odeszliście od innych gier i zaczęliście grać np. w BG?

[post="61816"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



A to, że to świetna gra i ma na prawdę wypasiony klimat

[post="64664"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Nie chodziło mi o to. Chodziło mi o jakieś zdarzenie, czyli w twoim wypadku:

Użytkownik Ornikiel dnia Sun, 13 May 2007 - 15:23 napisał

jak przyrodni brejdak przychodził do mnie ze swoim BG2 i łupał w niego, a ja się przyglądałem to pomyślałem, ze może i ja zagram trochę.

[post="64664"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Ze mną zaczęło sie tak
1. Baldur's Gate 1
2. BG2
3. IWD2
4. Gothic 2
5. Newerwinter Nights
6. LionHeart

Ale baldursik jest najlepszy
Odpowiedz
no to u mnie wygląda to następująco..
Icewind Dale 1
BG1
Icewind Dale 2
BG2
Planesape: Torment
NWN
świątynia pierwotnego zła
Pool of Radiance
...no i teraz te nowsze typu G3, nwn2 i tes
Odpowiedz
ze mną było tak: pierwszy Rpg to Might and Magic VI, potem Gothic I(piękne chwile), Diablo II, Morrowind, Might and Magic VII, Might and Magic VIII, Gothic II, Oblivion i teraz Gothic III..


Odpowiedz
Nie zapędzajcie się, mieliście podać wasz pierwszy cRPG.

Tylko!
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Ja zacząłem od KOTORa ponieważ obejrzałem po raz kolejny SW i zachciało mi się zagrać w jakąś grę z z rycerzami Jedi. Od tego czasu zacząłem kupować bardzo dużo gier cRPG drugim było NWN a potem to już nie pamiętam kolejności
Odpowiedz
Moim pierwszym cRPG był oczywiście nie kto inny jak nieśmiertelny Gothic! Ach jak ja chciałem mieć tą grę na swoim kompie, chociaż początkowo wydawał mi się do kitu, kiedy pierwszy raz ujrzałem ten tytuł na Hyperze. Jednak potem jak go dostałem w swoje nędzne łapska, to trzeba mnie było od niego odciągać siłą xD Później tylko dalsze części i nigdy się z tym pierwszym cRPG'iem nie rozstałem.
Jesteśmy ludem wybranym, bogactwo dla nas, władza dla Beliara,
A jego królestwo nastanie i zadrżą ci, ku którym skieruje swój gniew,
Więc zapłać złotem, bo inaczej zapłacisz krwią
Beliar nie zna litości, dla słabych nie ma zmiłowania tylko ból i śmierć,
Ale ci z was którzy obracają pieniądzem muszą płacić daninę,
Bo czymże jest złoto w obliczu nieuchronnego gniewu Beliara,
Gdy jego gniew sięgnie zenitu, będzie za późno,
Wtedy wasze modlitwy nie zostaną wysłuchane
Tylko Czarni Magowie wiemy jak ubłagać jego gniew,
Chronimy was, używamy naszej mocy by zachować was przed jego gniewem,
Bo on zgniecie swych wrogów, wynagrodzi nas, bo jesteśmy jego ludem,
My Asasyni.
Odpowiedz
Są dwa rodzaje fanów cRPG:
i) tacy, którzy lubią różne cRPG i nie mają swojego największego faworyta
ii) tacy, którzy wielbią jedną grę/serię cRPG, a inne są przez nich uważane za dobre, ale do pięt niedorastające faworytowi; tacy fani nie mają za swoimi poglądami jakichś konkretnych argumentów (fabuła, nieliniowość sratatata), ale i tak obstają przy swoim.
Ja przyznaję się, że jestem fanem rodzaju drugiego (konkretnie wielbię Gothici ), tak jak mistrz Krezysztof (Krzysztof?) (który wielbi BG).

No może nieprawda?
Ech, te RPGi.
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Jaki był wasz pierwszy cRPG? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...