[GIII] Gothic 3, nie taki zły....

Wiele osób na wielu forach dyskusyjnych poświęconych Seri Gothic, jest wściekła na Gothica 3, ponieważ nie zadowolił ich tak samo jak poprzednie części.

Czy wy ludzie nie rozumiecie, Gothic 3 został stworzony dla osób które nie grały w poprzednie części.
Jeśli sami zauważycie poprzednie części, w USA i w innych krajach niż Polska i Niemcy, były totalną klapą.
Nie mówię, że poprzednie części był kiepskie, uważam wręcz, że są doskonałe, ale twórcy gry chcieli się bardziej wybić na rynku ogólnoświatowym, dlatego też gothic 3 został stworzony dla szerokiego grona odbiorców a nie tylko dla fanów.Można też stwierdzić, że był stworzony tylko dla nowych graczy którzy ze serią gothic nigdy w życiu się nie zetknęli. Gothic 3 przyniósł firmie większe zyski niż poprzednie części gry....
Teraz Gothica można porównywać nawet z Oblivionę, ponieważ dorównał mu klasą ale niestety nie jest tak dobry, powiem szczerze, że gothic 3 dopiero w połowie jest tak samo dobry jak Oblivion. Ale cóż może Gothic 4 pobije Serie The Elder Scrolls....

Więc możemy przypuszczać, że w następnej odsłonie Gothica zobaczymy prawdziwą klasę zrobioną dla fanów jak i również nowych graczy...



Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz
No no, prawie ze wszystkim się zgadzam..... ale z 1 nie!
Według mnie Gothic jest lepszy od Obliviona, ale powiem wam szczerze, że ja w oblivionie tylko tam na początku po kanałach chodziłem, więć nie wiem jaki on dokładnie jest.... może jak bym zagrał to był zmienił zdanie.... tak czy owak Gothic na wszystkich listach i porównaniach jest wyżej od Obliviona, więc chyba to o czymś świadczy nie?..... Jeśli się mylę to mi powiedzcie... xD
Odpowiedz

Użytkownik Pasoro dnia Sat, 05 May 2007 - 19:36 napisał

No no, prawie ze wszystkim się zgadzam..... ale z 1 nie!
Według mnie Gothic jest lepszy od Obliviona, ale powiem wam szczerze, że ja w oblivionie tylko tam na początku po kanałach chodziłem, więć nie wiem jaki on dokładnie jest.... może jak bym zagrał to był zmienił zdanie.... tak czy owak Gothic na wszystkich listach i porównaniach jest wyżej od Obliviona, więc chyba to o czymś świadczy nie?..... Jeśli się mylę to mi powiedzcie... xD

[post="62443"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Ja trochę dalej zaszedłem, ale wiem, że Oblivion nie ma tylu błędów co Gothic 3....

Problem w tym, że Gothic w Polsce jest bardziej popularny niż w USA czy w Anglii, więc jeśli porównujesz Gothica do Oblivion to sprawdź jak stoi w top listach zagranicznych.


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz
No, masz rację, ale wiem tylko, że w Niemczech ostro dobrze się sprzedaję.....fakt G3 ma bugów duzo.....
Odpowiedz

Użytkownik Pasoro dnia Sat, 05 May 2007 - 19:43 napisał

No, masz rację, ale wiem tylko, że w Niemczech ostro dobrze się sprzedaję.....fakt G3 ma bugów duzo.....

[post="62452"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



W końcu to niemiecka gra.
Może w przyszłych Patch'ach Gothic będzie mieć mało błędów.


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz
Dla mnie to oblivion nie ma szans przy gothicu w oblivionie ja doszedłem do takiego miasta tam trochę połaziłem praktycznie nikogo normalnego tam nie było tylko te tygrysy tam chodziły(i to jest tam najgłupsze) w każdej chwili w oblivionie możesz się teleportować tam gdzie chcesz , a w gothicu musisz przemierzać cały świat chodź by po to aby zyskać poziomy i doświadczenie , przy czym znajdujemy nowe bronie , coraz groźniejsze potwory , podczas chodzenia po świecie możesz wykonać misje nie wiedząc o tym (np. ja wykonałem tak misje z czarnym trollem) i zyskałem kupę dośwadczenia . Tak czy owak gothic jest dla mnie dużo lepszym rpg od obliviona chociaż lubię obliviona.
Odpowiedz

Użytkownik Ekhtelion dnia Sat, 05 May 2007 - 19:47 napisał

Pasoro wiesz, że nie świadczy o tobie dobrze, to że mówisz, że nie wyszedłe nawet z tuneli w Oblivionie? To tak jakbyś wypowiadał się o Gothicu po obejrzeniu samego menu.

[post="62457"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Pisze się Wyszedłeś a nie Wyszedłe.

Co do tematu to dziwi mnie to, że ludzie na innych forach jeszcze się nie z kapnęli o co chodziło twórcą gry....

Ależ Diego, w Oblivionie to niby teleportowanie się jest bardzo dużym plusem Oblivion ma około 400 km kwadratowych, a co więcej to nie jest zwykłe teleportowanie to jest porostu przemieszczenie się z jednego miejsca w drugie, postać tak jak by normalnie przemierzyła świat ale gracz myśli, że się teleportowała.


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz

Użytkownik diego19 dnia Sat, 05 May 2007 - 19:50 napisał

Dla mnie to oblivion nie ma szans przy gothicu w oblivionie ja doszedłem do takiego miasta tam trochę połaziłem praktycznie nikogo normalnego tam nie było tylko te tygrysy tam chodziły(i to jest tam najgłupsze) w każdej chwili w oblivionie możesz się teleportować tam gdzie chcesz , a w gothicu musisz przemierzać cały świat chodź by po to aby zyskać poziomy i doświadczenie , przy czym znajdujemy nowe bronie , coraz groźniejsze potwory , podczas chodzenia po świecie możesz wykonać misje nie wiedząc o tym (np. ja wykonałem tak misje z czarnym trollem) i zyskałem kupę dośwadczenia . Tak czy owak gothic jest dla mnie dużo lepszym rpg od obliviona chociaż lubię obliviona.

[post="62464"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Niektóre misje w Oblivionie są po prostu BOSKIE!!!!!

ps. Edytowałem swój poprzedni post przeczytaj trochę a się dowiesz......

Dla mnie też Seria Gothic jest lepsza od The Elder Scroll!!!!


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz
Wiecie, porównajcie sobie G1 z morrowindem ..... Nie ma porównania, G1 lepszy !! i jest jeszcze G2 z dodatkiem ... G3 można powiedzieć, że jest równe z Oblivionem...
Defakto-Seria Gothic zwycięża.... czyż nie mam racji?
Odpowiedz
To znowu ja

Cytat

Wiele osób na wielu forach dyskusyjnych poświęconych Seri Gothic, jest wściekła na Gothica 3, ponieważ nie zadowolił ich tak samo jak poprzednie części.

I słusznie. Mają rację. Nie dość że fabularnie kuleje to jeszcze zawiesza kompa.

Cytat

Czy wy ludzie nie rozumiecie, Gothic 3 został stworzony dla osób które nie grały w poprzednie części.

Nie miałbym pretensji gdyby nie nazwali tego czegoś "Gothic"

Cytat

Jeśli sami zauważycie poprzednie części, w USA i w innych krajach niż Polska i Niemcy, były totalną klapą.


Mhm. Tak samo jak Arcanum przy Diablo. Nie mam wątpliwości, która z tych gier jest lepsza. Wiem za to, że bardziej opłaca się zrobić grę dla mas.

Cytat

Nie mówię, że poprzednie części był kiepskie, uważam wręcz, że są doskonałe, ale twórcy gry chcieli się bardziej wybić na rynku ogólnoświatowym, dlatego też gothic 3 został stworzony dla szerokiego grona odbiorców a nie tylko dla fanów.


Właśnie o tym mówię. Niestety RPG przestają być niszowe i zmieniają się w słabe gry dla mas.

Cytat

Teraz Gothica można porównywać nawet z Oblivionę, ponieważ dorównał mu klasą ale niestety nie jest tak dobry, powiem szczerze, że gothic 3 dopiero w połowie jest tak samo dobry jak Oblivion. Ale cóż może Gothic 4 pobije Serie The Elder Scrolls....

Ja tam zawsze broniłem Gothica przed TES bo IMO był lepszy. Ale Gothic 3 to błazenada przy Oblivionie tylko grafiką mu dorównał.

Cytat

Więc możemy przypuszczać, że w następnej odsłonie Gothica zobaczymy prawdziwą klasę zrobioną dla fanów jak i również nowych graczy...


Obawiam się, że nie. Obym się mylił, ale Gothic schodzi na psy.
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz

Cytat

Czy wy ludzie nie rozumiecie, Gothic 3 został stworzony dla osób które nie grały w poprzednie części.


A co to jest za argument dla gry, w której ilość bugów wydaje się być nieskończona? Skoro jest to gra dla osób, które nie grały w poprzednie części, to po cholerę nazywa się to 3 częścią Gothica? To jest tak zwane odcinanie kuponów. Jechanie na sławie serii...

Cytat

Według mnie Gothic jest lepszy od Obliviona, ale powiem wam szczerze, że ja w oblivionie tylko tam na początku po kanałach chodziłem, więć nie wiem jaki on dokładnie jest.... może jak bym zagrał to był zmienił zdanie....


Pffff.... Dobre. Pepperoni jest lepsza od hawajskiej! Ale hawajską tylko wąchałem i nie wiem dokładnie jak smakuje, mimo to jest lepsza! N/c.

Cytat

Może w przyszłych Patch'ach Gothic będzie mieć mało błędów.


Jeżeli jego pojemność będzie liczona w gigabajtach, to na pewno.

Cytat

ja doszedłem do takiego miasta tam trochę połaziłem praktycznie nikogo normalnego tam nie było tylko te tygrysy tam chodziły(i to jest tam najgłupsze)


Eeee... Czy my na pewno mówimy o tej samej grze?...


Cytat

Wiecie, porównajcie sobie G1 z morrowindem down.gif ..... Nie ma porównania, G1 lepsz


A gdzie skończyłeś grę? Wychodząc ze statku?...


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Trzecia odsłona Gothica to totalna klapa tej serii. Upokorzenie, nędza, syf i plebs...

Pamiętam, ile frajdy przyniosło mi granie w Gothic I. Klimacik był świetny, bohaterowie bardzo ciekawi, no i wszystkie dialogi mówione, co było rarytasem. Cały czas uważam, że Gothic I jest najbardziej udaną częścią serii. Liczę na to, że kiedyś wydadzą ją ponownie z świetną grafiką.

Potem nadeszła część druga. Grafika dość podobna, aczkolwiek troszkę ulepszyli twarze. Fabuła w miarę spójna (ciekawe przejście między kampaniami). Więcej czarów, więcej gratów, większy świat do zwiedzania. Aczkolwiek już w tej części zaczyna się schrzanienie. W Gothic II można zaciukać trolla byle gównianym sztyletem, jeśli się namachać solidnie. Noc Kruka troszkę poprawia te błędy, podwyższa poziom trudności gry. Dobry dodatek i kontynuacja.

Potem długie oczekiwanie na 3 część. Na całe szczęście nie zamówiłem gry na gram.pl. Już wtedy miałem jakieś przeczucia, że coś będzie nie tak. Później czytuję, że to farsa, klapa. Przecieram oczy. Jak mogli to schrzanić? Nie dawałem wiary więc pożyczyłem grę od sfrustrowanego kumpla. Dał mi ją na stałe (piracką wersje) ze stwierdzeniem, że to nędza. Włączyłem, pograłem ze 3 godziny. Następnie wizyta w panelu sterowania, kasacja gry, połamanie i oplucie płyt z grą. Tak się skończyła moja przygoda z 3 częścią. Robimy rebelię w mieście. Hurra, do walki! A potem zostaję sam przeciwko 30 orkom. Idziemy do jaskini coś zabić. Hurrra, gra się zacina. Rozmawiamy z jednym niewolnikiem. Hurra, głosik, jakby go wykastrowali, a następnie zawiecha gry. Nie, dziękuję takiej gry.

W moim rankingu Oblivion jest wieleset kilometrów nad Gothic-iem 3. Jest to gra o niebo lepsza, o niebo ciekawsza i o niebo bardziej wciągająca. Godna kontynuacja Morrowinda, naprawdę.
Odpowiedz
Gothic to mistrzowska gra , w porównaniu z Oblivionem , przyznam ma wiele błędów , mam słaby komputer do gothica ale nie płaczę że mi się tnie , jakoś to przebolałem , przycinało mi się często ale przeszedłem całą grę i nie żałuję straconego czasu na cięciu się , oblivion się wcale nie mniej przycinał i wcale gothic mi się nie zawiesza na kilka minut , nigdy nie resetowałem komputera przez to że mi się gra cięła , a tak wogóle czemu komentujesz grę w którą grałeś 3 godziny?
Odpowiedz
Sęk w tym, że mam bardzo dobry komputer (Procesor Dual Core 2x3gigaherce, 1 giga ramu, jedną z lepszych kart graficznych na rynku). Oblivion na (prawie) najwyższych detalach mi nie tnie, zaś G3 ciął nawet na niskich.
Odpowiedz
Kurde nadal wy nic nie rozumiecie!!!!

1. Gothic 1 mimo iż wyszedł o wiele wcześniej niż morrowind pojawił się jakieś 1,5 roku po premierze w Niemczech w USA wtedy musiał konkurować z Morrowindem-Klapa, grafika lepiej nie porównywać, wielkość świata tego też, ilość questów to również, klimat i fabuła to można było jeszcze porównywać.....

2. Gothic 2 wyszedł rok po premierze w Niemczech w USA- No comment!! Taka sama klapa co w Gothc 1....

3.Gothic 3 wyszedł w tym samym czasie w Niemczech co w USA - Wielkość świata i tak tu widzimy, że oblivion ma większy ale nie ma takiej różnicy co w poprzednich częściach, grafika w miarę równa, wymagania sprzętowe tu Oblivion ma mniejsze, ilość questów- Oblivion góruje mimo iż ma nie wiele więcej niż Gothic.

Podsumujmy Gothic 3 jest reklamą oraz formą większych zarobków dla firmy, fabuła sprobujcie wymyślić oryginalną fabułę do Gothica 3 ale doliczając to tego takie duże kontynenty a nie malutką górniczą dolinę!!!

Łowca już ktoś Ci mówił, że wkurzasz ludzi! Nie mów też, że gothic schodzi na psy skoro nie znasz Gothica 4...

Medivh, wyobraź sobie, że jesteś nowym graczem i kupujesz na start gothica 3 który jest tak jak gothic 2 związany z poprzednią częścią, grają słyszysz o wielu wątkach fabuły z poprzednich części i nie wierz o co chodzi, zaczyna cię to frustrować(tak jak mnie ponieważ pierw grałem w Gothica 2 a nie w 1), więc myślisz, że o wiele lepszą, rzeczą było by kupienie podstawki lub innej gry, mówisz to swojemu kumplowi który też chciał kupić Gothica 3, on zmienia zdanie i kupuje 1, mówi kolejnemu kumplowi który też kupuje 1 lub nie kupuje wcale..... I gdzie tu mają być zyski za 3 część???

Ekhtelion mieszkam w Irlandi od 2 lat więc nie miej do mnie pretensji, skoro nie uczę się jezyka polskiego a wiem o ortografii tyle co z forum....

To ty masz do mnie pretensje o jedną literówke więc licz się z tym, że ja moge je mieć do ciebie.


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz
Omernon - to ty czegoś nie rozumiesz. Ja nie jestem nowym graczem. A jakbym był, to Gothic dawno leżałby połamany w śmieciach...

Cytat

fabuła sprobujcie wymyślić oryginalną fabułę do Gothica 3 ale doliczając to tego takie duże kontynenty a nie malutką górniczą dolinę!!!


Oblivion wcale nie miał oryginalnej fabuły w głównym wątku (powiedziałbym wręcz, że była ona do bólu sztampowa... przynajmniej z początku), a grało mi się w niego przyjemniej niż w Gothica (pomijam tu przycinki i bugi). Po prostu rzucanie na samym początku na kilkunastu orków jest po prostu głupie... To już nawet w Diablo na początku siekasz po 2-3 zombiakach na raz...

Cytat

Łowca już ktoś Ci mówił, że wkurzasz ludzi! Nie mów też, że gothic schodzi na psy skoro nie znasz Gothica 4...


A ty znasz?


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Hmm, gdyby nie to, że silnik gry jest totalnie skopany, występuje masa bugów i tnie jak sk@$%!syn, to zapewne polubiłbym tą grę... ale, że jest jak jest...
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Hmmm ... osobiście mam zakusy żeby wsiąść się za Gothica 3 ale fakt że wymagania są kosmiczne, zrzyna się nawet na dobrych kompach, bugi sypią się przed nami krok za krokiem a postacie są bez wyrazu i mają nieco sprasowane głowy zraża mnie do tej gry.
Odpowiedz

Użytkownik Medivh dnia Sun, 06 May 2007 - 21:15 napisał

Omernon - to ty czegoś nie rozumiesz. Ja nie jestem nowym graczem. A jakbym był, to Gothic dawno leżałby połamany w śmieciach...
Oblivion wcale nie miał oryginalnej fabuły w głównym wątku (powiedziałbym wręcz, że była ona do bólu sztampowa... przynajmniej z początku), a grało mi się w niego przyjemniej niż w Gothica (pomijam tu przycinki i bugi). Po prostu rzucanie na samym początku na kilkunastu orków jest po prostu głupie... To już nawet w Diablo na początku siekasz po 2-3 zombiakach na raz...
A ty znasz?      

[post="62955"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Ja też nie jestem nowym graczem, gram w Gothica 3, ponieważ dla mnie błędy, grafika itp. itd. nie mają znaczenia.... nie gram też w gry ze względu na tytuł....

Przeszedłem wiele misji pobocznych natykałem się na błędy ale grałem dalej i to nie na siłę chciałem poznać fabułę tej gry... Chciałem usiąść przy ognisku w nocy gdzie ciemność zalega dookoła, chciałem dojść do Mora Sul po nie bezpieczniej wędrówce, żeby zobaczyć przekrzykujących się kupców, stoczyć walkę o Księżycowe Ostrze, chciałem wyruszyć na północ, aby razem z barbarzyńcami zkasować parę brudnych orkowych tyłków....

Chciałem i tak się stało, zobaczyłem to co dla mnie najwięcej znaczy w Gothicu 3.... bugi, grafika to wszystko nie ma dla mnie znaczenia, czasami nawet najlepsza grafa nie odda klimatu takiego jak w grach z gorszą grafiką.....

A jakie znaczenia ma początek w grach komputerowych???

Chyba najważniejszy jest środek i koniec ale i bez początku był by niczym....

Wszystkie części Gothica były mieszaniną Diablo i Baldur's Gate......

Nie znam Gothica 4 ale nie można mówić, że będzie kiepski skoro się nie zna go......

To jak oceniać książkę po okładce....


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz

Użytkownik Omernon dnia Mon, 07 May 2007 - 14:45 napisał

Ja też nie jestem nowym graczem, gram w Gothica 3, ponieważ dla mnie błędy, grafika itp. itd. nie mają znaczenia.... nie gram też w gry ze względu na tytuł....

Przeszedłem wiele misji pobocznych natykałem się na błędy ale grałem dalej i to nie na siłę chciałem poznać fabułę tej gry... Chciałem usiąść przy ognisku w nocy gdzie ciemność zalega dookoła, chciałem dojść do Mora Sul po nie bezpieczniej wędrówce, żeby zobaczyć przekrzykujących się kupców, stoczyć walkę o Księżycowe Ostrze, chciałem wyruszyć na północ, aby razem z barbarzyńcami zkasować parę brudnych orkowych tyłków....

[post="63092"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Z tego co napisałeś powyżej świadczy że chodzi Ci o tytuł, chciałeś poznać fabułę trójki bo wiedziałeś że 1 i 2 są świetne... Jakkolwiek G3 pod względem fabularnym jest strasznie naciągany i nudny, nie mówiąc o praktycznie zerowej wydajności silnika gry i o wielu widocznych, utrudniających grę, błędach. Jednym słowem G3 to totalna porażka nie bez powodu uznana przez gamespot za największe rozczarowanie roku, narobili wokół tego tytułu wiele szumu, ale nic im z tego nie wyszło.
Odpowiedz
← Gothic

Gothic 3, nie taki zły.... - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...