[D&D] Świat

Zapomniane Krainy to te z tej nowej książki, tak? Też mi się chyba najbardziej podobają, bo jeszcze ich w grach nie ma. Na początku oczywiście Faerun był najlepszy, ale trochę już się przejadł .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Nie narzekajcie iwele światów jest dobrych
Odpowiedz
Może to nie o samych światach, ale o lokacjach, o czym chyba też można tu wspomnieć :wink: . Mianowicie nie przepadam za wszelkiego rodzaju lokacjami innych sfer. Nie podoba mi sie to i tyle. Tak samo nienawidzę questów, gdzie trzeba się przenosić w czasie. Wiem, wiem, zaraz powiedzie: chłopie, przecież to świat fantasy i tu powinno być peło takich rzeczy, ale osobiście nie wiem... jakoś nie przypadły mi do gustu klimaty innych sfer.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
ja tam poszedlem na ambicje i szykuje swoim przyszlym BG swoj swiat bo te "firmowe" to jakies takie dla mnie troche za bardzo zgapione z normalnego, a przynajmniej forgotten realms gdyby nie czary i potwory to by to bylo calkiem normalne a jestli chodzi o inne sfery to w podrecznikach nawet dokladnie nie pisza co to jest i mialbym prosbe: mozecie mi to jakos przyblizyc i czy w jakims cRPG jest przejscie dop innej sfery, no oprocz Canii w NWN HoU? a przenoszenie w czasie calkjiem fajne...
Odpowiedz
W Baldur's Gate 2 była wielce ciekawa misja z Kulą Sfer. Co to jest sfera? Hmm... bo ja wiem, to tak jakby inny świat w innym miejscu i czasem w innym czasie . Zazwyczaj życie tam toczy się równolegle z "naszym" światem, a mieszkańcy różnych sfer zazwyczaj nic o sobie nawzajem nie wiedzą (ale nie zawsze tak jest). Potworki zazwyczaj przyzywane są z innych sfer .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
no tak ale jak bede chcial przeniesc swoich BG do innej sfery to bede musial sam sobie wymyslec jak ona wyglada? bo jak tak to chyba pod tym wzgledem moj swiat nie bedzie wbyt urozmaicony... ale i tak najladniejsza jest normalna sfera, zwykly swiat
Odpowiedz
Kara-Tur jest chyba najfajniejszy - z tego co slyszalem
Odpowiedz
Ja tam wole światy pół umarłe iu pół żywe:)
Odpowiedz
Mi tam wystarczy Faerun - w sumie świat bardzo mało wyeksploatowany. Przeważnie gry są związane z Wybrzeżem Mieczy (i to z północą), Amn, Podmrokiem i ... to tyle. Jedynie w SoU prześlizgnięto się po Srebrnych Marchiach i Anauroch. A Mulhorand, Doliny, Tashalar, Aglarond, Rashemen, Cormyr, Maztika, Evermeet, Zakhara... Pojawiają się głównie w książkach i niektórych scenariuszach ale to i tak mało...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Mój ulubiony to Faerun, szczególnie Podmrok, jakoś nie łapie innych, poza tym Faerun jest tajemniczy i nie wszystko w nim zostało odkryte, poza tym w nim dzieją się akcje moich ulubionych gier (Baldur's Gate i BG2) :wink:
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Dokładnie! Popieram moich przedmówców, a zarazem nie popieram siebie z przed kilku postów wcześniej. Autorzy powinni coś zrobić w innych rejonach Faerun'u a nie tylko zachodnie wybrzeże. Anauroch rzeczywiście była fajną odskocznią i mi w SoU grało się całkiem przyjemnie. Historia o latających miastach też była niczego sobie. A o Luskanie to w ogóle chyba w każdym RPG'u coś napomknięte jest . Ja tam bym z chęcią wyspy Latan odwiedził (lantanowce ).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
W sumie to fajny jest faerun tylko zauwazcie ze wszystko to samo co na zwyklej ziemi. kara tur - japonia, mulholand- egipt... wedlug mnie moglibuy sie troche wylamac i zrobic cos prawdziwie nowego, ale poza tym jest dobry faerun bardzo szczegolowy. Duzo ludzi musialo nad tym myslec.
Odpowiedz

Cytat

W sumie to fajny jest faerun tylko zauwazcie ze wszystko to samo co na zwyklej ziemi. kara tur - japonia, mulholand- egipt...


Racja, ale w ten sposób ten świat jest bardziej nam wiarygodny, bardziej bliski. Nie jest ekstremalną abstrakcją, z którą nie możemy się w pewien sposób utożsamić, czy poczuć po prostu klimat danego regionu. Zwróćcie uwagę, że nawet Tokien tworząc Śródziemie nie oparł się pokusie przetransportowania części realiów naszego świata - Shire jak Anglia, szlachetny Zachód, obmierzły Wschód.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
No w sumie tak ale tolkien to zrobil tak ze prawie tego nie zauwazylem bo np: w "anglii" czyli w shire byli hobbici, a nie żółtki tak jak w kara-tur. A jesli chodzi o ten wschod to masz zupelna racje tylko jeszcze tolkien dodal basniowosci wprowadzajac olifanty i takie rzeczy. A na przykladzie innej ksiazki takiej bardziej dla dzieci ale rownie wciagajacej co wladca: "opowiesci z narni" tak samo dal tam lewis na poludnie jakis dziadow ktorzy niewspolmiernie mi przypominali arabow i caly ich fanatyczno-religijny swiat. wlasnie nasi autorzy nie moga sie wyzbyc wprowadzania do swoich wlasnych swiatow kawalkow z naszego- czasem dla nauki czasem przez przypadek i tak to wszystko dziala.
Odpowiedz
Właśnie, a porównajcie sobie tokienowskich Easterlingów - to po prostu Arabowie! Wiem, że Peter Jackson miał nawet problemy ze strony środowisk arabskich za wierne przedstawienie Easterlingów w arabskim stylu.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Ja i moja ekipa gramy w naszym własnym świecie - Arkanii. Stworzyłem go sam w 60%, całkiem nieźle mi wyszedł Moje opowiadania też zwykle sie w nim dzieją.

A tak apropo, próbowaliście kiedyś wejsć do Piekła lub odchłani? Ja i moja ekipa raz spróbowaliśmy. W piekle nie odeszliśmy od portalu na 100 metrów, tak silnie byliśmy atakowani
Odpowiedz
Tak jak teraz przeczytałem ten cały temat, to rzeczywiście można stwierdzić, że tylko na jakichś 10% Faerun'u (jak nie mniej) rozgrywają się akcje gier. Rzeczywiście twórcy mogliby się pokusic o jakieś nowe obszary. NWN 2 i BG III raczej tego nie zmienią, bo w końcu to kontunuacje przygód na zachodnim wybrzeżu Faerunu (obym się mylił ).

Jest może jakiś cRPG związany z Faerunem oprócz NWN, BG i ICD ?

Musiałbym pograc jeszcze w inne gry np. Planescape'a, żeby porównac, te dwa światy. Tamten chyba jest bardziej fantasyczny. Ogólnie jak już zauważyliśmy światy Forgotten Realms są bardzo prawdopodobne i chyba dlatego daże je dużą sympatią.

Wracając jeszcze do tego

Użytkownik Nazin napisał

no oczywiście Fareun już troche przejedzony, ale jest jeszcze cały Toril to wiesz... icon_biggrin.gif

O ile wiem Toril to nic poza Faerunem i całą masą większych lub mniejszych wysp. I właśnie apropo wysp... Ja chcę zobaczyć Evermeet !!!

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
← Ogólnie

Świat - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...