Gry, które wzbudzają w was sentyment

Cytat

Dany:

Dużo lepsi byli Polanie I, trudni, z kiepską grafiką, ale wciągający.



W Polan I nie grałem ale skoro mówisz że jest lepsze to postaram ją przetestować...
Odpowiedz
Największy sentyment wywołują u mnie dwie gierki, w które grałem gdy poszedłem do pierwszej klasy podstawówki, a mój o 11 lat starszy brat kupił AMIGE 500 (wczesniej mieliśmy Commodore 64 ale kiedy miałem 5 czy 6 lat niebardzo potrafiłem w cokolwiek grać ) Tak więc wracając do tematu owe dwie gry to:
- Pirates! - gra genialna, pare lat temu wydano remake, który wcale nie jest gorszy od oryginału
- Legacy Of Sorasil - cRPG na AMIGE, gra miodna i kolorowa choć nigdy jej nie ukończyłem. Ostatnio próbowałem do niej wrócić na emulatorze ale to już niestety nie to samo

Do tej listy właściwie można dodać jeszcze pierwszą grę w jaką grałem na PC a był to Hexen
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

"Wielu żyjących zasługuje na śmierć, ale niektórzy z tych co umarli zasługiwali na życie." - J.R.R.Tolkien
Odpowiedz
Chyba nic nie wzbudzało u mnie takich emocji, jak PEGASUS. Wspanialy czasy mario i tanków, gdy wspanialą zabawą było polowanie na mojego brata (LOL )

potem oczywscie był C64 i jego Barbarians - nie zapomne tego widoku odcinanych głów i małego stworka, ktory zabierał ciała.

a co na amige?? bez watpienia wszystkie Mortal Kombat... Nic nie pobije Fatality na tej platformie!!!!

Co dalej?? Z PCta, to na pewno nie zapomne Quake`ów... Grałem we wszystkie części i kazda (prawie) była swietna. Oczywscie tu takze miejsce zajmuje Deus Ex: GOTY, i bez watpienia najlepsza polska gra - PAINKILLER!!!!
Odpowiedz
Też pamiętam stareńkiego C64, mialem caly zestaw 5,25 calowych dyskietek Ustawiało się taką cegłę, podłączało do klawiatury, wszystkie kabelki gdzie trzeba (a czasami nawet gdzie nie trzeba ) i jaaazda, czyli gramy w samochodziki

A z PCta to pamiętam pierwszą grę ambitniejszą od sapera, tetrisa itp., a mianowicie nieśmiertelnego Transport Tycoona (miałem wersję Deluxe). Czasami dalej gram, jak mi się nudzi, ale już w wersję 'spaczowaną' z nieco lepszą grafą i choć przeciwnicy to dalej idioci, ale jest też wersja gdzie można grać na necie. Aaach, aż się łezka w oku kręcie
Tril Khaerin
[font=\"Courier New\"]Motto: Praca w Faerunie nie wymaga skłonności masochistycznych. Są one jednak bardzo wskazane.[/font]

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

Księga Mozilli, 11:9




Odpowiedz
Stare gry chyba prehistoryk fajne platformówki a potem kolejne Prince of persia, doom1 i 2, Quake i archi quake Wolfenstein (nadal mam wszystkie gdzieś zapisane ) potem by dopiero gothic 1 i Heroes
Odpowiedz
Saper A tak szczerze to Heros 1, wolfenstine i bardzo stara piłka nożna(nie pamiętam ja się nazywa). Te gry to klasyki zawsze się w nie fajnie gra może jeszcze Duke Nuken.

Jestem łowcą. Jestem łowcą zła. Każdy kto przejawia w sobie zło jest moim wrogiem. Moim jedynym sprzymierzeńcem jest natura.
Odpowiedz
1. Half-life
2. Fallout 1 i 2
3. Gothic
4. NFS-undergraund
5. Heroes 3
6. Maxs-Payne
7. Thief
8.Wiecej nie pamietam ale jak sobie przypomne to napisze
odnosnie C64-najbardziej oczekiwałem na wczytanie gry no i zecz jasna ustawianie głowicy to były czasy brak sava a teraz co sprubujcie przejsc sobie gothica 3 bez seva to by było coś ale nie muwie ze nie wykonalne .tak samo jak jakis koles przeszedł half-life 2 w ponad godzine jak to zrobił nie wiem mi zajeło w sumie jakies 7 dni
Specyfikacja mojego kompa
Intel® Core(tm)2 Quad CPU @ 2.40GHz
Pamięć 2048 Kingston
Płyta główna ASUS P5KC
NVIDIA GeForce 8800 GTX
Dysk twardy Segate Baracuda 320 GB
Zasilacz 600 W
No i mam GeForce 8800 GTX 768MB
http://www.4max.pl/default.asp?g=&gg=&produkt=2456
Odpowiedz
Na początku miałem Amigę 500 i bardzo lubiłem grać w "desert strike", "cannon fodder" czy "golden axe". To było moje pierwsze zetknięcie z grami. Natomiast jeśli chodzi o kompa to wielkim sentymentem darzę GTA III. Była to moja pierwsza gra więc do dziś bardzo miło ją wspominam .


Odpowiedz
Gry takie jak:
Mario
Prince of Persia
Seria Baldura
Seria Icewinda
Seria Gothica (prócz ostatniej części, bo z*ebali )
Heros 3 z dodatkami... gra która wciągała mnie na całe dnie
Obie części Max-a Payne-a


Oprócz tego gry których nazw nie pamiętam ale przegrałem na nich całe dzieciństwo, wszystko na amidze. Było tego tak wiele, a że dodatkowo mały byłem to nie pamiętam tytułów gier ...
Odpowiedz
Ciepło wspominam gry w które grałem gdy byłem bardzo mały, po powrocie z przedszkola/podstawówki siadało się i zanurzało we wspaniały świat.

Moje typy:

- UFO: Enemy Unknown (X-Com) (ach te strzelanie na procenty do sectoidów)
- X-Com 2: Terror from the deep (jw tylko, że do gilmanów i aquatoidów)
- Sabre Team (5 wspaniałych misji, wcześniejsza wersja Counter-Strike'a w widoku izometrycznym)
- Cannon Fodder (górka z wynikami była świetna)
- Dune 2 (te wspaniałe obrazki i tekst: Warning! Warm Sand)
- Civilizacja 2 (bajeczne filmiki prezentujące cuda świata)
- Sid Meier's: Pirates (piraci z karaibów)
- Socoban (ach to logiczne przestawianie klocków )
- Commandos 1 : Behind Enemy Lines (banda Niemców krzycząca Halt! Halt!, podrzynanie gardła nożem, miodzio)
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.


Odpowiedz
Dla mnie to będzie oczywiście Baldurs Gate. W żadną inną grę się tak nie wciągnąłem co w tą. Niestety gdy się przechodzi to po raz któryś to już magia nie działa. Aczkolwiek dobrze że twórcy gry napisali komunikat między wkładaniem płyt o tym żeby zjeść bo dzisiaj już by mnie nie było na tym świecie.
Odpowiedz
Pomyśle...

Fifa1998 to były czasy kiedy się w piłkę na kompie pykało
Heroes2 za super graficzkę
Odpowiedz
Ja z tych ,,naj" pamiętam Another World... Teraz grałem w wersję odświeżoną, i jeszcze bardziej mi się podoba, choć zmieniona jest głównie grafika. A z innych to Lotus III, Sensi Soccer, Settlersi, a z nowszych (starszych) obowiązkowo Morrowind

[Dodano po chwili]

OJ !! Chyba mi sie zapomniało o pierwszym Doomie i Kwaku
Odpowiedz
W Heroes III grałem 6lat temu i czasem dalej gram. Na tej grze się wychowałem
Odpowiedz
Duke Nukem 3D - grałem w to u brata ciotecznego w wieku 4 lat, zanim jeszcze miałem komputer
Gothic (tylko 1) - pierwsza "poważna" gra, w którą grałem, i jedna z pierwszych na moim własnym kompie, ogólnie geniusz wykorzystania komputera w celach rozrywkowych
Worms Armageddon - również cudowna gra, która w dodatku świetnie jednoczy z kumplami - nawet pięcioma jednocześnie
Ech, te RPGi.
Odpowiedz
Might and Magic VI , aż się łezka w oku kręci. To były czasy... oraz Gothic I.


Odpowiedz
Umie gry które wzbudzają we mnie sentymenty to:

Gothc I

Virtua Cop 2

Test Drive 6

MDK2

Insane
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
Ze starych gier... z pewnością mam sentyment do Another World i niesamowicie zabawnej, dosyć już wiekowej przygodówki - Neverhood
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz

Cytat

niesamowicie zabawnej, dosyć już wiekowej przygodówki - Neverhood


Oj tak... Szczególnie pamiętam kiedy na koniec gry zabrakło mi jednej kasety... No cóż, plastuś poszedł w kąt, bo już nie miałem siły szukać jej Kiedyś może warto wrócić. Świetne pomysły i wszechobecny humor przyciągają do niej.


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Another World wydano teraz ponownie, w nowej-starej oprawie muzycznej i graficznej.
Odpowiedz
← Gry ogólnie

Gry, które wzbudzają w was sentyment - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...