[Arcanum] Arcanum

Gral ktos ? bo nie wiem czy sciagac czekam na obiektywne oceny wraz z uzasadnieniami (ale nie chce opinii osob, ktore uwazaja fallouta za slabe rpg )
all this time wishing our voices could be heard,now we finally have a voice and no one says a fucking word.
so let's scream as loud as we can and make it break, and let nothing stand in our fucking way
Odpowiedz
Hubercik sciagaj! To taki Fallout tylko ze w swiecie Magii i Spluwy. Grafika pikna to moze nie jest ale gra jest naprawde rozbudowana. Mi sie podobala. Ale nie graj wojownikiem bo to marnowanie fabuly. Najciekawiej sie chyba technikiem gra.
Odpowiedz
nom fajna gra, tyle ze mialem po angielsku i sie wysypywala co jakis czas ;/ ale ogolnie rzecz biorac polecam
Odpowiedz
Jakbym Ci ja mial przyblizyc do jakiegos innego tytulu to chyba do Lionheart. Chociaz... Trudno tu o przyblizenie, ale gierka naprawde fajna. I w wiekszosci questow sa alternatywne rozwiazania, czyli dla kazdego cos milego... Ale i tak nic nie pobije dla mnie Serii Final Fantasy i innych gierek RPG ze stajni Square'u. A propo tego, zna ktos adres zeby sciagnac i jakies freeshardy?
Odpowiedz
hmm powiem tak gra jest warta polecenie, z wielu wzgledow, miedzy inym dlatego iz jest wielka roznorodnosc questow, gra jest dluga, nie jest liniowa, sam prawie przeszedlem ta gre(czyli to cos znaczy )
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
tak tez myslalem sciagnie sie albo zalatwi, zeby bylo co robic na swieta 8)
all this time wishing our voices could be heard,now we finally have a voice and no one says a fucking word.
so let's scream as loud as we can and make it break, and let nothing stand in our fucking way
Odpowiedz
Hehe... Swieta... Tez sie ciesze, w koncu do Polski przyjade :mrgreen: Co nie znaczy, ze nocek sie nie bedzie zarywac przy kompie.... Niestety, bez neciku, wiec te dwa tygodnie pewno sie nie odezwie chyba, ze uda mi sie do kafejki jakiejs wpasc.
Odpowiedz
Duchu ciesz się, że angielską wersję miałeś, bo polska to był niewypał i nie radzę zciągać polskiej. Przybliżenie do Lionheart'a to chyba troche mimo wszystko niezbyt trafne. Ta gra jest po prostu nietypowa i nie da się jej do czegoś przybliżyć, co nie zmienia faktu, że warto zagrać .

Ps. Na święta to dużo osób nie będzie 8) .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
wiesz, w lionhearta gralem, ale dopiero wtedy, jak znalazlem moda co wywalal tury bo nie cierpie gier z turami, np. fallouta (oprocz tacticsa)
Odpowiedz
Arcanum, różni się bardzo od Lionhearta, jest o wiele bardziej rozbudowane. No i system walki ma lepszy. Arcanum jest grą bardzo długą, tak długą jak BG II a moze i dłuższą. Do tego też wymaga sporo główkowania, dla miłośników Fallout polecam, odradzam tryb bez tur. Nie warto grać wojownikiem, gra się staje nudna. Warto ściągnąc kilka modów, na ściągniecie blokady poziomów jak i dodatkowych questów. Arcanum łączy świat sience-ficion z fantazy, połączenie jest doskonałe, zobaczysz sam jak zagrasz. Nawet jak grasz wojakiem to dokonujesz wyboru miedzy technologia a magią. Wybór łączy się z masą rzeczy. Technologia idealnie pasuje do krasnoludów, zaś magia do Elfów. Gra ma trochę słabą grafikę, chodź miłośnik Fallouta tego nawet nie zauważy.
Odpowiedz
Teraz ta gra została dana w czasopiśmie GameStar dzieki czemu każdy moze ją mieć za podkreslam TYLKO 14 zł.....przeszedłem tą gre i chce prosić Nazine aby dał dział tej gry na stronie a ja napisze do niej slucje i prawdopodobnie potrzebne arty....i maybe recenzje.....tylko że musze jakoś załawić sobie mozliwosc wbijania sie do kompa na dłużej niż 15 min solucje wpierw napisze na brudno(tzn na kartkach papieru)a dalej to zobaczymy
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
nie wiem czy u was tez, ale u mnie w kioskach tylko edycje dvd sprzedaja,a nigdzie nie moge znalezc cd ;/
Odpowiedz
"Arcanum - opowieść o magiji i maszynie" jest jedną z najlepszych gier tego typu (cRPG) w jakie grałem, dzięki unikalnemu klimatowi i połączeniu ścieżek rozwoju bohatera - technicznej i magicznej. Doskonale zrównoważony świat maszyn parowych i czarów. Pełna humoru i tajemniczości opowieść, która wciąga bez reszty bogactwem ras, sposobów rozwoju postaci, przemyślaną fabułą.
Od strony technicznej - najlepiej spolszczona wersja gry: dostajemy oryginał + dodatkową płytkę z opcjonalną polonizacją "kinową" (tzn. podpisy, a nie dubing), co daje w pełni zachowany klimat stworzony pierwotnie przez wydawcę. Cud, miód i orzeszki - zdecydowanie polecam...
..................................CETERVM CENSEO CARTHAGINEM DELENDAM ESSE
Odpowiedz
a mi sie udalo zdobyc wersje cd bez najmniejszych oporow....a miesztam na wsi(chociaz mamy z 5 kioskow i sklepy w ktorych sprzedaja czasopisma...
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
Znalazłem tą grę niedawno i dopiero zacząłem grać. Jakie są wasze opinie o tej grze? Warto grać czy nie? I tu prośba. Jakby ktoś miał dobry sposób na walki z twardymi przeciwnikami, to niech napisze, bo nie mogę sobie poradzić z takim jednym... a właściwie z trzema. Z góry dzięki

P.S. Wie ktoś może dlaczego to jest Magya a nie Magia? Ciągle mnie to nurtuje
Odpowiedz

Użytkownik Tivox A'meler dnia Sep 11 2006, 04:31 PM napisał

P.S. Wie ktoś może dlaczego to jest Magya a nie Magia?


Zwykły archaizm zaczerpnięty z oryginalnego tytułu: Magick, a nie Magic. I tyle. A co do samej gry... mam mieszane uczucia. Niby jest to ogromny świat z setkami questów, genialnym modelem rozwoju postaci i z całkiem niezłą muzyką, ale... mnie osobiście lekko nudzi. Nie znalazłem tu ognia i natchnienia jak w BG2, czy PT. Po kilku godzinach szara grafika też zaczyna dawać po oczach, nadmiernie skomplikowane aspekty korzystania z magii, zielarstwa lub techniki nużą, a sama historyjka gubi się w mnogości zadań pobocznych. Sądzę, że grając w Arcanum trzeba się na serio zaangażować w gierkę, mieć kilkanaście godzin wolnego czasu, ciszę i spokój w mieszkanku, a może wtedy...

Jest poradnik do gry na gry-on, możesz też ściągnąć edytor postaci. Ten ostatni akurat działa.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Arcanum. Taa, to jedna z fajniejszych gierek w które grałem. Od razu skojarzyło mi sie z Falloutem. Grafika nie jest zła, muza też niczego sobie, i wysoka grywalność. No i rasy (Elfy, niziołki, krasnoludy). A i fabuła też spoko. A co do tych twardych przeciwników: chodzi ci o tych 2 półogrów i Lukana przy moście? jeżeli tak to dołącz do drurzyny Sogga i pakuj we wrogów granatami.
War... War never changes...
...A człowiek pokonał bestię, która wróciła do królestwa Beliara...
Odpowiedz
Arcanum jest jednym z najlepszych RPG jakie kiedykolwiek powstały(z tych starszych i oczywiście nie licząc Baldura) . A dlaczego? Otóż tak. W żadnej znanej mi gry nie została tak pięknie przedstawiona "wojna" pomiędzy magią a technologią. Ja oczywiście byłem po stronie magii. Polecam gorąco!
Kto chce żyć wiecznie, niech idzie za mną i mi służy!

"Przywołuję Cienie Nocy,
Pod Mym berłem drży Magia Ciemności,
Wojna mym żywiołem.
Wojownicy bez dusz na me rozkazy,
Wolność to tylko wspomnienie,
Bo prawdziwa siła leży w umyśle!"

http://faerun.com.pl/sign_3400.png" alt="" />
Odpowiedz
Tylko, że Sogg nie zawsze do Ciebie dojdzie . Co do gry. To mój pierwszy RPG i jest on dla mnie ideałem. Wszystko jest świetnie zrobione, a fabuła nie ma sobie równych. Jeżeli chcesz łatwo poradzić sobie z bandą Lukana to poprostu zrób tak.
Po drodze do tego mostu jest babka co sprzedaje różne fajne, rzeczy. Kup od niej mikstury co dają manę (to się chyba wytrzymałość nazywa- niebieskie jest , nie pamiętam bo dawno nie grałem). Potem idź do tamtych i zacznij w nich walić z "krzywdy" (świetny 1 poziomowy czar) a jak nie masz many to użyj mikstury

Odpowiedz
← Inne cRPGi

Arcanum - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...