[BGI] Gdzie mogę znaleźć Drizzta?

mam pytanie: gdzie moge znaleźć drizzta?prosze o pomoc
Odpowiedz


Kieruj się na południe od Wysokiego Żywopłotu. Drizzt jest w jednej z tych dwóch lokacji, które zaznaczyłem na mapie nie pamiętam dokładnie w której.
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

"Wielu żyjących zasługuje na śmierć, ale niektórzy z tych co umarli zasługiwali na życie." - J.R.R.Tolkien
Odpowiedz
Drizzt znajduję się w tej dolnej lokacji, którą zaznaczył kolega Elthran
Odpowiedz
a mozecie mi powiedziec jak sie z nim uporaliscie ba jakos nie moge go pokonac;/
Odpowiedz
Podnieś drużynę na wysoki poziom, wszystkim załatw broń dystansową, dużo strzał i oleje szybkości. Oprócz tego kup różdżkę przyzywającą potwory.

Przyzwij tyle potworów ile tylko możesz, zajmą Drizzta na jakiś czas. Reszta drużyny używa oleje szybkości i strzela w drowa. Trochę szczęścia, dużo potworów i Drizzt nie powinien przetrwać.
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

"Wielu żyjących zasługuje na śmierć, ale niektórzy z tych co umarli zasługiwali na życie." - J.R.R.Tolkien
Odpowiedz
takie łatwe to nie jest;)
ale i tak dzięki za wskazówki

[Dodano po chwili]

a mozecie mi powiedziec gdzie moge kupic tą różdżke?
Odpowiedz
Sprawdź czy różdżki nie sprzedaje mag w Wysokim Żywopłocie.

Przypomniało mi się coś. Jakiś czas temu przeglądając fora o Baldur's Gate natknąłem się na pewien sposób pokonania Drizzta. Chodzi o to by wyposażyć maga w proce i dużo kamieni do niej. Oprócz tego czarodziej powinien posiadać dwa czary:
- Drzwi przez wymiary
- Przyspieszenie (przypuszczam, że można zastąpić go olejem szybkości)

Tak więc owym magiem podchodzimy do Drizzta, używamy przyspieszenie i atakujemy go. Drow zaczyna nas gonić (reszta ekipy powinna znajdować się na uboczu by nie zostali zaatakowani). Uciekamy w stronę północnego brzegu znajdującego się w tej lokacji jeziorka. Drizzt pobiegnie za nami. Na jeziorze znajduje się mała wysepka kiedy przeciwnik będzie blisko używamy drzwi przez wymiary i teleportujemy się na wyspę. Drizzt zostanie na brzegu i będzie można w niego bezkarnie strzelać. Prawdopodobnie przy użyciu procy i kamieni pokonanie tak wytrzymałego przeciwnika trochę potrwa, ale zawsze to jakiś sposób.

Osobiście nigdy nie stosowałem tej metody, więc nie ręczę za jej skuteczność.

Życzę powodzenia i nie poddawaj się, choć Drizzt jest twardy to można go pokonać.
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

"Wielu żyjących zasługuje na śmierć, ale niektórzy z tych co umarli zasługiwali na życie." - J.R.R.Tolkien
Odpowiedz
Dzisiaj się właśnie doczytałem, że jeśli twoja postać ma imię Drizzt to może dojść do ciekawego dialogu pomiędzy tobą a prawdziwym Drizztem.

Wie ktoś coś więcej na ten temat?
Odpowiedz
Korzystając z tego, że mam zainstalowanego Baldura postanowiłem to sprawdzić. Nazwałem postać Drizzt i od razu poszedłem tam gdzie trzeba. Nic się nie stało, dialog był standardowy. Próbowałem obu opcji rozmowy, tą w której pomaga się Drizztowi zabić gnolle i tą, w której mu się nie pomaga. Być może dotyczy to Baldur's Gate II?
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

"Wielu żyjących zasługuje na śmierć, ale niektórzy z tych co umarli zasługiwali na życie." - J.R.R.Tolkien
Odpowiedz
Ups, zapomniałem o tym wspomnieć. Tak podobno chodzi o BG2.
Odpowiedz

Użytkownik Ekhtelion dnia Oct 1 2006, 05:00 PM napisał

ak podobno chodzi o BG2.

[post="48793"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


To szkoda, że w dziale o Baldurs Gate I to napisałeś...
Odpowiedz
Napisalem tu bo akurat tu się toczy rozmowa o Drizzcie.
Odpowiedz
Ile reputacji idzie ya drizzita?
Odpowiedz
Jeżeli wszystko robiłeś zgodnie z powyższymi podpowiedziami i wskazówkami to możesz być pewien, że ujrzysz martwego Drizzta, a przy jego ciele kolczugę i dwa pałasze. Na Twoje konto wpłynie również 12000 punktów doświadczenia do podziału, otrzymasz 10 punktów Reputacji w plecy (czyli -10 ), a ktoś z drużyny zapisze na swoim koncie wspaniałe zwycięstwo. Tak pisze w poradniku!









Odpowiedz
Cóż, ja zabiłem Drizzta w ten sposób:
Całą drużyną stanąłem na południowym brzegu tej wysepki i uzbroiłem w broń dystansową. Główną postacią założyłem buty szybkości, wypiłem olej szybkości i zaatakowałem Drizzta. Kiedy ten zaczął mnie gonić, poszedłem nad brzeg tego "jeziorka" i ganiałem się z Drizztem tak, żeby stanął IDEALNIE na najbardziej wysuniętym brzegu przy tym jeziorku. Wtedy gulpałem miksturę niewidzialności i Drizzt stał w miejscu. Resztą drużyny(jak moja postać się poruszyła to Drizzt zaczął mnie gonić o_O) zacząłem go atakować(jak nie był dokładnie na najbardziej wysuniętym punkcie to nie mogli go zaatakować). Poszedłem sobie zrobić śniadanie, zjadłem i ujrzałem martwego Drizzta i nagrodę w postaci Mithrilowej Kolczugi +4, pałasza "Żagiew Mrozu +3", pałasza "Obrońca +5"(tylko dla dobrych postaci), 12000 PDków i bodajże -8 punktów reputacji(albo 12). Tyle.
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Właśnie wybieram się do kopalni. Nie spieszę się i jest fajnie. Teraz pokonałem Szarego wilka ale było ciężko udało mi się go pokonać tylko dzięki Kivanowi i jego łukowi ale i odrobinie szczęścia (Wilk zaczął gonić Brenwen, która wpadła w panikę . Padli mi Minsc i Khalid (ale ich wskrzesiłem) a teraz chodzę z tym fajnym długim mieczem + 2 (chwilowo nie mam kasy, więc jest nawet dobry )

Odpowiedz
Jak chcesz mieć lepszy mieczyk już na samym początku to idź do lokacji 4200 (tutaj masz mapkę TU) na samym środku mapy jest Drizzt. Po tym jak pokona gnolle nie rozmawiaj z nim tylko wybierz kradzież kieszonkową i zawal mu Żagiew Mrozu +3. Jeśli nie masz nikogo kto ma umiejętność kradzieży kieszonkowej to przyłącz barda Garrica (jest w Beregoście). Teraz będziesz miał świetny mieczyk, ale nie rozmawiaj z Drizztem. Może kiedyś tu wrócisz i go zabijesz bo ma jeszcze jeden, lepszy miecz "Obrońca" +5.
Odpowiedz
Ok. A jakie są szanse, że się kapnie, że go okradam

EDIT:
Próbowałem go okraść (przy pomocy Imoen) próbowałem z 10-12 razy i zawsze się na mnie rzucał

Odpowiedz
I wlasnie w takich sytuacjach przydaje sie bard
Ile imoen ma u ciebie kradzierzy? Mi np. udalo sie ukrasc 3x palez +1 gdy mialem kradzierz na piziomie 60 %
Odpowiedz
Z tego co pamiętam to od razu Garric ma 40% szansy, musisz po prostu popróbować. Możesz też użyć mikstury złodziejstwa jeśli taką posiadasz (i nie używaj Imoen bo ona ma kiepskie szanse).
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Gdzie mogę znaleźć Drizzta? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...