[GI] Trylogia Gothica

Jak ci sie podoba Gothic ?

Dobry ale Neverwinter lepszy (17 głosów [40.48%])
Grafike ma lepszą (18 głosów [42.86%])
Sam nie wiem (4 głosy [9.52%])
Eeee. tam juz gry na amige są lepsze (3 głosy [7.14%])

Użytkownik switek dnia Oct 2 2006, 07:01 PM napisał

Zła ankieta A gdzie opcja: Gothic to najlepsza gra RPG na świecie???? Jeżeli autor jest fanem Neverwinter Nights to nie znaczy, że ma być stronniczy. Powinna być opcja dla osób, które wolą Gothic a nie NN.

[post="48819"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Dlatego właśnie nie głosuję.

Użytkownik Diego158 dnia May 1 2007, 10:06 PM napisał

Moim zdaniem 2 jest lepsza od 1.

[post="60981"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Moim też Ale wszyscy wolą jedynkę

Użytkownik Diego158 dnia May 1 2007, 10:06 PM napisał

Moim zdaniem Seria Gothic powinna być na drugim miejscu w rankingach gier RPG oprócz Diabla II LOD, bo on musi mieć pierwsze miejsce.

[post="60981"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Skąd ci się Diablo wzięło w rankingach RPG? Przecież to jest czysty hack'n'slash


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz

Użytkownik Verthogh dnia May 2 2007, 09:14 AM napisał

Skąd ci się Diablo wzięło w rankingach RPG? Przecież to jest czysty hack'n'slash

[post="61188"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Co ty chcesz od dobrego Diablo ! Fajna Gierka nie mów! Gram w nią od kilku lat i mi się nigdy nie znudziła , a że na BN są cziterzy to nie moja wina. Niektórzy gracze tak jak ja grają uczciwie
Odpowiedz

Użytkownik Verthogh dnia May 2 2007, 12:43 PM napisał

Eeee...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hack_and_slash

[post="61296"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


hmm... Myślałem że chodziło ci o cziterów, no cóż moja pomyłka sorki.
W sumie goście mają racje że w Diablo chodzi o Hack and slash ale nie do końca
Odpowiedz

Użytkownik Verthogh dnia May 2 2007, 06:07 PM napisał

http://pl.wikipedia.org/wiki/Diablo <- pierwsze zdanie;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Diablo_II <- też pierwsze zdanie;
http://forum.gexe.pl/Czy-Saga-Diablo-To-Crpg-t3458.html.

Tym jakże cudownym akcentem kończymy ten przepiękny offtop. Bez odbioru.

[post="61402"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


No dobra dobra przyznaje ci racje Kończmy już ten spam. To jest temat o Gothicu, a nie o Diablo.
Odpowiedz
Nie oddałem swojego głosu w ankiecie bo odpowiedzi są idiotyczne . IMHO seria gothic to najznamienitszy RPG wszech czasów, ot co . Niezwykle ciekawa, wciągająca fabuła, rozbudowany świat, fajny system walki, zabawne dialogi no i ten klimacik. Czegóż chcieć więcej?


Odpowiedz
gothic jest full no ale neverwinter jest o ciut lepsze...
Odpowiedz
Przyznam że jako trylogia jest słaba, ponieważ Gothic III strasznie zawalił średnią >.< Więc, moim zdaniem jest to tak:
G1: 9/10.
GII: 8/10
GII+NK: 9/10.
GIII: 2/10.

Średnia całości: 7/10.
Ocena bez GIII: 8+/10
Odpowiedz
Cóż, nie chcę mi się pisać, więc pozwólcie, że skopiuję moją wypowiedź:

Ja uważam, że jest to najlepsza gra cRPG.
Uwielbiam ją. Z początku mi się nie podobała, ale to tak jak każda gra Poznałem ja u kolegi, podczas gdy on w nią grał. Z czasem mi się spodobała i ja od niego pożyczyłem, ale on chciał z powrotem, tak, więc byłem skazany ją sobie samemu kupić. I kupiłem. Niestety, jak to w każdej grze, tak i w tej musiałem używać kodów. Nie muszę chyba mówić, że Gothic po pewnym czasie mi się znudził, nie?
Teraz, gdy próbuję sobie zagrać to… nie chcę mi się. Przecież zwiedziłem świat Gothic’a kilkanaście razy, więc, po co mi zaczynać od nowa? I tak jest...
A oto ocena bardziej szczegółowa:
Fabuła – 10/10 – Wspaniała. Po kolei, aż do Śniącego.
Grafika – 10/10 – Jak na tamte czasy to, to była EXTRA!
Dźwięk – 10/10 – Wspaniała. Podczas jakieś czynności, melodia się zmieniała.

Ja uważam, że jest to najlepsza gra cRPG – Kontynuacja Gothic.
Uwielbiam ją. Niestety, tak samo jak w poprzedniej części (Gothic) grałem w nią na kodach. Teraz nie jestem z tego dumny, wręcz przeciwnie, ale też nie chcę mi się zaczynać od nowa. Chodzi o to samo, co w Gothic.
Gothic oto ocena bardziej szczegółowa:
Fabuła – 10/10 – Nadal miodzie.
Grafika – 10/10 – Jeszcze lepsza. Ta gra jest boska!
Dźwięk – 10/10 – Tak samo jak w Gothic.

Uwielbiam ją. Nie będę się tutaj rozpisywał, bo historia przebiega tak samo jak z poprzednimi częściami (Gothic, Gothic II). Miałem Gothic II, dokupiłem dodatek, – NK i mam. Tak, więc to wszystko, prawie…
A oto ocena bardziej szczegółowa:
Fabuła – 11/10 – Jarkendar, Zapomniana Dolina Budowniczych, Piraci, Bandyci – to wszystko dobrze zrobiło.
Grafika – 10/10 – Niema, co… tak samo jak w poprzednich częściach.
Dźwięk – 10/10 – Jak w każdej, tez, jest super. A w oryginale była nawet płytka Audio dołączona

Tą część kocham! Jest moją ulubioną. Najbardziej podoba mi się ta wolność. Nie ma Gildii, do której trzeba się przyłączyć. Możemy podróżować po Kontynencie z tą satysfakcją, ze jesteśmy… Wolni. Spotkałem się z wieloma opiniami typu: „Nie, Gothic 3 to najgorsza część.”, „Gothic 3 miał najgorszą fabułę, już wolę Gothic” – Faktycznie, fabuła nie jest najlepsza, ale to wszystko przez/dzięki tejże wolności. A, i jeszcze jedno: Tu was zaskoczę – Przeszedłem bez kodów. To był dla mnie wyczyn. Nigdy nie przeszedłem żadnego Gothic’a bez kodów, a tu… zjawił się Gothic 3 i już bez kodów. No fakt, Gothic 3 to najłatwiejsza część, niema, co… Ale przeszedłem bez kodów
A oto ocena bardziej szczegółowa:
Fabuła – 5/10 – Niech będzie, fabuła denna, ale i tak uważam, za najlepszą część – Wolność!
Grafika – 15/10 – Perfekt. Niema, co mówić, chyba każdy się ze mną zgodzi, ze grafika w Gothic 3 była najlepsza
Dźwięk – 11/10 – Jeszcze lepsza. Soundtrack wspaniały!


Podsumowując: Gothic 3 to najlepsza część :!:
----------
P.S. Choroba, ale się... na kopiował... - I pomyśleć, że tyle pisałem na własnej klawiaturze... Eh, klawiatury szkoda... ;D

P.S.2 Ta Ankieta jest do kitu, a jeżeli chciałbym powiedzieć, że jest to najlepsza gra? Na pierwszym miejscu jest: "Dobry, ale Neverwinter lepszy", naprawdę zryta...

P.S.3 Ten dział jest chyba o Gothic I, wiec po, co oceniacie Gothic II + NK i Gothic III? Temat też, nie powinien się nazywać "Trylogia Gothic", eh...
Wybieraj zawsze mniejsze zło, większe zachowaj na czarną godzinę.


Odpowiedz
No... Opcje ankiety mi się podobają .

Szkoda że nie można zaznaczyć dwóch... Wtedy obok wyższości NWN mógłbym jeszcze wyższość gier na Amige wybrać...
Odpowiedz

Cytat

Grafika – 15/10 – Perfekt. Niema, co mówić, chyba każdy się ze mną zgodzi, ze grafika w Gothic 3 była najlepsza

Nie zgodzę się! Postacie wyglądają żałośnie. Są strasznie okrągłe, brzydkie i szerokie. W silniku też jest mnóstwo bugów, jak chociażby animacje. Ludzie poruszają się jakby nie mieli kości, zwłaszcza w przypadku spadania - chcieli zrobić coś naturalnego, ale im nie wyszło. Spartolona sprawa...
Odpowiedz
To może ja dodam swoją opinię. Jeżeli chodzi o Gothica to jest to zdecydowanie moja ulubiona gra, dobra jak na tamte czasy grafa i genialna fabuła, sterowanie też bardzo mi się spodobało, można się wczuć w postać, a nie biernie przyglądać isę jak uderza mieczem w rywala.

Gohic:

Fabuła-10
Grafika-10 (oczywiście jak na tamte czasy, choć wciąż mi się podoba)
Muzyka-10

Gothic 2+NK:

Fabuła-8,5 (momentami przydługa i nużąca...)
Grafika-10
Muzyka-9

W GIII nie grałem więc nie będę oceniać

Odpowiedz
Powiecie mi co ma Gothic do RPG? Serio, ta gra plugawi ten szlachetny gatunek. Zanim pojawią się pseudokibice-Tak, grałem. Tak, przeszedłem 3 razy, za każdym razem licząc na to, że znajde jakikolwiek plus, po za rozległym światem...
Trzy resorty dla Ligi co ich Roman wiedzie
Siedem dla Samoobrony z Andrzejem na przedzie
Trzy dla PIS-u pod wodza Kaczora
Jeden dla wadcy-OJCA DYREKTORA

Jaki z tego wniosek?Ojca Dyrektora trza do wulkanu wrzucic!





Odpowiedz

Cytat

Powiecie mi co ma Gothic do RPG?

Równie dobrze możesz napisać: Co ma Oblivion do RPG? Co ma Mass Effect, czy Fable do RPG?

Cytat

Serio, ta gra plugawi ten szlachetny gatunek.

Uff, niezwykle wyczerpująca wypowiedź. Można jaśniej?

Cytat

Zanim pojawią się pseudokibice

Nie pseudokibice, a fani, kolego. Pseudokibiców szukaj na trybunach.

Cytat

Tak, przeszedłem 3 razy, za każdym razem licząc na to, że znajde jakikolwiek plus, po za rozległym światem...

Skoro nie przepadasz za serią Gothic, to dlaczego w nią grałeś 3 razy, skoro za pierwszym podejściem nie znalazłeś żadnych plusów? Ktoś Cię zmuszał do gry, czy co?

Pomijając kiepską "trójkę" i jeszcze gorszy dodatek, trzeba przyznać, że PB odwaliła kawał dobrej roboty. Dwie poprzednie części z serii posiadały to, co powinien mieć dobry RPG. Wciągającą, prostą fabułę, ciekawe questy, świetnie skomponowaną muzykę. Czego chcieć więcej jak na tamte czasy? A to, że masa ludzi do dzisiaj wraca do gry z 2002 roku, to czysty przypadek, co nie Miridius?
Odpowiedz
Nie rozumiem twojej wypowiedzi Miridius, co w Gothicu sprawia, że nie wydaje Ci się grą RPG, owszem nie jest to typowa gra stylu Baldurs Gate, Diablo czy Arcanum, gdyż mamy tu większą kontrolę nad postacią, jednak to nie zmienia faktu, że jest to RPG przez wielu uważane za najlepsze z gatunku, oczywiście nie musi Ci się wszystko podobać, ale jestem ciekaw co tak naprawdę nie podoba Ci się w tej grze

Odpowiedz
1.Przewidywalna, nudna fabuła, misje polegające na "Słuchaj, troll mi ukradł scyzoryk, masz go znaleść.
2.Brak możliwości kreowania postaci.
3.Stanowczo zbyt trudna na początku, a zbyt łatwa po nabiciu już kilku leveli.
4.Potworki rozmieszczone zupełnie losowo w niektórych miejscach.
5.Dialogi...

Ammon...

Cytat

Uff, niezwykle wyczerpująca wypowiedź. Można jaśniej?


Można.

Cytat

Skoro nie przepadasz za serią Gothic, to dlaczego w nią grałeś 3 razy, skoro za pierwszym podejściem nie znalazłeś żadnych plusów? Ktoś Cię zmuszał do gry, czy co?


Za każdym razem miałem nadzieje, że przechodząc grę inną klasą może zauważe coś ciekawszego. A raz mi się usunęła.

Sosna.

Cytat

Nie rozumiem twojej wypowiedzi Miridius, co w Gothicu sprawia, że nie wydaje Ci się grą RPG, owszem nie jest to typowa gra stylu Baldurs Gate, Diablo czy Arcanum, gdyż mamy tu większą kontrolę nad postacią, jednak to nie zmienia faktu, że jest to RPG przez wielu uważane za najlepsze z gatunku, oczywiście nie musi Ci się wszystko podobać, ale jestem ciekaw co tak naprawdę nie podoba Ci się w tej grze


ROLE PLAY game. Gdzie w Gothicu Role Play?
Większą kontrolę? Ja nawet nie wiem jak ta postać ma na imię...
Uważane jest za najlepsze, bo reszta jest za trudna dla większości przeciętnych ludzi.
Trzy resorty dla Ligi co ich Roman wiedzie
Siedem dla Samoobrony z Andrzejem na przedzie
Trzy dla PIS-u pod wodza Kaczora
Jeden dla wadcy-OJCA DYREKTORA

Jaki z tego wniosek?Ojca Dyrektora trza do wulkanu wrzucic!





Odpowiedz

Cytat

1.Przewidywalna, nudna fabuła, misje polegające na "Słuchaj, troll mi ukradł scyzoryk, masz go znaleść.


Eee... przewidywalna? o czym ty pieprz... piszesz?

Cytat

2.Brak możliwości kreowania postaci.


*Zaklął* O jakiej grze mówisz koleś?

Cytat

3.Stanowczo zbyt trudna na początku, a zbyt łatwa po nabiciu już kilku leveli.


A grałeś w jakąś grę która nie jest trudna na początku, i łatwiejsza po nabiciu kilku leveli?

Cytat

4.Potworki rozmieszczone zupełnie losowo w niektórych miejscach.


...

Cytat

5.Dialogi...


Ja nigdy nie miałem żadnych "wontów" do dialogów w żadnych częściach Gothica. No może w Zmierzchu Bogów...

Cytat

Ja nawet nie wiem jak ta postać ma na imię...


Toś eureke odkrył. Tego na świecie nie wie nikt. Jedyne miano głównego bohatera, można usłyszeć gdy go mianują Królem w ZB - Rhobar III.
Odpowiedz
1. Podaj jeden zwrot akcji.
2. O gothicu. Widziałeś tam jakiś kreator, bo może przegapiłem?
3. Baldur's Gate I, II, Icewind Dale 2,. Wymieniać dalej? Chyba coś jeszcze znajde, choć to taaaaaaakie trudne.
4. Szlag...ścierwojad koło świątyń mnie zabił. Że nie wspomne o ognistym golemie...szlag...nie pamiętam nazwy lokacji, tam gdzie lodowy smok jest...
5. Ja mam do dwójki.
-TO na pewno byłeś ty!
-Dobra, to ja!
-Nie wierze ci!

Albo to nieśmiertelne: ZAADYYYMAAA!

6. Z czego to jest chyba imię które mu nadają, nie? W 3 nie grałem.
Wiem, cały świat nie wie. Ale sry, jak słysze na każdym kroku "Nie obchodzi mnie jak masz na imię, w końcu powierzam ci tylko misję od której zależy nasze życie..." to mnie szlag trafia.
Trzy resorty dla Ligi co ich Roman wiedzie
Siedem dla Samoobrony z Andrzejem na przedzie
Trzy dla PIS-u pod wodza Kaczora
Jeden dla wadcy-OJCA DYREKTORA

Jaki z tego wniosek?Ojca Dyrektora trza do wulkanu wrzucic!





Odpowiedz
Zdaje mi się, że jesteś fanem gier pokroju BG i uważasz, je za wzorzec, którego powinny się trzymać inne gry, nie mogę się zgodzić z twoją opinią, gdyż twoje stwierdzenia typu losowego rozmieszczenia potworów są tworzone na siłę, żeby znaleźć jakieś argumenty, choć można przyznać, że fabuła może się momentami wydawać trochę liniowa, co nie zmienia faktu, że jest bardzo dobrze opracowana.

Odpowiedz
← Gothic

Trylogia Gothica - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...