Heroes V

Także w demko pograłem (krótko, ale zawsze) i muszę powiedzieć, że dosyć przyjemnie mi się grało. Chwała Nival'owi, że nie kombinował i powrócił do pomysłow zawartych w trójce. Bogu dzięki...

Przeniesienie świata do pełnego 3D moim zdaniem się udało. Otoczenie wygląda prześlicznie ,choć jest trochę za "cukierkowate", no ale w Herosach to standard. Aczkolwiek w kilku momentach nie widać niektórych obiektów na mapie (surowce, artefakty i.t.p) i trzeba bawić się w obracanie kamery Do tego bohater ma za dużo punktów ruchu i mapki są troszeczkę za małe (być może w pełnej wersji będą większe).

Cytat

Sama grafika powiedzmy, że stoi na poziomie Warcrafta III, może ciut lepsza


Co ?! Przecież porównanie grafiki H5 z W3 to totalnie nieporozumienie Rincewind.. Niebo a ziemia.

Teraz zamek... Nie wiem czy tylko ja tak uważam, ale akurat ta animacja co ją wszyscy zachwalacie jakoś mi się szczególnie nie podobała. Lata ta kamera w różne strony, jakoś tak chaotycznie. Rzadko widać budowle, które wybudowaliśmy. Nie to mi się nie podoba.. Wolę jednak stary dobry wygląd wnętrza zamku tak jak był przedstawiony w poprzednich częściach. Idźmy dalej... Tak jak wspomniał Dany kupowanie budynków strasznie rusko zrobili... Zanim zrozumiałem jak się ulepsza budynki to cholernie dużo czasu minęło No ale na szczęście doszedłem do tego I po co zrobili ten level zamku ?! I co on w ogóle daje ?! Reszta ok.. zachowano standard z poprzednich części :]

Walka... Szczególne wrażenie zrobiły na mnie przybliżenia podczas zadawania ciosów w walce (szczególnie strzał łucznika robi wrażenie). Genialne ! Fajne też, że potworki mogą rzucać czary. No ale niestety pole walki z deczka małe jest [(chyba trochę powiększyli, ale i tak dosyć małe) A może mi się wydaje ?:] ].

Muzyka... bardzo klimatyczna (czyt. świetna)

Menu Ashgan w porządku. Szybko da się przyzwyczaić.

Kończąc.. Strasznie zalatuję Etherlords. HoM&M 3 na pewno nie pobije, ale od czwóreczki zdecydowanie lepsza. Poczekamy na pełną wersję, która pojawi się w drugiej połowie maja.
Odpowiedz
Tak trzeba przyznac że Heroes V jest piękny oczywiście wymagania swoje też ma ale cóż szary człowiek moze zrobić zakasać rękawy i do roboty na ram zarabiać na przykład
to już nie jest stary Heroees III w którego czasem jeszcze gram (sentyment) ale wiele z niego zostało i gra mi się naprawde podoba
Odpowiedz

Użytkownik Wojownik ADANOSA dnia May 17 2006, 06:12 PM napisał

Nie ma porównania z 3 ( 3 jest lepsza) to już nie ta gra!  

[post="43836"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Ja bym powiedział, że są równe. H3 była bardziej grywalna, ale H5 bije ją grafiką. Bardzo mi się podoba, że H5 jest wzorowana na H3. Do tego jeszcze kilka dobrych elementów zaczerpniętych z H4 i wychodzi dobra gra.
Odpowiedz
Mam pełną polską wersję Heroesa V i powiem, że gra zlokalizowana jest bardzo, bardzo dobrze. Głosy jak już wiadomo podkładają znani ludzie, zresztą słychać to, bo nie ma tu usypiającego sapania w jednym tonie. Na razie tylko nie mogę się przyzwyczaić do głosu Foremniak jako księżniczki - wojowniczki. Litery oczywiście polskie i tym razem czcionka została oryginalna (nie to co DS II ), a płynność gry utrzymana (mam nawet wrażenie, że chodzi mi lepiej na pełnych wymaganiach niż demo).

Fabuła pierwszej kampanii (ludzi) rozwija się całkiem sympatycznie (nie będę Was zagłębiał w szczegóły). Tak jak widać było już to w demku, są częste przerywniki filmowe z grafiką z silnika gry, ładnie wtrącające elementy fabuły. Poza tym, stary dobry polski Heroes III z piękną szatą graficzną. Naprawdę gratka dla fanów serii (czyli m. in. mnie ).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Dojdziesz do kampanii Inferno to dopiero nie będziesz się mógł przyzwyczaić do głosu Bogusia Lindy

Tym niemniej lokalizacja i sama gra jest bardzo dobra Natomiast dużym minusem najnowszych Herosów jest brak edytora map (dodany dopiero zostanie za sprawą łatki 1.2) i system rozbudowy miast (przez niego często dostaję baty ).
Odpowiedz
Szkoda tylko że nie można mieć paru heroes`ów w jednej armii...ale gierka jest ciekawa ;]
Tak Was czytałem wcześniej i z nieukrywanym zaskoczeniem pytam dlaczego tak na czwórkę
psioczycie? Przecież fajna była...co Wam się w niej nie podobało? ...a może to ja jestem jakiś
inny...(nie może tylko na pewno xD).
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Odpowiedz
Bo czwórka zabiła klimat Heroesów. Jeśli grałeś w III, to na pewno wiesz o co chodzi, jeśli nie, to w sumie się nie dziwię . No ale piąteczka, jak na razie naprawdę fajna. Po prostu wrócili do korzeni (mimo, że to nie jest dzieło 3DO).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
aha to teraz już wszystko rozumiem...dzięki Rincewind...ano nie grałem w III to nie wiem ;]
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Odpowiedz

Cytat

aha to teraz już wszystko rozumiem...dzięki Rincewind...ano nie grałem w III to nie wiem ;]


Żałuj, żałuj... świetna gra, nad którą spędziłem wiele miesięcy

A teraz mam do was konkretne pytanie. Instalował ktoś tego najnowszego patch'a 1.1 ? Bo czytałem, że po instalacji występują problemy z tłumaczeniem i gra często wyskakuje do Windy Ogólnie niezły bajzel.. Opłaca się to instalować ?
Odpowiedz
Odświeżę trochę temat.
Graliście już w "Kuźnię Przeznaczenia"?
Ja sobie własnie zorganizowałem i muszę powiedzieć, że dodatek bardzo fajny. Dochodzą trzy nowe kampanie, jest upragniony losowy generator plansz, nowy zamek krasnoludów, nowe umiejętności, czary, stworki.
Generator plansz spoko, nie potrafię tylko ustawić, by zamki do gry były do wyboru, narazie mam rozdane losowo.
Nowy zamek jest bardzo ciekawy (może kogoś zainteresują krasnoludy... ), wydawało mi się, że ma beznadziejne jednostki, ponieważ miałem problemy z nimfami, ale późniejsze jednostki, w dodatku ulepszone sieją spustoszenie. Miasto bardzo ładnie wygląda, trochę jak w WoWie wnętrze. Kilka innowacyjnych budyneczków, mroźno i ogólnie fajnie. Muszę powiedzieć, że mają zajebistą muzykę do bitew i w mieście (trochę mi się Moria kojarzy). Zagrajcie sobie, warto.
A, no i jest Map Editor dla graczy.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Co do "Kuźni przeznaczenia" to powiem tak..

Ci co zakupili już podstawową wersję gry (popełnili ten błąd) powinni nabyć dodatek, ponieważ jest w nim parę ciekawych opcji umilających rozgrywkę. Reszta może sobie odpuścić i wydać te 120 zł (tyle teraz kosztuje podstawka + dodatek) na coś bardziej pożytecznego
Odpowiedz
Moim zdaniem Heroes V ma dobrą grafike, a Heroes III ma lepszą fabułe. Jak by to dobrze połączyli to wyszła by wspaniała gra. No cóż jes inaczej, ale do Heroes V nic nie mam, ale mogło być lepiej.
Odpowiedz
Mi w Heroes V brakuje jednostek z Heroes III. Tam były takie powyciągane z mitów, legend i baśni a w piątce są powymyślane, choć też są ciekawe to jednak nie wnoszą odpowiedniego klimatu.
Odpowiedz
A co to za nowe opcje w "Kuźni Przeznaczenia" ? W HoMM V grałem u kumpla i sam zamierzałem kupić ,ale przeczytałem, że będzie dodatek, więc myślę:"poczekam, kupie sobie pakiecik"

[300 post ]
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
To może i ja wyrażę swoje zdanie.

HoMM V ma ładną grafikę, ale nic więcej... Nie zachwyca, nie powala, NIE WCIĄGA! Jak to było z HoMM II czy HoMM III. Jest bo jest i będzie, ale zakurzony na półkach sklepowych...

Z serią HoMM jest dla mnie tj z Settlersami. Pierwsze dwie części osadników były super! Później się popsuło... W serii bohaterów dochodzimy do 3 "odcinka" i dalej już nie warto pełznąć...

Niegdyś widzieliśmy, iż dobra grafika nie jest konieczna do tego by gra była wspaniała i wciągająca. Teraz widzimy wyścig z wyglądem gry. Rozumiem - w wielu jest to konieczne, ale czy w HoMM tak bardzo potrzeba nam wspaniałej, zapierającej dech w piersiach grafiki kiedy to nas nie wciągnie? Nie...


Niach!
Odpowiedz
Grafika będzie ładna w nowych grach czy to się podoba czy nie. Takie są prawa dżungli.
Odpowiedz
Zgadzam się z DeBe. Nie oznacza to jednak, że gra nie może wciągać ;]
Hirosy V z początku mnie się spodobały. Zapewne tego powodem były dwie rzeczy. Grałem wraz z kuzynem podczas pobytu u niego, dwa, piątka jest znacznie bliższa 3-ce. Zarówno pod względem samej gry (ulepszanie wojsk itp.) jak i przede wszystkim w walce. W 4-ce krew mi buzowała ze złości, gdy obie strony jednocześnie zadawały sobie obrażenia. To znacznie komplikowało możliwości taktyczne.
Wracając jednak do 5-tki. Najlepszym zamkiem w moich oczach były Lochy na zmianę z Nekropolią.
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Screeny? MIODZIO ( kubuś puchatek lubi miodek )

[Dodano po chwili]

Tokar pytanko... Skąd masz demo ? Z internetu czy z płyty.Jeśli z internetu podaj stronę. ( czyżbym złamał regulamin )
Odpowiedz
← Gry ogólnie

Heroes V - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...