FPP czy TPP?

Co wolisz?

FPP (5 głosów [38.46%])
TPP (8 głosów [61.54%])
Z jakim widokiem wam się lepiej gra? FPP czy TPP?

Mi - TPP. Nie wiem dlaczego. Po prostu. Może dlatego, że widać całego bohatera?
Jedynie w Morku gram w większości FPP, bo jest celowniczek


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
No dobra, to teraz pytanie - a o jakie gry ci chodzi?
W Fppkach gram... FPP, w cRPG zazwyczaj gram TPP, bo i tak nie da się inaczej. Innych typów gier raczej nie kojarzę. Jeszcze są gierki pokroju Hitmana, Infernala, wtedy TPP.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Jak dla mnie to lepiej gra się w FPP, bo dużo grałem w nawalanki i się przyzwyczaiłem.
Odpowiedz

Użytkownik Dany dnia May 1 2007, 05:54 PM napisał

No dobra, to teraz pytanie - a o jakie gry ci chodzi?

[post="60826"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Nie ma znaczenia, jakie gry, po prostu - z jakim widokiem wygodniej ci się gra. Np. jak w jakiejś grze masz do wyboru - FPP czy TPP, to jaki widok najczęściej wybierasz.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Jeżeli ja mam w grze możliwość wyboru między TPP i FPP, to najczęściej w trzeciej perspektywie rozglądam się po terenie i lokalizuję wrogów (czasem także planuję akcje), natomiast w pierwszej perspektywie wykonuję akcje (czyli m.in. strzelam). Np. w takiej serii Conflict (np. Desert Storm) właśnie tak robiłem.









Odpowiedz
W grach typu: GTA SA, Scarface, Godfather, Totaloverdose dobrze jest pograć sobie TPP bo jeździsz autami, łodziami.

Natomiast w gry typu: Half-Life 2, Doom 3, UT, Call of Duty dobrze jest grać FPP bo tylko strzelasz i nic innego nie robisz, no w przypadku Half-Life 2 jeszcze kierujesz pojazdami.

Czyli i TPP mi pasuje i FPP też
Odpowiedz
Heh A co bardziej?


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz

Użytkownik Verthogh dnia May 2 2007, 08:59 AM napisał

Heh A co bardziej?

[post="61174"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Raczej FPP Lecz na nic nie oddałem głosu
Odpowiedz
Ktoś zapomniał dodać opcję "obojętne", którą ja bym wybrał...
Mogę grać zarówno TPP jak i FPP z tą różnicą jednak, że zależy to od gry. Jeśli to fantasty to jednak preferuję TPP natomiast współczesne czasy czy fantastyka to jednak FPP.
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Zdecydowane TPP Max Payne, Gothic, GTA czy Morrowind. Obojętne. FPP tylko sporadycznie w CS .
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
U mnie też zdecydowanie TPP przeważa. Po prostu jestem leniem i obibokiem - łatwiej się gra
Tril Khaerin
[font=\"Courier New\"]Motto: Praca w Faerunie nie wymaga skłonności masochistycznych. Są one jednak bardzo wskazane.[/font]

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

Księga Mozilli, 11:9




Odpowiedz
Zagraj w Q3 lub UT z TPP i zobaczymy czy dalej taki pewny będziesz ;]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
To w UT w ogóle można taki widok ustawić?! Człowiek uczy sie przez całe życie.
Odpowiedz

Użytkownik VL dnia Sun, 06 May 2007 - 15:42 napisał

Ktoś zapomniał dodać opcję "obojętne", którą ja bym wybrał...

[post="62765"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Nie zapomniałem, chciałem dodać, ale większość użytkowników zaznaczyłaby tę właśnie opcję. I by się nie rozstrzygnęło


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
FPP... bardziej się wczuwa w odgrywaną postać .
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Wiedzieliście, że w UT 1 można było zmienić zniekształcenie obrazu, dzięki czemu widać było większy obszar terenu (i rakietnice latały wolniej optycznie ).
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz

Użytkownik Ekhtelion dnia Sun, 06 May 2007 - 18:01 napisał

To w UT w ogóle można taki widok ustawić?! Człowiek uczy sie przez całe życie.

[post="62810"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



A no można. Czasem włączałem dla zabawy. Ale bardzo sporadycznie. Trudno było grać.

Dany - wiemy. jedną z podstawowych rzeczy, które robi porządny gracz to zmienia komendę FOV z domyślnych 90 na 120 aby właśnie mieć większy kąt widzenia i dla rakietnic ;]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Tylko was sprawdzałem Przydatna rzecz była
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz

Użytkownik Jakób dnia Sun, 06 May 2007 - 16:03 napisał

FPP... bardziej się wczuwa w odgrywaną postać .

[post="62831"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Szczególnie jak się nie widzi swoich nóg
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Jedyne gry jakie kojarzę z takim zamienianiem FPP/TPP to Morrowind, Operation FLashpoint i Codename:Outbrake. W Morrowindze preferowałem widok z 3 osoby, gdy gdzieś łaziłem, a w czasie walki zmieniałem na FPP. Flashpoint to głównie FPP (no bo w końcu jak tu strzelać), ale TPP używałem, gdy jechałem czołgiem lub leciałem samolotem, a także gdy sprawdzałem czy jestem dobrze ukryty.
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to właśnie robi.


Odpowiedz
← Gry ogólnie

FPP czy TPP? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...