[BGI] Minsc

A więc z tego co mi wiadomo Mnisc to najlepszy rycerz w BG1. Więc kiedy dotarłem do Neshkel (czy jak to sie pisze ) od razu przyjąłem go do drużyny. Jednek podczas poprzedniej gry (inną postacią) nie zdążyłem na czas wypełnić jego prośby o pomoc i odszedł. A więc, czy ktoś mi może powiedzieć, gdzie jest ta forteca gnolli i kiedy do niej iść (chodzi o to czy najpierw wykonać zadanie z kopalnią, czy nie tracić czasu i iść do Twierdzy. Czy po wykonaniu misji Mnisc zostaje ze mną czy odchodzi. I jak trudna jest ta misja (z któro levelowcami tam pójść). Z góry THX za odpowiedzi

Odpowiedz
1 A więc tak według mnie nie jest najlepszym rycerzem
2 Jeśli chodzi o twierdzę to musisz minsca o wszystko wypytać, twierdza jest na poł. zachodzie mapy
3 Idź do niej od razu jak przyłączysz minsca
4 Po wykonaniu misji minsc zostaje w drózynie,ale chyba tylko wtedy gdy masz Dynaheir (jak jej nie chcesz to po przyjęciu ją zabij)
5 A misja jest łatwa i nie powinieneś mieć z nią problemów, trudniej jest tam dotrzeć
Odpowiedz
W takim razie, który z rycerzy jest twoim zdaniem najlepszy

Odpowiedz
Kagain

Jak pójdziesz do Twierdzy to nie zapomnij wziąć grimuara dającego charyzmę (jest w jednej z jaskiń w Twierdzy gnoli)
Odpowiedz
Ja na przykład uważam, że kilku zbrojnych jest bardzo dobrych.

Kagain to krasnolud-czołg. Jego największą zaletą jest bardzo wysoka kondycja. Świetnie nadaje się do walki w zwarciu, chociaż ma dość słabą siłę i zręczność. (Chociaż można mu założyć rękawice siły ogra (zdobywa się je jednak w późniejszej części gry). Pewnym problemem może być jego charakter: Praworządny zły.
* Siła - 16
* Zręczność - 12
* Kondycja - 20
* Inteligencja - 15
* Mądrość - 11
* Charyzma - 8

Minsc to przyzwoity łowca o dużej sile. Ma także przyzwoitą zręczność i kondycję. Natomiast takie cechy jak inteligencja, mądrość i charyzma stoją na niskim poziomie, dlaczego raczej nie nadaje się do rozmów. Jedną z jego głównych zalet jest posiadanie Boo, miniaturki Wielkiego Kosmicznego Chomika.
* Siła - 18/93
* Zręczność - 15
* Kondycja - 15
* Inteligencja - 8
* Mądrość - 6
* Charyzma - 9

Kivan to także dobry bardzo łowca. Jest najlepszym łucznikiem w grze dzięki dość dużej sile i wysokiej zręczności. Poza tym potrafi także dobrze walczyć w zwarciu.
* Siła - 18/12
* Zręczność - 17
* Kondycja - 14
* Inteligencja - 10
* Mądrość - 14
* Charyzma - 8









Odpowiedz
Kivan rządzi !
Kagain jest zbyt wredny, co go dyskwalifikuje na samym początku.
Minsc nie jest warty zachodu dla paru tekstów z chomikiem. W dwójce jest ich więcej
A tak w ogóle to "rycerzem" jest tylko Ajantis.
Odpowiedz

Użytkownik Elf dnia Apr 28 2007, 08:19 PM napisał

Kagain jest zbyt wredny, co go dyskwalifikuje na samym początku.

[post="59934"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Wiesz jak grasz złymi postaciami to jest on w sam raz
Odpowiedz
Może i tak, ale... Nigdy nie próbowałem nim grać. Baldura przeszedłem samymi harcerzykami
Co innego część drugą...
Odpowiedz
No ja słyszałem, że Mnisc jest użyteczny (a co do tekstów o chomiku- to fakt fajny, ale nie przeszedłbym pół świata, żeby usłyszeć trzy zdania na krzyż). Ma dużo udźwigu, 320 (np przykładowy rycerz Khalid ma 120) sporą siłę. Narazie Mnisc może się okazać użyteczny, potem ostatecznie pozbędę się Khalida (chyba, że potem jest dobry, jak coś to powiedzcie).

Mam jeszcze pytanie na temat Imoen. W pewnym momencie pojawia się taki gość z łukiem(kiedyś go miałem ale teraz już nie pamiętam), myślę, że może być lepszy niż ona (bo wykorzystuję ja do strzelania), gdyż imoen trzela tylko z małego łuku (procy itp. ale nie z lepszych rzeczy )

Odpowiedz
Najprawdopodobniej miałeś w drużynie Kivana, o którym już wcześniej pisałem. Ale zauważ, że Kivan to łowca, czyli postać zbrojna, a Imoen to złodziej. Złodziej natomiast w walce jest słabszy od wojownika (a jakby inaczej), jednak wykorzystuje się go także do wielu innych rzeczy, np. do wykrywania i rozbrajania pułapek, kradzieży kieszonkowych, otwierania zamków wytrychami (czyli włamań) i do ataków przy wychodzeniu z cienia (sztyletowania) - na wysokich poziomach zadają one poczwórne obrażenia! Są to bardzo przydatne umiejętności; odpowiednio wykorzystane mogą czasami okazać się kluczem do sukcesu w walce lub zadaniu.
I teraz kogo wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie. Jeśli chcesz postać do walki - Kivan będzie lepszym rozwiązaniem, jeśli jednak chcesz mieć w drużynie złodzieja - śmiało zostaw Imoen. Lub jeśli masz miejsce w drużynie dołącz obydwie postacie. Z tym, że jeśli wybierzesz tylko Imoen, nie będzie ona główną siłą w walce, będzie tylko pomocą. P.S.: Poza tym krótkie łuki nie są wcale takie złe - weźmy na przykład Krótki Łuk Orłów - Obrońca Driad i do tego wybuchające strzały.

A jeśli chodzi o Khalida, to dobrze sprawdza się z rękawicami siły ogra; ma 17 kondycji i 16 zręczności, zyskuje 18/00 siły, więc całkiem nieźle.









Odpowiedz

Użytkownik Sosna dnia Apr 29 2007, 02:47 PM napisał

Narazie Mnisc może się okazać użyteczny, potem ostatecznie pozbędę się Khalida (chyba, że potem jest dobry, jak coś to powiedzcie).

[post="60041"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Nie, raczej Khalid do końca jest miernotą, ale możesz go wziąć na drugiego wojownika o ile grasz dobrymi postaciami i jeśli twoja postać nie jest wojownikiem.
Odpowiedz
No przynajmniej przestaliście biedaka nazywać rycerzem. Tak w ogóle to w BG ! to ja byłem najlepszy

A ja dam takie pytanko konkursowe.

Od kiedy Boo stał się najlepszym przyjacielem Minsca? Ktoś pamięta?
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Nie jestem pewien... Czy poznał go wtedy, kiedy porwali mu Dynaheir?
Jakoś tak się kiedyś skasowało tę gierkę, więc nawet nie mogę sprawdzić.
Odpowiedz
Z tego co pamiętam, to nie było to dokładnie określone. Sam Minsc mówił, że "Boo jest jego najlepszym przyjacielem, przynajmniej od czasu, kiedy raniono go w głowę".
A to się offtop zrobił.









Odpowiedz
Brawa dla Dasaki Dokładnie tak.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Odpowiedz
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak dostać się w twierdzy gnolli do Dynaheiry i gdzie jest to coś co dodaje charyzmę (mapka mile widziana:) ), bo już wszystko przeszukałem (tylko wejścia do wnętrza komnat twierdzy nie znalałem ani wspomnianych jaskiń)

Odpowiedz
Ksiazka jest schowana na dole po lewej w jaskini
Odpowiedz
A gdzie jest wejście do tej jaskini ???

Odpowiedz
Za mostem skręć na dół i idź tą dróżka na końcu są bodajże 2 jaskinie. Książka jest w jednej z nich
Odpowiedz
Już mi się udało samemu ale thx za pomoc. Trochę poszukałem i znalazłem. Teraz idę do kopalni i szukam tego gościa co truje rudę

Odpowiedz
← Baldur's Gate

Minsc - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...