[GII] Jak dostać się do klasztoru...

Nie wiem, czy jest to jakieś szczególne osiągnięcie, ale mi się dzisiaj udało i chciałbym się pochwalić

Jak jest ten most, to po prawej jest taka górka, wchodzimy na nią, potem wskakujemy na dach, idziemy kawałek i zeskakujemy. Wychodzimy tym samym sposobem, dostać się na dach możemy wsakując po jednej z kolumn

Screen:
http://img259.imageshack.us/img259/1103/klasztorsb1.png


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Moim zdaniem z tych kamieni niema szans sie nie zeslizgnac ale skoro tak mowisz
Odpowiedz
Mi się tak udało kilkanaście razy Trzeba tylko wskoczyć dokładnie w tym miejscu, co zaznaczyłem
Potem najtrudniej jest tylko wspiąć się po kolumnie, trzeba się naskakać, żeby w końcu się udało.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Verthogh raz na zawsze udowadnia, że można tak zrobić:

http://img526.imageshack.us/img526/974/skaly1bd0.png
http://img527.imageshack.us/img527/4307/skaly2xa8.png
http://img131.imageshack.us/img131/5675/kolumna1id9.png
http://img239.imageshack.us/img239/7259/kolumna2wc0.png

[W razie jakichkolwiek wątpliwości - tu jest rozdzielczość 640 x 480, a w obrazku w pierwszym poście tego tematu 800 x 600, bo ImageShack wprowadziło zasadę, że każdy obrazek musi mieć mniej niż 1,5 mb, więc teraz każdy za duży parokrotnie pomniejsza. Tamten mniej zajmował, i wystarczyło go pomniejszyć tylko do 800 x 600, te zajmowały trochę więcej i zostały pomniejszone do 640 x 480. Ja mam rozdzielczość monitora 1280 x 1024, ale gram na 1024 x 768, bo na 1280 x 1024 się strasznie tnie. To tak dla miłośników teorii spiskowych, którzy się przyczepią, że te obrazki mają różne wielkości i na pewno coś przy nich majstrowałem albo sam ich nie zrobiłem.]


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
A ja ci wierze bo mi tez sie udało. Ale przyznaje ze nie jest to łatwe!!!
Odpowiedz
No, przynajmniej jeden mi wierzy Jakby to było łatwe, to by wszyscy już ten sposób znali


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
O, teraz to mi wszyscy zaczynają wierzyć! A wcześniej to co? Nie wierzyliście dobremu wujkowi Verthoghowi? Oj, nieładnie...

Ale jednak można...


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Heh, w końcu mi się udało i obrobiłem cały klasztor......
Odpowiedz
Mi też sie udało i sam to odkryłem nie znając jeszcze tej str :-)
A i tak jest bardzo łatwo wejść!!
Odpowiedz
No no, a ja się zastanawiałem jak obrobić klasztor. To teraz czerwoniaki się zdziwią xD xD
Podobny patent jak ze zdobyciem skórzanej zbroi są jeszcze jakieś ciekawe sposoby na "ominięcie" przeszkód takich jak ta ???
Odpowiedz
Poszukaj w necie to na pewno znajdziesz

PS. A o co ci chodziło z tą skórzaną zbroją? Jak ją można zdobyć?


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Ja też w to wierze. Udało mi się za 5-tym razem Dzięki za pomysł.
Odpowiedz
Nie ma za co

PS. Poszukam czegoś nowego.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Skórzana zbroja w koronis, ta której pilnuje strażnik koło wejścia do górnego miasta. Wystarczy obejść dookoła budynek obok, wspiąć się na murek za nim, wskoczyć na dach wcześniej wymienionego budynku (to był chyba sklep Matea ) a z niego zeskakujemy do magazynu pilnowanego przez strażnika. W skrzyniach jest kilka ubrań obywateli i skórzany pancerz który jak dobrze pamiętam kosztuje jakieś 250 monet. Wspaniała niespodzianka na dobry początek
Odpowiedz
Ale te ubrania obywateli są chyba tylko w nocy kruka.Bo jak grałem w Gothic 2 to tam była zbroja Skórzana a 2 skrzynia była zamknięta.A w nocy kruka były tam 3 stroje obywatela.
Odpowiedz

Użytkownik Jeździec Apokalipsy dnia Apr 29 2007, 09:28 AM napisał

Ale te ubrania obywateli są chyba tylko w nocy kruka.Bo jak grałem w Gothic 2 to tam była zbroja Skórzana a 2 skrzynia była zamknięta.A w nocy kruka były tam 3 stroje obywatela.

[post="59976"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Na to wychodzi bo ja gram w wersje Gold czyli z dodatkiem, ale mimo wszystko takie skórzane wdzianko przydaje się na początku gry.
Odpowiedz
Już tak próbowałem, ale jeszcze nigdy nie udało mi się nie spaść, skacząc na dach tego sklepu Mattea.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz

Użytkownik Verthogh dnia Apr 29 2007, 12:14 PM napisał

Już tak próbowałem, ale jeszcze nigdy nie udało mi się nie spaść, skacząc na dach tego sklepu Mattea.

[post="60009"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Trzeba sie rozbiec, może wydawać się to niemożliwe na tym ciasnym murku ale jednak jest. Po rozbiegu gwałtownie skręcamy w kierunku dachu i skaczemy. Jeśli dobrze pójdzie to za 3 razem wyjdzie
Odpowiedz
W Gothicu szybkość biegu nie ma chyba nic wspólnego z długością skoku (tj. nie ma różnicy między skoczeniem z miejsca a z biegu), ale spróbuję

[EDIT:]

Udało się

[EDIT:]

Znalazłem jeszcze jedną ciekawą rzecz:
1) Wyjdźcie z Khorinis południową bramą.
2) Zaraz za tym mostkiem po prawej będzie takie drzewo.
3) Stańcie obok niego, po prawej (patrząc od bramy; inaczej mówiąc, po tej stronie, która jest bliżej muru).
4) Wyjmijcie łuk lub kuszę.
5) Strzelcie w tego strażnika miejskiego, który stoi po lewej (tego bliżej was, bruneta )
6) Gdy już będzie biegł w waszą stronę, nadal w niego strzelajcie.
7) Teraz ten drugi strażnik (blondyn ) powinien, spadając z mostku, przez przypadek walnąć mieczem drugiego strażnika.
8) Obaj zaczynają się bić
Zobaczcie też, co się stanie po odbiegnięciu kawałek, a potem po powrocie


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
← Gothic

Jak dostać się do klasztoru... - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...