[GIII] Karta graficzna

Witam , chciałbym spytać czy gothic 3 tnie mi sie przez to że mam geforce fx zeus 5500 128mb/128bit.
Mój sprzęt to :
Athlon 3000
512 RAM DDR
Jaką kartę powinienem kupić żeby gothic mi sie nie zacinał.
P.S Co dają ramy np.1024 w porównaniu z 512.
Mój kolega ma:
SEMPRON 3000
1024 RAM i jakiegoś radeona 256mb i praktycznie wogóle mu sie nie przycina , czy to dlatego że ma radeona 256mb?
Proszę o szybką i sensowną odpowiedź.
Odpowiedz

Użytkownik diego19 dnia Apr 23 2007, 03:29 PM napisał

Witam , chciałbym spytać czy gothic 3 tnie mi sie przez to że mam geforce fx zeus 5500 128mb/128bit.
Mój sprzęt to :
Athlon 3000
512 RAM DDR
Jaką kartę powinienem kupić żeby gothic mi sie nie zacinał.
P.S Co dają ramy np.1024 w porównaniu z 512.
Mój kolega ma:
SEMPRON 3000
1024 RAM i jakiegoś radeona 256mb i praktycznie wogóle mu sie nie przycina , czy to dlatego że ma radeona 256mb?
Proszę o szybką i sensowną odpowiedź.

[post="58850"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Głównie ramy i karta graficzna...

Kup sobie Geforce 7600 GT( jeśli chcesz kupić dobrą kartę ale za małą cenę)

Lub Geforce 8800( na tej będzie hulał jak bajka....

Co do ram to dołóż kolejną kostkę 512 ram...

Aha, im lepsze ramy będziesz mieć tym lepiej będzie chodzić ja mam 2048 ram i gothic bardzo płynnie chodzi...


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz
Ja słyszałem że ramy dają tylko tyle że gra szybciej sie wczytuje , to pewnie tekstury i wszystko sie szybciej wczytuje.
A taka karta co o niej pisałeś to ile na oko kosztuje?

[Dodano po chwili]

Ale ty piszesz że to pod mój sprzęd będzie hulało na Geforce 8800 , a i czy musi być 256mb?
Odpowiedz

Użytkownik diego19 dnia Apr 23 2007, 04:30 PM napisał

Ja słyszałem że ramy dają tylko tyle że gra szybciej sie wczytuje , to pewnie tekstury i wszystko sie szybciej wczytuje.
A taka karta co o niej pisałeś to ile na oko kosztuje?

[Dodano po chwili]

Ale ty piszesz że to pod mój sprzęd będzie hulało na Geforce 8800 , a i czy musi być 256mb?

[post="58872"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Czy będzie ci geforce 8800 chodzić to nie wiem...

Ceny sprawdź w sklepach internetowych np. http://www.komputronik.pl/

może znajdziesz coś dla siebie....


Nigdy nie wiesz co Cię trafi!
Odpowiedz
Ramy zmieniaja sporo w Gothicu 3 bo w reszcie gier to na predkosc wplywu niema duzego, do kazdej gry teraz conajmniej 512 a najlepiej 1024 i wiecej nietrzeba ale Gothic 3 jest tak pazerny ze lepiej miec 2GB , ja np mam 1,5GB ramu , GF 7600GT , Athlona 64 3500+ a gothic 3 sie tnie a najbardziej to w Vengardzie, Silden. A na twoim sprzecie tez mozesz spoko pograc jezeli wszystko dasz na minimun ale nietylko w menu gry ale tez w notatniku ini. [temat szybszy Gothic 3].
Odpowiedz
Nie róbcie ludziom wody z mózgu... GF8800 to najbardziej zaawansowana obecnie karta i wszystko na niej będzie chodzić. Cena też jest zaawansowana...
Odpowiedz
Apropo sprzętu. Wiele razy słyszałem od kolegi że Gothic3 w pewnym stopniu niszczy kartę graficzną. Ponoć nie tylko jemu przyszło chodzić do serwisu z karta z powodu tej gry. Nie wiem czy to wynik używania tak zwanej wersji pirackiej czy może niezoptymalizowania w 100% silniku gry ale czy tez wam sie to przytrafiło ? Silnik gry na pewno nie jest zoptymalizowany to wiem bo na najnowszych kompach przycina sie w krytycznych sytuacjach (co dla gry o tak "dziwnej" grafice jest raczej zastanawiające).
Odpowiedz
A po czym to poznać że niszczy kartę graficzną? I co to znaczy w pewnym stopniu niszczy , bo jak można trochę zniszczyć kartę?
ODP.
Odpowiedz
1. Można zniszczyć trochę kartę, nie trzeba jej od razu rozwalić. Mam w tym doświadczenie.
2. To, że jakaś gra niszczy kartę to jakaś totalna bzdura, lub legenda miesjka ponieważ:

a) gdyby tak było to by zaraz poszło larum po całej sieci (świecie) i by było o tym wiadomo publicznie
b) producent i wydawca utonął by w pozwach sądowych


Oczywiście G3 może bardzo obciążać karte przesz co ta się bardziej grzeje czego wynikiem może być jej skrócona żywotność ale wątpię czy byloby to w ogóle zauważalne.
Odpowiedz

Użytkownik Ekhtelion dnia Apr 24 2007, 02:42 PM napisał

Oczywiście G3 może bardzo obciążać karte przesz co ta się bardziej grzeje czego wynikiem może być jej skrócona żywotność ale wątpię czy byloby to w ogóle zauważalne.

[post="58961"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Tu masz rację, i możliwe ze tu chodzi o brak chłodzenia. Tylko problemem jest to że mój kolega ma chłodzenie dobre, cały komp ma dopiero kilka miechów dlatego dziwi mnie że musiał kartę zanieść do serwisu. Ale skrócona żywotność jednak chyba jest widoczna.

No chyba ze jak już mówiłem może to być wina "pirata"
Odpowiedz
Być może po prostu miał pecha i trafil na jakiś egzemplarz z defektem. Takie rzeczy się zdarzają, mi ostatnio z karty graficznej (ASUS) wypadły cewki. I bynajmniej nie zamierzam twierdzić, że to jest wina Prince of Persia.
Odpowiedz
To glupota i zwykly zbieg okolicznosci! Zadna karta graficzna niepsuje sie od grania, to ze sie psuje moze byc powodem kiepskiego chlodzenia lub wadliwa karta [podrobiona albo kiepskiej firmy], mozliwe tez ze sie zepsuje gdy pracuje dosc dlugo i bez przerwy,np jezeli komputer chodzi kilka dni pod zad bez przerwy, ale to czy gramy w Gothica 3 czy cos innego to niema zadnego znaczenia. Niewiem gdzie ktos powiedzial cos takiego .
Odpowiedz

Użytkownik Ekhtelion dnia Apr 24 2007, 08:18 PM napisał

Być może po prostu miał pecha i trafil na jakiś egzemplarz z defektem. Takie rzeczy się zdarzają, mi ostatnio z karty graficznej (ASUS) wypadły cewki. I bynajmniej nie zamierzam twierdzić, że to jest wina Prince of Persia.

[post="59078"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Możliwe bo wszystkie osoby które po graniu musiały zając się naprawą swoich kart korzystały z tego samego egzemplarza gry.
Odpowiedz
Omernon a ta karta Geforce 7600 GT to ona pójdzie mi na złączu AGP i kolega tłumaczył że żeby mi poszła to musze mieć PC EXPRES albo DVI a ja nie wiem co to znaczy , ja mam napisane na pudełku po karcie AGP (to chyba najgorsze) , a i jeszcze jedno te AGP to jest jakieś wejście tak?
P.S Jak byś mógł to wytłumacz mi to wszystko:)
Odpowiedz
PCI EXPRESS lub AGP sa to złącza na karte graficzna, znajduje sie ono na plycie glownej [to to w co wsadzona jest karta graficzna. Osobiscie radze kupic karte na PCI EXPRESS gdyz jest ona lepsza, lepsze takowanie, wydajnosc itd a pozatym karty na AGP sa teraz drozsze gdyz ich juz nieprodukuja. Jezeli twoja plyta glowna ma zlacze AGP to musisz wymienic plyte glowna na taka co ma zlacze PCI EXPRESS jezeli chesz miec taka karte lepsza. Odrazu powiem ze karta z AGP niewejdzie w PCI EXPRESS i na odwrot, zeby niebylo ze niemowilem. To tyle jezeli chodzi o sama karte, ale przy zmianie plyty i karty trzeba sie liczyc ze moze byc nowy zasilacz potrzebny [duze pudlo z tylu komputera z wiatrakiem ] i trzeba tez dopasowac socket [miejsce na procesor] do aktualnego procesora ktory juz posiadasz, no chyba ze tez chcesz nowy

P.S. A jesli czegos jeszcze niewiesz to pytaj smialo.

[Dodano po chwili]

A i jeszcze nowe ramy bo masz 512 ddr a lepiej by bylo miec conajmniej 1024 ddr2 a najlepiej 2048.
Odpowiedz
A nie da się zamienić samego złącza , a nie całą płytę główną , czy płyta główna jest droga ? Chyba najdroższa? odp.
Odpowiedz
Nie da rady. Teraz jest taki okres, że pojawiło (i upowszechniło się) dużo nowych technologii i by komp z nim wspolpracował, trzeba w sumie kupi nowy .
Odpowiedz
A jakiego ty masz kompa i ile za niego dałeś i czy go ulepszałeś?
Odpowiedz
Dobrego
dużo (obiektywnie)
wymieniłem płytę, grafikę, procek, pamięci, dyski wyminiłem rok wcześniej, podobnie jak zasilacz. jedyne co się twardo trzyma u mnie w pudełku to karta dzwiękowa.
Odpowiedz
No niestety samego zlacza na plycie glownej wymienic sie nieda, trzeba cala plyte glowna wymienic a to jest troche szukania gdyz trzeba dopasowac do procesora co sie ma, do karty graficznej, do dysku twardego, do ramieci [ram], no chyba ze sie nowe wszystko chce kupic to wtedy problemu ze znalezieniem niema.
Odpowiedz
← Gothic

Karta graficzna - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...