[D&D] Podręczniki

Co myślicie o podręcznikach do dnd
Odpowiedz
Mój MP ma całkiem nowy podręcznik dla MP z nową krainą (czyli nie Fearunem), mapką (format A1 chyba) do krainy i przelicznikiem odległości. Wydanie angielskie, bo Polskiego jeszcze nie ma . Mi osobiście bardzo przypadła do gustu Księga Potworów .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
To chyba odpowiedni temat, żeby zadać to pytanie :] Czy do jakiegoś podręcznika dołączane są kości do gry?

Ps. Jest jeden minus. Podręczniki są drogie. Ok 90 zł za jeden .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Z tego co wiem to kostki kupujesz osobno... A faktycznie, podreczniki do D&D sa pieknie wykonane, ale w sumie nic dziwnego, jeden z pierwszych i najpopularniejszych rpg...
all this time wishing our voices could be heard,now we finally have a voice and no one says a fucking word.
so let's scream as loud as we can and make it break, and let nothing stand in our fucking way
Odpowiedz
dokładne ceny w sklepach:
Podręcznik Gracza 69
Ksiąga potworów 69
Przewodnik mistrza podziemi 69
podrećzniki psioniki 59
miecz i pięść 29
ksiąga i krew 29
obrońcy wiary 29
świat zapomnianych krain 89
greyhawk 49
pieśń i cisza 29
księga wyzwań 39
potwory fareunu 39
wyzwania i pantenony 69
księga broni i ekwipunku 49
bóstwa i półbogowie 69
krainy wschodu 79

i tak mniej więcej przedstawiają się ceny podręczników do dnd. co prawda do gry wystarczą trzy pierwsze, ale podałem więcej dla lepszej orientacj
Odpowiedz
Co to są te tańsze? Podręczniki z przykładowymi fabułami? Takich jeszcze nie widziałem :? .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
te po 29 są po to jeśli chce się jakieś trickosy dodatkowe dla swoich klas znać np.:

Miecz i Pięść dla wojowników i mnichów
Księga i krew dla zaklinaczy i czarodziejów
Obrońcy wiary dla kapłanów i paladynów
Pieśń i Cisza dla bardów i łotrzyków

Odpowiedz
a co do ksiegi potworów to które potrwory najbardziej wam do gustu przypadły
Odpowiedz
Tia. A szczególnie te, których jeszcze w grach się nie widziało. Działają na wyobrażnię . Zwłaszcza jak jeszcze MP Ci je opisuje, a dopiero jak już sobie jakoś je wyobraźisz pokazuje rusunek.

Nazina a masz te książki? Jak tak to zarzuć jakimś "trikosem".

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Znajdzie się kasa na takie skarby literatury:)
Odpowiedz
Hehehe. Nie no, wiem, że wszystkich nie masz . Chodziło mi głównie o to, czy masz (lub czy widziałeś) jakąś książkę z tymi "trikami". A ta o krainach wschodu, to chyba ta co mój MP ma. Naprawdę fajna, ale tylko dla obeznanych z tematem i dla MP.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ja wlasnie tez zamierzam byc MP ale swiat sobie sam tworze ile w tym zabawy a pozniej satysfakcji... ale trzeba sie dobrze znac na geografii itd zeby to jakos wyglodalo po strorzeniu realistycznie jak prawdziwy swiat. A podreczniki rzeczywiscie sa super. Najbardziej lubie smoki i polniebian. W ogole szablony sa fajne na koncu ksiegi potworow. Porzadnie to zrobili
Odpowiedz
co do podręczników do DnD... są świetne i tak naprawde tanie! Wiadomo... nie każdy ma co chwila 70zł, ale w porównaniu do tego, jak są wydane i ile pracy to wymaga... to są sprzedawane prawie za darmo :-) wspaniały papier, dobre tłumaczenie, oryginalna forma i rysunki, twarda i gruba okładka... i to wszystko za jedyne 70zł... nie mówmy aż, bo sie przykro robi

co do Forgotten Realms... wszystko pięknie, ale czasem bywa tak, że gracz zna kraine lepiej od DM'a... a tak być nie powinno. W zasadzie to tak być wogóle nie może! Dlatego preferuje tworzenie własnych krain... nawet tych bardzo malutkich :-) przynajmniej łatwo sie od czegoś wymigać, jeśli musimy improwizować
Odpowiedz
Taaak... sam sie zdziwiłem, czytając, że łotrzyk (gnom, lub niziołek) sztyletem zadaje przy trafieniu krytycznym obrażenia z mnożnikiem 20 (DWADZIEŚCIA) choć miało być 2... ale uśmialiśmy sie przy tym z kolegą... i to zdrowo... policzyliśmy, że 15 poziomowy łotrzyk, atakując ukradkowo i krytycznie, bez magicznych przedmiotów rozłoży spokojnie smoka ;p (zasada utraty 50 PW przy jednym ciosie)
Odpowiedz
← Ogólnie

Podręczniki - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...