[GIII] Szybszy Gothic3

SHADE twój pomysł jest do du... zrobiłem wszystko idealnie jak kazałeś przy 512 ram i minp. gta sa zaczeło chodzic 4-5 razy gożj wszystko odwruciłem i teraz chodzi tak jak było
Odpowiedz
Ludzie co to jest z tym gothikiem tnie się jak djabli. Mam 1280 MB RAM Radeona 1950 Pro semprona 2500+ i zasiłkę 430 W. W oblivionie wziołem wszystkie suwaki do końca w prawo rozdziałka 1280 na 1024 i z łatwością wyciąga 40 do 60 FPS w podziemiach a na otwartej przestrzeni od 20 do 30. A w gothiku normalnie sieczka powyżej 20 nie wyskoczy a czasem to i poniżej 5 spada. Nie ma żadnej różnicy pomiędzy ustawieniami czy wezmę shadery na 3.0 i aniozotopowanie na 16 czy je całkiem wyłączę efekt ten sam. Powyłanczałem wszystko jak włanczam G3 to mam 1050 MB wolnego RAMu. Zrobiłem wszystko co było napisane w pioerwszysm poście i nic się nie polepssyło.
Odpowiedz
może ktoś miobliczyć 512 ram bo nie wiem oco chodzi z tym x 90% i dodać jakies 1024 :]
Odpowiedz
Napisze tu to samo co w temacie : "pomoc w optymalizacji ! Pilne !"



Co do konfiguracji Gothica.
O wiele lepiej ustawiac samemu. i Tak - textury mediumhigh! - bo low/medium tak samo szybko sa obslugiwane (wiec nie wlaczac, bo wygladaja koszmarnie!), chyba ze ktos walczy na gf5200fx. cienie - mozna wylaczyc, te od pochodni i tak dzialaja. Po dopasowaniu ustawien zwyklych, duza daja dwie opcje dot. renderingu tenenu i sfery ktora skanuje obiekty dynamiczne jak npc czy zwierzeta.

Sfera odpowidzalna za pojawia sie widocznych rzeczy i ich dzialanie to:
Entity.ROI=4000.0 (default)

na kartach pokroju 7900GX2 i procku core2 czy silnym amd mozna dac na 8000, na 7900gs np. na 6000. poexperymentowac. jezeli komus za bardzo tnie - moze obnizyc np. do 3000

dwa kolejne:
Render.DOFStart=1000.0
Render.DOFEnd=4000.0 (default)

na dobrym kompie i procku mozna dac 12000, i ew. modyfikowac w dol nawet ponizej 4000 jezeli za bardzo tnie.

te 2 parametry sporo zmieniaja w szybkosci gry, o wiele wiecej niz przelaczanie textur czy cienii. textury zostawiac koniecznie, bo roznica w szybkosci zadna, w wygladzie ogromna.
Odpowiedz
Te triki z optymalizacją nie wymyślałem ja!!! Znalazłem je w necie i pomyślałem, że może komuś pomogą!!!
Odpowiedz
Zauważyłem że istotną nawet zmianę wprowadza dysk twardy, a dokładniej miałem kiedyś dysk Samsung ATA 30GB 5600 obrotów/min, zmieniłem na Samsung SATA 320GB Cache 16MB 7200obrotów/min. i Gothic 3 chodzi teraz znacznie lepiej, prawie się nie tnie i 4 minuty ładowania gry ze starym dyskiem zmieniły się w 1 minutę [niektórzy o tym niewiedzą ale liczy sie też rozmiar "pliku wymiany" a zależy to właśnie od rozmiaru dysku i jego prędkości ], więc radze tym co mają stare dyski takie jak np ja miałem [ATA] zmienili sobie na SATA jeśli finanse na to pozwalają. Oczywiście zależy prędkość od reszty sprzętu [ja mam ten dysk nowy o którym pisałem; 1,5GB 667MHz ddr2 ram; procesor AMD athlon 64 3500+; GeForce 7600GT 256mb/128bit; Mobo ASUS M2N-E SLI ]. I przy maxymalnych ustawieniach w menu i bez ręcznej zmiany notatnika Gothic 3 prawie wcale się nie tnie [czasami sie przytnie ale to się zdarza tylko czasami ]
Odpowiedz
← Gothic

Szybszy Gothic3 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...