[GII] jak zdobyć bron orka

Poprostu jak chcemy zostać czeladnikiem u któregoś mistrza to Harad chce od nas broń orka, a ze w I rozdziale raczej orka nie pokonamy sami >.< to tak: wychodzimy tą drugą bramą(tą nie od strony farmy
Lobarta) i skręcamy na lewo w stronę tych krwiopijców, zabijamy krwiopujców i idziemy dalej, ale nie wchodzimy na górę tylko wchodzimy tam w ten malutki lasek, tam będzie 4 olbrzymie szczury, 2 kretoszczórow i kilka chrząszczy, zabijamy te stworki i szukamy w tym lasku jaskini, jak znajdziemy to wchodzimy i tam będzie olbrzymiszczur, zabijamy go i w tej jaskini będzie na ziemi leżała bron orka, i za daleko w tej jaskini też nie wchodzić bo dalej są bandyci. To tyle, życzę powodzenia ;>
(\,,,/)
(o.O)
(> <)
To jest króliczek, skopiuj króliczka do swojej sygnatury by pomóc mu w dominacji nad światem~!

ją Nię muwie po polskó~!
Bardzo znany sposób, zresztą jest w poradniku z edycji z Extra Klasyki.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
to tak:
gdy wychidzisz półnacną bramą z miasta to na lewo jest jaskinia poszukaj i w tej jaskini jest broń orka!!! Przed jaskinią jest kilka potworów!!!
Sposobów znam 3:
Wspomniana jaskinia, pójść na polowanie z Bartokiem i ciągle go zmuszać żeby szedł dalej, kupić broń od Ciphera
Poza tym można zamienić to zadanie na zabicie 4 bandytów, sami zdecydujcie co lepsze.
www.maxpayne.boo.pl
Coś mi sie zdaje, że gdzieś jeszcze był taki topór leżący na ziemi, ale nie mogę sobie przypomnieć, gdzie to było


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Jest kilka sposobów:
-Wychodzisz z miasta wschodnią bramą i idziesz jak do latarni morskiej, tylko że w pewnym momencie zchodzisz z drogi. Wejdź do jaskini( w środku 2 olbrzymie szczury), tuż przy wejściu leży topór orka. Nie idż dalej bo tam są bandyci mocni na początek.
-Idziesz na polowanie z Bartokiem, na jego końcu jest ork.
-Idziesz drogą jak do karczmy, ale skręcasz w lewo w jaskinię i tam jest ork. Zwab go do miata, a strażnicy go zabiją.
-Możesz kupić od Ciphera.

Użytkownik Voldi dnia Mar 30 2007, 04:56 PM napisał

wychodzimy tą drugą bramą(tą nie od strony farmy
Lobarta) i skręcamy na lewo w stronę tych krwiopijców, zabijamy krwiopujców i idziemy dalej, ale nie wchodzimy na górę tylko wchodzimy tam w ten malutki lasek, tam będzie 4 olbrzymie szczury, 2 kretoszczórow i kilka chrząszczy, zabijamy te stworki i szukamy w tym lasku jaskini, jak znajdziemy to wchodzimy i tam będzie olbrzymiszczur, zabijamy go i w tej jaskini będzie na ziemi leżała bron orka, i za daleko w tej jaskini też nie wchodzić bo dalej są bandyci.

[post="57088"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Użytkownik Shade dnia Mar 30 2007, 08:13 PM napisał

to tak:
gdy wychidzisz półnacną bramą z miasta to na lewo jest jaskinia poszukaj i w tej jaskini jest broń orka!!! Przed jaskinią jest kilka potworów!!!

[post="57099"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Użytkownik Łowc@ dnia Mar 30 2007, 08:20 PM napisał

Sposobów znam 3:
Wspomniana jaskinia

[post="57100"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Użytkownik Kaliousehio dnia Mar 30 2007, 09:16 PM napisał

Jest kilka sposobów:
-Wychodzisz z miasta wschodnią bramą i idziesz jak do latarni morskiej, tylko  że w pewnym momencie zchodzisz z drogi. Wejdź do jaskini( w środku 2 olbrzymie szczury), tuż przy wejściu leży topór orka. Nie idż dalej bo tam są bandyci mocni na początek.

[post="57108"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Użytkownik Łowc@ dnia Mar 30 2007, 08:20 PM napisał

pójść na polowanie z Bartokiem i ciągle go zmuszać żeby szedł dalej

[post="57100"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Użytkownik Kaliousehio dnia Mar 30 2007, 09:16 PM napisał

-Idziesz na polowanie z Bartokiem, na jego końcu jest ork.

[post="57108"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Użytkownik Łowc@ dnia Mar 30 2007, 08:20 PM napisał

kupić broń od Ciphera

[post="57100"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Użytkownik Kaliousehio dnia Mar 30 2007, 09:16 PM napisał

-Możesz kupić od Ciphera.

[post="57108"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Hmmm...


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
hmm gdzies przed jakas jaskinia tyklko nie pamietam gdzie ale mozna na farmie onara kupic od najemnika

Użytkownik TomekPL dnia Apr 2 2007, 06:19 PM napisał

hmm gdzies przed jakas jaskinia tyklko nie pamietam gdzie ale mozna na farmie onara kupic od najemnika

[post="57225"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Człowieku, czy Ty jesteś jakiś ograniczony? Powiedziałeś to co było już powiedziane kilka razy! Może czytaj dokładnie cały temat a dopiero później pisz posta.


Ja sie tak nie bawiłem tylko zrobiłem tak : wyszedłem bramą , skręciłem w prawo zakręciłem sie o 90 stopni poszedłem prosto a tam czai sie przy ognisku ork to wyjąłem broń(miałem chyba wtedy rapier) podszedłem ...
Ledwo przeżyłem ale zdobyłem broń
Również wykonałem ten quest sposobem, który jest opisany w pierwszym poście w tym temacie (bez zaglądania na forum lub do solucji). Pozwolę sobie jeszcze dorzucić 4 sposób na znalezienie broni orka i wykonanie zadania dla Harada. Niestety trzeba wykazać się cierpliwoscią bo wcześniej trzeba pokonać dwa cieniostwory. Należy za karczmą skręcić na ścieżkę, przy której jest spalony obóz myśliwych i gdzie siedzi nauczyciel kuszy Dragomir. Następnie idziemy drogą (jest tam trochę pomniejszych potworów, ale te wybiłem wcześniej). W pewnym momencie zauważamy, iż równolegle z drogą plynie strumień, a droga gwaltownie zakręca w prawo. Nie idziemy dalej drogą tylko wzdłuż strumienia - zabijamy topielca i znajdujemy po prawej stronie jaskinię, w której jest cieniostwór. Po zabicu cieniostwora okazuje się, że za tą jaskinią jest druga jaskinia - z drugim cieniostworem. Kiedy uporamy się również z tym potworem znajdujemy w drugiej jaskini rozszarpanego orka i średni topór orkowy, a także m. in. 2 mieszki po 50 i 100 sztuk złota. Jaskinia jest prawie dokladnie ''pod'' mostem wiszącym, przy którym spotykamy rozbojnika. Ponieważ mam dopiero 10 lvl (najemnik - 1 rozdział, nie spieszę się do 2 rozdziału, bo chcę najpierw w 1 wybić jak najwiecej stworów) nie mogłem stanąć do otwartej walki z cieniostworem, więc walczyłem ''na partyzanta''. Zakradałem się i waliłem do niego z kuszy, a potem jak go trafiłem uciekalem na drugi brzeg strumienia, aby schrupać np. roślinkę leczniczą (podczas ucieczki z reguły trochę dostawałem po grzbiecie). Okazało się, że cieniostwór nie płynął za mną, tylko wracał do jaskini. Dopiero kiedy go porządnie ''napocząłem'' z kuszy poszedłem niedaleko do Sagitty po calkowite wyleczenie (staram się oszczędzać przedmioty podnoszące punkty trafień na trudniejsze kampanie) i po powrocie dobiłem go mieczem. Z drugim postąpiłem tak samo. Trochę to trwało i dlatego pisałem, że sposób wymaga cierpliwości i chyba jednak przynajmniej 150 pkt trafień u postaci (ja mam 261 na 10 levelu), ale 400 pkt exp plus 150 sztuk złota jest warte świeczki, no i oczywiscie wykonanie zadania dla Harada, jesli ktoś tego wcześniej nie dokonał.
Tam gdzieś nie daleko od Khorinis powinna być jaskinia z bandytami i gdzieś tam powinien leżeć ten toporek. Można też zabić orka

Użytkownik Diego158 dnia Apr 8 2007, 06:00 PM napisał

Tam gdzieś nie daleko od Khorinis powinna być jaskinia z bandytami i gdzieś tam powinien leżeć ten toporek. Można też zabić orka

[post="57612"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Trzymajcie mnie... Trzymajcie mnie...

Użytkownik KrissDeValnor dnia Apr 8 2007, 04:57 PM napisał

Ponieważ mam dopiero 10 lvl nie mogłem stanąć do otwartej walki z cieniostworem, więc walczyłem ''na partyzanta''.

[post="57598"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Wow, to ja zabiłem swojego pierwszego cieniostwora jak miałem 7 lvl I wcale nie "na partyzanta", ale w otwartej walce mieczem I było to dokładnie w tej jaskini Wchodzę sobie do niej, "O kurde! Cieniostwór!", ale myślę sobie, że co mi zależy, przed chwilą zasejwowałem i... szok! Zabiłem cieniostwora! Na 9 lvl miałem w ekwipunku 5 skór z zabitych bez niczyjej pomocy tych bestii


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'

Użytkownik Verthogh dnia Apr 8 2007, 05:40 PM napisał

Wow, to ja zabiłem swojego pierwszego cieniostwora jak miałem 7 lvl I wcale nie "na partyzanta", ale w otwartej walce mieczem I było to dokładnie w tej jaskini Wchodzę sobie do niej, "O kurde! Cieniostwór!", ale myślę sobie, że co mi zależy, przed chwilą zasejwowałem i... szok! Zabiłem cieniostwora! Na 9 lvl miałem w ekwipunku 5 skór z zabitych bez niczyjej pomocy tych bestii


Być może mam do nich zbyt duży respekt. Na moim liczniku na razie tylko 3 cieniostwory (trzeciego zabiłem pomiędzy cmentarzem w pobliżu majątku ziemskiego i jaskinią Sagitty). A jeśli chodzi o skóry to opchnąłem je Bosperowi - dobrze płaci.
A propos tematu - ciekawe ile razy ktos jeszcze nas oświeci jak zdobyć orkową broń, podając sposób, który został opisany już w pierwszym poscie tego wątku ? Jeśli znowu znajdzie się taki bystrzak to chyba wymieknę.

Użytkownik KrissDeValnor dnia Apr 8 2007, 10:41 PM napisał

Na moim liczniku na razie tylko 3 cieniostwory (trzeciego zabiłem pomiędzy cmentarzem w pobliżu majątku ziemskiego i jaskinią Sagitty).

[post="57650"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Ja mam tak: dwa w tamtej jaskini, jeden w jaskini koło latarni Jacka, jeden przed tą jaskinią koło Khorinis (w tej kotlince, za wargami) i ostatni w ostatnim pomieszczeniu tej samej jaskini (tam, co trzeba otworzyć drzwi). No i jeszcze jeden zabity na polowaniu z Bartokiem, ale ten się nie liczy, bo właśnie ktoś mi pomagał.

Użytkownik KrissDeValnor dnia Apr 8 2007, 10:41 PM napisał

A jeśli chodzi o skóry to opchnąłem je Bosperowi - dobrze płaci.

[post="57650"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Sam jestem czeladnikiem u Bospera, więc mi płaci w ogóle całą wartość (250 szt. zł. chyba), ale... no nie wiem... Tak czy siak cieniostwór jest jednak trudny (zazwyczaj po zabiciu go mam ze 4 hp) i chyba takie przywiązanie do tych skór... Jedyną skórą cieniostwora, którą mu sprzedałem, była ta zdobyta z Bartokiem.

Użytkownik KrissDeValnor dnia Apr 8 2007, 10:41 PM napisał

A propos tematu - ciekawe ile razy ktos jeszcze nas oświeci jak zdobyć orkową broń, podając sposób, który został opisany już w pierwszym poscie tego wątku ? Jeśli znowu znajdzie się taki bystrzak to chyba wymieknę.

[post="57650"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Po prostu czytają nazwę tematu, a nie cały temat (co tam "cały", nawet pierwszego posta nie czytają), myślą, że twórca nie wie, jak to zrobić i prosi o pomoc, no i mu "pomagają"...


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Wiem, że trochę nie na temat, ale dziś rozwaliłem kolejne dwa cieniostwory (a zatem mam ich 5 na 11 lvl). Tego w jaskini koło latarni i drugiego w lasku na lewo od drogi z farmy Lobarta do miasta. W drugim przypadku zostało mi ponad połowę punktów życia także chyba faktycznie zbyt dlugo unikałem otwartej walki z nimi.
A propos orków i ich broni w pierwszym rozdziale - nie wiedziałem, że wręcz zatrzęsienie orków jest w tym wielkim lesie na północy. Dziś zabilem tam dwóch wojowników (elita okazał się za silny, ale niedługo tam wrócę z katowskim toporem, jeszcze tylko niespełna 1000 pkt i szkolę się do 65 siły) plus tego w jaskini przy drodze go gospody i tego zwiadowcę przy farmie Lobarta - 4 topory orkowe (szkoda, że ten szmelc taki tani jest).
Heh, i znowu - ja 65 siły (60 + 5 od pierścienia) - na 9 lvl I mogę używać Orkowej Zguby (też bym ci polecał ją używać, bo ma większy zasięg od Katowskiego Toporu i można utrzymać przeciwników na dystans). I się nie spodziewaj, że taki orkowy topór będzie dużo warty, jak wymaga tyle siły przy tak małych obrażeniach. Kto by tego używał? Po prostu się nie opłaca.

A jak potrzebujesz expa, to pójdź do tej kotlinki na prawo od północnej bramy. O ile pamiętam - 7 wargów (wybiłem ich z łuku - stojąc na półce skalnej - bo w grupie są bardziej niebezpieczne od cieniostwora), 2 cieniostwory, kilkanaście kretoszczurów, kilka goblinów, kilka czarnych goblinów i chyba (choć nie jestem pewien) parę szczurów.
O ile oczywiście tego wszystkiego wcześniej nie wybiłeś


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
W sumie macie racje jak każdy będzie się w tym temacie wymądrzał to gracze którzy chcą się dowiedzieć jak zdobyć broń orka to nie będą wiedzieć kogo mają słuchać
No właśnie tylko szpanujecie .
P.S fajnie sie nazywać diego nie???
Przestancie sie kłucić! ! ! Napiszcie raz i tyle! ! ! Dla mnie sposób najłatwiejszy jest z tym wyjściem północnym bo są łatwe potworki do zabiacia :-)
← Gothic
Wczytywanie...