WSAD czy strzałki?

Co wolisz?

WSAD (49 głosów [80.33%])
strzałki (12 głosów [19.67%])
Czym wolicie sterować w grach? Klawiszami W, S, A, D czy zwykłymi strzałkami? Ja kiedyś potrafiłem tylko strzałkami, dziwiłem się jak nie wiem, jak mój kolega grał WSADem i nie gubił się w tych wszystkich klawiszach Ale po tym jak zacząłem grać w Morka, nie wyobrażam sobie sterowania strzałkami Niewygodne to takie Teraz już tylko WSAD A jak w grze domyślne są strzałki, to pierwsze co robię po instalacji, to zmieniam to w ustawieniach

A wy? Co wolicie?


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Nie rozumiem co to za temat. Jaka jest różnica między Wu A Es De a strzałkami? Zadna. Co innego gdybyś miał na myśli mouse clickin`. a WASD/strzalki.

Jednakże jak dla mnie WASD ;]

Odpowiedz
WASD. Strzałki są niewygodne, szczególnie, jeżeli gra się myszką. W ogóle jest niewygodnie na strzałkach, jeśli się grało jakiś czas na WASDzie.
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz

Użytkownik Ashgan dnia Mar 23 2007, 08:33 PM napisał

Nie rozumiem co to za temat. Jaka jest różnica między Wu A Es De a strzałkami? Zadna. Co innego gdybyś miał na myśli mouse clickin`. a WASD/strzalki.

[post="56744"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Jest różnica, bo np. strzałki są po innej stronie klawiatury, bardziej na prawo - a dla mnie to to trochę niewygodne. Zresztą przy strzałkach raczej jest mała szansa, że pomylisz je z innymi klawiszami, bo dookoła jest pusto, a wokół WSAD ze wszystkich stron są klawisze i mogą się pomylić
A tak poza tym, to dla ciebie naprawdę nie ma różnicy między strzałkami a WSADem? Bo dla mnie jest. I to wielka.

Mój setny post!


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Gram tyle w FPS'y i inne gry ze WASD nie ma szans sie pomylic z innym klawiszem. Pomylka = smierc.

Dla mnie jak juz powiedzialem roznicy nie ma miedzy tym na co naciskam. Wazne ze dziala.

Pomimo tego iz jestem prawo-reczny to wole operowac lewa reka bo mam lepsza koordynacje :]

Odpowiedz

Cytat

est różnica, bo np. strzałki są po innej stronie klawiatury, bardziej na prawo

Ja mam strzałki po prawej i lewej, ale i tak zawsze gram na wsadzie. lub hujku
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Ja tam głównie na strzałkach operuję, bo w RTSach WASD jest lekko niewygodny ' Generalnie, lewa ręka u mnie ma prawie zerową koordynację palce-oko, chyba że mówimy o pisaniu
Próbowałem kiedyś grać na WASDzie, ale niezbyt mi to wychodziło.

Generalnie, ja gram prawie tylko klawiaturą, wyjątkiem są RTSy i DeusEx. Próbowaliście kiedyś grać w Gothica TYLKO na klawiaturze? Bo ja tylko tak potrafię '
Odpowiedz
Ja w Gothica zawsze grałem tylko na klawiaturze. Jak w G3 wprowadzili myszkę, to musiałem się przyzwyczaić do sterowania.
A co do sterowania, to praktycznie zawsze gram na strzałkach. Jest dla mnie wygodniej. Do WASD musiałbym się przyzwyczaić, by nie wciskać innych przycisków. Niektórzy uważają, że na strzałkach nie ma często wszystkich potrzebnych przycisków do gry w okolicy. Ja sobie radzę normalnie. Jedyną grą, w której gram na wsadzie już od dłuższego czasu jest Hitman.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Ja używam tylko i wyłącznie strzałek. Powód jest prosty: jestem leworęczny . Tylko w jednej grze nie grałem strzałkami, Conflict: Desert Storm. A to tylko dlatego że strzałek nie dało się ustawić .


Odpowiedz
hehe ciekawe pytanie. Ja na początku też nie wyobrażałem sobie grac na wsadzie, przesada to była dla mnie. Potem przyszedł miły pan z brodą, przewiercił mi ścianę i podłączył mi neta...
Pół godziny później zainstalowałem Wolfenstein - enemy territory... no i raczej nie było możliwości
żebym grał na strzałkach bo tam czasami ćwierć sekundy stanowi o wygranej lub przegranej Twojej drużyny. Teraz tak z perspektywy czasu patrze i powiem Wam, że zawsze wolałem grac na wsadzie,
tylko kiedyś jeszcze o tym nie wiedziałem ;]

Hej Ashgan! a grasz może w et ? ;]
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Odpowiedz
Nie mówcie mi, że osoby praworęczne w grach, w których używa się klawiatury i myszki, wolą sterować strzałkami.

Hehe, czyżbym był jedyny, który do Gothica używa też myszki?


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz

Cytat

Hej Ashgan! a grasz może w et ? ;]


W sumie gram już 2 lata w ET. Jednak teraz mam już dłuższą przerwę i nie gram od 5 miesięcy. Powód prosty. Gdy zainstalowałem firewalla to ET mi sie nie uruchamia jak nalezy, lecz gdy go wylaczam to wtedy pelno osob proboje mi sie wlamac na kompa, zamyka generic hosta i tyle z tego mam. Gdybym wiedzial jak co ustawic w tym programiku zeby nie blokowalo ET to chetnie bym zagral ponownie.

Ja sie wam dziwie z tymi strzalkami. Kiedys owszem uzywalem tego. Nie mowcie ze WASD jest niewygodne bo to kwestia przyzwyczajenia. Po niedlugim czasie operowania tymi klawiszami nie bedziecie swiata za nimi widziec ;D

Odpowiedz
O co ci chodzi z tymi praworęcznymi na strzałkach? A na czym ty chcesz? Jaka różnica w klikaniu lewą ręką WASD a strzałki? Oczywiście, że lewą ręką używam kursorów i mi to całkiem nieźle wychodzi Do WASD trzeba się przyzwyczaić, by nie klikać wszystkich przycisków naokoło i w grach, w których trzeba klikać wszystko szybko, gram na strzałkach. W Hitmanie rękę masz ciągle w jednym miejscu i dodatkowo klikasz E.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
No nie mów, że to takie wygodne, jak masz dwie ręce 10 cm od siebie, a jedna jest przekręcona o 45 stopni. O wiele wygodniej jest, jak masz lewą bardziej na lewo


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Ja też gram w gothica i gothica2 z myszką, ale właśnie gdy gram w gothic 3 to chcę grać tylko na klawiaturze

WSAD jest dobry niemalże we wszystkich grach oprócz ścigałki
AMD Athlon64 3200+ (AM2)
Nvidia GeForce 7600GS (Asus)
K9N-neo N-force 550 (MSI)
1536 MB ramu
250 GB miejsca na twardym dysku
może nie jest to sprzęt ful wypas, ale G3 chodzi na średnich detalach w rozdziałce 1280x1024x75hz

internet 2,2Mb/s
Odpowiedz
Mi to całkowicie nie przeszkadza i jest mi wygodnie. Poza tym ja mam miejsce na klawiaturę i myszkę i nie trzymam rąk 10 cm od siebie. Może wystarczy sobie przesunąć klawiaturę w lewo?
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Wszystko to kwestia przyzwyczajenia. Nawet do chorej klawiszologii ustawionej przez twórców w różnorakich grach idzie się przyzwyczaić po paru godzinach gry, a jak już sam możesz ustawić wygodne tobie ich usadowienie, to już kompletnie nie ma różnicy, bo przy WSAD, kursorach czy innych YGHJ jest zawsze tobie komfortowo jeżeli rozsądnie je umieścisz

PS. Ten temat to bardziej do offtopa mi pasuję...
PS.2 Za niedługo na forum pojawi się temat typu - Ser czy wędlina ? Kiełbasa czy parówka ? Słońce czy deszcz ? Echh... Nie mogłeś Verthogh podpiąć tego tematu w wątku o klawiaturach ?
Odpowiedz

Użytkownik Dany dnia Mar 24 2007, 02:13 PM napisał

Mi to całkowicie nie przeszkadza i jest mi wygodnie. Poza tym ja mam miejsce na klawiaturę i myszkę i nie trzymam rąk 10 cm od siebie. Może wystarczy sobie przesunąć klawiaturę w lewo?

[post="56781"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


No ja właśnie nie mam miejsca, bo mam wysuwany blat na klawiaturę

Użytkownik Tokar dnia Mar 24 2007, 02:29 PM napisał

PS. Ten temat to bardziej do offtopa mi pasuję...

[post="56783"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


No właśnie nie wiedziałem, gdzie to umieścić, ale uznałem, że skoro mówimy o sterowaniu w grach, to umieściłem tutaj.

Użytkownik Tokar dnia Mar 24 2007, 02:29 PM napisał

Nie mogłeś Verthogh podpiąć tego tematu w wątku o klawiaturach ?

[post="56783"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Oto jest pytanie...


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
A mnie brakuje tu odpowiedzi "I to i to". U mnie to zależy od gry, w jaką gram. W GW gram strzałkami i mychą, AvP2 tylko WSAD, Oblivion i Morek też wsadek... Zależy od przyzwyczajenia po prostu, nie mam wybranego układu. Inaczej, do obydwu jestem w równym stopniu przyzwyczajony A więc nie głosuję na żadną z odpowiedzi.
Odpowiedz
Dokładnie. Każdy używa takiego układu klawiszy jaki mu odpowiada. Niech to będzie nawet scroll lock, home, insert i page up . Jeżeli komuś tak wygodnie, ok. Ja używam strzałek, zawsze ich używałem i będę ich używał bo mi odpowiadają. Fakt że jestem leworęczny tym bardziej mnie do nich skłania . A jeśli chodzi o gothica to ja także używam klawki i myszki, szczerze nie wyobrażam sobie grania samą klawiaturą. I to także kwestia przyzwyczajenia oraz osobistej wygody i komfortu gry.


Odpowiedz
← Gry ogólnie

WSAD czy strzałki? - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...