[HoM&M]Ulubiony Zamek

Bardzo lubię wszystkie zamki.
Ale chyba jabradziej : Zwykły , Inferno , Nekropolie , Bastion i Cytadelę.

Te zamki mają oryginalne i fajne stwory tak jak zresztą inne ale tu mi się podoba też klimat i różne zdolności tych stworów.

Jakie Wam się podobają , czemu ?? itd.
Odpowiedz
Mi najbardziej podoba się Nekropolia. W III części HoMM KAżda armia musiała się ugiąć podwpywem sporej ilości szkieletów, które przybywały za każdą stoczoną walkę.

W IV części też Nekropolia. Spora ilość szkieletów i Mag znający się na magii ładu.
Odpowiedz
Homm IV nie lubie, ale w III uwielbiam Nekropolis i Twierdze.

==>Staśo-Mi się dołączały Lichy . Miałem pewien połączony artefakt.
Odpowiedz
Zawsze przepadałem za cytadelami, a to dlatego ,że od czasu do czasu pogram sobie w RTS, a więc lubię czytac i dosyć często napotykam słowo cytadela, twierdza itp....Ogólnie było wiele sławnych oblężeń które miały miejsce w cytadelach...
Być albo nie być....nie być jak nie ma piwa
Odpowiedz
Ale jak się ma 50tys. szkieletów. Nekromancje na 3LvL, Magię ziemi na 3LvL Dyplomacje na 3LvL. to Rulez. ale najlepszym bochaterem jest Solmyr z Fortecy, Wykonany przez niego łańcuch piorunów.
Odpowiedz
W HoM&M II moim ulubionym zamkiem jest Sorceress. Feniksy świetnie wyglądały, nie to co w "czwórce" - kurczaki... W trójce najbardziej lubię Dungeon - Black Dragony zawsze były wypasione, podobają mi się też Chimery i Minotaury... W czwórce tak w sumie nie mam ulubionego zamku. Wszystko mi jedno, którym gram. W piątej odsłonie, jak narazie, najbardziej spodobał mi się... Dugeon. Wszystkie mi się jednostki tam podobają, oprócz jednej - Hydry. Nie grałem jeszcze w HoF, więc nie wiem, jak tam jest z zamkiem Krasnoludów.

EDIT: W sumie to w trójce najlepszy, jak dla mnie, był bohater, który miał specjalność Płatnerz(może być Tazar, Neela albo Mephala), z atakiem(choćby Crag Hack), bądź talentem magicznym(Sandro, Malekith). W piątce, z Dungeona najlepsza jest ta, co może spowodować, że Wiedźmy Cienia i Matrony Cienia mogą wykonać dodatkowy, "darmowy" atak w losowo wybraną jednostkę przeciwnika.
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
W trzeciej części Herosów najczęściej wybierałem zamek Szczególnie upodobałem sobie Krzyżowców (ten szczęk zbroi przy poruszaniu , nigdy go nie zapomnę ) oraz Kuszników

No i miło wspominam Bastion za ładną muzyczkę

Natomiast w piątej części najbardziej podoba mi się... Przystań (a to ci niespodzianka ). Powód ? Bo to ten sam stary zamek z trzeciej części przeniesiony do najnowszej odsłony HoM&M (no i ta klimatyczna muzyka gdy się wejdzie do środka ) . Na szczęście Nivalowi nie odbiło i pozostawił go bez zmian (ominęły go bezsensowne i durne pomysły autorów jakimi został poddany właśnie Dungeon, czyli cukierkowatymi mrocznymi elfami w lateksie brrrrr... )

Ulubiony heros ? Wspomniany wyżej Crag Hack oraz Orrin
Odpowiedz
Ja najbardziej lubię Nekropolis w każdym (dosłownie) Herosie. Uwielbiam lisze, Władców Ciemności i Wampiry. Ten zamek jest świetny!
Kto chce żyć wiecznie, niech idzie za mną i mi służy!

"Przywołuję Cienie Nocy,
Pod Mym berłem drży Magia Ciemności,
Wojna mym żywiołem.
Wojownicy bez dusz na me rozkazy,
Wolność to tylko wspomnienie,
Bo prawdziwa siła leży w umyśle!"

http://faerun.com.pl/sign_3400.png" alt="" />
Odpowiedz
Heh a ja zawsze byłem za Fortecą albo magami z Lochów
Odpowiedz
Ja mam 3 ulubione miasta w heroesach. Są to: Zamek (mam jakiś sentyment do niego), forteca (aż 3 jednostki strzelające) i lochy (fajny klimacik no i czarne smoki ).


Odpowiedz

Cytat

Ulubiony heros ? Wspomniany wyżej Crag Hack oraz Orrin wink.gif

W pierwszej kampanii(Haven) nasz główny hero - Izabela w pewnym momencie mówi, żeby się spieszyli, jakby sam Crag Hack deptał im po piętach. Są też inne nawiązania - choćby artefakt zwany Płaszczem Sandro. Może nie na temat, ale nie ma sensu tworzenia nowego tematu...
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Ja to lubiem tych nieumatłych bo wampiry to niezlom rozpierduhe robiom!
Odpowiedz
W trójce najbardziej lubiłem Bastion. Fajny był też Zamek.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Przy trójce spędziłem całe miesiące (lata?), przy czwórce tydzień, przy piątce jedenaście minut. Wypowiem się więc tylko o tej pierwszej.

Cenię Fortecę za klimat, tytanów i masę czarów dzięki Bibliotece. Lochy, za mocne stwory i bohatera z czarem wskrzeszającym. Twierdza może mieć behemoty i kapitol w drugim tygodniu, ale nią za często nie grałem.
Odpowiedz
Każdy zamek może mieć kapitol w drugim tygodniu...

1-szy dzień: Dom rady miasta
2-gi dzień: Targowisko
3-ci dzień: Kuźnia
4-ty dzień: Gildia Magów poziom 1
5-ty dzień: Ratusz
6-ty dzień: Cytadela
7-my dzień: Zamek
8-my dzień(pierwszy dzień drugiego tygodnia): Kapitol

Tak można rozwinąć zakładając, że jest to zamek, a nie wioska oraz zakładając, że posiada karczmę. Co do Kuźni, Targowiska i Gildii Magów - kolejność przypadkowa.
Ja za to wiem, że w pierwszym tygodniu można mieć behemoty.


Wczoraj odświeżyłem sobie HoM&M II - miodzio! Ech, ten klimacik, ta rysunkowa grafika... spędziłem przy 'dwójce" ponad 4h!


Ja bym zmienił nazwę tematu - zamiast "[HoM&M]Ulubiony Zamek" dałbym "Heroes of Might and Magic", a w podtytule "czyli o legendarnej serii dyskusje".


Zna ktoś linka do HoM&M II z dodatkiem? Obojętnie, czy będzie to PoL, czy Gold, choć wolałbym Gold. Prosiłbym o niepodawanie googli...
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz

Cytat

Każdy zamek może mieć kapitol w drugim tygodniu...

Do niektórych po prostu nie docierają skróty myślowe.

Przy standardowych początkowych strukturach, w Twierdzy można dobrnąć przed drugim przyrostem do Kapitolu i budynku z behemotami. Bardziej elastycznie niż w innych miastach.
Odpowiedz
W heroes III grałem baardzo długo... To była zdecydowanie najlepsza część sagi. Choć 2D, grafika zamurowywała. (Wiecie, że ją robili odręcznie?) Dużo jednostek, wciągająca kampania, solidne dodatki... Ehh, chyba w te wakacje zagram sobie znowu

Z miast najbardziej przypadł mi do gustu Zamek. Tokar wspomniał o Krzyżowcach, lubię ich z tego samego powodu Ten dźwięk utyka w pamięci.

Oprócz tego mile wspominam Bastion i Cytadelę. Generalnie większość osób się powtarza, nie widziałem, aby padło Inferno albo Wrota Żywiołów...
Odpowiedz
← Gry ogólnie

[HoM&M]Ulubiony Zamek - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...