[BGI] Xzar i Montaron

Mam pytanko co do tych dwóch kolesi mianowicie jaki jest ich zadanie w Nashkel? bo nie mogę ogarnąć. Grałem w BG pare lat temu i wydaje mi się ze mieli jakaś misje ale nie jestem pewny. Wiecie coś na ten temat?
No oni byli Zentharimami, którzy zostali wysłani by zbadać sprawę złej stali, zabijania kupców i tym że nasz braciszek chciał Zentharimów wrobić w to wszystko.

Tak btw uwielbiam Montharona[ to ten mag, bo nie chce się pomylić]. Te jego teksty. Poezja.

Nie lubiłem za to Xana, a jak wiadomo oni tylko razem podróżują. Więc Xana zaraz szedł do piachu i nara, a Montaron dzielnie trzymał się drużyny.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

No ok dzięki ale gdzie mam sie z nimi udać żeby zakończyć ich misje i dostać za nich PD ??

A co do imion to odwrotnie
Musisz udać się do Kopalni Nashkel, zabić tam Mulaheya i przeczytać papiery w jego skrzyni. Wtedy też zakończy się rozdział i zaliczy Ci zadanie. Dostaniesz standardową ilość punktów doświadczenia za to zadanie (czyli tyle, ile otrzyma każdy gracz z Xzarem i Montaronem, czy też bez nich) - bodajże 500 (choć głowy nie dam ) .
Wlasnie co do PD nie jestem pewny chyba za pomoc Xzarowi i Montaronowi byly jakies dodatkowe PD ( przynajmniej cos mi sie tak kojarzy ale glowy nie dam )
I jak narazie tego nie sprawdze bo juz jestem kapke dalej
Ale chyba za szybko oddalem zwoje burmistrzowi i ich nieprzeczytalem, bo jak chce ich odlaczyc od ekipy to mi bredza ze bylem obojetny na ich plany no ale trudno dzieki za pomoc.

Cytat

Wlasnie co do PD nie jestem pewny chyba za pomoc Xzarowi i Montaronowi byly jakies dodatkowe PD ( przynajmniej cos mi sie tak kojarzy ale glowy nie dam )


Na 95% procent jestem pewien, że w BG I nie dostajesz dodatkowych punktów doświadczenia za wykonanie zadania zleconego ci przez towarzysza. Wprawdzie owych dwóch postaci nigdy nie brałem do drużyny (Khalid zdecydowanie lepszy, a strasznie się z nim konfliktują), ale wykonywałem zadania dla Kivana, Minsca, Kagaina czy Khalida wraz z Jaheirą (którzy notabene dają ci to samo zlecenie) i żadnych dodatkowych nagród za ich zrobienie niestety nie uświadczyłem. Możliwe, że Ci się pomyliło z drugą częścią

Co do ich "bredzenia" to może za długo zwlekałeś, w końcu Xzar z Montaronem się zbuntowali i opuścili twoją drużynę

Użytkownik Ornikiel dnia Feb 19 2007, 09:46 PM napisał

Tak btw uwielbiam Montharona[ to ten mag, bo nie chce się pomylić].(...)

Nie lubiłem za to Xana, a jak wiadomo oni tylko razem podróżują. Więc  Xana zaraz szedł do piachu i nara, (...) 

[post="55032"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Tutaj to się dwa razy pomyliłeś, ponieważ mag to Xar, a nie Xan. Xan to mistrz zauroczeń, spotyka się go w kopalniach Nashkel i posiada on miecz "Księżycowe Ostrze", którego tylko on sam może używać. Natomiast Montaron to złodziej/wojownik, który podróżuje razem z XAREM.

Użytkownik Ichiban dnia Feb 20 2007, 06:13 PM napisał

Ale  chyba za szybko oddalem zwoje burmistrzowi i ich nieprzeczytalem, bo jak chce ich odlaczyc od ekipy to mi bredza ze bylem obojetny na ich plany no ale trudno (...)

[post="55090"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Za questy od NPC-ów w BG 1 PD się rzeczywiście nie dostaje. A to, że mówią, iż byłeś obojętny na ich plany zależy najprawdopodobniej od czegoś innego, mianowicie od reputacji. Oni są źli, więc jeżeli chcesz ich mieć w drużynie, musisz utrzymywać reputację na odpowiednio niskim poziomie, poniżej 10. Z tym, że nawet jeśli ich odłączysz, a oni nie pozostaną w miejscu odłączenia, tylko odejdą (Montaron też będzie coś bredził, żebyś na nich w przyszłości uważał), to pomimo wszystko pojawią się po jakimś czasie z powrotem, w miejscu, gdzie się z nimi pożegnałeś.









Użytkownik Dasaka dnia Feb 21 2007, 02:58 PM napisał

Tutaj to się dwa razy pomyliłeś, ponieważ mag to Xar, a nie Xan. Xan to mistrz zauroczeń, spotyka się go w kopalniach Nashkel i posiada on miecz "Księżycowe Ostrze", którego tylko on sam może używać. Natomiast Montaron to złodziej/wojownik, który podróżuje razem z XAREM.

[post="55178"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




No tak. W jedynkę nie grałem wiele razy, i było to dawno. Wybaczcie mi tą haniebną pomyłkę.
[url="http://tektek.org/avatar/11954675"][/url]

Cytat

Oni są źli, więc jeżeli chcesz ich mieć w drużynie, musisz utrzymywać reputację na odpowiednio niskim poziomie, poniżej 10.


Herezje prawisz kolego Rzeczywiście Xzar i Montaron są źli, ale nie trzeba utrzymywać reputacji, aż na tak niskim poziomie jak to piszesz Co prawda przy odpowiednio wysokiej reputacji będą coś tam brzdąkali, że nie podoba im się to co czynisz, ale odejdą dopiero wtedy gdy wskaźnik wyniesie magiczne 20. Tak więc te zdanie uznałbym za lekkie nadużycie
Rzeczywiście koledzy, pomyliłem się. Jednak chodziło mi o poziom reputacji, jaki musi być, aby złe postacie czuły się dobrze w drużynie. (I to jest, jak wiadomo, pomyłka).
Znalazłem w instrukcji odpowiednią tabelę, która mówi, że postacie o charakterach złych zachowują się w drużynie, z daną reputacją, następująco:
- 1-6 - są zadowolone,
- 7-12 - neutralne,
- 13-15 - niezadowolone,
- 16-18 - złe,
- 19-20 - są wrogie (czyli najczęściej odchodzą z drużyny).
To tyle.









Użytkownik Tokar dnia Feb 20 2007, 07:32 PM napisał

... ale wykonywałem zadania dla Kivana, Minsca, Kagaina czy Khalida wraz z Jaheirą (którzy notabene dają ci to samo zlecenie) i żadnych dodatkowych nagród za ich zrobienie niestety nie uświadczyłem.

[post="55102"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



A jak wykonać tą misję dla Kivana ??? Podobno jest bardzo dobry więc go przyłączyłem i zastanawiam się jak zabić tego ogra i jego bande co mu zonę zbili

Do obozu tego miłego ogra można iść zaraz po kopalni. Ale nie musisz się śpieszyć. Ja najpierw odwiedziłem wszystkie dostępne (do tego momentu gry) lokacje i Kivan o zadanie się nie upominał.
Czyli to ten obóz w lokacji, w której wychodzi się z kopalni Neshkel ???

Cytat

Czyli to ten obóz w lokacji, w której wychodzi się z kopalni Nashkel ???


Nieeee.... Musisz iść do Obozu Bandytów (1900 na mapie)

http://img281.imageshack.us/my.php?image=mapadobgi6xv.jpg

A koledze chodziło, że możesz tam od razu pójść po rozwiązaniu zadania w Kopalni Nashkel, bo do obozu bandytów zaprowadzi Cię główny wątek fabularny i musisz tam iść czy Ci się to podoba czy nie (i przy okazji rozwiązać zadanie dla Kivana)
Ja dodam jeszcze ze po pokonaniu tego maga o którym dowiadujemy sie z papierów, spotykamy naszego starego znajomego maga który mówi nam o obozie
← Baldur's Gate
Wczytywanie...