PC

Geo-PC Venus Finder

producent: Geo-PC

Procesory: Intel Core2 Duo E6300 1.86 GHz

Oprogramowanie:
-system operacyjny Windows XP Home PL
-Nero 7.0

Płyty główne: Asus z chipset nVidia nForce 570 Ultra Intel Edition, 4x DDR2 (533-667 MHz, max 16GB), 4x Serial ATA II z Raid, 2x ATA/133, 8x USB 2.0, karta dźwiękowa 6-kanałowa, karta sieciowa Gigabit LAN

Pamięci DRAM: 512 MB DDR2 667MHz

Karty graficzne: Asus GeForce 7300GT Top 128MB (550/1000) HDTV & DVI

Dyski twarde: 160 GB, Serial ATA II

Napędy DVD+/-RW NEC DVD+/-RW AD-7170A bulk black (gwar. 24 mies.)

Czytnik kart pamięci

Obudowy: Geo-PC SE czarno-srebrna

Zasilacze do obudów: 350W

Myszy: optyczna Logitech

Klawiatury: Logitech

Kamery internetowe: Logitech + słuchawki z mikrofonem

Gry: Jak rozpętałem II Wojnę Światową" pełna szalonego humoru gra przygodowa

Gry: Homeworld 2

Oprogramowanie: Program do zarządzania zdjęciami Fotobus PRO (wersja 90 dniowa z możliwością upgradu)

Oprogramowanie komunikatory: Gadu-Gadu, Skype; użytkowe: m.in. Open Office, Adobe Reader, Kalendarz XP; multimedialne: m.in. DivX Codec 6, DivX Player; zarządzanie systemem i podkręcanie: m.in. Diagnostic Utility, Asus Update, Asus Probe II; wiele innych.

Podkładki pod myszy: Podkładka pod mysz

Instrukcja obsługi komputera Geo-PC

Cena: 2650,- zł brutto

Co o nim sądzicie??

Odpowiedz
Niedzisiejsza ilość ramu... A poza tym nie cierpię zestawów
Odpowiedz
Ram drogi nie jest zawsze można dokupić. Chcę kupić nowy sprzęt i nie wiem na co się zdecydować. Może coś doradzicie??

Odpowiedz
Jak kupisz zestaw to jakiekolwiek dokładanie do niego czegoś = utrata gwarancji. By coś zmodyfikować będziesz musiał iść do serwisu i tylko bulić za 'kompleksową i profesjonalną obsługę'. A jak chcesz rady to zacznij od podania swojej wydolności finansowej i oczekiwań. (i powinny to być więcej niż 3 zdania na krzyż...)
Odpowiedz
Możliwości finansowe imponujące nie są - 3000 zł. Komputer wystarczyłby o konfiguracji podobnej do powyższego, no i żeby ten ram był przynajmniej 1 GB. Głównie zalęzy mi na tym, żeby był szybki.

Odpowiedz
1...2...3...4...5...6... Nieeee, nie wytrzymam. Której części w "więcej niż 3 zdania" nie zrozumiałeś?

Jeśli chcesz by był szybki to przywiąż do niego kamień i rzuć z mostu...

Staaary, szybki do CZEGO? Do animacji komputerowych, do grafiki, do najnowszych wypaśnych gierek? Czy to ma być komputer dla gracza, czy domowe centrum rozrywki, czy komputer który będziesz dzielił z ojcem który zamierza na nim pracować? Czy potrzebny ci jest duży dysk, macierz dyskowa? Stawiasz na AMD czy na Pentiumy? Radeony czy GeForce'y? Architektura 32 czy 64bity? Jaki system, XP czy VISTA?

Stary, kupujesz sprzęt który będzie ci służył codziennie przez jakieś 2-3 lata, a nie worek ziemniaków...

Składanie kompa we własnym zakresie nie wchodzi w grę? Potrzebne ci wszystkie peryferia (mysz, klawa)? Monitor masz czy kupujesz? (jeśli kupujesz to CRT czy LCD?)

Jeśli chodzi o ten sprzęt który podałeś to nie podoba mi się:

1. ilość ramu, jak już mówiłem i jego szybkość
2. płyta ASUSA. Owszem dobra i solidna firma ale bardzo droga. Wydaje mi się, że taka 'markowość' nie koniecznie jest potrzebna do domowego komputera. A np. Asrocka możesz mieć za 3x mniej przy takiej samej funkcjonalności (sam nie chciałem wierzyć do czasu kiedy nie zobaczyłem). No chyba, że zależy ci na bajeranckim pudełku. Poza tym płyta średnio przyszłościowe pamięci obsługuje. Górna granica 667mhz to trochę za mało
3. brak karty dźwiękowej. zdania są tu podzielone, niby tym zintegrowanym nic nie można zarzucić ale trzeba pamiętać, że obciążają one cały układ zwłaszcza w grach. Dobry Sound Blaster to nie są stosunkowo duże pieniądze...
4. nie za bardzo wiem ale czy ta grafa to jest AGP czy PCI-X. Jeśli AGP to też mi się nie podoba. I chyba trochę za słaba jak na dziś...
5. oprogramowanie które w większości jest ogólnodostępne za darmo...



I ostrzegam jeżeli zamierzasz odpisać w dwóch linijkach to lepiej nie odpisuj wcale, bo boję się, że mogę nie opanować odruchu "wykastruj ten temat".
Odpowiedz
1. Chcę KOMPUTER.
2. Ma być szybki do gier nowej generacji, ale filmy, muzyka też wchodzą w rachubę.
3. Z PC będe korzystał tylko ja.
4. Zdecydowanie pentiumy i geforce'y.
5. O Viście nie wiem za dużo, także zdaję się na Was.
6. Samodzielne złożenie kompa wchodzi w gre.
7. Monitor i klawiatura to nie problem.
8. Monitor LCD.
9. Dysk twardy przynajmniej 160 Gb.

Coś jeszcze?

Odpowiedz
Ja mam tylko jedną radę. Chcesz kompa do gier to CRT a nie LCD. Martwe pixsele i odgórnie ustalona rozdzielczość dodzą ci w kość.
(\__/)
(='.'=)
(")_(") This is bunny. Copy and paste bunny into signature to help him gain world domination.
Odpowiedz
Celna uwaga PkaYak .

Rozwinę trochę temat monitora.

Zalety LCD:

- zajmuje mało miejsca na biurku (jeśli nie dysponujesz odpowiednim stołem to nie ma sensu pakować się w porządne 19" CRT)
- przy obecnych technologiach znika problem czasu reakcji. Dodatkowo monitorki te dają zarąbiste kolory (barwa, nasycenie, 'żywość' kolorów).


Wady LCD:

- bądź co bądź ciągle cena. Kupno dobrego, dużego monitora to ciągle spora inwestycja. A zakup tańszego, gorszej marki może się okazać bolesny po jakimś czasie.
- rozdzielczości o których pisał PkaYak. Licz się z tym, że będziesz zmuszony grać w wysokich rozdzielczościach (rzędu 1600x1200) bo inaczej gry będą wyglądać paskudnie. Nie muszę chyba mówić jak to obciąża inne podzespoły...
- martwe piksele są coraz rzadziej spotykanym problemem ale tu dużo zależy od producenta. Zazwyczaj są na to tylko 3 miesiące gwarancji, a potem zdajesz się na łaskę losu. Wiadomo, mały czarny piksel nie przeszkadza gdzieś na krawędzi ekranu, ale biały piksel na środku może być wkurzający...

Z jednej strony piszesz, ze monitor i klawa (a myszka?) to nie problem, a z drugiej że monitor LCD. Więc jak to jest? Liczysz w tych 3000 monitor czy nie? Bo to jest dosyć istotna sprawa.
Odpowiedz

Użytkownik Ekhtelion dnia Feb 11 2007, 06:16 PM napisał

Straciłem chęć dalszego udzielania się w tym temacie.

[post="54328"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Trudno, chyba sam sobie poradzę, ale nie mam kupować zestawu, tak?? Dobra.

Odpowiedz
po przeczytaniu tego tematu - udam się do zakonu aby przywrócili mi chęć do życia. shalolin może pomogą.

idz do pana w sklepie komputerowym i przeprowadz z nim tą rozmowe na żywo. on nie ma wyboru - my mamy.
Odpowiedz
Ehhh... Uznałem, że oszczędzanie nie ma sensu i kupiłem coś takiego:

Płyta Główna: Gigabyte GA-965P-DS3

Procesor: Intel Core 2 Duo E6300 1.86 GHz (S775) BOX

Dysk Twardy: Seagate 160 GB

Pamięć Ram: Kingstone DDR2 2x1Gb

Karta Graficzna: Gigabyte Geforce 7600GT

Co do wypowiedzi Woja, to pana w sklepie nie polecam.

Odpowiedz
Nie chce Tworzyć nowego tematu a mam pytanie odnośnie modernizacji PC

Otóż mam swojego Atchlona 3000+ swoje 1,5Gb RAM, ale brakuje mi dobrej grafiki żeby odpalić takie tytuły jak Gothic 3 czy Wiedźmin i szukam czegoś nie drogiego ale dobrego i wydajnego.

I znalazłem takie produkty i nie wiem co z nich będzie najlepsze.

PALIT GeForce 7300GT 512MB/128bit 350/750MHz - 172zł
http://www.ramkomputer.pl/product_info.php?products_id=63111

Asus Radeon X1550 512Mb/128bit 550/666Mhz - 165zł
http://www.ramkomputer.pl/product_info.php?products_id=62457

PowerColor Radeon X1650PRO 512Mb/128bit 600/700Mhz - 165zł
http://www.dccomp.pl/-p-11404.html

nVidia GeForce 6800GT 256Mb/256bit 350/1000Mhz - 220zł - Ostatnia sztuka
http://allegro.pl/item258599208_nvidia_gef...uper_cena_.html

PALIT GeForce 7300GT (Sonic) 256Mb/128bit 500/1000Mhz - 189zł / 191zł / 199zł
http://allegro.pl/item259676490_palit_gf_7...it_nowa_gw.html
http://allegro.pl/item260836882_palit_gefo...sonic_2ns_.html
http://allegro.pl/item262165138_pcie_palit...dr3_sonic_.html

Prosiłbym o listę od najlepszej do najgorszej, bo jak widać są tu aukcje allegro, i mogą mi się skończyć zanim coś wybiorę lub może skończyć się towar Oczywiście jak ktoś ma coś w podobnej cenie a lepszego to czekam na propozycję

Z góry dzięki za pomoc

Odpowiedz
Stary z calym szacunkiem ale 'drogie' w świecie komputerów to można mówić tak od 800zł.... To co ty tu podałes to jest tanie jak barszcz, a o wydajności i dobroci to raczej nie możesz mówić.

Life is brutal.

[Dodano po chwili]

Jak bym musiał wybierać z tego to albo x1650 albo tego ostatniego GF'a. Jedne i drugie z myślą by jakoś podkręcić. Ale i tak bym nie spodziewał się fajerwerków zbytnich na tym.
Odpowiedz
Niestety nie mogę sobie pozwolić na wydatek 800zł 200zł to max I szukam najlepszego produktu do tej ceny...

hmm...
Znalazłem takie coś:
Wcześniej podany Radek

Nazwa producenta karty: PowerColor
Nazwa producenta chipsetu: ATI
Typ Chipsetu: Radeon X1650PRO
Złącze: PCI-Express x 16
Wielkość pamięci: 512 MB
Typ pamięci: DDR II
Szerokość magistrali pamięci: 128 bit
Ilość potok: 12
Ilość jednostek Vertex Shader: 8
Taktowanie procesora: 600 MHz
Efektywne taktowanie pamięci w 3D: 700 MHz

A na Allegro znalazłem taki sam model, ale z danymi
Producent
POWERCOLOR
Producent chipsetu
ATI
Model chipsetu
x1650pro 12 potoków 256BIT
Wielkość pamięci
512 MB 128bit
Typ pamięci
DDR2
Taktowanie rdzenia
600 Mhz
Taktowanie pamięci
700 Mhz

W opisie jest tekst: Procesor graficzny: 256 bit!

To ten sam model czy jednak jest jakaś różnica? I czy warto za to dopłacić 50zł?

Odpowiedz
← Karczma

PC - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...