[GIII] Szybszy Gothic3

Witam znalazłem sposób dla tych komu G3 ciął, lub częściowo klatkował otóż tego eksperymentu dokonano na:
- Athlon XP 2.0
- 768 ramu
- GF FX 5200
Dobra przejdzmy do konkretow
- po 1 zrobilem formata calego dysku (nie instalowalem zadnych zbednych programow ani gier)
- po 2 zainstalowalem program CachemanXP, ktory jest wrecz przecudowny. Dzieki niemu posiadam 680-690mb wolnej pamieci fizycznej majac maxymalnie 768
- po trzecie dokonalem drobnych zmian w biosie ale to raczej malo istotne P.S.Dla unikniecia wystepowania bledu "Where is guru" radze zmniejszyc maxymalnie szybkosc pamieci( ja mam ustawione 266 przy maxymalnym 400) Pomaga w 100%
- po czwarte ustawilem bariere wykozystynia pamieci fizycznej z 80% na 90% co tez znacznie polepszylo jakosc gry. Aby tego dokonac wpisujemy w oknie uruchom "regedit" (otoworzy sie ramka) dalej postepujemy wedlug schematu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management a nastepnie dokonujemy edycji pliku "NonPagedPoolSize" w nastepujacy sposob ilosc ramu jaka posiadamy mnozymy x 90% a wynik dodatkowo x 1024. Liczbe ktora powstanie wprowadzamy w puste miejsce oraz zaznaczamy system dziesietny.
- po piate radze dokonac edycji ilosci pamieci wirtualnej.(jak tego dokonac chyba nie musze opisywac tongue.gif) Powinna byc 2,5 raza wieksza niz ilosc posiadanego ramu i najlepiej ustawic ja na partycji 1 lub ostatniej gdyz to na nich dysk ma najwieksza szybkosc.
- no i na koniec nalezy dokonac drobnej modyfikacji a tak naprawde podmiany kilku plikow w katalogu G3 Mozna je pobrac z tego linka http://rapidshare.com/files/2569454/Gothic_3.rar.html (dolaczona instrukcja )
To co wam jeszcze tylko pozostanie to dokonac zmian w opcjach graficznych gry na takie jakie wam beda najbardziej odpowiadaly A no i zmiany ktorych dokonywano byly wprowadzane na orginalnej polskiej wersji Gothica.
Odpowiedz
Jestem newbie troche w tych sprawach więc moze ktoś mi powie jak dokonać edycj ilości pamięci wirtualnej?
Odpowiedz
Klikasz prawym klawiszem na "Mój komputer"-właściwości-zaawansowane-wydajność i w tej zakładce -ustawienia-dalej w zaawansowane kliknij zmień i tam zmieniasz rozmiar pamięci wirtualnej. Powodzenia
Odpowiedz
a jak oceniesz [poprawe grafiki po tym zabiegu bo nie wiem czy mi sie opłaci ja mam athlona 64 bit 3000
i GF 7300gs
Odpowiedz
Szczerze mówiąc to raczej pomogłoby jeszcze zależy ile masz Ramu jak 1GB to powinno ci pomóc. Możesz spróbować co nie??? Chyba, że masz ważne pliki na dysku i nie chce ci się kopiować na płytę i także formata robić
Odpowiedz
co robi ten cacheman Xp, bo mi tam za bardzo różnicy nie widać?
Odpowiedz
Czytaj ze zrozumieniem człowieku...

Cytat

.Dla unikniecia wystepowania bledu "Where is guru" radze zmniejszyc maxymalnie szybkosc pamieci( ja mam ustawione 266 przy maxymalnym 400) Pomaga w 100%


Mowa o szybkości ramu, a nie o ilości VM...
Odpowiedz
W BIOSie... Jeśli nie wiesz jak, to lepiej nie tykaj. Znajdź kogoś kto się orientuje choć trochę i będzie umiał przeczyatć instrukcję obsługi i powiedz by ci to zrobił.
Odpowiedz
Mam takie pytanie czy samo zwiększenie ilości pamięci wirtualnej zmieni coś w jakości gry????

A i czy mogę otworzyć pliki pamięci wirtualnej na więcej niż jednej partycji???


[Dodano po chwili]

Mam 512 MB RAMU więc jaki powinien być minimalny i maksymalny rozmiar pamięci?
Odpowiedz
To zależy ile masz aktualnie tej pamięci. Jeżeli mało i znacząco zwiększysz to powinieneś odczuć to np. w szybszym ładowaniu się gry. Jednak fajerwerków nie oczekuj. Jeżeli natomiast dużo tej pamięci to jej zwiększenie nic ci nie da.

Możesz ustawić pamięć gdzie chcesz ale jej rozdzielanie na kilka partycji nie jest zalecane. Zwłaszcza jeśli są to partycje na kilku dyskach. Zalecane jest by utworzyć ją na jednym dysku, jednej partycji i do tego wcześniej zdefragmentowanej. Dodatkowo powinna to być partycja rzadko używana (by uniknąć niepotrzebnego rzeźbienia głowicy po całym dysku).
Odpowiedz
Hmm coś się z postami chrzani chyba...

Ja tam w bajki o jakimś ustawianiu pamięci w stosunku do RAMu nie wierzę. Profity plynące z takiego 'zgrania' są rzędu błędu statystycznego... Ustaw w przedziale 1024-2048 albo 768-1536
Odpowiedz
Jakiś czas temu słyszałem, że miał wyjść patch poprawiający chyba wydajność gry... wie ktoś może czy już jest dostępny... i czy wogóle to prawda?
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Mam dość mocny sprzęt, a mianowicie c2d & 7900gs, ale zaledwie 1gb ramu i właśnie to mi odbiera radość życia ;D. Zamierzam zrobić wszystko o czym napisałeś, mam tylko wątpliwości co do podmiany plików g3... co to konkretnie daje, co ma za zadanie ta podmiana?
Odpowiedz
optymalizacje silnika gry...
Odpowiedz
dobra, ale na jakiej zasadzie? do gta3 swojego czasu też stosowano podobne zabiegi, które miały na celu usunięcie gazet z ulic, przez co gra była mniej wymagająca. te pliki usuną jakieś błyski, efekty czy tez po prostu ingerują w kod gry i sprawy techniczne, nie zmieniając nic od strony wizualnej?
Odpowiedz
Te pliki to pic na wodę fotomontaż... ciąglę oczekuję odpowiedzi na moje poprzednie pytanie...
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
przydała by się odpowiedź na post #6...
AMD Athlon64 3200+ (AM2)
Nvidia GeForce 7600GS (Asus)
K9N-neo N-force 550 (MSI)
1536 MB ramu
250 GB miejsca na twardym dysku
może nie jest to sprzęt ful wypas, ale G3 chodzi na średnich detalach w rozdziałce 1280x1024x75hz

internet 2,2Mb/s
Odpowiedz
Cacheman sądząc z nazwy jest pewnie jednym z tych 'cudownych' i 'genialnych' programów które pozwalają czyścić pamięć RAM ze zbędnych danych. Jakkolwiek w teorii działa to świetnie (te wszystkie suwaczki które to pokazują ile nam się pamięci zwolniły) ale w praktyce jest to często tak, że taki program wywali coś z pamięci, a inny zaraz zaczyna chodzić wolniej bo musi wrzucić te dane z powrotem.

Owszem może są jakieć wyjątki ale ogólnie nie polecam.
Odpowiedz
← Gothic

Szybszy Gothic3 - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...