Tzar: Ciężar Korony

Ja należę do osób które uwielbiają wszelkie gry RPG i strategie(RTS). Znam i baaardzo lubię i szanuję grę strategiczną o nazwie Tzar. Jest ona już dość stara, ale nie znam gry, w którą bym tak długo grał jak ta(premiera była na początku 2000 roku jest 2007, a ja dalej gram od jej powstania! ). Kto zna i grał w tą wspaniałą grę, proszę o opinię!
Kto chce żyć wiecznie, niech idzie za mną i mi służy!

"Przywołuję Cienie Nocy,
Pod Mym berłem drży Magia Ciemności,
Wojna mym żywiołem.
Wojownicy bez dusz na me rozkazy,
Wolność to tylko wspomnienie,
Bo prawdziwa siła leży w umyśle!"

http://faerun.com.pl/sign_3400.png" alt="" />
Odpowiedz
Ja swego czasu grałem sporo. Tzar wg. mnie był bezpośrednim następcą Warcrafta II. Jeśli chodzi o RTS 2D to chyba rzeczywiście był najlepszy. Rozwinięto w nim wiele fajnych pomysłów a jednocześnie z niczym nie przegięto. Chciałem sobie pograć po sieci ale jakoś nigdy nie udało mi się zmusić go do działania... A szkoda bo wiem, że ciągle ma dużo fanów.
Odpowiedz
No i patrzcie, któż mógł się wypowiedzieć w tym temacie pierwszy?
Grałem w Tzar dawno temu, po erze Warcrafta 2 i muszę przyznać, że mi się podobał. Klasyczne zbieranie surowców, ale za to kilka innowacji, w tym pora dnia. Nie grałem w niego tak dużo jak w Warcrafta, czy później Age of Empires, ale trochę na moim kompie posiedział.
Jakiś czas temu próbowałem grać z kimś po multi, ale jak powiedział Ekh, nie wyszło. Nie chciał zrobić bezpośredniego połączenia i chyba każdy startował sam na planszy.
I pamiętam, że jak na tamte czasy, to zajmował nawet dużo miejsca na dysku.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
140mb na rok 2000 to dużo? A tym kimś z kim próbowałeś grać byłem ja Chyba nawet ode mnie płytki wziąłeś w leasing .
Odpowiedz
Wydaje mi się, że to było jakoś wcześniej i w porównaniu z innymi grami byłem zdziwiony.
Wiem, że z tobą. Już nie chciałem pisać. A płytek jakoś nie kojarzę, może gdzieś leżą.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Heh nadal ją mam na dysku i grywam w nią czasami Świetna gra naprawdę bijąca w tedy poziom wysoko... Druga po Herosach strategia
Odpowiedz
Niezła, dość mocno rozbudowana. Połączenie warcrafta i setlersów.

Odpowiedz
Settlersów? A tego bym się nie spodziewał. Mi tam raczej settlersi nie pasują.

Cytat

Druga po Herosach strategia

Tzar to RTS, a nie strategia
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Ja kwalifikuje wszystko gdzie trza rozbudować się stworzyć armię i pokonać wroga jako strategie A settlersy są bleee
Odpowiedz
To znaczy, że na widok Panzer Generala albo Combat Mission chyba byś uciekł z płaczem do mamusi Skoro Tzar to dla ciebie strategia.
Odpowiedz
Raczej nie A jak powiedziałem wszystko strategia co strategii wymaga ( BTW jak warcrafta zaszufladkować? Nie zajmuje się tym nazwa mi wisi byle sie grac dało )
Odpowiedz
Ehhh mi się właśnie przypomina jak z kumplem grałem. Jeszcze nie miałem swojego kompa i kumpla siedzieliśmy i tłukliśmy. Bywało że zeszło nam po kilka godzin na dzień ale zabawa była przednia chociaż na zmianę siedzieliśmy przy kompie.
BTW kojarzy ktoś nację której magowie mogli przyzywać nietoperze?? Z tego co pamiętam ze podczas jednej kampanii to jak wybraliśmy wszystkich magów to po przyzwaniu nietoperków było na kilka ekranów. Najlepsza broń na roboli przeciwnika

Dawno nie grałem i chyba sobie zagram
Odpowiedz
To byli europejczycy którzy jeszcze golemy mieli Azjaci mieli smoki a Arabowie dżiny i latające dywany A i tak najlepsi magowie to Arabowie dodatkowa manna i deszcz ognia wskrzeszenie i idziemy dalej po kilku ekranach wokół takiego jest armia szkieletów
Odpowiedz
A ja tam zawsze lubiłem azjatów. Nie ma to jak wytrenować 30 ninja, wyszkolić ich na 8 lvl, dać magiczną broń (najlepiej jak się miało kumpla który grał arabami) i jazda. Panowie mogli przejsc przez każdą obronę niewidzialni, pokonywali mury po czym mogli nawet silniejsze jednostki od siebie zamordować jednym ciosem. A potem była zwykła młócka w której i tak byli lepsi niż inne jednostki.

Owszem jest to raczej rozwiązanie na zasadzie: "chce sie fajnie pobawic", a nie "rozwalam przeciwnika na czas i wygrywam".
Odpowiedz
Ja wole pierwszy tryb gry Potem ma sie magów na 100 lv
Odpowiedz
Cieszę się, że czytam takie dobre rzeczy o Tzarze. Naprawdę nie sądziłem, że może być aż tyle fajnych i pozytywnych odpowiedzi. Wybaczcie, że się wtrącam, ale kilka osób postuje, odchodząc trochę od tematu, więc powtórzę go: Napiszcie co, jak i gdzie najbardziej lubicie w Tzarze. Z góry dziękuję.

Jak jesteś taki mądry to nazywaj odpowiednio tematy.

[Dodano po chwili]

No tak. Ekhem... . Może ja zacznę. Najbardziej lubię w Tzarze grać Europejczykami, najczęściej wybieram drogę magii i religii. Moją najbardziej ulubioną ich jednostką jest pikinier.
Zachęcam do dalszego postowania.
Kto chce żyć wiecznie, niech idzie za mną i mi służy!

"Przywołuję Cienie Nocy,
Pod Mym berłem drży Magia Ciemności,
Wojna mym żywiołem.
Wojownicy bez dusz na me rozkazy,
Wolność to tylko wspomnienie,
Bo prawdziwa siła leży w umyśle!"

http://faerun.com.pl/sign_3400.png" alt="" />
Odpowiedz
Ja grałem w Tzara, ale już dawno i wiele zapomniałem, ale zapamiętałem że była dosyć fajna i ciekawa.
Odpowiedz
Ja też grałem i muszę przyznać że gra była całkiem fajna, a kampania wciągająca.
Odpowiedz
Bardzo dawno w to grałem Fajna gierca z ciekawa kampania, ale okropnie trudna i przesadna
Odpowiedz
← Gry ogólnie

Tzar: Ciężar Korony - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...