Problem logiczny!

Witajcie to znowu ja... fakt faktem że ciągle żyje, więc dementuje plotki że umarłem



Mam logiczny problem, potrzebuje znaleść wszystkie dziury logiczne w dwóch warunkach


Jest forum, na forum jest dział, w dziale jest instrukcja (warunek)

--

.::::::.
I jeszcze jedno: możesz napisać 1 posta w tym dziale dziennie ...

.::::::.
Na jednego usera (czyli na Ciebie, [twój nick]) przypada jeden post w tym temacie DZIENNIE.


--


więc pada moje pytanie...

1) ile razy dziennie można max. napisać w tym temacie ?
2) czy są tu jakieś dziury logiczne ?
3) czy pisząc więcej niż jeden post łamiemy warunek ?
4) czy nie pisząc nic łamiemy warunek ?
5) pisząc jednego posta spełnamy warunek ?


Proszę o pomoc bo robią ze mnie półmózga... twierdząc że nie mam racji, a moje zdanie jest takie że dobrowolnie możesz(nie musisz) pisać, a pisząc jeden post spełniasz warunek, pisząc więcej niż jeden - łamiesz go.
Odpowiedz

Cytat

1) ile razy dziennie można max. napisać w tym temacie ?
2) czy są tu jakieś dziury logiczne ?
3) czy pisząc więcej niż jeden post łamiemy warunek ?
4) czy nie pisząc nic łamiemy warunek ?
5) pisząc jednego posta spełnamy warunek ?


1. Raz
2. Wg mnie nie ma
3. Więcej niż jeden post dziennie tak
4. Nie
5. Tak
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Dziura logiczną jest to, że to nie jest zdanie logiczne. Zdaniu logicznemu można przyporządkować jedną z wartośc: prawda lub fałsz, a w tym wypadku tego raczej nie można zrobić .

Rozpatrując zdanie: "możesz napisać 1 posta w tym dziale dziennie"

możesz czyli nie musisz, 1 post dziennie to 1 post dziennie. Nad czym tu dywagować.
Odpowiedz
ekh - to była taka ekhm... przenośnia

problem w tym że próbują mi wmówić że warunek nie ogranicza ilości pisania... tzn. możesz napisać 1, albo 41...
a dlatego że nie ma słowa "tylko"... nie do końca zrozumiałem tą osobe.
Odpowiedz
Ot zwykła utarczka słowna. Każdy wie o co chodzi, a ktoś się na siłę próbuje czepiać. Na upartego można to rozumieć, że możesz napisać jeden post lub dwa lub trzy itd...
Odpowiedz

Użytkownik Ekhtelion dnia Jan 16 2007, 04:59 PM napisał

Ot zwykła utarczka słowna. Każdy wie o co chodzi, a ktoś się na siłę próbuje czepiać. Na upartego można to rozumieć, że możesz napisać jeden post lub dwa lub trzy itd...

[post="52874"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




ale wtetdy łamiesz zasady... tak, logicznie myśląc...




--
jak nikt nic mądrego nie wymyśli to chyba można zamknąć
Odpowiedz
Możesz napisać jeden post dziennie. Możesz ale nie musisz. Ale nie ma słowa o tym ile postów możesz napisać. Jedno słowo (tylko, maksymalnie, conajwyżej) załatwiło by to jednoznacznie. Ale tak można się czepiać...
Odpowiedz

Użytkownik Wojo dnia Jan 16 2007, 03:42 PM napisał

problem w tym że próbują mi wmówić że warunek nie ogranicza ilości pisania... tzn. możesz napisać 1, albo 41...


Nie ma słowa tylko, ale jest zdanie mówiące:
"Na twój nick przypada 1 post dziennie"

A jeżeli na twój nick przypada jeden post na jeden dzień, to nie możesz dać 41 postów bo wtedy na twój nick wypadnie 41 postów, a nie jak przewidziane jest w warunku.

Moim zdaniem nie ma logicznych dziur. Jedna osoba może ale nie musi napisać (bo napisane jest że można napisać jednego posta dziennie) Pisząc więcej niż jeden łamiemy warunek co wynika z mojego powyższego uzasadnienia. Nie pisząc nie łamiemy warunku, uzasadnienie na początku tego akapitu .

Ale co do spełnienia warunku to mam pewne wątpliwości, bo to wygląda na zwykłą instrukcje, jak należy postąpić, co wolno, a czego nie. A nie jest powiedziane że trzeba to zrobić. Moim zdaniem "warunek" spełnimy gdy napiszemy jednego posta, albo nie napiszemy żadnego, nie spełnimy go gdy napiszemy ponad jednego. Jeszcze istnieje rozwiązanie że warunku nie da się spełnić bo nie jest on postawiony konkretnie, można go złamać lub nie wypełnić, ale wypełnienie może być nie możliwe.

Odpowiedz
Tylko dlaczegow swoim uzsadanieniu Xingu zmieniłeś warunek z "możesz napisać 1 posta w tym dziale dziennie" na "Na twój nick przypada 1 post dziennie". Przecież to jest różnica...
Odpowiedz

Użytkownik Wojo dnia Jan 16 2007, 02:12 PM napisał

--

.::::::.
I jeszcze jedno: możesz napisać 1 posta w tym dziale dziennie ...

.::::::.
Na jednego usera (czyli na Ciebie, [twój nick]) przypada jeden post w tym temacie DZIENNIE.
--


Jak widać podane warunki i te warunki z mojej wypowiedzi które wymieniłeś, to te same warunki, za bardzo nie rozumiem o co Ci chodzi. Według mnie moja wypowiedź jak najbardziej ma sens i składnie, a na pewno nie ma tam zmiany warunku. Użyłem obu warunków w uzasadnieniu.

Odpowiedz
Hmmm a kto powiedział że nie możesz pisać pod innym nickiem? Wiem głupie ale na siłę możesz i tysiące postów dziennie pisać jeżeli masz tysiące kont na forum. Tutaj jest luka.
Odpowiedz
Albo ja mam sklerozę albo ten drugi warunek pojawił się po jakimś edytowaniu...
Odpowiedz

Użytkownik Kaanyr Vhok dnia Jan 23 2007, 03:29 PM napisał

Hmmm a kto powiedział że nie możesz pisać pod innym nickiem? Wiem głupie ale na siłę możesz i tysiące postów dziennie pisać jeżeli masz tysiące kont na forum. Tutaj jest luka.

[post="53269"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Napisane jest że na Ciebie przypada jeden post. Czyli na jedną osobę, a to że twój nick, to takie coś żeby było łatwiej zrozumieć. Jednak wydaje mi się że to nie to.

Odpowiedz
"czyli ciebie [twój nick]"
Właśnie.. czyli mój nick. Powiedziane jest że "ten" mój nick może tylko post dziennie. Nie ja.

User to koleś o jakimś tam nicku który korzysta (pisze) na forum. Logicznie rzecz biorąc masz racje. Ale skąd wiesz czy ja (Kaanyr) to na przykład jeszcze nie Dany, VL, Atis czy Ekht??? Może wszyscy razem to jedna popierdzielona osoba która nie ma co robić tylko pisze na forum pod różnymi nickami prowadząc rozmowę sama ze sobą W takim wypadku pisząc jedną postacią jeden post na dzień nie łamie regulaminu bo admin nie wie że "my" to tylko ja.
Wiem poplątałem ale może da się skumać
Odpowiedz
Kaanyr nie zdradzaj naszych sekretów bo się wyda, że na forum jest tylko jedna osoba i będzie źle.


Nie, niech powie! Niech się świat dowie!

Tajemnice muszą pozostać zachowane.

Zamknijcie się wszyscy i przestańcie OT.

Ahhh, głosy jak miło was znowu słyszeć....

Głosy? Przecież tutaj jestm tylko ja...
Odpowiedz
Mod a tak się lubi zabawiać

A wracając do tematu. Teoretycznie admin może wiedzieć że to ta sama osoba, po warunkiem że jesteś podłączony do sieci LAN i masz stałe IP. Bo gdy korzystasz z modemu albo masz neta od TP S.A. to masz je zmienne i wtedy rzeczywiście nie wiadomo czy to ty czy już ktoś inny. Jednak jest tam napisane że na "Ciebie" czyli na daną konkretną osobę.

Odpowiedz
A moderatorzy to co? Nie ludzie?

Jakbyś zgadł... Jakbyś zgadł...


Na wszystko są metody Xingu, LAN nie LAN, TPSA nie TPSA. Stałe IP czy nie też nie ma różnicy...
Swoją drogą temat chyba został już wywalcowany , Wojo tu nawet nie zagląda.
Odpowiedz
Nie zagląda ale możemy sobie pogadać i pogdybać.

Jest napisane dokładnie: Ciebie[twój nick]. Czyli przyjmuje wersje taką że mając dwa konta z dwoma różnymi nickami nie łamię "regulaminu" i o to być może chodziło tym kolesiom którzy se z Wojem kłócili. Fakt nie jest to poprawne jeżeli bierzesz pod uwagę to ze oszukujesz ale w końcu admin o tym nie wie
Odpowiedz
Ale moim zdaniem tak jest napisane "ciebie" A nawet jeśli masz z 357 kont to na każdym dalej jesteś Ty. Bo chodzi chyba o daną osobę, i też o nick, o obie sprawy. Bo jak by chodziło o sam nick, to możesz sam pisać pod kilkoma, a jak by chodziło o samą osobę to mógłbyś z jednego nicku napisać ty, potem twoja siostra, brat, matka, ojciec, wujek, ciotka, kuzyn i by tego nawaliło.

Odpowiedz
A może wpadliście na pomysł, że posiadanie kilku kont jest pewnie zabronione, więc to gdybanie nie ma sensu. Więc nie ma luki w myśleniu.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
← Karczma

Problem logiczny! - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...