Piłka Nożna- ogólnie

To co zrobiła Wisła, to był Fart, jak ich mało. Po prostu udało sie chłopakom, rzutem na taśmę wygrać, a w dogrywce juz pojechali z Iraklisem, bo to była ich szansa na FAZE GRUPWOWĄ. Powinni to wykorzystać że są w grupie i zająć choć 3 premiowane wyjściem miejsce. No ale jestem realista i nie widze Wisły, w kolejnej Rundzie PUEFA . Hee dziś Legia-Wisła, jest tylko jeden wygrany: WISŁA 2-1, dla BIAŁEJ GWIADY hahahhaah. A tak poza tym, to można by zrobić ankietę: Które miejsce zdobędzie Wisła w grupie -ale, po poznaniu grup.
PS.Zrobił bym ale nie umiem.
Odpowiedz

Użytkownik Rincewind dnia Oct 1 2006, 09:50 AM napisał

Cytat

Jeśli chodzi o nasze drużyny w PUEFA to nie chce mi się tego nawet komentować =]


Co to miało znaczyć? U mnie już dawno żaden mecz nie wywołał takich emocji jak Iraklis - Wisła. Wszyscy już zwątpili, a tu ostatnia minuta doliczonego czasu i bramka. Dogrywka = emocje. Długo tego nie zapomną. Teraz czekamy do wtorku na losowanie grup. Legii nie odglądałem, więc nie będę się wypowiadał.

[post="48771"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Tamten post został napisany jeszcze przed rozpoczęciem meczów rewanżowych, więc moja gorycz była uzasadniona pierwszymi meczami
Odpowiedz
Polska 2-1 Portugalia

Dziwne, że nikt nie napisał o tym fantastycznym meczu jaki zagrała nasza kadra. Portugalczycy dosłownie nie istnieli (choć parę razy mieliśmy niezłe szczęście) i to Polacy kontrolowali przebieg gry. Gwiazdy C. Ronaldo oraz Deco jakby przygasły i latali po tym boisku nie wiedząc co się dzieje Smolarek, Bronowicki, Błaszczykowski oraz Lewandowski zagrali mecz życia, a reszta zespołu trzymała światowy poziom (no może prócz Sobolewskiego, ale się starał). Na dodatek spokojnie mogliśmy im dokopać 4:1 gdyby nie odrobina pecha. Echh... coś pięknego, jakby jakiś sen ! Mam nadzieje, że na następny taki mecz nie będę musiał czekać kolejnych 20 lat, tylko stanie się to codziennością (i przestaną w końcu krytykować Leo). Ale jest tu i swoiste kuriozum... Nasza kadra potrafi pewnie wygrać z drugą drużyną Europy i czwartą świata, a dostaje baty od Finlandii, która była zawsze "chłopcem do bicia". Dziwny ten kraj
Odpowiedz
Założyłam się z ojcem, że Polska przerżnie conajmniej 3:0 dla Portugalii. A tu niespodzianka. Polska wygrała. Mecz był przepiękny, żałuję, że nie obejrzałam całego, jednak szkoła ważniejsza.
Mecz nauczył mnie jednego - nie zakładam się więcej z ojcem. Pozatym, chyba za mało wierzę w siły naszej kadry...
Odpowiedz
Oj to fakt. Mecz był przepiękny z punktu widzenia polskiego kibica. Gdy strzeliliśmy pierwszą, pomyślałem "spokojnie, zaraz nam władują ze trzy, nie ma się czym podniecać". Gdy Smolarek strzelił drugą (notabene bramka pierwszej klasy), zacząłem przecierać oczy ze zdziwienia. Nagle zaczęły do mnie przychodzić SMS'y (z 10 co najmniej). Wszyscy się tak cieszyli, że chcieli się tym podzielić widocznie z innymi. Kurcze, nie wiedziałem nawet, że tyle moich znajomych futbol ogląda . Chwaliłem Polaków za mecz z Serbami. Tego z Kazachami nie oglądałem, ale po tym co pokazali w środę... po prostu wielki ukłon, do samej ziemi. Więcej, więcej takich meczy.
Leo? Widać lubi wyzwania, bo kusili go już propozycjami z Australii, a tu na razie za pochlebnych opinii nie zbiera (nie wiadomo dlaczego ). Ale już widać, jak zmienił kadrę, ile pracy włożył i jak szybko przyszły efekty. Mam tylko nadzieję, że to nie był jednorazowy wybryk (bo na pewno determinacja do gry z 4 drużyną świata zrobiła swoje) i że wygramy teraz z Belgią i będziemy w spokoju czekać na spotkania wiosenne. Sytuacja w naszej grupie wygląda bardzo ciekawie. Zaczynam powoli wierzyć w szanse na awans Polaków .

Użytkownik Atis dnia Oct 13 2006, 05:04 PM napisał

Założyłam się z ojcem, że Polska przerżnie conajmniej 3:0 dla Portugalii. A tu niespodzianka. Polska wygrała. Mecz był przepiękny, żałuję, że nie obejrzałam całego, jednak szkoła ważniejsza.
Mecz nauczył mnie jednego - nie zakładam się więcej z ojcem. Pozatym, chyba za mało wierzę w siły naszej kadry...

[post="49030"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Ciekawe o co się założyłaś, bo ja m. in. przez Polskę przegrałem troszkę kasy w zakładach bukmacherskich (nazywam to zasadą pewnej satysfakcji). Ale daj Bóg więcej takich przegranych .

Już ściągnąłem sobie brameczki z meczu. Zostaną dla potomnych. Jeszcze przydałoby się cały mecz gdzieś dorwać.

Ps. A w czwartek pierwszy grupowy mecz Wiślaków z Blackburn bodajże. Zobaczymy jak się zaprezentują.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Słowem "Wisła" przypomniałeś mi o czymś, o czym zapomniałem napisać. Wczoraj Stanko Svitlica, król strzelców ligi polskiej 2003 r., gracz Legii Warszawa w latach 2001/04, oficjalnie stał się graczem krakowskiego klubu... No kurde zdenerwowałem się trochę Najpierw Okuka, a teraz to :-/ Z jednej strony szacunek dla niego, że strzelił tyle bramek i przyczynił się do mistrzostwa w 2002r., a taki jest zawód gracza, że w różnych klubach się gra. Z drugiej strony wściekłem się, bo po co ta szopka wiele lat temu ? Całowanie eLki, miłość do Warszawy i słowa, że w Polsce to tylko w Legii będzie grał ? Niby nie tragedia, bo to nie np. Lech Poznań, ale po kiego sobie zrobił z gęby cholewę i to w takim marnym stylu ? Z resztą mi to lata, gwizdać czy ubliżać mu podczas meczy nie będę, bo wciąż do niego jako taki szacunek mam. I tak dużego pożytku nie będą z niego mieć, a Legia zostanie mistrzem w tym roku.

Mecz z Blackburn zapowiada się ciekawie i miejmy nadzieje, że nie będzie to blamaż....
Odpowiedz
Ja akurat w pubie z kolegami byłem, tylko że siedziałem na zewnątrz. Gadamy sobie, a tu nagle od strony pubu ryk. My tylko: "Co jest, Polacy strzelili?!". Lecimy do wejścia, patrzymy, gol jest. Wracamy z powrotem do stolika. Siedzimy chwilę i znowu ryk. "Co jest kurna, znowu?!". Znowu do wejścia, pół pubu tam biegło. Kolejny piękny gol Smolarka. Po wypiciu piwa już byliśmy wewnątrz aż do końca meczu. Uważam, że genialnie grali. Portugalczycy prawie nie istnieli. Średnio co kilka minut mieliśmy akcję pod ich bramką. Spokojnie mogło być z 5:1 dla nas. Jedno złe podanie Rasiaka, słupek... Szkoda tylko tego gola pod koniec. Polacy zawsze się rozprężają pod koniec i często dostają. Jednak dawno takiego meczu polaków nie widziałem. Czemu nie mogli tak grać z Finlandią i Kazachstanem? Leo się fajnie za głowę złapał jak był ten słupek
Polska narazie w grupie na przyzwoitej pozycji, jak nie zaczniemy przegrywać, to będzie dobrze.

Cytat

Już ściągnąłem sobie brameczki z meczu. Zostaną dla potomnych. Jeszcze przydałoby się cały mecz gdzieś dorwać.

Brameczki jeszcze są tutaj pokazane. -->Bramki
Cały mecz też się pewnie niedługo pojawi.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz

Cytat

Czemu nie mogli tak grać z Finlandią i Kazachstanem?


Osobiście uważam, że Polska umie tylko tak dobrze grać z silnymi rywalami, bo wtedy mogą grać z kontry i w ogóle lepiej im jakoś wychodzi gra. A z Kazachstanem czy z Finlandią gdy tak naprawdę w drużynie przeciwnej gra 9 obrońców, to już zaczynają się gubić i nie mają pomysłu na grę (oczywiście zdarzają sie wyjątki). Na szczęście Belgia raczej należy do tych pierwszych zespołów, to też można optymistycznie myśleć o listopadowym meczu
Odpowiedz
Po kolei:
Reprezentacja- Najbardziej cieszy mnie to, że panowie typu Tomaszewski i Engel dostali nauczkę. Benhakker im pokazał, że zatrudnienie go to bardzo dobra decyzja. Co do spraw czysto piłkarskich to nadal mimo wszystko uważam, że mamy zbyt duży potencjał w ofensywie, aby go tak marnować. Jak dla mnie Lewandowski powinien razem z Radomskim zagrać na obronie zaś do środka pomocy powinien Holender przesunąć Żurawskiego. Na prawej stronie szaleli by Baszczyński z Błaszczykowskim zaś na lewej Bronowicki ze Smolarkiem. W ataku młodzi gniewni Matusiak i Jeleń.

Kowalewski

Baszczyński Radomski Lewandowski Bronowicki

Błaszczykowski Żurawski Sobolewski Smolarek

Matusiak Jeleń

Czyż taki skład nie gwarantowałby jednocześnie ogromnej siły w ofensywie i poukładanej gry obronnej? Myślę, że jak najbardziej. Tak czy inaczej Benhakkerowi należą się gratulacje za style pokazany przez naszą reprezentację i stawianie na coraz młodszych piłkarzy

Wisła w Pucharze UEFA- No cóż mecz mi się bardzo podobał. Zwłaszcza gra Jakuba Błaszczykowskiego napawała mnie optymizmem. Wisła na pewno nie zasłużyła na przegraną, ale cóż pech i nie kiedy dziwne decyzje sędziego były gwoździem do trumny Wisły. Tak czy inaczej mam nadzieję, że nadal powalczą o awans.

Pieniądze dla Janasa i kadry za MŚ 2006- http://sport.onet.pl/74318,1248685,1421630,wiadomosc.html Ja mam do powiedzenia w tej sprawie tylko tyle, że Janas oraz zawodnicy powinni okazać klasę i przeznaczyć te pieniądze na cele charytatywne albo młodych piłkarzy. Nie przekonują mnie teksty typu, że awans na mundial to już sukces.
Odpowiedz

Cytat

Pieniądze dla Janasa i kadry za MŚ 2006- http://sport.onet.pl/74318,1248685,1421630,wiadomosc.html Ja mam do powiedzenia w tej sprawie tylko tyle, że Janas oraz zawodnicy powinni okazać klasę i przeznaczyć te pieniądze na cele charytatywne albo młodych piłkarzy. Nie przekonują mnie teksty typu, że awans na mundial to już sukces.


Nie no premie za dostanie się na turniej im się należą i do tego według mnie nic nie ma słaba gra na MŚ. A dla polskiej reprezentacji awans na mundial to jest sukces Nie mamy jakiejś genialnej ekipy, a do MŚ ze strefy europejskiej wchodzi sama elita, więc już powinniśmy się cieszyć, że nasze małe, biedne (w sensie, że na sport mało dają) i skorumpowane państwo brało udział w tym turnieju.

A w piątek, w naszej ekstraklasie prawdziwy klasyk ! Widzew - Legia ! Już nie mogę się doczekać
Odpowiedz

Cytat

Legia musi polec .

Normalnie bym to skasował, ale... wink.gif - Rince Widzewiak.


Ja tam nadal http://img234.imageshack.us/img234/1923/04widzew2f1ey1.jpg

Ale wracając do tematu mecz zapowiada się ciekawie, obie drużyny są obecnie "na fali" i będą walczyć do końca (w końcu to klasyk). Szczególnie obawiam się tego Włocha - Napoleoniego, bo z tego co widziałem to gość grać potrafi. Na szczęście Legia chyba wyszła z dołka i liczę na trzy punkty zdobyte na wyjeździe. Btw. Rincewind czyżbyś wybierał się na ten meczyk ?

Tak na marginesie to szykuję się jeszcze jeden ciekawy mecz tej kolejki - mianowicie derby Krakowa. Wisła zmierzy się z Cracovią i tu także szykuję się niezły futbol. Wisła pod wodzą Okuki (choć z żalem to przyznaję) gra dobrze, natomiast Cracovia od kiedy Stefan Majewski do niej wkroczył, gra i prezentuję się wyśmienicie.

Kurde, fajna kolejka

No i jeszcze znalazłem to:

http://sport.onet.pl/0,1248675,1423980,wiadomosc.html

Czyżby powrót na stare śmiecie ?
Odpowiedz
Na meczu niestety nie będę (za szybo się za biletami rozglądałem ). Szkoda, że macie zakaz stadionowy, bo nie będzie takiej atmosfery. No ale będzie 10 tys. Widzewiaków i jak ładnie zaczną, to doping pociągnie ich do końca (jak to zwykle w przypadku Widzewa bywa). Napoleoni jak na razie błyszczy, ale jeszcze nie wytrzymuje trudów całego spotkania. Gdzieś na Canal+ Sport pokazywali z nim wywiad, to mówił, że jest zdziwiony, bo bardzo szybką piłkę tu gramy . Podsumowując, po meczu z Lechem jestem optymistą.

Ps. Szymek jakby przyszedł, to naprawdę byłoby to wzmocnienie dla Widzewa. Przydałby się u nas taki doświadczony zawodnik (najstarszy ma bodajże 28 czy 26 lat ).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Kraków =28.10= DERBY ach co to bedzie za mecz WISŁA "BIAŁA GWIAZDA"KRAKÓW kontra CRACOVIA "PASY" KRAKÓW hee zobaczymy co pokażą Majewski i Okuka ??? Ja mysle że bedzie remis po 2-2 ale jak ktos wygra to bedzie jazda. Najlepsze sie bedzie działo na Błoniach i pod stadionem A NIE NA STADIONIE. Ciekawe ile osób znów zostanie rannych i czy ktos zginie(DEBILE A NIE KIBICE JA JUŻ COŚ TO NIECH SIE L:EJĄ ALE NIE ZABIJAJĄ) R.I.P. Dobrze by było jakby Widzew wygrał z Legia a Korona wygrała. Jeśli Wisła to wygra to pocisnie z Nancy w PUEFA ale zobaczymy na co stać Psiarnie, PASY powinny wygrać.


PS. DO WCZEśNIEJSZEGO POSTA

Hee a ja Krakus to zrozum heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee LEGIA MUSI POLEC!?!?!?!?!
Odpowiedz
http://www3.legialive.pl/

I kto poległ ?

Mecz był bardzo wyrównany i tak naprawdę karny dla Legii ustawił cały mecz. Cieszy mnie zwycięstwo z Widzewem, tym bardziej wyjazdowe. Pochwały należą się J.Mucha, który parę razy zachował się przytomnie i uratował Legię od straty bramki. Swoją drogą ostatnio gdy on stoi pomiędzy słupkami idzie nam świetnie ( 2x 5:0 u siebie oraz 2x 1:0 na wyjeździe), no może nie licząc tej dotkliwej porażki z Sanoka. Cieszy to tym bardziej, iż ostatnio głośno o tym, iż Fabiański podczas przerwy zimowej wybiera się na wyspy brytyjskie do Watford. No i nareszcie Roger przestał się zabawiać i strzelił tego karnego normalnie. Z tego co słyszałem to Radovic też podobno robił co chciał na tym boisku Opłacało się Legii wydać na niego sporo kasy, bo to obiektywnie obecnie najlepszy zawodnik grający w polu w tej drużynie

No i Widzew za dużo "nerwowości" i strat piłek Musicie kupić sobie kogoś doświadczonego, kto potrafi uspokoić grę

Co do końcówki meczu, bo o niej w sumie się więcej mówi niż o samym spotkaniu. Ten sędzia chyba powariował ?! Widać, że nie mógł kompletnie opanować sytuacji, ale żeby tak się zachować ?! Kartka dla Juniora to chyba z kapelusza (no chyba, że za odciągnie piłkarzy od bijatyki są kartki). Kartka dla Eltona też jest kontrowersyjna.. Jeżeli on dostał kartonik o kolorze czerwieni, to dlaczego nie Rzeźniczak, który faktycznie spowodował te przepychanki pod koniec meczu ?

No i dziś Cracovia musi wygrać w tych derbach...
Odpowiedz

Cytat

No i dziś Cracovia musi wygrać w tych derbach...


hehehehe. a tu zonk :] nie udało się - Wisełka panowała nad całym meczem
Odpowiedz
Kurde tyle się działo i nikt nic nie napisał... Nieładnie :-/

To może ja zacznę ? Na pierwszy cel pójdzie reprezentacja.

Belgia 0:1 Polska

Zwycięstwo niewątpliwie cieszy, tym bardziej iż zostało wywiezione z "obcej ziemi". Może nie była to wygrana w takim stylu jak z Portugalią, ale liczą się trzy punkty. Tym bardziej, że plaga kontuzji podczas zgrupowania przed meczem (trudno w dwa dni utworzyć nową jedenastkę), wskazywała na to, iż możemy mieć podczas tego meczu sporo problemów i wynik końcowy spotkania nie będzie satysfakcjonujący. Na szczęście Leo popisał się zmysłem taktycznym, pierwsza połowa był świetna w naszym wykonaniu i Belgia miała mało do powiedzenia. Fantastycznie zachował się Matusiak, który wprost ośmieszył van Buytena i spokojnie skierował piłkę do siatki. Szkoda, że Ebi nie wykorzystał 100% sytuacji jakieś 15 min. później, ale raz się gra mecz życia i strzela się dwie bramki, a raz marnuję wyśmienite sytuację - taka jest piłka nożna. Druga połowa, to była heroiczna obrona naszych. Był widać zmęczenie i wcale im się nie dziwię. Co jak co, ale myślałem, że w Brukseli mają stadiony "klasa światowa", a nie kartofliska. Stan murawy był skandaliczny, ale na szczęście nasi dali sobie radę. Choć końcówka była wybitnie nerwowa. Jak dobrze, że mamy takich dobrych bramkarzy..

Liga Mistrzów

Heh... W tym roku wyniki układają się jak dla mnie fantastycznie. Milan, Celtic, Valencia oraz Chelsea zapewniły sobie już awans do następnej fazy, a sytuacja Barcelony i Manchesteru jest wciąż nie pewna. Lepiej być chyba dla mnie nie może ? Pozostaje mi tylko ściskać kciuki za Niemcami ( ) oraz Portugalczykami i liczyć, że dokopią tym przereklamowanym gwiazdeczką.

Orange Ekstraklasa

Runda jesienna się już zakończyła. Kto by pomyślał, że mistrzem jesieni zostanie uważany za ligowego średniaka GKS BOT Bełchatów ? Chyba nikt, prócz kibiców wyżej wymienionego klubu. Jednakże czapki z głów, bo mistrzostwo jak najbardziej zasłużone. Piękna oraz poukładana gra stały się kluczem do sukcesu tej drużyny (i bez żadnego obcokrajowca ! To trzeba podkreślić).

Niestety istnieje pewien mit - "Kto zostaje mistrzem jesieni, ten nie zostanie mistrzem wiosny". I mam nadzieję, że to się sprawdzi i Legia zdobędzie drugi raz z rzędu trofeum.

No i jeszcze chciałbym coś powiedzieć o Wiśle Kraków. Zarząd tego zespołu jest chory na mózg ? Zmieniają trenerów jak rękawiczki.. Po cholerę wykopali Kasperczaka, jak za jego wodzą grali jak z nut i nikt w lidze z nimi się nie równał ? Po co wyrzucili Petrescu, który wyciągnął drużynę z dołka i pod jego wodzą grała co prawda mało efektowne, ale za to skutecznie (bardzo mało straconych bramek w lidze). Teraz za to chcą wyrzucić Okukę za to, że przegrał 3 mecze. Takie ciągłe zmiany, nigdy nie wychodzą na dobre. Śmieszne według mnie to jest, bo Ciupał niszczy dosyć ciekawą drużynę Ale co tam, w sumie mi to wisi. Jeden kandydat do tytuł mniej, łatwiej Legii będzie
Odpowiedz
heh, oj stoi mój ulubiony temat oj stoi... Trzeba go coś rozruszać (może troszkę na sile), bo nam
zardzewieje...

Wczoraj czytałem, że może być wymiana Xavi - Ch.Ronaldo. To już chyba nic nie zatrzyma Barcelony:
Ronaldo, Eto, Ronnie, Messi... uuuu aż w głowie się kręci...

I jeszcze Beckham jedzie do Los Angeles...trochę moim zdaniem poszedł na łatwiznę, no chyba że
chodziło o coś innego niż finanse...ale za to co nam - kibicom przez te wszystkie lata dostarczył,
wielki pokłon dla niego ode mnie, chociaż nie byłem jakimś fanatykiem Becksa/MU/Realu/Anglii...
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Odpowiedz

Cytat

  heh, oj stoi mój ulubiony temat oj stoi... Trzeba go coś rozruszać (może troszkę na sile), bo nam
zardzewieje...


Też nad tym ubolewam, ale przecież sam ze sobą nie będę gadał w tym temacie

Cytat

Wczoraj czytałem, że może być wymiana Xavi - Ch.Ronaldo. To już chyba nic nie zatrzyma Barcelony:
Ronaldo, Eto, Ronnie, Messi... uuuu aż w głowie się kręci...


Manchester za żadne skarby nie odda C. Ronaldo. Młody, utalentowany gracz, mający przed sobą świetlaną przyszłość.... wątpię, żeby go Ferguson puścił, a jeżeli nawet to będzie chciał takiej kasy za niego, że budżet FCB mocno na tym ucierpi No i pytanie czy sam C.Ronaldo będzie chciał udać się do Barcelony ? W Anglii ma pewne miejsce w składzie, jego klub prowadzi w tabeli Premiership i ma szansę na wygranie Ligi Mistrzów. Co by mu dał taki transfer ?

Cytat

I jeszcze Beckham jedzie do Los Angeles...trochę moim zdaniem poszedł na łatwiznę, no chyba że
chodziło o coś innego niż finanse...ale za to co nam - kibicom przez te wszystkie lata dostarczył,
wielki pokłon dla niego ode mnie, chociaż nie byłem jakimś fanatykiem Becksa/MU/Realu/Anglii...


Chodziło mu o promocje siebie (czyli o finanse). W Europie jest mega gwiazdą, w Azji bogiem, a w Ameryce mało kto o nim słyszał i widocznie chce to zmienić, bo większą kasę z futbolu zbił by np. w Katarze

Jurek Dudek odchodzi z Liverpoolu

http://www.onet.pl/a59

Trochę za późno według mnie o tym zdecydował. Powinien nie bawić się w podpisywanie kontraktu i rozmowach z Benitezem, tylko spierdzielać do jakiegoś dobrego klubu póki jeszcze cały świat pamiętał o jego znakomitej postawie w finale LM. No, ale w końcu podjął właściwą decyzję... zobaczymy co z tego wyjdzie
Odpowiedz
← Karczma

Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...