[NWN1] Co sądzicie o Fenticku

Użytkownik Hawkwood napisał

[Jakoś tak samo wyszło... Ciekawe dlaczego... 


Nie mam pojęcia. Pewnie wina zmieniajacej się pogody ;]

Użytkownik Hawkwood napisał

Są dowodem na to, że ich związek był już wtedy martwy, a oboje oddalili się od siebie ostatecznie.


Przypuszczalnie masz rację. Ich związek z tego co widać i z wniosnując z tego co się stało, rozkwitu nie przeżywał. Fentick pozbawiony pomocy (potrząśniecia?) Aribeth łatwiej mógł stać się tak naiwinie ślepy. Nie zmniejsza to jednak jego winy. Jako kapłan powinnien zachować na tyle bystrość umysłu aby dostrzec zagrywki Destera.


Użytkownik Hawkwood napisał

Stopień oderwania Fenthicka od rzeczywistości był przerażający


To można tylko potwierdzić.

Użytkownik Hawkwood napisał

na miejscu Nashera raczej skazałbym palanta najwyżej na chłostę i banicję


Nie wiele by to mu pomogło. Skazanie na banicję jest (a na pewno było) nie wiele gorsze od śmierci. Wygnanie go równoznaczne byłoby z jego śmiercią tylko różnica była by taka, że Nasher "teoretycznie" miałby czyste rączki. Ostatecznie to nie on by go zabił tylko tłum albo poza miastem ktoś by na niego zapolował. Pozbawiony ochrony państwa mógłby być zabity przez byle kogo. W dodatku pisząc o ich stopniu związku Aribeth mogła by postąpić różnie...Albo pokierować się rozumem i zostać ale posłuchać ostatnich podrywów serca i ruszyć z nim. Nie jest pewne co by zrobiła.

Użytkownik Hawkwood napisał

dealnego życia - idealny kapłan i urzędnik musi mieć idealną żonę, a Ari była uważana za najlepszą partię w mieście


Jak widać ideały nie zawsze oznaczają idealny związek ;]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Protestuję! Protestuję przeciwko stwierdzeniu, jakoby rzeczona Lady (bajdełej, skąd ona wytrzasnęła ten przydomek?) Aribeth de Tylmaradne jest idealna!

I tak byli skazani na rozwód, no ale sami powiedzcie: czy gra nie byłaby nudna, gdyby nie było tego wątku? W takim razie skończylibyśmy grę po półtorej aktu. No niby możnaby było wymyśleć dalsze zakończenie, ale wtedy nie byłoby tego smaczku, że armią Luskańską przewodzi seksowna elfka z dużym dekoltem w zbroi.
Odpowiedz
Ahhhh, Atis, Atis, jak zwykle podchodzisz do tego zbyt rzeczowo ;] To są rozmyślenia abstrakcyjne bo wiadomo, że bez tego wątku nie było by tak...ciekawie ''
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz

Użytkownik Atis dnia Dec 31 2006, 01:00 PM napisał

Protestuję! Protestuję przeciwko stwierdzeniu, jakoby rzeczona Lady (bajdełej, skąd ona wytrzasnęła ten przydomek?) Aribeth de Tylmaradne jest idealna!


Na pewno była za taką uważana w Neverwinter - przypomnij sobie słowa zadurzonego w Niej krasnoluda w Akademii i teksty niektórych przechodniów w mieście. W każdym razie postrzegano ich , tzn. Fencia i Ari, jako wcielenie cnót wszelakich. Rzeczywistość okazała się inna... A ich związek to coś w rodzaju związku szefowej czirliderek z kapitanem drużyny futbolowej ...

Ekhm... seksowna elfka z dużym dekoltem w zbroi? Zapewne celowa taktyka, aby rozproszyć koncentrację wroga...
Tylko trochę szkoda, że proces i egzekucja pana Mossa odbyły się poza grą...

P.S. Przypomniało mi się dramatyczne zapytanie Atis o tytuł szlachecki Słodkiej Lady. Otrzymała go za zasługi dla miasta, można powiedzieć, że została pasowana na rycerza. Skąd przydomek de Tylmarande? Nazwa sugeruje francuskie pochodzenie (z Tylmarande), ale to ewenement - taka nazwa nie pojawia się w continuum FR. Dziwne i zapewne niemożliwe do wyjaśnienia... I kolejna zagadka...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
← Neverwinter Nights

Co sądzicie o Fenticku - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...