[GII] Parę pytań dotyczących questów.

Nie wiem, czy ktoś już się o to pytał, szukałem w wyszukiwarce, ale nie znalazło mi żadnego posta rozwiązującego moje problemy.

Jakby co, gram w tę grę od jakiegoś tygodnia, ani razu jej nie przeszedłem. Jestem pod koniec 1. rozdziału (muszę tylko pójść do Lorda Hagena, żeby rozpocząć drugi). Zostałem strażnikiem miejskim.

1. Xardas i Lester.
Powiedziałem Lesterowi, żeby poszedł do Xardasa, on mówił coś, że odpocznie i pójdzie. Potem poszedłem do nekromanty, ale w rozmowie nie było żadnego tematu o Lesterze! Było tylko "Więc co mam dalej robić?" (odpowiedź Xardasa: "Na razie trzymajmy się planu, ja w tym czasie postaram się znaleźć odpowiedzi na moje pytania", czy jakoś tak). Zająłem się jakimiś innymi rzeczami, po jakichś kilkunastu dniach znowu spróbowałem, ale to nic nie dało! Proszę, pomóżcie, bo chcę dostać ten pierścień ochrony przed magią...

2. Kowalstwo - Harad.
Carl mi powiedział, że kowalstwa można się nauczyć u Harada. Na tym forum też wszyscy piszą, że owej umiejętności można się nauczyć u tego mężczyzny (i jeszcze u Benneta z farmy Onara, ale tam nigdy nie byłem). Ale dlaczego jak zaczynam rozmowę z Haradem to jest tylko "KONIEC"? (Wcześniej też było "Sprzedajesz też broń?", on odpowiedział "Zapomnij, wszystko co robię idzie do paladynów. Teraz mam zamówienie na 100 mieczy" (sorry, że przekręciłem, ale dokładnie nie pamiętam)).

3. Quest dla Canthara.
Opłaca się wypełniać quest dla Canthara (podrzucenie Sarze jakiś tam list, a potem naskarżenie się Lordowi Andre)? Bo coś to za łatwe, zresztą czymś mi to śmierdzi... A jak odmówię, to on mówi, że się jeszcze policzymy, wie, że jestem zbiegłym więźniem i mogę mieć nieprzyjemności jak się to rozniesie. W jakimś poście ktoś napisał, że potem się płaci, czy jak. Mógłby mi ktoś napisać, czy lepiej wypełnić ten quest, czy nie? W zasadzie nie potrzebuję tego topru marynarskiego - czy czegoś tam innego, co się dostaje od Canthara za ową przysługę - bo mam dobry miecz (dostałem go od Pecka).

4. Kolejny quest.
Jakiś gościu (sprzedaje broń na rynku w Khorinis) powiedział mi, że napadli go bandyci. Powiedziałem, że się tym zajmę. Mam szukać jakiegoś Pabla, ale nigdzie go nie ma! Szukałem wszędzie, ale nigdzie go nie znalazłem... Może mi powiecie, gdzie on jest?

5. Vatras i wiadomość dla Magów Ognia.
Raz poszedłem do Vatrasa, żeby mnie wyleczył, a ten powiedział, że ma jakąś wiadomość dla Magów Ognia i że mam ją dostarczyć do jakiegoś klasztoru, czy jakoś tam. I gdzie jest ten klasztor? W Khorinis chyba nie... Moglibyście dać jakąś mapkę, albo coś w tym stylu?

Wybaczcie moją niewiedzę, może te pytania mogą Wam się wydawać śmieszne, ale - jak mówiłem - gram w tę grę zaledwie od kilku dni.


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Z przyjemnością ci pomogę:
Otóż
Ad1. Narazie nie zdobędziesz tego pierścienia, dopiero pod koniec 2 lub 3 rozdziału- podpowiem ci: jak będziesz miał zadanie z Okiem Innosa chyba tak(3rozdział).

Ad2.Hmm... może coś mu powiedziałeś nie tak??? Jak podszedłeś do niego 1 raz to co powiedziałeś mu??? Jeżeli nie byłeś to to jest jakiś błąd gry !

Ad3.Warto wypełnić to zadanie, gdyż będziesz miał jako zadanie wykonane i niestety tak jak się wydaje jest to bardzo proste zadanie i nie ma w tym żadnego haka, a jeżeli chodzi niewypełnienie tego zadania to wszyscy kupcy nie będą z tobą chcieli handlować i będziesz musiał zapłacić chyba 500 szt. zł

Ad4.Zależy kogo zapytałeś o to(napisz imię tego typa którego pytałeś kto go okradł). Mi się wydaje, że zapytałeś Hakona tak??? i dla niego musisz zabić bandytów, a nie Pabla !!! Jeżeli chodzi o Pabla to z nim nie miałem żadnego związanego zadania. A jeżeli chcesz wiedzieć gdzie znaleźć Pabla to tak:
-jest przy wieży obok Thorbena i Harada
-może stać na prawo od Vatrasa
-stoi też koło kupców przy drugiej bramie wyjściowej obok Hakona
-może też być jak się wraca od wróżbity Abuyna do alchemika Consantino wiesz w tamtą stronę to on stoi tak jakby za murem, raczej przed nim widać go !!!

Ad5.Co do tego klasztoru to jest on zaznaczony na mapce ...
mapa.jpg
mapa_miasta.jpg

[Dodano po chwili]

Jeżeli masz jeszcze jakieś problemy pytaj bardzo ci pomogę
Odpowiedz
Wieeelkie dzięki!

Ad. 1
A w poradniku dołączonego do gry było, że można to zrobić nawet nie stawiając stopy w Khorinis!

Ad. 2
Nic mu nie mówiłem, ale chyba znalazłem rozwiązanie - na jakiejś stronie było napisane, że nauczy on kowalstwa tylko swojego czeladnika, a ja jestem czeladnikiem Bospera.

Ad. 3
No to już wiem! Dzięki!

Ad. 4
Tak, pytałem Hakona (z tym, że jak pisałem posta to nie pamiętałem tego imienia ). I wiem, że mam zabić bandytów, ale najpierw chyba trzeba porozmawiać z Pablem, nie?

Ad. 5
I za to wieeelkie dzięki! Dzisiaj właśnie tam niedaleko doszedłem A dokładniej do Gospody (może nie jest tak "niedaleko", ale zawsze bliżej niż z Khorinis; zresztą wiem już jak tam dojść, bo sobie kupiłem mapę )

Następnym razem będę wiedział do kogo się zwrócić


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Na mnie zawsze możesz liczyć w każdej sprawie

[Dodano po chwili]

Ad4. Tak trzeba go zapytać, a on ci powie coś o bandzie bandytów.
Tak tylko z ciekawości jaki masz lv???

[Dodano po chwili]

Chciałeś mapki i masz !!! Mogę ci wszystko zaznaczać na mapkach jeżeli chcesz ...
Odpowiedz
Lvl mam 5, coś koło 8200 XP. A ty? Pewnie 50 razy wyższy

Jeszcze raz dzięki


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Nie 50 razy to za dużo mam 25lv i jestem w Górniczej Dolinie za palisadą orków-niezłe tam ściemy są jak np.ciała 3 typów w jaskini :Miltena,Diego i Gorna !!! ...dodam screena!
Aha jeszcze jakaś tabliczka co mówi o tej palisadzie orków ... też dodam screena

Pamiętaj jak masz jakieś wątpliwości to pisz zawsze do usług !!!
Odpowiedz
Dzisiaj grałem i mam już 6 lvl (ponad 11 tys. XP)! A o palisadzie i tabliczce wiem Czytałem o tym tu


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz

Użytkownik Shade dnia Dec 17 2006, 11:51 AM napisał

Nie 50 razy to za dużo mam 25lv i jestem w Górniczej Dolinie za palisadą orków-niezłe tam ściemy są jak np.ciała 3 typów w jaskini :Miltena,Diego i Gorna !!! ...dodam screena!
Aha jeszcze jakaś tabliczka co mówi o tej palisadzie orków ... też dodam screena

Pamiętaj jak masz jakieś wątpliwości to pisz zawsze do usług !!!

[post="51668"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Cmentarzysko NPC. Kiedy między rozdziałami przechodzimy z GD dla Khoinis to Gorn z GD znika z GD, a Gotn z Khorinis pojawia się w Khorinis. Inaczej byłby w 2 miejscach jednocześnie, więc musi być takie miejsce .
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Verthogh jak ci idzie gra w gothic???? Który masz lv????
Jak ci pomóc w czymś to pisz
Odpowiedz
Shade, chyba w złym temacie zamieściłeś screeny zza palisady orków W "Jak podnieść siłę" Swoją drogą, to nieźle się tam pokłóciłeś z Danym

A gra mi się nieźle, mam 7 lvl, coś koło 16 tys. XP.

I mam jedno takie małe pytanie:

Jaka jest kombinacja zamku do kufra na górze piramidy (ten kufer z Orkową Zgubą)? Jeszcze nie próbowałem otworzyć, bo najpierw muszę dołączyć do Gildii Złodziei (żeby umieć otwierać zamki), co mam zamiar zrobić w najbliższym czasie. Chciałbym znać kombinację, żeby nie złamać wytrycha, co w moim wypadku byłoby bardzo prawdopodobne, gdyż mam tylko 20 zręczności :-)


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz
Kolejny...
A nie możesz sam sobie sprawdzić kombinacji? Poruszasz, złamiesz z 5 wytrzychów, zapamiętasz kominację, wczytasz grę i otworzysz już bez złamania.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz

Użytkownik Verthogh dnia Dec 23 2006, 08:22 PM napisał

Shade, chyba w złym temacie zamieściłeś screeny zza palisady orków W "Jak podnieść siłę" Swoją drogą, to nieźle się tam pokłóciłeś z Danym

A gra mi się nieźle, mam 7 lvl, coś koło 16 tys. XP.

I mam jedno takie małe pytanie:

Jaka jest kombinacja zamku do kufra na górze piramidy (ten kufer z Orkową Zgubą)? Jeszcze nie próbowałem otworzyć, bo najpierw muszę dołączyć do Gildii Złodziei (żeby umieć otwierać zamki),

[post="51927"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Jeśli oddasz Thorbenowi książczeczkę Lehmara to on cię też nauczy otwierania zamków
Pssssst: Jest taki trick! Save przed otwarciem zamka i ew. Load
Jestem pewien że gdzieś były wszystkie kombinacje. Chyba na www.gothic.phx.pl
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Wdech, wydech... Ufff... Shade, czy ty musisz tak spamować, do cholery Fajnie, święta idą, można wrzucić na luz, ale bez przesady...

Verthogh - jeżeli jesteś już takim leniem/jesteś taki niecierpliwy, że nie możesz poświęcić 5 minut na rozbrojenie zamka (zresztą to jest jeden z elementów gry, także...) to wystarczy wejść na gexe.pl i sprawdzić czy nie mamy takiego arta. Po to ktoś to robi, żeby korzystać, a nie żeby się kurzyło...

http://gexe.pl/Szyfry-Zamkow-art81.html


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Jak już napisałem, jeszcze nie próbwałem otwierać zamków, więc nie wiem na czym to polega. A jak widziałem na różnych stronach jakie są kombinacje (np. do zamka Constantina czy w Gildii Złodziei) to... moja pierwsza myśl: "Jak te są takie trudne, to inne też muszą być... Tu jest z milion możliwości, nigdy tego nie złamię!"

Medivh: Leniem rzeczywiście jestem. Ale jakby nikt nie zamieścił tu odpowiedzi, to i tak bym spróbował otworzyć sam. Wczoraj pisałem tego posta w pośpiechu i nie miałem czasu poszukać kombinacji w necie (sprawdziłem tylko, czy nie ma na forum, ale nic mi nie znalazło).

Dany: Aktualnie mam 3 wytrychy, a nie 5 (już widzię twojego kolejnego ironicznego posta, "możesz przecież zapisać grę, złamać trzy, potem wczytać i wtedy to jest tak, jakbyś miał 6...")

Ale nie kłóćmy się, święta są. Pokój i miłość.

[EDIT:]
O kurde, jakie to łatwe, to otwieranie zamków Spróbowałem i wszystko jasne A wcześniej myślałem, że samemu trzeba ustalić długość kombinacji i nie pokazuje się przy każdym naciśnięciu klawisza, czy dobry się wcisnęło czy nie Teraz to banalnie łatwe ;-)


'Jeżeli płaczesz nad tym, że w twoim życiu słońce zapadło za horyzontem, łzy przeszkodzą ci dostrzec piękno gwiazd.'
Odpowiedz

Użytkownik Lionel dnia Dec 30 2006, 07:22 PM napisał

podobny cmentarz NPC jest w NK i znajduje się on w kopalni pod słonecznym kręgiem, pojawiają się tam ciała magów wody

[post="52197"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



I w 6 rozdziale w jaksini ze smoczą zgubą jest ciało Xaredasa... No i co to ma do tematu?
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Sprawa taka że zabiłem sędziego gdzieś w 3 rozdziale. Gram najemnikiem i kiedy przyszła kolej na zdobycie okrętu, przeczytałem że niezbędny jest nieżywy już sędzia.
Poszedłem do Lee, żeby to sprawdzić, a ten nic nie wspominał o sędzi, tylko dał mi przepustkę podpisaną "podrobionym" podpisem. Mogłem wejść na statek.

Moje pytanie brzmi: "Czy te zadaniem mogę uznać za wykonane?" Klikam w menu zadań, a ono ciągle tam jest. Co mam zrobić?
Odpowiedz
Brawo mistrzu zabiłeś sędziego mi nigdy się to nie udało.Teraz zabij Lorda Hagena potem Lorda Andre i reszte nieśmiertelnych,a co do zadania uznaj,że je wykonałeś.Ja dałem dowód dla Lee,że sędzia wynają bandytów którzy mieli zabić Lariusa i też dostałem przepustke na okręt i nic nie pisało,że sędzia musi być nieżywy...grałem najemnikiem.
Odpowiedz
Kogo najlepiej wziąć na statek?
Odpowiedz
Bierz wszystkich starych przyjaciół, możesz wziąć też Vatrasa. Nie bierz na pewno gościa z portu koło gospody.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
← Gothic

Parę pytań dotyczących questów. - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...