[GII] Jak podnieść siłę?

Witam, jestem zielony w te klocki, więc proszę o instrukcje, jak podnosić siłę, zręczność itd.
End of passion play, crubling away
I am your source of self destruction
Veins that pump in fear, Sucking darkest clear
Leading on your Deaths construction

Użytkownik Lionel dnia Dec 15 2006, 07:14 AM napisał

Musisz iść do nauczyciela.
W Khorinis są to:
Siły
Harad, Carl
Zręczność
Lares

Na zewnątrz:
Siła
Opolos
Zręczność
Cassia (w kanałach Khorinis)

Są jeszcze inni, ale uczą cię tylko wtedy gdy jesteś np. najemnikiem, strażnikiem, paladynem lub w nastepnym rozdziale.

[post="51530"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Ale zagadałeś mu :-( !!!!
Podchodzisz do jakiegoś nauczyciela i klikasz naucz mnie np.zręczności klikasz ile chcesz jej dostać w zamian za daną liczbę punktów nauki. Kiedy chcesz się czegoś nauczyć to musisz mieć jakąś ilość punktów nauki
Dzięki, przydało się. Możecie mi wskazać listę potworków i poziomy na których mam jakieś szanse z nimi? mam aktualnie 6, czy 7 poziom i nie wiem co moge a co nie, bandytów ciężko mi bić...
End of passion play, crubling away
I am your source of self destruction
Veins that pump in fear, Sucking darkest clear
Leading on your Deaths construction
Ok pomogę z chęcią !!!
To tak:
pokonasz pojedynczo:
wilka,polną bestię,krwiopijcę,goblina,ścierwojada,chrząszcza,kretoszczura,olbrzymiego szczura,topielca raczej też zależy jak rozwinąłeś postać. Jak masz rozwiniętą postać??? Zrób screena parametrów swojej postaci: oto jak masz zrobić... : podczas gry naciśnij przycisk "B" później kliknij "Print screen" jest on na samej górze nad strzałkami. zminimalizuj grę "Alt+Tab" i włącz program Paint w nim kliknij : edycja i wklej zapisz go na dysku i na forum na tej stronie kliknij "Browse" ,a później "dodaj załącznik" poczekaj aż się załaduje i kliknij wyślij odpowiedź.
Po 2 potwory to pokonasz :
wilki,gobliny,ścierwojady,krwiopijcy,olbrzymie szczury, i kretoszczury.

Jak coś nie rozumiesz to napisz, a na pewno ci pomoge

[Dodano po chwili]

Tamte potwory zabijesz z 6/7 lv.
A inne to tak cieniostwór powyżej 12, ork 15-17 i wyżej, szkielet z 18-21 i wyżej, zombie z 17-20 i wyżej, szkielet mag 16-19 i wyżej, smoki 28-30 i wyżej. Jak coś jeszcze to pisz
staty.JPG

Oto moje parametry, siły mało po PN ładowałem trochę w kowalstwo. poza tym problemów z klawiszologią raczej nie mam, więc nie musisz pisać tak szczegółowych instrukcji, ale dzięki za chęci.
Poza tym, na którym poziomie ładować się do górniczej doliny? kiedy dostanę jaką przyzwoitą zbroję?


Aktualizacja: mam 50 siły, 12 zręczności 8 poziom teraz już, reszta bez zmian
End of passion play, crubling away
I am your source of self destruction
Veins that pump in fear, Sucking darkest clear
Leading on your Deaths construction

Użytkownik Chabol dnia Dec 17 2006, 01:34 PM napisał

[attachment=459:attachment]

Oto moje parametry, siły mało po PN ładowałem trochę w kowalstwo. poza tym problemów z klawiszologią raczej nie mam, więc nie musisz pisać  tak szczegółowych instrukcji, ale dzięki za chęci.
Poza tym, na którym poziomie ładować się do górniczej doliny? kiedy dostanę jaką przyzwoitą zbroję?
Aktualizacja: mam 50 siły, 12 zręczności 8 poziom teraz już, reszta bez zmian

[post="51673"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




To tak:
zbroję: ciężka zbroja strażnika możesz dostać/kupić nie pamiętam w górniczej dolinie w zamku od jakiegoś paladyna, lecz mogę się mylić!!! A do górniczej doliny idziesz z 17 no możesz spróbować z 16, a co do tej wyprawy do górniczej doliny to musisz mieć dobry mieczyk min.65 obrażeń-orkowa zguba!!!
Jak chcesz to ci mogę dać mapkę gdzie jest, lub ci napiszę
Wystarczy mieć dobrą kuszę(50 obrażeń chyba wystarczy) i możesz iść. Ja tam, za którymś razem śmigałem na 9 lvl i było mi dobrze(tylko musisz znaleść tą kuszę, koło mostu po drodze do czarnego trolla). Ciężką zbroję strażnika możesz kupić w GD, ale się nie opłaca bo zaraz po powrocie dostaniesz lepszą(zbroja rycerza).

A tam wyżej to jakieś bzdury widze Golbina to na 1 poziomie lejesz bez straty życia, to samo z wilkiem i młodą polną bestją.
www.maxpayne.boo.pl

Użytkownik Łowc@ dnia Dec 22 2006, 06:16 PM napisał

Wystarczy mieć dobrą kuszę(50 obrażeń chyba wystarczy) i możesz iść. Ja tam, za którymś razem śmigałem na 9 lvl i było mi dobrze(tylko musisz znaleść tą kuszę, koło mostu po drodze do czarnego trolla). Ciężką zbroję strażnika możesz kupić w GD, ale się nie opłaca bo zaraz po powrocie dostaniesz lepszą(zbroja rycerza).

A tam wyżej to jakieś bzdury widze Golbina to na 1 poziomie lejesz bez straty życia, to samo z wilkiem i młodą polną bestją.

[post="51878"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]






Zapewne, teraz tez widzę, że goblin śmiesznie łatwy jest ale przypomnę ci moje pierwsze zdanie tematu: "Jestem zielony w te klocki" Poprzednie Moje RGP były w D&D więc zabicie goblina na początku to dla mnie była skomplikowana operacja... a jego porad proszę mi tu nie krytykować, bo są akuratne do moich umiejętności gry
End of passion play, crubling away
I am your source of self destruction
Veins that pump in fear, Sucking darkest clear
Leading on your Deaths construction
Oto moje screeny o których wcześniej wspomniałem ...
_ciema.JPG
tabliczka.JPG


A to moja postać ...
Ja.JPG


[Dodano po chwili]

Jak coś jeszcze pomóc to pytaj
D&D to RPG, Gothic to cRPG więc jak ty możesz porównywać zabijanie goblina w tych różnych grach? W D&D masz statsy i kostki, tutaj podchodzisz do kurdupla, tniesz mieczem i widzisz efekt. Co za problem zabić goblina? Przecież są na samym początku gry? Jeżeli grałeś kiedyś w poprzednią część, to zabicie orka później nie powinno przedstawiać tobie problemu, a jak nie, to klikanie ataku nie jest takie trudne... Tylko dzieci w wieku 5 lat tego nie potrafią...

Cytat

Możecie mi wskazać listę potworków i poziomy na których mam jakieś szanse z nimi?

A nie łatwiej podejść do jakiegoś, zaatakować i zobaczyć efekt? Jak cię zabiją to wczytujesz grę i idziesz dalej. Poza tym do Górniczej Doliny można było sobie iść od razu po zrobieniu questów w I rozdziale, najczęściej miało się już wystarczający lvl.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Użytkownik Dany dnia Dec 23 2006, 09:24 AM napisał

D&D to RPG, Gothic to cRPG więc jak ty możesz porównywać zabijanie goblina w tych różnych grach? W D&D masz statsy i kostki, tutaj podchodzisz do kurdupla, tniesz mieczem i widzisz efekt. Co za problem zabić goblina? Przecież są na samym początku gry? Jeżeli grałeś kiedyś w poprzednią część, to zabicie orka później nie powinno przedstawiać tobie problemu, a jak nie, to klikanie ataku nie jest takie trudne... Tylko dzieci w wieku 5 lat tego nie potrafią...
A nie łatwiej podejść do jakiegoś, zaatakować i zobaczyć efekt? Jak cię zabiją to wczytujesz grę i idziesz dalej. Poza tym do Górniczej Doliny można było sobie iść od razu po zrobieniu questów w I rozdziale, najczęściej miało się już wystarczający lvl.

[post="51893"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]






Ile razy mam do k*** nędzy powtarzać, że zacząłem w tą grę grać jako TOTALNIE ZIELONY i do jasnego ch*** nie porównuję tych gier, tylko wcześniej grałem tylko w gry z d&d i DLATEGO NIE CZUJĘ TEJ GRY. Nie grałem w poprzednią część ani w żadną grę tego typu. Mam wrażenie, że w ogóle nie czytałeś co pisałem, a tylko starasz sie pokazać swoją wyższość... współczuję. A Shade jest sympatyczny i stara się pomóc, ucz się od niego.


Jednym słowem tym jednym postem mnie wnerwiłeś Dany...
End of passion play, crubling away
I am your source of self destruction
Veins that pump in fear, Sucking darkest clear
Leading on your Deaths construction
To straszne... Nerwowy jesteś.
Wiesz, większość osób zaczyna grać w którąś z części serii Gothic lub innych cRPG i nie ma o grze zielonego pojęcia i jakoś sobie radzi.
I nudzą mnie osoby rozsiane po różnych forach, które piszą np. "Mam przed sobą ' ' - jak myślicie, czy uda mi się to zabić?" zamiast sprawdzić i się przekonać samemu bez żadnych konsekwencji. Albo "Jak myślicie, czy ta gra pójdzie na moim kompie?", a może spojrzeć do wymagań lub w "ostateczności" odpalić ją i sprawdzić?
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Chabol dzięki za postawę masz u mnie plusa !!!
Dany posłuchaj go on ma rację-źle zrozumiałeś jego temat, a jak ci ktoś pisze w danym temacie, że źle się zachowujesz to wierz mi nie radzę cokolwiek dalej pisać

[Dodano po chwili]

Sory Chabol, że się wtrącę w twój temat, ale kto POBRAŁ ZAMIESZCZONE PRZEZE MNIE SCREENY I DO CZEGO SĄ MU POTRZEBNE ???? !!!!

[Dodano po chwili]

Tak samo pobraliście screena Chabola !!! Po co wam są potrzebne ??? Do jakich celów ??? Pewnie wyśmiewać początkujących tak ???? Oj nieładnie postępujecie. Radzę następnym razemm jak wystawię jakiegoś screena o zapytanie mnie o to jeśli nie to ja to inaczej załatwię ....

[Dodano po chwili]

Użytkownik Łowc@ dnia Dec 22 2006, 06:16 PM napisał

Wystarczy mieć dobrą kuszę(50 obrażeń chyba wystarczy) i możesz iść. Ja tam, za którymś razem śmigałem na 9 lvl i było mi dobrze(tylko musisz znaleść tą kuszę, koło mostu po drodze do czarnego trolla). Ciężką zbroję strażnika możesz kupić w GD, ale się nie opłaca bo zaraz po powrocie dostaniesz lepszą(zbroja rycerza).

A tam wyżej to jakieś bzdury widze Golbina to na 1 poziomie lejesz bez straty życia, to samo z wilkiem i młodą polną bestją.

[post="51878"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Tak poza tym to po co wojownikowi kusza ????skoro ma magię??? Myślisz ty czy nic ??? Grałeś kiedyś strażnikiem/paladynem ??? Jeśli tak to powinieneś się o nich czegoś dowiedzieć ... Tak ogółem to widziałeś jakiegoś strażnika z kuszą???-oprócz "Sengrantha"- bo ja nie !!! Więc nie pisz złych rad i nie stwarzaj problemu na danym temacie. Paladyn posługuje się mieczami i magią-w mniejszej ilości. Miecz to podstawa paladyna no i dobra zbroja. Run uczysz się od typa w pomieszczeniu Lorda Hagena !!!
Chabol nie słuchaj ich-źle radzą posłuchaj dobrych graczy takich jak ja

Rozwijaj swoją postać nie dodając za dużo w zręczność max. 30/35. Dawaj w siłę do ok.50/55 później w miecze jednoręczne na mistrza(60%) dobrze ci radzę

Chabol jakbyś mógł wrzuć tu screena to ci dokładniej napiszę co i jak. Aha i napisz, że pobranie screena za twoją zgodą !!!

[Dodano po chwili]

Aha jeszcze jedno mylisz się by nie kupywał tej zbroi !!! Kupi ją i obszuka sporą część górniczej doliny by nabić lv, a dopiero potem wróci co nie ???

[Dodano po chwili]

Chabol zapomniałem ci napisać gdzie jest ta orkowa zguba na mapie jest widoczna po prawej stronie u góry taka piramida ... widzisz ją prawda ? !!! idź do niej i na jednej z nich jest kufer, a w nim orkowa zguba

Jak jakieś problemy to pisz ... Aha uważaj na potwory zwłaszcza na trolle są nietypowo trudne , więc lepiej wbiegnij po schodach na piramidkę otwórz kufer, bierz miecz i uciekaj ...
Shade trzymaj emocje na wodzy, to tylko gra... I wrzućcie na luz, wszyscy. Dany dobrze mówi - eksperymentowanie na własną ręke nie boli (zwlaszcza w świecie gier). Jeszcze parę lat temu każdy musiał sobie radzić ze wszystkim bo nie było czasopism, solucji, internetu i się jakoś żyło.

Shade nie rozśmieszaj mnie z tymi screenami. Nikt się nie będzie się ciebie pytał o pozwolenie na ich oglądanie skoro publikujesz je w ogólnodostępnym miejscu jakim jest forum.
Wiem przesadziłem z tymi screenami, ale pisanie, że potrzebna jest Chabolowi kusza min 55 obrażen naprawdę jest to niepotrzebne !!!
Sprawę screenów skomentował już Ekh, więc nic nie będę pisał o tym.
Co do rad, ( w końcu o nie ci chodzi...) to mogę ci powiedzieć tyle:
Paladyn w ogóle nie potrzebuje magii. Biega się właśnie z kuszą. Punkty, które musiałbyś przeznaczyć na nauczenie się czarów oraz zwiększenie many można spożytkować na zwiększenie siły, ponieważ to jej większość kusz potrzebuje do użycia. Poza tym, jest ona bardzo dobra do wywoływania wroga z daleka i likwidowania na odległość. No i najważniejsze: pozwala "widzieć" potwory z daleka, wyświetlając ich nazwę nad głową, dlatego nigdy nie wpadniesz na jakiegoś zaskoczony.
Co do mieczy, to pakowanie jednoręcznych do mistrza nie ma sensu. W G2 nie ma tarcz, więc używanie broni jednoręcznej przez cały czas nie jest korzystne. Wystarczy "wojownik", a potem przerzucasz się na miecze dwuręczne i ładujesz do mistrza 100%.
Co do zbroi, to gdy dostałem tą podstawową strażnika, nie zmieniałem jej, po powrocie z Górniczej Doliny dostajesz lepszą, a tamta starcza spokojnie. Nigdy nie kupiłem żadnej zbroi. Czekałem, aż dostanę.
A, i jeszcze coś...

Cytat

Dany posłuchaj go on ma rację-źle zrozumiałeś jego temat, a jak ci ktoś pisze w danym temacie, że źle się zachowujesz to wierz mi nie radzę cokolwiek dalej pisać

To jak ci powiem w tym temacie, że ty się źle zachowujesz. Możesz już nie pisać. (aa i to )
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

A czy z magią nie jest tak samo jak z kuszą ??? Raczej jest. A mistrz w jednoręcznej to jest potrzebne choćby po to, że nim pójdziesz do górniczej doliny trzeba mieć dobry miecz jak np. smocza zguba. Kusza nie wymaga siły, lecz zręczności chyba pomyliły ci sie gothicki w Gothic2Noc Kruka kusa wymaga siły, a w 2 zręczności.
no akurat kusza w wymaganiach ma siłę, a nie zręczność, to prawda, i faktycznie od dłuższego czasu używam jej, żeby widzieć gdzie co biega, bo na mieczu widzę dopiero jak mnie tłucze... a co do broni, czy jednoręczna, czy dwu- to już zdania z tego co wiem są podzielone, część woli te a część te, swoją drogą brak tarcz jest wkurzający jak dla mnie, z tego co czytałem książeczkę to w Gothic'u 1 też nie było... bez sensu.
End of passion play, crubling away
I am your source of self destruction
Veins that pump in fear, Sucking darkest clear
Leading on your Deaths construction
W gothic 2 kusza wymaga siłę ??? jak tak to udowodnijcie mi, bo ja właśnie gram w tego gothica i ma 93 siły, 55 zręczności i jakoś z waszą siłą nie mogę nałożyć ciężkiej kuszy, która wymaga zręczności ok.70/75 !!!
← Gothic
Wczytywanie...