OGame

Czy posiadasz konto OGame??

Tak (16 głosów [44.44%])
Nie (10 głosów [27.78%])
Posiadałem(łam) (10 głosów [27.78%])
Oj, tak... Podobnie jak GalaxyWars. Mam swoje konto, dwoma sięopiekują, założyłem sobie jeszcze planetkę na włoskim... Ale wchodzę dwa, trzy razy dziennie tam. OGame zżera więcej czasu, bo tam wszystko buduje się szybciej, potrzebuje mniej surowców i szybciej można dojść do floty... A jeszcze szybciej ją stracić
W GW wszystko idzie powoli. 4 miesiące wyrzeczeń i doszedłem do najlepszych statków, więc teraz w obrębie 3 galaktyk mam względny spokój
Odpowiedz
Ja pogrywam sobie tylko rekreacyjnie
Od czasu do czasu wejdę i co zmodernizuje lub wybuduje.
Spoko oko.
Tak naprawdę to gram ze względu na kuzyna, bo on mnię namówił
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Ja dla przykładu mało co nie oblałem 1 roku liceum przez ogame ;/ naszczęście w pore zauważyłem co ono ze mna robi...(wstawanie nocami, siedzenie do późna a nastęonie pobudki o 5 czy 6) to robiło ze mnie prawdziwe zombie. Rzuciłem ogame i zdałem na luzaku.

Galaxywars: nie jest aż tak trudno wiem bo pykałem swojego czasu. Narabałem tyle floty że hej i nie było kogo atakować
Odpowiedz
Moim zdaniem niejest to taka gr którą można by grać cały czas.
Co jakiś czas to tak, ale nie stawać o 5 6, co to to nie
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Wierz mi że można co innego jak jesteś gdzieś top 500 czy tam top 300 a co innego jak jesteś top 20 i twoja flota pali 1,5 mln deuteru na jeden lot. tutaj nie ma miejsca na pomyłki ani na zasypianie. Chcesz utrzymać stały przyrost pkt musisz polować a jeśli inni wiedzą czym latasz to uciekają z flotami jeśli tylko zobaczą twoją kolonię. Jedyny sposób to albo czesać na moonie (co i tak wymaga wczesnego wstawania bądź siedzenia do późna) albo polować w późnych godzinach nocnych na farta. Jednak zapomniałem o podziale a górników i mysliwych.

Jeśli jesteś górnikiem to możesz albo jazdoiwać na ciągłych FS'ach i tak powoli budować kopalnie. Albo bunkrować co juz wymaga większego nakładu pracy bo trzeba też pilnowac bunkra żeby go czasem ktoś nie rozjechał. W tym fachy pkt przychodzą z wytworzonych przez kopalnie surowców które wydaje się na kolejne kopalnie lub na bunkier.

Będąc myśliwym z kolei gra się na najwyższych obrotach. Tutaj twoje kopalnie też odgrywają wielka rolę ale samo to nie wystarczy bo dla przykładu chcąc codziennie na cos zapolować nie wytworzysz 1 mln deuteru na samych kopalniach. trzeba go ukraść. No i ostatecznie cały czas buduje się flotę. Kolejnym aspektem jest to że zawsze znajdzie sie ktoś silniejszy od Ciebie i non stop trzeba uważać na swoją flotę itp. W tym modelu gry pkt przychodzą w większości z ukradzionych surowców i wydanych na flotę.

Łatwo zauważyć że w większości przypadków na każdym uni top 50 są to mysliwi. Mam oczywiście masę kumpli z którymi wspólnie zarywalismy noce i dzielilismy się osiągnięciami To zgubny proceder, prawie jak narkotyki czy alkochol w nadmiernej ilości.
Odpowiedz
Aha, wię ja niebędę zbytnio zagłębiał się w tą grę.
Od czsu do czasu sobie pogram, z braku lepszych zajęć oczywiście.
Chcę się porządnie wyspać
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
bardzo dobra postawa mamy nadzieje ze utrzymasz bo szkoda by bylo stracic usera joke
Odpowiedz
No wiesz... Na GW cyfron - największa potęga gospodarcza całego wszechświata [czyt. serwa 1] - jest w top10
Ma flotę, a jakże - jedną z większych - ale przekroczył 100 planet... i ma totalne 0% ataku. Nawet najgorszym statkiem można mu rozwalić całą eskadrę najlepszych Naturalnie, dla niego parę milionów wodoru w tę czy w tamtą to nic, jak ma godzinowy przychód ponad 1,5kk Ma najlepsze badania, budynki... Więc nie trzeba być myśliwym, wierz mi

Ja tam zawsze budowałem się na gospodarce. Jakby teraz popatrzeć, to mam najlepiej rozwinięte planety - 9 na 14 ma na 71 lvlu kopalnie, na 50 lvlu centrale dowodzące, na 40 lvlu wieże wiertnicze i na 50 lvlu fabryki chemikalii
Floty nigdy wielkiej nie miałem - poza ta handlową - teraz jednak, gdy mogę latać najlepszymi, powoli je ulepszam i wrzucam taśmowo... Z surówką z mojej farmy wychodzi jeden na dzień


I tez o mały włos nie robiłbym na ogame tak jak kicek - w porę jednak się zorientowałem, co się dzieje, więc ustawiłem urlopy, potem pokasowałem konta - wszystkie, co do jednego... Ale zaś wpadłem w DT. DT skończyłem, zaczęło się GW. I chyba mi tak zostanie
BTW - takie gry nudzą. Jeden gościu, największa potęga militarna gry - tak o 500k pkt na flocie więcej od drugiego miejsca - stwierdził, że osiagnął juz wszystko i nic go już w tym nie bawi. Skasował konto
Odpowiedz
Na GW sprawa z ekonomia ma się inaczej. oczywiście ja nie pisałem że trzeba być myśliwym bo na u 18 gralem z kolesiem o niku "Quantum" i koles na 6 czy 5 pozycji czesal na samym eko. Ale wyjątek potwierdza regółę jak to się mówi Ja teraz gram na www.kuzu.pl gre zrobil moj znajomy i tam mozna sie bawic w eko!
Odpowiedz
A więc podsumujmy.
Ta gra robi z człowieka Zombie przezco trzeba wstawać o 5,6 rano lub chodzić spać o 3.
A jeśli po nieprzespanej nocy, włączamy Ogame i zauwarzamy że nasza flota świeci pustkami to można się pochlastać
Jeżeli patrzeć ze dobrej stony, to ta gra daje, mimo skromnej grafiki itp, wiele radochy
Końcowy wynik karzdy musi sam wykiczyć, czy warto grać w tą grę
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Miałem konto na Ogame, ale gra, w którą można wejść tylko na 2 minutki, aby włączyć budowe jakiegoś budynku(który będzie się budował kilka godzin) nie jest dla mnie . O wiele bardziej wolę pograć na www.thecrims.com oraz na www.ustawki.net.
Odpowiedz
Spoko jest także ta gra
>>------->
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Heh, również zacząłem grac w Ogame i tak już cisnę od połowy wakacji. W wakacje kładłem się spać o 3 a wstawałem o 5 i dalej cisnąłem. Dzięki temu miałem duży przyrost. Teraz tak nie robie, ustawiam sobie fsa tak aby w ogólne w nocy nie ruszać tyłka. W szkole wysyłam i odbieram fsy i jakoś żyję. Choć faktem jest, że myślę o niej praktycznie cały czas, ale hugo, z ocenami się wyrabiam wiec jest good


Polecam każdemu ta grą, ale ostrzegam: WCIĄGA niesamowicie.

Gram na Uni 15 z nickiem Slepy. Każdemu z forum, który zacznie grac na tym uni co ja ma dofinansowanie ode mnie :) i to spore )
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz

Cytat

Polecam każdemu ta grą, ale ostrzegam: WCIĄGA niesamowicie.


Ja grałem z 2 miechy i muszę powiedzieć że mnie nie ciągła, oddałem konto na cele dobroczynne
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
W sumie ogame to śmieszna gra jest. Praktycznie polega na wykorzystaniu niedopatrzenia engine'u jakim są FS.
Odpowiedz
O niebo wolę Traviana od Ogame, polecam
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Kwestia gustu Mi się ta Ogame podoba zajebiście
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
W Traviana grałem, miałem piękny kompleks 10 wiosek o łącznej populacji ponad 5k. Na brytyjskim Travianie. Polski wg. mnie jest mało klimatyczny, i dlatego w to nie gram.
Ogame? Rzuciłem ( ;p ). Czasopożeracz. Teraz od biedy ciągnę Lineage II (ciągle 3 part, nie chce mi się ściągać nowej) na iKonie, no i pogrywam w RPSy Zabójcze. Tym bardziej, gdy jest się samozwańczym cesarzem-bękartem, i ma się ponad 13 oponentów do tronu. I wojsko się wysyła daleko, a ma się wizję oblężenia. Hyh xD
Odpowiedz

Użytkownik Finkregh dnia Dec 5 2006, 10:47 AM napisał

Czasopożeracz.

[post="51198"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Fakt, fakt ale jaki przyjemny. Teraz wole siedzieć na Ogame niż na WoWie, mimo że postawili nowy dobry server na Hav0cu

A tak btw co do mmorpg, być może zacznę grać w GW wiec szykujcie sie bo healer nadchodzi. (to nie jest jeszcze potwierdzona informacja )
...i że nikt nie może kupić ni sprzedać,
kto nie ma znamienia-
imienia Bestii
lub liczby jej imienia.
Tu jest [potrzebna] mądrość.
Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy:
liczba to bowiem człowieka.
A liczba jego : sześćset sześćdziesiąt sześć.
Odpowiedz
← Gry ogólnie

OGame - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...