[GIII] WYMAGANIA POTWIERDZONE

Pójdzie, pójdzie Mysterious.. Mam podobne na laptopie i przy średnich powinno działać całkiem nieźle tylko raz na jakiś czas skakać może (jak jesteś dobrym graczem łazisz bez przerwy i nie wczytujesz gry raz na jakiś czas). Jednak gra w gothica na min detali jest straszna, psuje calutki klimat gry O_o
Kto mi powie czy wejdźe mi G3

Moj sprzęt to:

3.0 Ghz pentium 4

728 ram

256 mb na karcie

dvd

9.0c

Niech ktoś mi odpowie.
Procesor w porządku chodzic powino skoro innym działało perzy gorszych ustawieniach ale może niemiłosiernie ciąć w miastach, lub w czasie walk. No i raczej nie dasz sobie max detali Z Gothicem jest tem problem że jest strasznie ramorzerczy
Mam ochotę zamknąć ten temat. Ludzie jeżeli macie za grosz wyobraźni, że nie potraicie się domyślić jak wam będzie chodził Gothic na kompie to albo go osbie pożyczcie od kumpla albo zainstalujcie demo i przestańcie zawracać głowę durnymi pytaniami.

P.S. Gabriel, polecam słownik.
Witam
Przy moich parametrach:
Intel Caleron 2.93GHz (taktowanie podkrecone do 3,2GHz), 512 DDR DCH +(256 na wirtualnym dysku), GeForce 6600 128ram (taktowanie podkrecone z 300/500MHz do 565/600MHz), plik stronicowania powiekszony o 512MB a nawet na najnizszych ledwo co ciagnie >_< Ta gra ma kosmiczne wymagania i bugi ktore wywalaja do winzgrozy, np podczas gry NPC biegnie glupio przed siebie i wpada w stado wilkow nie broniac sie... Mozna bez trudu pokonac 6 orkow naraz; wystarczy bez przerwy naciskac LPM to samo moze sie stac z nami jak jeden ork zacznie walic bez sensu; wtedy nie da sie bronic...

PS jestem na patchu 1.09

Pozdrawiam Bishamoth
Jeeee witamy kolejnego użytkownika który musi się popisać kompem mimo, że nie ma czym...

A przechodząc do miażdżącej krytyki:

za mało RAMu jak to napisał Nazin. Tak w ogóle to na moje oko ten 'RAM' na dysku to ci więcej szkodzi niż pomaga. Poza tym co to jest 512mb pamięci wirtualnej? Ja bym zaczął od co najmniej 512 do 1.5gb.
Do tych co zadają pytania!!!!!!!!!!
Mój kolega ma AMD Athlon 3200+ AM2, 1BG RAM Dual Channel 800, karta GE-Focrce 7600 GS 256MB 24 potokową i mu czasami tnie na średnich detalach, więc przeczytajcie to i darujcie konkretnych pytań na ten temat !!!!
To znaczy, że twój kolega ma coś powalone Shade... I daj sobie spokój z tekstami w stylu: "mu czasami tnie na średnich detalach, więc przeczytajcie to i darujcie konkretnych pytań na ten temat !!!! " bo to nic nie wnosi do dyskusji.

Cytat

A przechodząc do miażdżącej krytyki:

Użytkownik "Ekhtelion" napisał

Tak w ogóle to na moje oko ten 'RAM' na dysku to ci więcej szkodzi niż pomaga

Komp uruchamia sie 3sek szybciej, FPS w oblivionie przyspieszyly z 25 do 32, jezeli nadal myslisz ze to mi bardziej szkodzi anizeli pomaga...

Użytkownik "Ekhtelion" napisał

Poza tym co to jest 512mb pamięci wirtualnej? Ja bym zaczął od co najmniej 512 do 1.5gb.

Czlowieku Ty chyba nawet nie wiesz co piszesz !!! Jezeli ma sie DDR'a 512 to plik stronicowania musi miec 768 MB dla najlepszej wydajnosci systemowej >_< (jezeli dla pamieci 512DDR pamiec stronicowania wynosi wiecej anizeli 768 to dostep do niej jest z kazdym dodatkowym MB ograniczany), wiec im wolniejszy dostep tym bardziej zamula kompa... (przelicznik do wielkosci pliku stronicowania: posiadany ram * 1,5)
PS Ekhtelion nie chodzilo mi o chwalenie sie wlasnym kompem bo nie ma czym, chcialbym dopowiedziec do swojego ostatniego posta, ze w oblivionie gram na srednich detalach i rozdzialce 1024x768 grafika jest o wiele lepsza niz w Gothicu ;/ ta gra poprostu zbyt szybko wyszla, nie dorobili jej...
PS 2:

Użytkownik "z innego forum" napisał

jezeli nie wiesz co pisac to nie pisz lepiej nic.


Użytkownik "Nazin" napisał

Za mało ramu, wystarczy 512 dokupić i już by o wiele lepiej chodziło tongue.gif

Narazie mam zajete dwa sloty (2x256) wiec jeszcze dwa wolne, teraz dokupic lepiej 1x 1GB +1x 512MB czy 2x 512MB ??

Pozdro

Cytat

Komp uruchamia sie 3sek szybciej, FPS w oblivionie przyspieszyly z 25 do 32, jezeli nadal myslisz ze to mi bardziej szkodzi anizeli pomaga...


A słyszałeś o czymś takim jak czasy dostępu? Po to płaci się ciężkie pieniądze za kości RAMu, by właśnie mieć szybką pamięć. Żaden dysk ci nie zapewni takiej szybkości. Z tego prosty wniosek, ze jeśli masz 'RAM' na dysku to kości powinny dostawać po tyłku bo muszą pracować wolniej. Nie wiem skąd ci się wzięły przyrosty wydajności ale jest tłumaczenie tego zwiększeniem pamieć przez dodanie 'RAMu' na HDD jest fizycznie nieakceptowalne . Jakby to było tak pięknie to byśmy zamiast bulić za kostki porobili sobie pseudopamięć na HDD i wszyscy byliby szczęśliwi.

Cytat

Czlowieku Ty chyba nawet nie wiesz co piszesz !!! Jezeli ma sie DDR'a 512 to plik stronicowania musi miec 768 MB dla najlepszej wydajnosci systemowej >_< (jezeli dla pamieci 512DDR pamiec stronicowania wynosi wiecej anizeli 768 to dostep do niej jest z kazdym dodatkowym MB ograniczany), wiec im wolniejszy dostep tym bardziej zamula kompa... (przelicznik do wielkosci pliku stronicowania: posiadany ram * 1,5)


Pierwsze słyszę o takich rewelacjach. Pamięć to pamięć i żadne przeliczniki tu nie istnieją. Ba, system sam sobie zmienia wielkość pliku stronicowania jeśli uzna, że potrzeba więcej pamięci i bynajmniej nie robi tego wg. żadnych przeliczników. Większy wpływ na wydajność już ma defragmentacja dysku i przypilnowanie by blok pli,ku stronciowania nie był poszatkowany.

EDIT

Ok zwracam honor, już wybadałem sprawę. Tego typu rzeczy istaniały podobno w czasach WIN95 i WIN98. Przelicznik maksymalnej pamięci wirtualnej był wtedy 2.0. Na współczesnych systemach coś takie już n i e istnieje. Nie ma górnej granicy ilość VM, jednak jej fragmentacja ciągle jest istotna.

Cytat

PS Ekhtelion nie chodzilo mi o chwalenie sie wlasnym kompem bo nie ma czym,


Ile razy widzę jak ktoś podaje kupę niepotrzenych informacji to podświadomie klasyfikuje to jako próbę chwalenia się .

Cytat

Narazie mam zajete dwa sloty (2x256) wiec jeszcze dwa wolne, teraz dokupic lepiej 1x 1GB +1x 512MB czy 2x 512MB ??


Jeżeli masz dwa sloty na MB to śmiem twierdzić, że może czas wymienić płytę główną? A jeśli chcesz kostki to 2x512, bo przy 1x1gb +1x512mb nie uda ci się prawdopodobnie dual channel włączyć.

Użytkownik "Ekhtelion" napisał

A słyszałeś o czymś takim jak czasy dostępu?

Czas dostepu oznacza ile Ms dysk potrzebuje na pobranie jakichś danych (czas potrzebny na ustawienie glowicy w odpowiednim miejscu nad talezem oraz czasu potrzebnego sektorowi do znalezienia sie pod odpowiednia glowica) ;p Dlatego tez pamiec DDR jest lepsza od wirtualnej, ale maksymalna wirtualna pamiec wynosi 256 na dyskach z dostepem 8,5ms (w tym przypadku moj tyle ma)
PS poczytaj o RAMDrive

Użytkownik "Ekhtelion" napisał

Pierwsze słyszę o takich rewelacjach.

Cytat

W celu uzyskania największej wydajności należy ustawić rozmiar
początkowy na wartość nie mniejszą niż rozmiar zalecany, podany w
polu Całkowity rozmiar pliku stronicowania dla wszystkich
dysków. Zalecany rozmiar powinien być 1,5 razy większy od ilości
pamięci RAM systemu.


zrodlo: www.agavk.p9.pl

Użytkownik "Ekhtelion" napisał

Jeżeli masz dwa sloty na MB to śmiem twierdzić, że może czas wymienić płytę główną?


Cytat

Narazie mam zajete dwa sloty (2x256) wiec jeszcze dwa wolne

Jezeli napisalem ze mam dwa zajete 2x256 i jeszcze mam dwa wolne to raczej oznacza ze mam 4 sloty ;p

Pozdrawiam

Cytat

Dlatego tez pamiec DDR jest lepsza od wirtualnej, ale maksymalna wirtualna pamiec wynosi 256 na dyskach z dostepem 8,5ms


Gdzie jest logika w tym zdaniu? Co ma maksymalna wartość pamięci wirtualnej do czasu dostępu dysku? I czemu piszesz, ze masz jej 256 skoro we wcześniejszym poście napisałeś, że masz 768mb? Widzę, że mylisz pojęcia... virtual memory=VM=plik stronicowania=pamięć wirtualna=swap file.

Cytat

PS poczytaj o RAMDrive


Ramdrive to jest komenda DOSu która pozwala utworzyć W pamięci RAM dysk z którego można korzystać tak jak ze zwykłego dysku z tą różnicą, że wszystkie informacje znikają po resecie/wyłączeniu kompa.


Cytat

zrodlo: www.agavk.p9.pl


No baaaa, bardzo renomowany serwis... nie ma co. Hołmpejdź jakiejś pani. Znajdź mi odniesienia do Chipa, Tom's Hardware lub czegoś tego pokroju to wtedy będzie o czym gadać.




EDIT

Dopiero chyba doszedłem o co tobie chodzi... (bo piszesz jak potłuczony ). Ty masz 512mb RAMu, plik stronicowania 768mb z czego 256 w RAMdrivie? Bo jeśli tak to szkoda, że żeś tego od razu nie wyjaśnił bo z tego co pisałeś wynikała rzecz odwrotna tzm. 512 ramu na hdd, 256 pseurodamu na hdd (bo tak też można zrobić) i 768mb pliku stronicowania.

To ja proponuje mały test. Usuń ramdrive, usuń plik stronicowania, zdefrgamentuj dysk i załóż na nim plik stronicowania 1024-2048mb. I zobacz jak ci będzie Gothic chodził. Mogę się założyć, że będzie dużo lepiej.

P.S Posty albo usunę albo przeniosę wkrótce bo robi się tutaj OT.
Wymagania są nie proporcjonalne do grafiki...Na ty samym sprzęcie Gothic 2(działający płynnie, na najwyższych detalach) wygląda lepiej niż G3 na najniższych (przycinając się niemiłosiernie). Żal...
@up: u mnie na szczęście tak nie jest ;] no ale kartę dopiero nową kupiłem przycięć raczej nie mam
Intel pentium(2 rdzenie 2,8Giga), 2 x 512 Ram w Dualu, Geforce 7300(na 7600 zabrakło mi 300 zł a oszczędzałem od roku xD)
Zacina się tylko na kilka sekund przy teleportacjach.


Tak w ogóle to podaję wymagania z pudełka, żeby ktoś się nie zasugerował tymi starymi ;]

Minimalne:
Windows 2000/XP
1024 RAM
Intel Pentium 4/AMD 2Hz lub równorzędny
Karta graficzna ATI RADEON 9000 lub NVIDIA GeForce FX 5200(zgodne z pixel shader 1.4)(to chyba taki joke ze strony wydawcy żeby więcej ludzi kupiło ;] )

Zalecane:
Windows 2000/XP
1,5 GB RAM
Intel Pentium 4/AMD 3GHz
Karta graficzna ATI X1600/GeForce 6800 lub lepszy, minimum 256 MB

DODATKOWE!
4,6 GB na dysku twardym
DirectX 9.0c
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 8.1
napęd DVD
www.maxpayne.boo.pl
Krótkie info dla przyszłych graczy Gothic 3
- aby to prawidłowo zainstalować musisz mieć windows instaler 3.1 ( jest w SP2)
- zainstaluj nakładke 1.8 - ta działa- 1.9 ma błędy
- po zainstalowaniu zdefragmentuj dysk
- jeśli masz jakąś starszą kartę 128 to dodaj ją do listy w pliku ini\g3 wtedy gra odpali
- wymagania gry możesz zmiejszyć w pliku ini\imagequality - ustaw każda linijkę na Low (minimalne wymagania nieba - "sky" to 512 mg dla tego mino wszelkich zmian konfiguracji nie masz szans na odpalenia gry z miej niz 512 ram)
- jeśli uruchamiasz grę to wyłącz wszystkie (mozliwe do wyłączenia) aplikacje, nawek "zwiększające" wydajność, poniewaz sa one powodem wqwiającego błędu "where is the guru?"
- możesz też zmienić fraze "false" na "true' w linijce testmode=" " 9 (w przypadku niemocy uruchomienia gry)
- z moich testów wynika, że minimalne wymagania gry przy dobrej konfiguracji oprogramowania, najnowszych sterownikach to :
1,6 Gh -Athlon albo Pentium ( celeron to nie proc do gier)
512 ram
karta 128 (przy 64 uruchomisz tylko reklamy na początku)
DVD (jeśli masz orginał)
POWODZENIA!
Witam Dowiedziałem się ze gra wspomagana jest Dwurdzeniowcem ?? mam ogromną nadzieje zagrac w G3 ale mam za mało czasu praca szkoła kupiłem i zainstalowałem ale nie miałem czasu nawet jej właczyc jestem zły . pozdrawiam
  • 1.jpg
  • 3.jpg
Specyfikacja mojego kompa
Intel® Core(tm)2 Quad CPU @ 2.40GHz
Pamięć 2048 Kingston
Płyta główna ASUS P5KC
NVIDIA GeForce 8800 GTX
Dysk twardy Segate Baracuda 320 GB
Zasilacz 600 W
No i mam GeForce 8800 GTX 768MB
http://www.4max.pl/default.asp?g=&gg=&produkt=2456
To jest właśnie rzecz, która mnie w Gothicu 3 najbardziej wnerwia, ale to tak, że czasami [tu wstawiam największą istniejącą canzurę na świecie]. Poprostu nie rozumiem tego! Weźmy takiego Obliviona - on ma ładniejszą grafe i mniejsze wymagania, a Gothic?? Prosze Was - bez komentarza. Czasami sobie myśle, że to tylko świadczy o amatorstwie i nie przykładaniu się do pracy zespołu PB. Mam nowiutkiego kompa z dobrym hardware'm. Fakt, czasami gram na najwyższych detalach, ale te częste, chwilowe zawiechy doprowadzają mnie do tzw "umysłowego armageddonu" .
Taki jest jusz ten swiat tez sie zastranawiam nad wymiana kompa to znaczy płyta głowna
eVGA nForce 680i SLI 775 Mainboard karta graficzna eVGA e-GeForce 8800 GTX 768MB SLI PCI-e co najmniej 4 giga ddr2 zasilacz SilverStone ELEMENT 400W 80PLUS APFC ATX 2.2 to by była mahina
Specyfikacja mojego kompa
Intel® Core(tm)2 Quad CPU @ 2.40GHz
Pamięć 2048 Kingston
Płyta główna ASUS P5KC
NVIDIA GeForce 8800 GTX
Dysk twardy Segate Baracuda 320 GB
Zasilacz 600 W
No i mam GeForce 8800 GTX 768MB
http://www.4max.pl/default.asp?g=&gg=&produkt=2456
4 GB RAM'u? A to ciekawe, prześlij mi zdjęcie jak zamontujesz...
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

← Gothic
Wczytywanie...