[NWN1] [Pomoc] Która broń zadaje więcej obrażeń

Jaka broń zada więcej obrażeń 1k6 czy 1k12???(teoretycznie...wiem że to trochę śmieszne ale w gry typu NwN gram niezbyt często:)
Obrażenia 1k6 zadaje miecz długi , a 1k12 miecz oburęczny (w większości przypadków)! Zdecydowanie większe obrażenia będą 1k12 !
Dzięki:) Ale niech mi ktoś wytłumaczy o co w tym chodzi:)Tak po ludzku...bo z działu Podstawy systemu D&D nic nie rozumiem...bądźcie wyrozumiali:)
A wystarczyło by zajrzeć do instrukcji i poczytać trochę ze zrozumieniem.

x-k-y oznacza x rzutów kością y-ścienną. czyli np. 1k6 to jeden rzut kostką sześciościenną. Ot cała filozofia.

P.S. Nie nazywaj tematów w stylu pomocy, hekp, pytanko. Temat ma mieć taką nazwę by odzwierciedlała to o co w nim prosisz / co w w nim piszesz.
Fajnie, tyle że ja nadal nie wiem o co chodzi z tym kośćmi...Podajcie jakiś link na którym w przystępny sposób opisano by owy "system kości":)))
Ojejku... czy to tak trudno trochę mózgownicą ruszyć?

1k12 czyli jeden rzut kością dwunastościenną to... jeden rzut kością dwunastościenną. Czyli w normalnym, papierowym rpgu bierzesz w lapę kostkę duwnastościenną i rzucasz ją na stół po czym patrzysz ile oczek wypadło. I tyle zadałeś obrażeń (oczywiście pod warunkiem, że trafiłeś, ale to akurat wynika z innych testów i rzutów). Ot cała filozofia.

A w NWN po prostu ten rzut jest przeprowadzony w pamięci komputera. Czyli jeżeli zadałeś, powiedzmy 11 obrażeń przeciwnikowi, to znaczy, że na wirtualnej kostce wypadło 11. Proste?

Jeśli miecz zadaje 1k6 obrażeń tzn., że możesz zadać od 1 do 6 punktów obrażeń, analogicznie 2k6 czyli od 2 do 12. Uprzedzając kolejne pytanie powiem, ze np. 2k4+3 oznacza, ze możesz zadać od 5 do 11 p.o.


Jasne? Jeśli nadal nie ogarniasz to zacznij lepiej grać w pasjansa...
DZIĘKI!!! Teraz kapuje!!!))) Na razie, zmykam grać w NwN!!! DZIĘKI!!!!!
Sprawa rozwiązana, zamyka.

PS:
Ja zawsze gdy miałem wybór między ik12 a 2k6 wybierałem 2k6. W 1k12 jest prawdopodobieństwo że wyrzucisz 1, a w 2k6 nie
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
← Neverwinter Nights
Wczytywanie...