[GIII] Bugi jakie znaleźliście w GIII

Witam!
Kupiłem gothica 3 bo zawsze chciałem go mieć
Co tam. Zaczynam grać a tu nagle widze tyle niedoróbek że aż mi trochę smutno.


1) Czasem lokacja ładuje się tylko w połowie i nagle trafiam na powietrze po którym mogę chodzić!
2) Po walce z orkami na początku położyłem się spać i nagle Diego, Gorn, Milten i Lester zniknęli a buntownicy przybyli bez wezwania;]
3) wykonałem kilka zadań i nie zostały zaliczone. Tzn. Miałem przynieść 3 mikstury, przyniosłem, nie dostałem expa ale oddałem te mikstury a opcja w rozmowie zniknęła. Drugie zadanie: Zabij wilki dookoła wioski. Zabiłem ich 5(jest więcej?), ale, przykro mi, nie zostało zaliczone. To samo z dostawą broni dla buntowników.

A wy macie coś ciekawego?
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
1. Nie miałem takiego problemu.
2. To nie jest bug, przyjaciele odchodzą w różne strony świata, a po odbiciu miasta od orków pojawiają się w nim buntownicy.
3. Też nie mam takich bugów.

Mam natomiast bugi w stylu:
- pojawiania się czasem czerwonych stref w pewnych miejscach (wejścia do jaskini, wiszące przedmioty, budynki na horyzoncie.
- raz postać, która miała mnie gdzieś zaprowadził zaklinowała się z łukiem, nie chciała iść dalej i nie odpowiadała (poszedłem dalej sam )
- psujące się obrazki save'ów (jak się to stanie to najlepiej od razu zresetować grę, bo przy zrobieniu zapisu gry wywali nas do winy, a save będzie zwalony) oraz nazwy przedmiotów w ekwipunku (miałem to narazie tylko raz)
- chyba czasem niektóre przedmioty znikają mi z ekwipunku, później się pojawiają z powrotem
- czasem nie słyszę dialogów NPC, gdy z nimi rozmawiam (też nie za często)
- no i największy bug/przypadek (który pewnie będzie mnie kosztował całą grę) to zniknięcie Miltena. Ciągle się go spotyka w Nordmarze jak idzie do klasztory, ale w samym klasztorze go nie ma. Nie mogę wziąć jego Ognistego Pucharu. Pewnie go gdzieś po drodze gobliny zabiły jak przechodziłem obok i był na granicy mojej widoczności.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Co do pierwszego to raz mi się tak stało po dość długiej grze, co do 3 to też nie spotkałem się.

- Klinujące się postacie jak wspomniał Dany, czy to te za którymi Ty idziesz czy te które idą za Tobą (ni stąd ni zowąd zaczynają się cofać )

- Co do dialogów to też czasem nie słyszałem ale instalacja nowych sterów do karty dźwiękowej pomogła

- Pozostałych nie mam
ale co do tego miltena wklep w konsoli "Spawn Milten" jak będziesz w klasztorze, może pomoże ;]

najciekawszym błędem chyba jest otwieranie ekwipunku kiedy nawalają Cie potwory, tzn nic Ci się nie dzieje... można pić, jeść a życie się odnawia mimo tego że jesteś "bity", tak samo jeśli jesteś zatruty albo się palisz

- kiedyś jeszcze ognisko w skale widziałem xD
Odpowiedz
U mnie najczęściej nawala grafika tzn. nagle widze przekrój świata i idę w powietrzu Fajnie wygląda ale trudno sie rozeznać najczęściej jest to opcja chwilowa. Będąc w Varancie miałem ciekawego buga w bakaresch u alchemika nauczyłem sie jednej umiejętności za darmo (zatrucia broni) a drugiej (warzenie trucizn) nie mogłem się nauczyć kilka razy próbowałem Bezi połaci ale umiejętności nie było O_o Ale najistotniejszym bugiem Gothica jest chyba Al

BTW Łowc@ tych wilków więcej jest ja naliczyłem z osiem, jedne są po prawej stronie nad urwiskiem druga grupa jest po prawej stronie od wioski (Oczywiście jeśli o Cape Dun [mam nadzieje że dobra pisownia] chodzi)
Odpowiedz
Właśnie sobie przypomniałem, że raz miałem przypadek ze znikającym terenem. Szedłem sobie za orkiem, by zabić najemnika, gdy nagle zniknął mi teren i szedłem w pustce widząc przed sobą horyzont.
Co do tego Miltena to spróbuję, ale nie wiem, czy wypali. Jak się włączało konsolę, skrót do gry z opcją -console?
I jeszcze pytanie (nie bug) - nie mogę znaleść Riordiana, podobno jest w ruinach na południe od Bragi, ale doszedłem prawie do Mora Sul i go nie znalazłem.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Jaja sobie robisz?? I ja go nie zauważyłem? Zaraz sprawdzę.

EDIT

Ano był tam. Jakim cudem go wcześniej nie zauważyłem? Przechodziłem tamtędy kilka razy...
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Kolejne zadanie ;] Zabij krowy xD
Zabiłem (6 ich było)
Podszedłęm ale koleś nie chce ze mną gadać. Ażnawet spojżałem do poradnika(do tej pory tłukę się patelnią) i też napisane że 6 powiniennem zabić. Nie bug?
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
O ile pamiętam, to tych krów było więcej do zabicia, chyba 7. Jest powiedziane, że 6, ale jest siedem
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Ok wróćmy do tego Diego, Gorna i Lestera. Kiedy zacząłem od nowa oni czekali i gadali ze mną. Krów faktycznie 7, jedna uciekła i była gdzieś w lesie Ten poradnik też ma Buga xD
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Bugi poradnika są związane z tym, że czasem jest podane miejsce questa w innej lokalizacji niż jest naprawdę (np. twarde pustynne pełzacze są na północ, a nie na zachód od Ben Erai).
Niezbyt miły jest quest z zebraniem drewna w Silden. Mamy zebrać dziesięć stosów, w okolicy jest dziewięć, natomiast dwa są w domku nadzorcy, które chyba można jedynie ukraść, bo inaczej nas zaatakuje. A zebranie miało być bezproblemowe...
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Brawa, brawa dla CD Projektu. Polska wersja miała być wolna od bugów, ale chyba im coś nie wyszło. Tak zabugowanej gry to jeszcze nie widziałem... Do najciekawszych bugów, jakie zaobserwowałem należą:

-Brak Vareka w Monterze (tron stoi pusty...)

-j/w. tylko że z Potrosem w Gothcie

-wilki teleportujące się na wyyyysokie skały

-szkielet, który wszedł w litą skałę (ciągle grała ta denerwująca muzyczka i widziałem pasek życia szkieletu)

-zapadanie się po pas w tekstury (to już jest znane od pierwszej części Gothica...)

-i wiele, wiele mniej interesujących błędów


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Hmm no tak bugi z zadaniami się zdarzają sam mam dwa: Porządki Wenzela w Cape Dun- po zabiciu wszystkich nic się nie stało a on już ze mną nie gada i zbuntowany paladyn Kurt na przełęczy nie było go tam (u mojego kolei był sprawdzałem to dziś).
Ale mam jeden masakryczny przez który nie mogę zrobić kilku zadań mianowicie miałem towarzysza który wlazł w ścianę jaskini(TAK do tekstór) i nie mogę nikogo do siebie przyłączyć bo gra uważa że ciągle jest on ze mną --- jak by ktoś mógł mi coś na to poradzić to będę bardzo wdzięczny (tylko nie piszcie: ja wiem jak-zacznij od nowa).
Odpowiedz

Użytkownik Spond dnia Nov 27 2006, 03:39 PM napisał

Hmm no tak bugi z zadaniami się zdarzają sam mam dwa: Porządki Wenzela w Cape Dun- po zabiciu wszystkich nic się nie stało a on już ze mną nie gada i zbuntowany paladyn Kurt na przełęczy nie było go tam (u mojego kolei był sprawdzałem to dziś).
Ale mam jeden masakryczny przez który nie mogę zrobić kilku zadań mianowicie miałem towarzysza który wlazł w ścianę jaskini(TAK do tekstór) i nie mogę nikogo do siebie przyłączyć bo gra uważa że ciągle jest on ze mną   --- jak by ktoś mógł mi coś na to poradzić to będę bardzo wdzięczny (tylko nie piszcie: ja wiem jak-zacznij od nowa).

[post="50618"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



A ma wyciągniętą broń? Jeśli tak to też tak miałem ale wystarczyło wczytać
A jeśli nie to może spróbuj go jakoś zabić. Nie jestem pewien, ale chyba zaklęcia typu Ognisty pierścień atakują wszystkich, nawet sojuszników.


Cytat

Brawa, brawa dla CD Projektu. Polska wersja miała być wolna od bugów, ale chyba im coś nie wyszło.


A mi się wydaje że nikt na świecie nie ma w ej chwili wersji G3 wolnej od bugów, to nie wina CDP - robią co mogą. Wydaje mi się że G3 został wydany(na świecie) conajmniej o miesiąc za wcześnie...
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Na dobrą sprawę poradnik też jest przez nich pewnie tylko przetłumaczony, więc to nie ich wina. Ale to, że w Geldern jest kapłan, który miał być w Trelis i odwrotnie, to fajnie, bo już nie wiem od kogo miałem dostać mapę wykopalisk.
Co do kolesia w ścianie, to albo spróbować go zabić albo wywalić używając konsoli, nie wiem, czy to możliwe.
A co do wchodzenia w tekstury, to w kopalni Klanu Młota część orków była w chodnikach, walczyłem nawet z szamanem, który był pod
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
No więc ognistego kręgu jeszcze spróbuję a z konsoli jak go przyzywam to jest ''druga'' postać i po zabiciu jej nic się nie zmienia a gadać z nią nie mogę no i oczywiście save sprzed tego zdarzenia nie posiadam:(
Odpowiedz

Użytkownik Dany dnia Nov 27 2006, 05:27 PM napisał

Na dobrą sprawę poradnik też jest przez nich pewnie tylko przetłumaczony, więc to nie ich wina.

[post="50628"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Jeśli się nie mylę to poradnik został zrobiony przez gry online
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Ja mam takiego dziwnego buga. Zasavowałem gre i nie chce mi się ona wczytac. Wyskakuje mi taka biała ramka tam naciskam shut.... cos tam i gówno. I tak wkółko. Ten save to jest w Cape Town. Za to save na początku, co musimy sie z orkami nawalac wczytuje mi sie. Co mam robic??
Odpowiedz
O nowy! Chyba chodzi o te czerowne strefy xD. Wróciłem do Ardei i nie załadowały mi się budynki i meble, ale są postacie i przedmioty xD.
www.maxpayne.boo.pl
Odpowiedz
Czerwone strefy to miejsca pokolorowane na czerwono.
Jezeli twój save nie ma obrazka i się coś się waliło, jak zapisywałeś, to save jest popsuty. Możesz go usunąć i wczytać z innego. A raczej musisz.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
← Gothic

Bugi jakie znaleźliście w GIII - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...