NFS:Carbon

Użytkownik wp.pl napisał

Klika lat temu hasło Need For Speed wzbudzało należyty szacunek i od razu kojarzono je z najlepsza grą wyścigową na rynku. Jedynym tytułem mogącym zagrozić pozycji tej wspaniałej serii było Gran Turismo, jednak obie produkcje dzieliły dość znaczne różnice i często gracze kochali zarówno realistyczne grzanie Toyotą po torze Laguna Seca, jak i piękne krajobrazy otaczające drogę wypełnioną supersamochodami. Niestety, seria od dłuższego czasu zjada samą siebie. Jeżeli można mówić o rewolucji przy okazji piątej i siódmej odsłony, to już kolejne są tylko odgrzewanymi kotletami. Pierwszy Underground miał swój klimat, tematem przewodnim zostały tylko i wyłącznie nocne wyścigi, do tego doszło kilka efektów, świetne udźwiękowienie oraz idealnie dopasowana muzyka. Kolejne przygody po ciemku nie były już tak rajcujące, dodano cukierkową grafikę oraz hip-hop, który w żaden sposób nie zagrzewał do walki. To ostatecznie odpędziło wszystkich starych wyjadaczy tej serii, przyciągnęło natomiast dzieciaki i miłośników dobrej grafiki. Need For Speed został skierowany w zupełnie inny segment rynku, segment który został stworzony wcześniej przez samo EA, miejsce w którym składowano wszystkie coroczne produkcje Fify, Nhla itd. Most Wanted podzielił losy poprzednika, jedyna nowość jaką była jasność, wcale jej nie pomogła i mimo iż sprzedała się bardzo dobrze, to ośmielę się stwierdzić, że nakład kosztem jakości był nic nie warty. Teraz stoimy przed kolejnym etapem serii. Karbon - taki tytuł otrzymała nowa odsłona znanego cyklu. Pierwsze obrazki i informacje, i znów to samo! Ile można?! Dobra, ostatnia szansa, jeżeli ta część nie okaże się godna starszych graczy, to opinia o NFSie jako znakomitej grze przepadnie na wieki.


Mądrze prawi
Odpowiedz
Zacznijmy od tego, że Carbon wymagać będzie dużo od naszego sprzętu co jest już wystarczającą trudnością, aby w to grać. Zresztą ogólnie seria NFS nigdy nie była moją ulubioną. Co prawda w tej części z tego co słyszałem pojawią się elementy RPG ( ) w postaci jakiś poziomów pomagających nam kupować taniej części i załatwiać dyplomatycznie sprawy z policją, ale i tak pewnie w to nie pogram
Odpowiedz
Wczoraj odpaliłem na chwilę grę i działa płynnie na średnich detalach i rozdzielczości 800x600 na moim sprzęcie (proc. Celeron 1.7, 384 RAM DDR, G-Force 5500 FX), przy czym niektórych opcji graficznych w ogóle nie mogę odblokować. Np. to efekciarskie rozmazywanie, mogłem włączyć w poprzednich częściach i też działało płynie, a tym razem opcja ta dla mojej konfiguracji jest zablokowana.
Co do samej gry, jest to raczej powrót do Undergroundów. Znowu jeździmy w nocy, uczestniczymy w nielegalnych wyścigach i "upiększamy" auto. Wprowadzono jakąś nowość z pomocnikiem i możliwością samodzielnego tworzenia części zamiennych. Pierwsze wrażenia: zdecydowanie lepsze od poprzedniej części (jak to ona się zwała ?), która była chyba największym niewypałem. A! I jest też policja .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ostatnio wymieniłem kompa i na szczęście Carbon chodzi mi na maksymalnych detalach. Wizualnie wszystko prezentuje się ładnie. Ostatnią częścią w jaką grałem był Underground 2 i muszę powiedzieć, że wyścigi w nocy mi się już przejadły. Niestety nie mam pada, ani kierownicy, a na klawie dość ciężko się gra w najnowszego NFS'a (właściwie to w każdą część serii ). Nowa konkurencja - kanion - bardzo mi się podoba. Jak grałem z kumplem to mieliśmy niezły ubaw. Niestety mogę rozgrywać tylko szybkie wyścigi, bo w karierze, gdy dojeżdżam do gwiazdki (kryjówki) gra automatycznie wyskakuje do windy...


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Też mi czasem znienacka wyskakuje do Windy. Głównie przy przechodzeniu (wczytywaniu) do innej części gry. Np. właśnie z kryjówki do jazdy czy na odwrót. Dość irytujące, na szczęście jest autozapis po każdym wyścigu .

Heh, gdybym tą Mazdę, którą gram mógł mieć naprawdę... . Ludzka rzecz, pomarzyć.


I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Przeszedłem sobie Carbona i muszę powiedzieć, że jest dużo lepszy od Most Wanted, dziennego badziewia. Nocne wyścigi królują. Żałuję, że nie ma dragów, drifty się trochę zmieniły, ale tryb canion bardzo ciekawy. Pomijam to, że rzucałem przy nim tym i owym, jak mnie gość pokonywał na ostatniej prostej, ale tryb bardzo fajny. Co do błędów to miałem ich bardzo mało. Gra czasem mi wychodziła do windowsa, gdy włączało się wyścig z mapki świata, nigdy kiedyindziej. Fizyka jazdy się trochę polepszyła, bardzo fajnie, każdy samochód inaczej jeździ. Grafika troszeczkę lepsza od Most Wanted, fajne rozmycia przy szybkiej jeździe. Policja i pościgi na heat 5 i te sprawy. Niestety muzyka jest trochę gorsza niż w poprzednich częściach. Gra trochę krótka i wcale nie za trudno. Jedynie nad bossem końcowym można dłużej przysiąść. No i modelowanie części, zwłaszcza progów i kół, fajne rzeczy można zrobić (np. ostrza od kół jak u rzymskich chariotów )
Gra na klawiaturze mi nie przeszkadza, grałem na niej zawsze i jakoś mi dobrze idzie
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Już jakiś czas temu udało mi się uruchomić Carbona (miałem coś nie tak z ustawieniami) i go przejść. Otóż... Jest dość krótki. Poziom trudności nie powala na łopatki. Schody zaczynają się od ostatniej części miasta, a ostatni wyścig jest naprawdę trudny. Nie podobały mi się ataki innych drużyn na już 'zdobyte' wyścigi. Ta próba przedłużenia zabawy wypadła dość sztucznie. Muzyka jest okropna i denerwująca Jedynie jeden kawałek jako tako przypadł mi do gustu (Lady Sovereign - Luv Me or Hate Me ). Mi również brakowało draga, a początkowo miałem problemy z driftem. Po karierze próbowałem przejść serię prób i odblokować wszystkie karty nagród, ale szybko mi się znudziło


Tonari no Totoro!
Odpowiedz
Ta gra to nie wypał...
Przeszłem ją raz i jestem pewien że na kompie już w to nie będe grał...
Na PS2 Może...
Odpowiedz
Musze przyznać że wole bardziej Mosta Wanteda od Carbona. Ale Carbon ma tuning lepszy.
Odpowiedz
Carbon świetny ale nie podobało mi się to
że jeździ się tylko nocą. Ale po za tym super
szczególnie bryki pod koniec gry.
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
ta gra jest totalnie bez sensu najgorsza ze wszystkich części... fajne bryki to prawda ale gra strasznie łatwa a po za tym szybko się nudzi... lepiej zainwestować w most wanted albo underground (mam nadzieje że dobrze napisałem)
Odpowiedz
← Gry ogólnie

NFS:Carbon - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...