Włam do serwera Gadu Gadu

Ostatnimi czasy zaczęły do mnie przychodzić dziwne linki od znajomych. Bardzo było to zastanawiające ponieważ pytając do czego jest ten link słyszałem odpowiedzi typu 'Ja nie wysyłałem ci nic O_o'

Założyłem ten temat, aby przestrzec każdego z was. Otóż jakiś pan, którego admini gg nie są w stanie namierzyć opracował bota.

Krótko mówiąć, działa on tak. Wystarczy, że ma jedno hasło do czyjegoś konta. Wchodzi na nie, przejmuje liste kontaktów z servera i wysyła do wszystkich osób z listy linki umożliwiające mu włam na kolejne i kolejne konta. Złapanie go jest o tyle utrudnione, że data jego wejścia na server jest podana z opóźnieniem kilkuminutowym.

Jest to informacja potwierdzona przez adminów gg. Dostałem 2 takie linki i kliknąlem w nie [głupota ludzka nie zna granic xD] Jednak nie posiadałem listy kontaktów na serverze, ponieważ mam nowiutki system.

Dla pewności radziłbym wam do wyjaśnienia sprawy nie importować listy na serwer i zmienic hasło.

Odpowiedz
To samo spotkało mnie! I moich Qumpli! Arrrr wszyscy na to klikneliśmy
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Dlatego się nie klika w żadne linki, których się nie dostało od znajomych. A jak wyglądały te linki? Co miały napisane w treści?
EDIT
Hmm, skoro wysyła to niby jako twój znajomy, to będzie ciężko. Trzeba znać treść linka.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
www.brico-ok.com/ja_woll.php
www.sealtech-inc.com/index2.php


Zwykłe niepozorne linki.

Odpowiedz
No zaraz, zaraz. Jeśli zdobędziemyc czyjeś hasło to żadna filozofia zaimportować jego liste kontaktów i wysylac ludziom dziwne rzeczy. A w to, że po kliknięciu w link zostanie skradzione nam hasło jakoś nie wierze. Są jednak proste rady które mogą zminimalizować ryzyko:

1. nie eksportować listy na serwer jak napisał Ashgan tylko trzymać w pliku na dysku
2. nie używiać syfiastego gg z którego byle kretyn umie hasło wyciągnac tylko np. konnekta -> www.konnekt.info
3. posiadać aktualny firewall, av i zupdateowany system. wtedy klikanie w żadne link nie będzie groźne.
Odpowiedz
Kolega informował mnie o tym problemie. Link ten prowadzi zawsze do jakiejś niepozornej strony która z kolei zawiera malutką rameczkę z pewnym plikiem. Pliczek zawiera skrypt który szybko się wykonuje i usuwa rameczkę żeby ktoś przypadkiem za szybko nie zauważył. Te linki prowadzą do tego samego. Jeżeli ktoś chce zobaczyć kod źródłowy tej rameczki to zapraszam (nie ma niebezpieczeństwa to czysty plik tekstowy). Wszystkie linki prowadzą do tejże strony. Ktoś chętny do rozszyfrowania?
Tril Khaerin
[font=\"Courier New\"]Motto: Praca w Faerunie nie wymaga skłonności masochistycznych. Są one jednak bardzo wskazane.[/font]

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

Księga Mozilli, 11:9




Odpowiedz
← Karczma

Włam do serwera Gadu Gadu - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...