Tragedia na lekcji

Jak ja ci Mathew wymierzę sprawiedliwość za niekorzystanie ze słownika to sam się zgłosisz do Giertychowego zakładau poprawczego...
Odpowiedz
Rozumiem wasze wzburzenie, ale nic nie zrobimy. Możemy jedynie modlić się teraz o tą dziewczynę, aby jak najszybciej mogła ujrzeć Boga w Niebie.
Sami sobie odpowiedzcie, czy ta nasza manifestacja tutaj da coś? Rozumiem, że chcecie tutaj odreagować swoje emocje, ale bez przesady. Nie narzekajmy na polityków - oni niewiele mogą zrobić. Jedynie dać do zrozumienia pedagogom, że powinni większą uwagę zwracać na podopiecznych. Mogę apelować do rodziców aby bardziej pilnowali swoje 'pociechy'. I w końcu mogą dać kopa w to wielkie dupsko Giertycha.
I jak powiedział Ekhtelion, tego nie unikniemy. Ludzie to istoty okrutne, cieszące się z ludzkiego nieszczęścia. Jednak jeśli jednak ty (tu kieruję słowo osobiście do czytającego) postarasz się utrzymać przy normie psychicznej, będzie dobrze. I jeśli więcej ludzi będzie takich, to już lepiej.

I Anna, masz moje wstawiennictwo u Boga. Spoczywaj w spokoju.
Odpowiedz
W sadach to rosną jabłka Gartris... A jak na swoje 17 lat powinieneś mieć więcej oleju w głowie.

Atis, czy ty naprawdę jeszcze uważasz, ze w takim świecie jest miejsce dla Boga gdzieś indziej niż na kościelnych ołtarzach?

Swoją drogą to o ile mnie moja ateistyczna pamięc nie zwodzi to samobójcy do Nieba wstępu nie mają.
Odpowiedz
Tak samobójcy nie maja wstepu do nieba , tylko piekło tak jak piep***** zdrajcy.
Ekhtelion może myslisz ze mam mało oleju w głowie ale uwiez ja tez cos moge i jeszcze kiedys wszyscy sie o tym przekonaja w tym kraju.
Odpowiedz
Ekhtelion ja sądzę że Bóg powinien być zawsze z nami. Może nie jestem świecącym ideałem, nie chodzę do kościoła zawsze czy takie tam ale jednak swoje zasady moralne mam i to w większości dzięki temu że gdy byłem mały smarkacz odkąd pamiętam chodziłem do kościoła a potem jakoś tak zadziej. Lecz dzięki temu mam pewne wartości. Wszystko zależy od tego co nam rodzice wpoili od małego i jacy oni sami są bo chcąc czy nie chcąc sie na nich wzorujemy.
Sam sie z w miarę podobną sytuacja kiedyś spotkałem tylko wyglądało to tak: Wieczorem wracałem od kumpla i stoję na przystanku. Dało się słyszeć wrzask dziewczyny i wzywanie o pomoc no a pięciu facetów nawet sie nie obejrzało. Spoglądali sobie "beztrosko" na przyjeżdżajcie obok samochody czy cokolwiek innego. Gdyby pewnie nie to ze akurat mundurowi sie znaleźli tam to skończyło sie by to dla dziewczyny tragicznie. Oczywiście sprawcy uciekli a nikt gdy zwróciłem uwagę żeby pomóc czy cos nie zareagował. "To nie moja sprawa" powiedział jeden gościu.
Dlatego poniekąd nie dziwie się postawie klasy. Jak to już określił ktoś... instynkt stadny.

Acha... Jeżeli sama samobójczyni nie wiedziała o tym to nie popełniła grzechu śmiertelnego. Żeby grzeszyć trzeba wiedzieć ze się grzeszy.
Odpowiedz

Cytat

Acha... Jeżeli sama samobójczyni nie wiedziała o tym to nie popełniła grzechu śmiertelnego. Żeby grzeszyć trzeba wiedzieć ze się grzeszy.



No coś mi się to nie widzi. Na swój wiek powinna znać "prawa religii" I raczej musiała wiedzieć. To tak jakby zabiłbym jakiegoś gościa i nie wiedział że to źle. Rozumiem że była w rozpaczy, ale nie można usprawiedliwiać tego słowem "nie wiedziała" Tak jak nie można usprawiedliwiać ten wybryk słowem "głupi żart"
"Hi ho hi, it's off to war we go..."


Hedon, Rinsed in post-human shadows A monument scorned by the teeth of time
Odpowiedz
Zgadzam się z Venem i kwestii religii dalej poruszać nie będę bo czuje, że się to skończy słownymi przepychankami. Zwłaszcza biorąc pod uwagę moje 'radykalne' poglądy...
Odpowiedz
Zresztą już chyba kiedyś na podobny temat toczyliśmy dyskusję. Znaczy zaczęło sie jak zwykle od czegoś innego, skończyło na religii. To jeszcze za czasów Ankaia było chyba.

"Radykalne" poglądy Ekha wcale nie są radykalne i ostatnio "są w modzie" u młodzieży i inteligencji . Szkoda, że tworzą się w ten sposób pewne stereotypy (tak, moherki też mam na myśli). No ale mniejsza z tym, temat miał być skończony.

Zdarzenie zdarzeniem, wypadek wypadkiem. Ale rozbawiło mnie dziś jedno zdjęcie w Dzienniku Łódzkim, gdzie pokazali jednego małolata ze spuszczoną głową i na ręku miał tą biało - czarną opaskę - "Stop rasizmowi". Szkoda tylko, że nie umiał uszanować prywatności koleżanki z klasy.

I co im grozi? Maksymalnie poprawczak? Blechh . Roboty społeczne: jakaś łopata, ugniatarka i niech idą drogi łatać. Może się czegoś oduczą (i nauczą).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ehh... posiedzą do góra lat 18, jak ich wcześniej nie zwolnią "za dobre sprawowanie" i tylko kuratora dostaną...

Popieram Rince'a - łopata i robić. Łatanie dróg, zmiatanie liści, oczyszczanie chodników ze śniegu... dużo rzeczy można znaleźć. Byleby się nauczyli czegokolwiek (znowu od Rince'a - i oduczyli...). I byleby inni uczniowie - tutaj do wszystkich - wyciągnęli z tego wnioski.
Bo stajemy się cywilizacją przemocy i śmierci, chorujemy na znieczulicę społeczną. A to naprawdę źle.
Odpowiedz

Użytkownik Gartris napisał

Czasem to dobrze by było samuwymierzyć sprawiediwość , to by było spox.


Dzisiaj sami wymierzamy sprawiedliwość, jutro kogoś zlinczujemy, pojutrze machniemy pręgierz na rynku, a za tydzień rozwścieczony (i zmanipulowany) tłum podpali jakiś dom. Haaaalo! Mamy XXIw., a nie wieki ciemne...

Użytkownik Finkregh napisał

Popieram Rince'a - łopata i robić. Łatanie dróg, zmiatanie liści, oczyszczanie chodników ze śniegu... dużo rzeczy można znaleźć. Byleby się nauczyli czegokolwiek (znowu od Rince'a - i oduczyli...). I byleby inni uczniowie - tutaj do wszystkich - wyciągnęli z tego wnioski.
Bo stajemy się cywilizacją przemocy i śmierci, chorujemy na znieczulicę społeczną. A to naprawdę źle.


Sam sobie Fink przeczysz... Z jednej strony zagonić ich do ciężkiej fizycznej pracy i zaprzepaścić ich dalsze życie, a z drugiej strony marudzisz, że jesteśmy cywilizacją przemocy i śmierci.

Użytkownik Rincewind napisał

"Radykalne" poglądy Ekha wcale nie są radykalne i ostatnio "są w modzie" u młodzieży i inteligencji . Szkoda, że tworzą się w ten sposób pewne stereotypy (tak, moherki też mam na myśli). No ale mniejsza z tym, temat miał być skończony.


To się czegoś nowego dowiedziałem... Przecież ja nigdy na forum ani w żadnej prywatnej rozmowie na gg nie wygłaszałem swoich poglądów? Więc skąd wiesz co miałem na myśli. I jakie moherki to jasnejciasnej?!
Odpowiedz
Grartisie, sugerujesz lincze publiczne? Działając w ten sposób w moich oczach byłbyś oprawcą. I to niewiele lepszym od tego, komu sprawiedliwość wymierzasz. Sprawiedliwość zostawmy sędziom. To dobrzy ludzie, mamy tylko trochę skopane procedury prawne. Ale można je zmienić. I liczę, że któryś rząd, zamiast zajmować się przeszłością, zajmie się przyszłością.

Boga bym do sprawy nie mieszał. Można kogoś urazić, wkurzyć lub zrobić niepotrzebną nikomu dyskusję.

Ale problem agresji pozostaje. I obojętności wobec agresji. Kogo winić? Rodziców, że nie wpajają do głowy swym dzieciom odpowiednich wartości? Szkołę, która po części bierze odpowiedzialność za nasze wychowanie? Brutalizm obecnej rzeczywistości? Wszystko po trochu?
Odpowiedz
Widzę, że nikt się nie wypowiedział nt. tego co mówił Hołdys w TVN24. On mówił, że żadne poprawczaki ani kary nie pomogą. Bo dla takich ludzi to jest tylko szpan i powód do dumy. Nie można ich odłączać od społeczeństwa bo będzie tylko gorzej.

Od razu mówię, że staram się tu mówić z pewnej perspektywy i obiektywnie, bo sam bym zrobił coś innego będąc w tej klasie...

Hołdys podawał siebie jako przykład dziecka 'trudnego' który pochodził z równie 'ciężkiego' środowiska. I mówił też co wg. niego należy robić. A chodzi o to by pokazać ludziom wartości, dać szanse się wykazać i zabłysnąć pozytywnie, a nie przez chuligaństwo. Owszem ciężko mi było uwierzyć jak mówił o dresach i skejtach którzy brali udział w przedstawieniu teatralnym i, że wygasiło to agresje w szkole ale z drugiej strony nie wierzę by kłamał.
Odpowiedz
Tu sie zgodzę. Do takich ludzi nie wolno kierować agresji, gdyż wywoła w nich jeszcze większą agresję i poczucie bycia poszkodowanym, chęć odegrania się. I spirala się tylko nakręci... Trzeba dać szansę takiej jednostce na powrót do społeczeństwa. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, ale tak należy.
Odpowiedz
I teraz dochodzimy do sedna. Potrzebne są pieniądze na edukacje, na odpowiednie kształcenie nauczycieli i pedagogów, na wyposażanie szkół, na tworzenie ośrodków sportowych i kultury.

Kasa, kasa, kasa..., a tej zawsze brak.
Odpowiedz
No moze mnie poniosło , ale prawo to my mamy takie kulawe jak wiekszość rzadu , to sie musi zmienic sorki że to powiem CO TO BURDEL CZY KRAJ?????? Prawie Nikt nic w tym kraju nie polepsza , jak tak dalej pujdzie to bedziemy mieli druga ARGENTYNE I WĘGRY.
Odpowiedz
"Nienawiść rodzi nienawiść" Jak to ktoś (nie pamiętam kto) powiedział. Poprawczak wcale by im nie pomógł, wręcz przeciwnie. Stali by się jeszcze bardziej agresywni. Ktoś z przedmówców stwierdził że to byłby dla nich powód do szpanu i miał rację.

Cytat

Ale problem agresji pozostaje. I obojętności wobec agresji. Kogo winić? Rodziców, że nie wpajają do głowy swym dzieciom odpowiednich wartości? Szkołę, która po części bierze odpowiedzialność za nasze wychowanie? Brutalizm obecnej rzeczywistości? Wszystko po trochu?


Powiedziałbym ze to ostatnie jest najwłaściwszą odpowiedzią. Do tego pewnie można dorzucić jeszcze inne czynniki, co w efekcie daje to, co daje. Niestety, ludzie są tragicznie zgodni w jednej części charakteru. Agresje mamy chyba zapisaną w genach, wystarczy spojrzeć na naszą historię...

Do tego nie wiemy czy tylko to co się stało w szkole było powodem samobójstwa. Prawdopodobnie było tylko tą symboliczną kroplą która przelała czarę. Jeden z obrońców chłopaków powiedział że Ania miała już wcześniej próby samobójcze, lecz właściwie to nikt nie wie czy mówił prawdę.


EDIT (TEn temat jest szybki jak paromobil po tuningu...)

Cytat

No moze mnie poniosło , ale prawo to my mamy takie kulawe jak wiekszość rzadu , to sie musi zmienic sorki że to powiem CO TO BURDEL CZY KRAJ?????? Prawie Nikt nic w tym kraju nie polepsza , jak tak dalej pujdzie to bedziemy mieli druga ARGENTYNE I WĘGRY.


Nie wszystko jest winą rządu! Też ich nie lubię, ale co, Giertych & CO mieli iść i wychowywać chłopaków? Nie przesadzaj!

Cytat

Kasa, kasa, kasa..., a tej zawsze brak.


Nie sądzę żeby kasa rozwiązała wszystkie problemy...
Tril Khaerin
[font=\"Courier New\"]Motto: Praca w Faerunie nie wymaga skłonności masochistycznych. Są one jednak bardzo wskazane.[/font]

Mammon spał. A odrodzona Bestia potęgę swą na Ziemi budowała, a liczby jej wyznawców rosły w legiony. I przemówili poprzez Czas i plony w gorejącym ogniu poświęcone, a z przemyślnością lisią to uczynili. I tak oto nowy świat zbudowali, na obraz swój i podobieństwo, jako w świętych słowach przyrzeczone było, a o Bestii owej dzieciom swym powiadali. A gdy Mammon zbudził się, marnym jeno był naśladowcą.

Księga Mozilli, 11:9




Odpowiedz
No wiesz Tril w zasadzie to wina głównie po stronie rodziców ale nasze prawo i rząd tez są pośrednio winni. Rodziców a dlaczego ktoś sie zapyta bo jeden z nich powiedział "Nic sie nie stało " a drugi "Mój syn nie robi takich rzecz ", a syn sie przyznał no tacy rodzice to....... PATOLOGIA JEST JAK POWIETRZE WSZĘDZIE JEJ DUŻO.
Odpowiedz
Gartris, to prawda, jeszcze niewiele się zmieniło, ale jak mawia moja mama: poczekajmy jeszcze parę lat, niech się wszystko ustabilizuje, wtedy napewno będzie choć trochę lepiej.
Odpowiedz
← Karczma

Tragedia na lekcji - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...