[BGI] Najlepszy NPC

Ten temat piszę akurat z ciekawości, gdyż chcę się dowiedzieć którą postać najczęściej wybieracie do swojego teamu. Nie chodzi mi o skład drużyny tylko o jednego waszego ulubieńca
Odpowiedz
NPC - Non-Player Character, a po polsku BN - Bohater Niezależny.

NPC to postacie którymi nie można kierować podczas gry, czyli wszyscy kupcy, przechodnie i osoby które dają questy.

Ale odpowiadając na twoje pytanie to moim ulubionym członkiem drużyny był chyba jednak Minsc. Najbardziej wyrazista postać i dobry wojownik który zapadł mi w pamięć. A w BG dawno, oj dawno grałem...
Odpowiedz
Chodziło mi właśnie o NPC jak np:Drizzt ale skoro już mowa o ulubionych członkach drużyny to ja też przepadam za łowcą o imieniu Minc chociaż znalazłem już lepszych wojowników jak np Kagain z tymi swoimi kochanymi tekstami "Napiłbym się piwa" skoczko też jest Xzar "Jestem wcieloną śmiercią niszczycielem światów" Narzekają na to że słaby ale grimuar na inteligencję i szatą złego arcymaga wymiata. A NPC to najbardziej polubiałem Nimbula który atakuje nas po pokonaniu Mulaheya w kopalniach Naskhel. I sorry jeśli się pomyliłem z tytułem
Odpowiedz

Użytkownik Wilk dnia Jun 7 2006, 03:54 AM napisał

Ten temat piszę akurat z ciekawości, gdyż chcę się dowiedzieć którą postać najczęściej wybieracie do swojego teamu.

[post="44597"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Użytkownik Wilk dnia Jun 7 2006, 03:39 PM napisał

Chodziło mi właśnie o NPC jak np:Drizzt

[post="44597"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]


Coś kręcisz. Po prostu popełniłeś błąd i Ci się ciężko do niego przyznać.

To o co w końcu pytasz, o NPC'ów czy towarzyszy? Jeśli o tych drugich, zmień nazwę tematu, jeśli o pierwszych, popraw treść pierwszego posta, żeby wyraźnie wynikało z niego o co Ci chodzi.

Z NPC'ów szczególnie zapadł mi w pamięć Elminster. Zawsze pojawaił się znikąd i miał coś ciekawego do powiedzenia. Ładną, czerwona szta i taki proczarodziejski kapelusz. Myślałem, że można będzie go gdzieś dorwać, ale jednak nie... No i oczywiście pojawia się tez w BG II.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
NPC to raczej nie posiadam jakiegoś ulubionego.
Co do towarzyszy to zawsze miałem słabość do Imoen (jak się potem okazało siostry głównego bohatera gry) i nie wyobrażałem sobie przejścia BG bez niej.
Odpowiedz
Jeśli mówimy o towarzyszach, bezkonkurencyjnie Garrick. Mój kochany bardzik ze swoimi tekstami Poza tym jak mu się da kolczugę drizzta i kuszę szybkości jest całkiem dobry.

Jeśli jednak chodzi o postacie poboczne, równierz bez dyskusji Volo. To istny geniusz Najfajniejszy człowieczek w całym Faerunie...
I'elamshin d'lil Ilythiiri zhah ulu har'luth jal...


Odpowiedz
Edwin i Imoen zawsze ich biorę do teamu.

Jestem łowcą. Jestem łowcą zła. Każdy kto przejawia w sobie zło jest moim wrogiem. Moim jedynym sprzymierzeńcem jest natura.
Odpowiedz
z NPC najbardziej pamiętam Elminster'a. A z towarzyszy Minsc, Jahiera, Imoen i Khalid

Może ktoś mi odświeżyć pamięć i przypomnieć kim był Volo?
Dlaczego krzesło ma nogi, a nie może chodzić?
Odpowiedz

Cytat

Może ktoś mi odświeżyć pamięć i przypomnieć kim był Volo?


Volo - (chaotycznie dobry, mężczyzna człowiek, mag 5 poziom) figlarz i czarodziej rozpoznawany po starannie przystrzyżonej brodzie, modnym berecie i ostrym języku. Znany jest niemal w każdym zakątku Krain, choć uczciwością w opisywaniu tego i owego nie zaskarbił sobie przyjaźni wielu kupców, strażników i magów. Napisał wiele prac, wliczając w to popularną serię przewodników po rożnych miastach. Volo to przewodnik po wszelkich rzeczach magicznych - wspaniałe dzieło zajmujące się magią "zwykłych śmiertelników". Volo to wybitny mędrzec, który interesuje się czarodziejami, geografią, przekazami i tradycją Krain. Nie należy się więc dziwić, iż jest fontanną wiedzy w tych tematach, która z wielką chęcią dzieli się z każdym, kto zechce słuchać. W związku z tym, by utrzymać się przy życiu, Volo musi być w ciągłym ruchu, dzięki czemu zbiera jeszcze więcej informacji o geografii. Bohaterowie mogą go spotkać niemal w dowolnym miejscu, zwykle w chwili ucieczki przed zirytowanym magiem lub wściekłym szynkarzem.
Odpowiedz
Warto również dodać, że Volo możemy spotkać w tawernie o wdzięcznej nazwie "Pod bekającym smokiem" w mieście Nashkel. Cały czas mam w głowie przekomarzanie się Vola i Elminstera w instrukcji do Baldur's Gate II Te teksty były niesamowite.

Z NPC bardzo polubiłem Winthropa, głownie dlatego, że to pierwsza postać z jaką miałem okazję rozmawiać. Uwielbiam tekst: "Moja oberża jest czysta jak tyłeczek elfiej panny"

Z bohaterów, których można wziąć do drużyny najbardziej lubie Minsca, jednyna osoba, która zawsze gości w składzie, bez względu na to kim jest główny bohater.
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

"Wielu żyjących zasługuje na śmierć, ale niektórzy z tych co umarli zasługiwali na życie." - J.R.R.Tolkien
Odpowiedz
Witam!!!
Dla mnie niewątpliwie najlepszym NPC jest Volo , a jeśli chodzi o BN to Minsk i siostrzyczka Imoen. Szkoda, że mój przyszly, przybrany teściu jest cienki, bo bym go wziął ze względu na moją przyszłą pannę Aerie No, ale cóż...
Odpowiedz
Volo w Nashkel może nam opowiedzieć kilka wdzięcznych historii, w tym o nas samych
I'elamshin d'lil Ilythiiri zhah ulu har'luth jal...


Odpowiedz
NPC: Volo, geniusz ;D
BN: Montaron, Tiax, Quayle. Są tacy... tacy... urzekająco irytujący xP
Odpowiedz
Mi z NPC podobał się Elminister(szczególnie jego czerwony kostium ). A Volo chyba nie spotkałem

A co do BN to zawsze miałem przy sobie Minsca i Imoen.
Postać na Fae - Tomiji
Odpowiedz
Z NPCów najfajniejszy jak dla mnie jest Elminster. Pojawia się znikąd, powie coś ciekawego czy doradzi i sobie pójdzie. A z towarzyszy to Kagain(te 20 kondycji i ten tekst - Te nędzne duszyczki zawsze przyprawiają mnie o torsje...).
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Z NPCów najfajniejsi byli mnisi z Candlekeep ,co tak śpiewali śmiesznie:)
A z BN to oczywiscie Edwin i jego slynne odzywki :"Elminster to, Elminster tamto. Dajcie MI 2000 lat i szpiczasty kapelusz, a skopię mu tyłek"
Odpowiedz
Niedawno zacząłem przechodzić BG po raz wtóry.

Gdzieś na wybrzeżu spotykamy taką dziewczyną (w szarej szacie z kapturem). Miała kilka fajnych tekstów. Nie pamiętam ich, lecz kilka słów zapisało mi się w pamięci:
"... Nie, nie naucza was arkanów gry Baldur's Gate" Czy jakoś tak...

Co do Volo... Nie polubiałem go...
Dlaczego krzesło ma nogi, a nie może chodzić?
Odpowiedz
Co do NPC to najfajniejszy jest oczywiście Sarevok, gdyż ma fajny głos i trochę przypomina Lorda Vadera. Najfajniejsza jest rozmowa jego z Gorionem:"...Przykro mi starcze że tak to odbierasz". A jeśli chodzi o towarzyszy to wybieram Viconię i jej mroczne historie drowa.
Odpowiedz
Z towarzyszy bezapelacyjnie Xan, jego poczucie humoru, energia i palajacy optymizm "Zycie jest beznadziejne" sprawilo ze jakby to rzec zakochalem sie w tym Elfie . a co do NPC to moze zostane zlinczowany ale bardzo polubilem typa z Nashkel, ktory jak raz sie przyczepi to juz nie popusci (tak, tak, ten wkurzajacy gadula).
Odpowiedz
← Baldur's Gate

Najlepszy NPC - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...