[NWN1] [Pomoc] Cyfry przy cechach i obrażeniach

Właśnie zacząłem grać w NWN i mam takie pytanie. Co oznaczają te 2 cyfry np. przy charyzmie? Jedną mam +8, a drugą -1. Co oznacza te -1?
Z twojego postu mogę wywnioskować, że: 8 to jest wartość twojej cechy "Charyzma", a to "-1" to bonus jaki otrzymujesz do testów związanych z tą cechą, np. perswazja...
Tak na marginesie - mógłby ktoś dokładnie wyjaśnić to zagadnienie, jak również pkt. zadawania obrażeń przez broń? Np. co to znaczy 8k coś tam? Rozumiem, że to są pkt. obrażeń jakie zadaje broń, ale jak się je liczy i co znaczą te literki?
I powiadam Wam raz jeszcze: nie budzcie żadnego z nich,
jesli nie umielibyscie wygnać go z powrotem, bowiem on
zas może wezwać cos przeciw wam, a wtedy wasze
najpotężniejsze sposoby na nic się nie zdadzą
.
Sprawa jest bardzo prosta. Jeśli np.: Obrażenia broni są 2k6 oznacza to, że są to dwa rzuty kostką sześciościenną, czyli obrażenia mogą wynosić od 2 do 12. W przypadku kiedy jest na przykład 1k4 to jest to jeden rzut kością czterościenną czyli obrażenia mogą wynieść od 1 do 4 i analogicznie :]
A jeżeli jest np + albo - 1, to do których obrażeń to się zalicza - minimalnych czy maxymalnych, a może do obu?
Hahaha! To Wy w Dungeons & Dragons nie graliście? Jak już ktoś napisał (chyba Bajarz i Nazina) ta druga cyfra np. -1 to jest modyfikator z atrybutu. Jakby to prosto wytłumaczyć? Po prostu liczy się on do różnych rzeczy np. testy na refleks - zręczność, na perswazję - charyzma, na czarostwo - intelekt itd. I np. masz +3 ze zręczności to masz o 3 większe KP, o 3 większy refleks, o 3 większa szansa na trafienie z broni dystansowej i jeszcze od groma rzeczy. Za premie z atrybutu dostaje się również dodatkowe czary. Charyzma - czarownik i bard, mądrość (roztropność) kapłan, paladyn, druid i łowca, i inteligencja (intelekt) - czarodziej. Ogólnie rzecz biorąc im więcej na plusie tym lepiej .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
← Neverwinter Nights
Wczytywanie...