Najlepszy system rpg...

Jaki jest wg Ciebie najlepszy system papierowego rpg

Cyberpunk 2020 (7 głosów [9.21%])
Warhammer : Fantasy Role Play (15 głosów [19.74%])
Advanced Dungeons & Dragons (35 głosów [46.05%])
Wilkołak : Apokalipsa (1 głos [1.32%])
Wampir : Maskarada (5 głosów [6.58%])
Mag : Unicestwienie (4 głosy [5.26%])
Czarne pola (0 głosów [0%])
In Nomine Magne Veritatis (0 głosów [0%])
Inne (jakie :P ) (9 głosów [11.84%])
Jest troche pomyslow, na nielegalne (niestety) tlumaczenie CP2020 v3.0 - bedziemy je uskuteczniac bycmoze juz wkrotce. Na zasadzie jednak raczej wyluskiwania zmian (CVS), niz calosciowego przekladu. Coz, nie ma to jak underground.
Ale wszystko z czasem i powoli. Ambitnych planow mamy wiele. Jak sie uda - fajnie, nie uda sie - tys pjyknie...
Ja np. marze o wskrzeszeniu KC-tow. Te to maja klimat...
..................................CETERVM CENSEO CARTHAGINEM DELENDAM ESSE
Odpowiedz
Underground mi się ostatnio źle kojarzy A jeżeli chodzi o wskrzeszanie KC-ków to proponuję zacząć od poprowadzenia sesji on-line, myślę że byłby to całkiem dobry początek
Najwyższy kapłan po trzykroć błogosławionego Sleanesh'a, Wielki Arcymistrz MROCZNEJ Magyi po¶cielowej, Arcymistrz zakonu miło¶ników raka płuc, Mistrz gry, Czeladnik cechu piwożłopów, dla relaksu pod±żaj±cy via Egri Brikaver, oraz CZŁONEK Towarzystwa Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
Odpowiedz
Głosuję za wampirem gdyż jest mi bliski i poprostu jest dla dojrzałych graczy a nie takie tępe siekanie jak w D&D:]
Jestem Wampirem.
Jestem jedynym istniejącym Bogiem.
Jestem dumny z tego, iż żeruję na ludziach i oddaję honor moim zwierzęcym instynktom.
Odpowiedz
Głosowałem za D&D, bo mam mnogość wszystkiego i brak określonego świata,ale mam kilka innych ulubionych, których tu nie ma. Np. Neuroshima, Wiedźmin. Warhammer już mi się znudził, bo jest za prosty i uniwerslany. Wolę coś ciekawszego. W Wampira jeszcze nie grałem, ale może kiedyś zagram. Najbardziej jednak lubię D&D, Wiedźmina, Neuroshime, Star Wars.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
OD TEGO MIEJSCA JEST TEMAT DOŁĄCZONY

Napiszcie dlaczego uważacie że ten:
WASZ ULUBIONY RPG JEST NAJLEPSZY POD SŁOŃCEM ...
powiedzcie dlaczego?, co się wam podoba a co ew. byś cię zmienili?,
wymieńcie cechy pozytywne jak i negatywne ..
(może zrobimy własnego rpg'a GAMEEXE RPG )

niemoge tego zrozumieć że niektórzy twierdzą że ten ich rpg jest najjj <
a nigdy niewidzieli prawdziwej sesji z porządnym mistrzem wg. porządnego systemu :!
(JAKIM JEST WARHAMMER ED.1 !!!! ) ...
Odpowiedz
Warhammer! The best system! Na pewno za klimat, Chaos nadciąga, jest coraz bliżej...za mało skomplikowaną mechanikę(nie to, co w KC). Łatwy do zrozumienia świat, taki prosty...I za to, że fajnie się w niego gra.
Kneel before my sword, worm! Now, you shall die...
Odpowiedz
Hmmm... Trudno powiedzieć. Bo Warhammera lubie i D&D też. Podziele to jednak.

1. Warhammera cenie za to że jest on taki dość niecodzienny. Orkowie w przyszłości
2. D&D lubie ponieważ jest tam bardzo dużo pięknych lokacji oraz potworów

Odpowiedz

Użytkownik Ashgan dnia Jan 5 2006, 01:58 PM napisał

Warhammera cenie za to że jest on taki dość niecodzienny. Orkowie w przyszłości

[post="39523"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Jak orkowie w przyszłości ? Chodzi ci o 40.000 ? Bo przeciez wfrp jest w sredniowieczu... :mrgreen:
Odpowiedz
Oh! Najlepszy system? Oczywiście głosuje na Wampira. Chociaż ostatnio od niego odpoczywam i zajęłam się siekaniem w AD&D. Ewentualnie coś autorskiego mojej przyjaciółki ; )
Odpowiedz
Wampir jest najlepszy! D&D(Forgotten Relams) również jest fajne jednak Wampira nic nie przebije... Kocham ten system
"Zhaunil zhah natha yorn"
"Wiedza jest potęgą"
Odpowiedz
Hmmm zastanawiam się dłużej i tak
1. Neuroshiama (które w ankiecie nie ma) jest to świetny polski RPG, który naprawdę wciąga, a same czytanie podręcznika już jest zajebiście miodne
2.DnD za multiuniwersum, multum możliwości i za to że jest świetną mechaniką i że są do niego świetne światy
3.Świat Mroku-tutaj jest wiele fajnych systemów, Łowca, Wampir, Wilkołak, Śniący, Upiór, Demon- ten świat też jest miodny nie ma to ja być Maruderem i przemienić się w Teletubisia
Odpowiedz
Ja zagłosuje na Warhammera od kilku lat gram w tym systemie i jeszcze mi się nie znudził. Próbowałem też w D&D, ale w Warhmr bardziej podoba mi się system rozwijania postaci i świat (bardziej mroczny i tajemniczy niż np. Forgotten Realms).
"Lepiej jest nie odzywać się i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości." - Mark Twain

"Wielu żyjących zasługuje na śmierć, ale niektórzy z tych co umarli zasługiwali na życie." - J.R.R.Tolkien
Odpowiedz
Zaznaczyłam "Inne", bo najbardziej lubie Neuroshimę. Fajny klimacik i w ogóle spoko się gra... Jeszcze jak się ma takie pomysly jak my. Grałam też w nieco przerobionego DnD, całkiem nieźle to wychodziło, ale o ile nie miałam scenariusza. Scenariusz to była porażka. Ogólnie wolę Neuroshimę, może kiedyś zagram w coś jeszcze innego. Nie podoba mi się Warhammer. Dalczego? W sumie niewiadomo.
Wątpić tedy nie przyjdzie nikomu, iże nie istnieje żaden zwierz równający się przeotężnemu smokowi, w jego majestacie i pełnej grozy sile, a tylko nieliczne bestie warte są tak pilnej uwagi uczonych mężów...
gildias Magnus, Ars Draconis,1465
Odpowiedz
Ja gram w Wiedźmina:D i niedługo zaczne grać właśnie w Neuroshime. Jaką klase maj;lepiej wybrać(tj. którą mi polecacie??)
Odpowiedz
A mnie zastanawia czy w tej ankiecie zamiast Czarnych Pół nie miały być przypadkiem Dzikie Pola.
Odpowiedz
Ja wybrałem D&D. Bo to jedyny system, który w miarę znam (inne tylko z nazwy), choć mam co do niego kilka zastrzeżeń co do magii

Odpowiedz
Ostatecznie postawiłem na D&D bo znam go dobrze i lubię go ze względu na liczne klasy i profesje oraz wspaniale sie żongluje kościami xD

Warhammer też mi się podoba pod względem technicznym ale że nie grałem jeszcze, bo mistrz gry mi się ślimaczy, to wybrałem co wybrałem.
Odpowiedz
Głos na D&D bo udało mi się go chociaż trochę poznać i podług mej opinii wraz z Warhammerem króluje w gatunku papierowych RPG
"Ten oto wróbel do lotu jest gotów... na Twój rozkaz oczywiście"
"Przeznaczenie daje nam wszystkim znak..."
Odpowiedz
Wybrałem Warhammera. Za klimat, za prostotę, za ilość możliwości oraz za to, że nie został wymieniony tutaj Wiedźmin Gra Wyobraźni
Odpowiedz
← Ogólnie

Najlepszy system rpg... - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...