Piłka Nożna- ogólnie

Nudnawy, bo nie oglądałeś od początku :~( Jak "Włodar" strzelił pierwszą bramkę to moja radość była wielka i miałem nadzieje, że Legia pójdzie za ciosem i wkopie temu Szachtarowi Niestety taktyka ofensywna na początku dała nam gola, ale potem się zemściła... Do tego dwie pierwsze bramki puszczone przez Fabiańskiego, spokojnie niestety mogę nazwać szmatami, bo bramkarz takiej klasy jak on, takie piłki powinien wyłapywać. Trudno... Mimo to cieszę się z tak beznadziejnego wyniku jak 2:3 i z tego, że wreszcie "Włodar" się odblokował, bo to jedyny gracz, który zawsze daje z siebie wszystko i walczy o wynik, choć czasem mu nie wychodzi (i dla tego bardzo go lubię).

No i potwierdziliśmy przynajmniej kto ma najlepszych kibiców w Polsce Szkoda, że nie mogłem być na meczu, bo atmosfera na stadionie była bajeczna :~(

Dziś obie Wisły muszą wygrać, ponieważ trzeba zbierać punkty, bo już w tym roku zamiast 3 zespołów w Pucharze UEFA, będziemy mieli 2 :~/

Jeszcze wrócę chwilę do wątku Legii i zakończę ten post pozytywnym akcentem Wczoraj odpadł Ajax Armstendam ze słabiutką FC Kopenhagą przegrywając na swoim boisku 0:2. Co dziwne piłkarze z Holandii cały mecz mieli rywala pod kontrolą i ciągle atakowali jego bramkę. Duńczycy mieli słownie trzy akcje z czego wykorzystali dwie (przy czym jedna bramka to był gol samobójczy) i ostatecznie mając lepszy stosunek bramowy awansowali do LM. Co to oznacza ? Na każdego przyjdzie prędzej czy później pora Wystarczy mieć odrobinę szczęścia

PS. Dziesiąta strona, temat się powoli rozwija Co ciekawe na pierwszej stronie piszemy o porażce Wisły z Panatinaikosem, czyli wątek ma już rok !

[Dodano po chwili]

Wisła Płock 1-1 Czarnomorec

No i pierwsza Wisełka, że się tak brzydko wyrażę "dupę zmoczyła". Jeszcze niech przegra ta druga, to będzie piękny obraz polskiej piłki. Nie można grać dobrze tylko jedną połowę, przy czym po trafieniu wyrównujące bramki grać na tzw. aferę, czyli wrzućmy piłkę w pole karne i może coś wpadnie :-/ Smutne..

Swoją drogą to przeczuwając, że tak te spotkanie się skończy, postanowiłem obejrzeć transmisję losowania grup do Ligi Mistrzów (w międzyczasie oczywiście ).

Grupa A
FC Barcelona
Chelsea Londyn
Werder Brema
Lewski Sofia

Grupa B
Inter Mediolan
Bayern Monachium
Sporting Lizbona
Spartak Moskwa

Grupa C
Liverpool FC
PSV Eindhoven
Girondins Bordeaux
Galatasaray Stambuł

Grupa D
Valencia CF
AS Roma
Olympiakos Pireus
Szachtar Donieck

Grupa E
Real Madryt
Olympique Lyon
Steaua Bukareszt
Dynamo Kijów

Grupa F
Manchester United
Celtic Glasgow
Benfica Lizbona
FC Kopenhaga

Grupa G
Arsenal Londyn
FC Porto
CSKA Moskwa
Hamburger SV

Grupa H
AC Milan
OSC Lille
AEK Ateny
Anderlecht Bruksela.

Jak widać Szachtar wpadł do w miarę łatwej grupy i ma szanse na wyjście z drugiego miejsca. Natomiast gdyby Legia wczoraj wygrała, to w tej grupie mogła by co najwyżej powalczyć o Puchar UEFA (wyjście z trzeciego miejsca). No, ale niestety pozostało mi tylko gdybanie.
Odpowiedz
Jako, ze temat trzyma poziom i jest popularny - przylepiam na butapren.
Odpowiedz
Niech żyje Ekhtelion!

A co do tematu to Legia szykuje się do PUEFA: http://sport.onet.pl/0,1248675,1377970,wiadomosc.html
Jestem bardzo ciekawy kto to jest. Skoro może grać na każdej pozycji w pomocy to uważam taki transfer za świetny choć według mnie przydałby się taki uniwersalny zawodnik na obronę.
Odpowiedz
Panowie, tyle się działo przez ten czas, a wy milczycie jak grób :~( Czekałem, aż ktoś wreszcie tu coś napiszę


Co do transferów Legii, to więcej można poczytać tutaj:

http://www.legialive.pl/news.php?id=19370

Akurat kolejny brazylian Legii jest kompletnie niepotrzebny (już z 4 niezły burdel się zrobił). Do tego ten jest typem humorzastego, który niszczy dobrą atmosferę w zespole. Tu by się obrońca jakiś przydał, bo ten Hugo za wolny jest Swoją drogą pomysł z ze ściągnięciem młodego Burkhardta, jest bardzo dobry. Ale i tak stawiam 75%, że Legia nikogo nie ściągnie, bo okienko transferowe kończy się dzisiaj o północy, a warszawski klub nigdy się nie śpieszył z kupowaniem zawodników.

Hehe... i na koniec musze to wspomnieć, bo nie mogłem podzielić się swoją radością jeszcze na forum Super Puchar Europy: FC Sevilla 3-0 FC Barcelona Ach... piękny mecz, jak baty dostaje Barcelona i nawet sędzia jej nie może pomóc.

EDIT

No proszę, a jednak 5 Brazylian

http://www.legialive.pl/news.php?id=19372
Odpowiedz
http://sport.onet.pl/0,1248702,1379124,wiadomosc.html

No no w tym roku walka w Lidze Mistrzów naprawdę będzie przepiękna. Po upadku Juventusu składy Interu Mediolan, Realu Madryt czy FC Barcelony (której kibicuje) stały się jeszcze silniejsze. Do tego Chelsea, Arsenal, Bayern itd. Uffff Joga Bonito się szykuje

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://sport.onet.pl/0,1248675,1379065,wiadomosc.html

No jestem ciekawy czy Herbert Dick dorówna Choto. Są na to duże szanse, w końcu są z tego samego kraju Tokar, a mówiłeś, że Legia nie potrafi szybko sprowadzić zawodników. Chyba jednak potrafi

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A teraz sprawa reprezentacji. Niestety mój faworyt Artur Boruc ma kontuzję i nie może zagrać z Finami Wielka szkoda, bo naprawdę Jurek Dudek już nie jest tym samym zawodnikiem co kiedyś. No może, że Benhakker szykuje niespodziankę i między słupkami stanie moskiewski bohater Kowalewski lub zastępca Borcua Pawełek. No jestem ciekawy czy efekty pracy Benhakkera z kadrą będą już widoczne w meczu z Finami
Odpowiedz

Cytat

No no w tym roku walka w Lidze Mistrzów naprawdę będzie przepiękna. Po upadku Juventusu składy Interu Mediolan, Realu Madryt czy FC Barcelony (której kibicuje) stały się jeszcze silniejsze. Do tego Chelsea, Arsenal, Bayern itd. Uffff Joga Bonito się szykuje wink.gif


No robi się ciekawie Ja będę kibicował drużyną tym co zawsze, czyli mowa tu o AC Milan oraz Celtic Glasgow (jakby co fan od 2001 r., a nie jak akurat przeszedł tam Boruc oraz Żurawski). Martwi mnie natomiast poziom sędziowania. W tamtym roku było ono tragiczne (pozdrowienia dla Barcelony ), a w tym nie zapowiada się lepiej (patrz mecz Szachtar - Legia oraz FC Sevilla - FC Barcelona). No, ale wiadomo kasa to kasa, kto więcej da ten wygra A UEFA śpi...

Cytat

No jestem ciekawy czy Herbert Dick dorówna Choto. Są na to duże szanse, w końcu są z tego samego kraju biggrin.gif Tokar, a mówiłeś, że Legia nie potrafi szybko sprowadzić zawodników. Chyba jednak potrafi wink.gif


Powiem szczerze, że jestem mile zaskoczony, iż Legia zamiast sprzedawać najlepszych zawodników, próbuję połatać skład nowymi W końcu ITI, to nie biedna firma Co do tego obrońcy (po cichu liczyłem na Kłosa), to jeżeli będzie prezentował się w 70% tak jak Choto, to był to strzał w dziesiątkę. Do tego "Dixi" narzekał, że ciężko mu się dogadać z kolegami podczas meczu, to teraz przynajmniej będzie miał kumpla z reprezentacji. No i Hugo na wypożyczenie idzie. To dobrze, bo niczym się nie popisał. Do tego jest za wolny (sadełko ) i zawalił obie bramki w ostatnim meczu z Górnikiem Zabrze (3:2). Niech pójdzie gdzieś pograć i wróci do zespołu w formie, zamiast grzać ławę, bądź grać w IV lidze.

Cytat

A teraz sprawa reprezentacji. Niestety mój faworyt Artur Boruc ma kontuzję i nie może zagrać z Finami sad.gif Wielka szkoda, bo naprawdę Jurek Dudek już nie jest tym samym zawodnikiem co kiedyś. No może, że Benhakker szykuje niespodziankę i między słupkami stanie moskiewski bohater Kowalewski lub zastępca Borcua Pawełek. No jestem ciekawy czy efekty pracy Benhakkera z kadrą będą już widoczne w meczu z Finami cool.gif


Jak usłyszałem o tym, to aż z krzesła spadłem. Z resztą radzę poczytać ten news...

http://sport.onet.pl/0,1248770,1378614,wiadomosc.html

Powiem szczerze, że to co napisali panowie z "Przeglądu Sportowego", jest bardzo logiczne. Boruc jest typem zawodnika o ogromnej woli walki i determinacji. Swoją drogą to dochodził już do siebie i jak możemy przeczytać spokojnie trenował. Gdyby Leo go ogłosił podstawowym bramkarzem na oba mecze, bez wątpienia zagrałby całe 90 min. Jakoś na tegorocznych MŚ grał z wybitym palcem i był najlepszym naszym piłkarzem No, ale tak lepiej odesłać Boruca i powołać Pawełka ( Ale jakoś mi nie do śmiechu A Kuszczak, a Fabiański do cholery ?!), żeby potem prasa nas nie zjechała, że Dudek będzie bramkarzem numer "jeden". Brawo de Zeeuw ! Skutecznie umiesz namącić w głowie Leo (do którego nie mam pretensji, bo nie ma zielonego pojęcia o polskiej piłce i jak na razie słucha tylko swego sztabu). Jedyna nadzieja w tym, że wystawi Kowaleskiego, który jest obecnie w świetnej formie... Ale na 90% wystawi "kolaniarza".
Odpowiedz

Użytkownik Osa napisał

No no w tym roku walka w Lidze Mistrzów naprawdę będzie przepiękna. Po upadku Juventusu składy Interu Mediolan, Realu Madryt czy FC Barcelony (której kibicuje) stały się jeszcze silniejsze. Do tego Chelsea, Arsenal, Bayern itd. Uffff Joga Bonito się szykuje

Ja kibicuje w tegorocznych rozgrywkach Celtic'owi (ocz czasu, kiedy przeszli do niego Polacy, a jakże ), Olympiakos'owi (te samo pobudki) i HSV. Naogladałem się w zeszłym sezonie Bundesligi na Polsacie Spor i zespół prezentował się bardzo ciekawie. Zobaczymy czy są już w stanie powalczyć w LM.

Użytkownik Tokar napisał

No i Hugo na wypożyczenie idzie. To dobrze, bo niczym się nie popisał.

True, true. Też mi nie przypadł do gustu. Za to oglądając ostatnio jakieś skróty z meczu ligowego Legii, bardzo pozytywnie wyglądał Balde. Widać było u niego duże serce do walki. Ma on grać w podstawowym, czy zastępował tylko kontuzjowanych graczy?

Co do występu polskiej reprezentacji, to nastrajam się juz na niego ze dwa dni . Ale i tak na występy polskich klubów w europejskich pucharach czekam z większym rozochoceniem . Wracając do tematu bramkarzy, też oczywiście jasnym wydaje się, że Artur Boruc jest obecnie najlepszym polskim bramkarzem. Jak zagra w weekend w barwach Celticu, sprawa zacznie wyglądać niepokojąco. Co do Fabiańskiego, to nie zbiera ostatnio zbyt pozytywnych not, a trener jest nowy właściwie od niedawna, więc tutaj brak powołania mnie nie dziwi w ogóle. Pawełek za to do ostatniej kolejki miał czyste konto. Może tym sugerował się Leo (n zawodowiec)?

A Widzew remisuje z Arką (zgrozo) na własnym stadionie. Makabra. Muszę się chyba wybrać na kolejny mecz u nas z Koroną, bo coś beze mnie widocznie doping jest za słaby .

I jeszcze jedno. Bardzo, ale to bardzo widowiskową piłkę gra ostatnio Lech Poznań. Naprawdę podobają mi się mecze tego zespołu. I nie chodzi tu bynajmniej o same wyniki, bo te są przeciętne, a o dramaturgie ich spotkań. Brawo Lech Poznań!

Ps. Pod koniec września wychodzi nowa FIFA, a w połowie demko. Okolice 14-16 września pod względem piłkarskim zapowiadają się bardzo przyjemnie (gra, mecze w europucharach i wyjazd do Łodzi ).

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Skład naszej reprezentacji na mecz Polska - Finlandia

1. Jerzy Dudek
3. Marcin Wasilewski
5. Arkadiusz Głowacki
6. Jacek Bąk
14. Michał Żewłakow
15. Jakub Błaszczykowski
10. Mirosław Szymkowiak
16. Arkadiusz Radomski
8. Jacek Krzynówek
9. Maciej Żurawski
11. Tomasz Frankowski.



Mimo to jestem niepoprawnym optymistą i stawiam 2:1 dla naszych

Cytat

Za to oglądając ostatnio jakieś skróty z meczu ligowego Legii, bardzo pozytywnie wyglądał Balde. Widać było u niego duże serce do walki. Ma on grać w podstawowym, czy zastępował tylko kontuzjowanych graczy?


Zastępuję tylko kontuzjowanych graczy, choć ja też jestem mile zaskoczony z jego gry i mam nadzieje, że zostanie w Warszawie (bo wypożyczony jest na rok).

Cytat

A Widzew remisuje z Arką (zgrozo) na własnym stadionie. Makabra. Muszę się chyba wybrać na kolejny mecz u nas z Koroną, bo coś beze mnie widocznie doping jest za słaby wink.gif.


Ale idzie wam całkiem nieźle jak na beniaminka Choć radziłbym wam te punkty w tej rundzie zbierać, bo potem może być cieniutko (wiadomo - nowy klub, nie wiadomo jak gra i jaka taktyka - a na wiosnę wszyscy starzy wyjadacze będą was mieli obcykanych, bo efekt zaskoczenia minie). Mam nadzieje, że wy nie kibicujecie tak jak ŁKS i u was jest pełna kulturka i bez rasizmu

Co do Lecha to ja już się obawiam tego zespołu. Teraz gra wyśmienicie i widowiskowo, to co będzie za dwa lata, gdy ci wszyscy piłkarze, będą już ze sobą zgrani. Dominacja Lecha... brrrr...

[Dodano po chwili]

Polska 1 - 3 Finlandia

Ten wynik chyba mówi wiele o formie naszej kadry. Choć mogłem się tego spodziewać, zważywszy na to, że na bramce stał J.Dudek, a w ataku szalał Tomasz "Łowca minut bez bramek" Frankowski. (btw. już 1674 min., Brawo !) Początek już wróżył niepowodzenie. Zamiast atakować trzymaliśmy piłkę na swojej połowie. No pomyślałem sobie, wypisz wymaluj, Polska - Ekwador. Ja rozumiem, może chcieli uśpić przeciwnika, ale takie manewry robi się góra do 15 min., a nie całą połowę. Zamiast tego uśpili chyba kibiców w Bydgoszczy (ja bym prosił o zwrot biletów swoją drogą). Druga połowa zaczęła się optymistycznie, bo na boisku ujrzałem Smolarka oraz Jelenia. Trzeba przyznać szczerze, że wnieśli wiele pozytywów do naszej gry. Niestety, chyba coś się pokićkało sztabowi, ponieważ Krzynówek do środku pomocy kompletnie się nie nadaje, co było widać i w tym meczu. Pierwsza bramka dla finów.... CO TO BYŁO ?! Powie mi ktoś ? No niech mi ktoś wytłumaczy co robi tu taka miernota jak J.Dudek ? Bo coś mi się obiło o uszy, że za zasługi się nie gra w reprezentacji. No niech mi ktoś powie, jak bramkarz grający w Premiership, trafił w fińskiego napastnika, zamiast podać do naszego ? Już seryjnie wolę Pawełka, tylko zdejmijcie tą imitację bramkarza. Oczywiście, nasz Jureczek nie przyznał się do winy w wywiadzie po meczowym. Adaś Małysz zwala na wiatr, siatkarze na brak szczęścia, a nasz Jurek na spalone. No mógłby się przynajmniej przyznać do winy... Żałosne na serio... Potem nasi się wzięli do roboty. I już widać kto zasługuję na grę w kadrze, a kto nie Irek Jeleń pokazał, że gra na światowym poziom, a Ebi Smolarek choć widać u niego braki, nadrabiał chęcią do gry (co naszej starej gwardii brakowało). Druga bramka dla finów... Arek Głowacki :-/ Koleś nie ma farta w tej kadrze. Najpierw partaczy nam remis z Anglikami, a następnie niszczy nadzieje na korzystny wynik z Finlandią. Źle się zachował i się nie zrehabilitował W 74 min. weszedł człowek, który pokazał, że w naszym rodzimym bagienku, można znaleźć wartościowych graczy z "jajem". Pod koniec meczu zrobił to, co nasz zespół powinien robić cały mecz. Obcykać obrońcę fińskiego i jeb... walnąć z całej siły z daleka, w światło bramki i liczyć, że coś wpadnie.

Podsumowując Nie będziemy dobrze grać, jeżeli w podstawowym składzie znajdują się ludzie tacy jak Dudek, Szymkowiak, Krzynówek, Frankowski. A na rezerwie siedzieć takie miernoty jak Mila, Lewandowski. Szkoda mi Błaszczykowskiego, który się starał, jednakże spanikował (wcale mu się nie dziwię) i nie wszystko mu wychodziło.

W środę mecz Polska - Serbia, na szczęśliwej Łazienkowskiej. Jedyna nadzieja na dobry wynik ? Duet Garguła & Matusiak, Kowalewski na bramce oraz Kazmierczak (mogłem pomylić nazwisko, o tego z Boavisty mi chodzi) mogą zaowocować sukcesem.

Aha... i kompletny brak pretensji z mojej strony do Leo. Człowiek robi kupę dobrej roboty, niestety pan de Zeeuw skutecznie mu mąci w głowie. No i nie da się zrobić drużyny w 3 tygodnie Przypomnę, że Engel budował zespół 8 miesięcy, a Piechniczek bodajże 3, więc nie wymagajmy od człowieka cudów.
Odpowiedz

Cytat

Aha... i kompletny brak pretensji z mojej strony do Leo. Człowiek robi kupę dobrej roboty, niestety pan de Zeeuw skutecznie mu mąci w głowie. No i nie da się zrobić drużyny w 3 tygodnie tongue.gif Przypomnę, że Engel budował zespół 8 miesięcy, a Piechniczek bodajże 3, więc nie wymagajmy od człowieka cudów.


Nic tylko cię ucałować!
Po prostu nie mogłem słuchać swoich kolegów, którzy wyzywali jak to ujęli na "emeryta z kraju maryśki". Od początku gdy zatrudnili Benhakkera uważałem, że jego zadaniem powinno być budowanie kadry na przyszłość, a nie na ME. Zwłaszcza, że nasza grupa i ogólnie to fatum zapowiadają, że trudno nam będzie awansować do Euro 2008. Ja jestem całym sercem za tym trenerem i mam nadzieję, że zostanie na kilka lat. W końcu pozna się na naszej piłce i nie będzie musiał słuchać "doradców". Jeśli chodzi o kadrę to ten mecz ostatecznie utwierdził mnie w przekonaniu, że czas na całkowite odmłodzenie kadry. Tacy zawodnicy jak Garguła, Błaszczykowski (spalił się dzisiaj, ale i tak zasługuje na grę w reprezentacji), Matusiak, Jeleń, Smolarek czy Wasilewski udowadniają, że młodsi zawodnicy z OE potrafią grać nowoczesny football w przeciwieństwie do staruchów.

Moja kadra na mecz z Serbią:

Kowalewski

Wasilewski - Radomski - Bąk - Krzynówek (Żewłakow)

Błaszczykowski - Kaźmierczak - Garguła - Smolarek

Żurawski - Jeleń

Tak czy inaczej ja jestem ciągle z kadrą i nawołuje Benhakkera żeby ciągnął to co zaczął robić, czyli odmładzanie kadry
Odpowiedz
Ja myślę, że jak zwykle wina leży po obu stronach. Tzn. i piłkarzy i trenera, chociaż bardziej chyba po stronie piłkarzy. Nie objeżdżałbym też tak zupełnie Dudka, ponieważ błędy zdarzają się każdemu bramkarzowi, a akurat podczas wybić pada najwięcej kiksów - tyle że najczęściej piłka idzie daleko w aut, a tu mieliśmy pecha i poszła w Fina. A poza tym wbrew temu, co mówi Tokar, Dudek wziął na siebie winę na tą bramkę. I dobrze, że tylko za tą, bo poza tym w obu meczach spisywał się bez zarzutu. Co do Pawełka - oglądam mniej więcej co drugi ligowy mecz Wisły w tv i nie jest to zły bramkarz. Ostatniego akurat nie oglądałem, więc nie wiem co tam się stało. Tyle że w Wiśle jest taka sprawa że ma najlepszą obronę w polskiej lidze i Pawełek nie ma dużo roboty - po prostu robi to, co do niego należy. Frankowski - ja nie wiem, co ten człowiek chce szukać w drugiej lidze hiszpańskiej I nie tylko on. Tak samo Żurawski, wcześniej jeszcze Kosowski i wszyscy inni ludzie, którzy odeszli z Wisły i w ogóle z polskiej ligi - czemu? Dla kasy. Wg mnie tracą oni moralne prawo do gry w reprezentacji Polski. W Brazylii reprezentację ustala naród - to może kuzwa u nas też ustali?
Odpowiedz

Cytat

Nie objeżdżałbym też tak zupełnie Dudka, ponieważ błędy zdarzają się każdemu bramkarzowi, a akurat podczas wybić pada najwięcej kiksów - tyle że najczęściej piłka idzie daleko w aut, a tu mieliśmy pecha i poszła w Fina.


Ale ja już mam dość kiksów Dudka Jemu się akurat za często zdarzają. W meczu z Danią się nie popisał, no i teraz ten błąd z Finlandią (tą drugą też z resztą się dało wyjąć, gdyby wyszedł, a nie zastanawiał się czy wyjść czy czekać na linii, ale nie mam do niego pretensji bo była sytuacja sam na sam). Rzeczywiście, teraz jak czytałem na onecie, to przyznał się do winy, ale jak rozmawiał z reporterem TVP, to jakoś tylko sobie przypominam, że zwalał na spalonego Co do Pawełka. Ja nie mowie, że jest fatalnym bramkarzem, ale w Polsce są od niego zdecydowanie lepsi. Aha... i na Dudka tak najeżdżam, ponieważ mamy taki komfort na pozycji bramkarza, jak chyba żaden kraj w Europie. Czterech światowej klasy bramkarzy, którzy mają pewne miejsce w swoich klubach i wszystkich obcokrajowców zadziwiają swoim talentem. A zamiast tego stoi Jurek Dudek... który grzeje ławę w Liverpoolu od roku i chyba powołany do tej kadry za zasługi został

Ja tylko teraz mogę współczuć tej części narodu co wołała "Gdzie jest Franek łowca bramek ?". Gra w tej reprezentacji, nic wielkiego nie robi, a Garguła wlazł na 16 min za niego i sieknął bramkę Jakieś pytania jeszcze ? Panie Tomku, szukaj zagubionej formy, ale nie w kadrze !

Co do tego ustalania składu w Brazylii, to chyba wyjściową "11" wybierają Swoją drogą, to zły pomysł jak na polskie realia. Na MŚ chcieli Frankowskiego oraz Dudka i co oni teraz robią ?
Odpowiedz
No i proszę bardzo. Tak kibice psioczyli na naszą reprezentacje, a wczoraj zagrała bardzo fajny mecz. Naprawdę widać jaki wpływ na zawodników ma mój ulubieniec Benhakker. Jedyne nie porozumienie dla mnie to brak we wczorajszym meczu Garguły. O ile Radomski zagrał jako tako to Lewandowski sam nie wiedział gdzie się podziać i nie rozumiem po co nam drugi taki beznadziejny defensywny pomocnik. Trzeba jeszcze popracować nad defensywą, której zdarzają się tak beznadziejne błędy, że po prostu płakać się chce. Jop chyba wczoraj pokazał, że jedną sytuacją może spaprać cały mecz. No i na koniec zostawiłem najlepsze: Kowalewski! Leo pokazał, że nikt nie ma u niego fory i dał zamiast Dudka Kowalewskiego. Co by nie powiedzieć o polskiej piłce to bramkarzy jednak mamy Boruc, Kuszczak, Fabiański i do tego jeszcze Kowalewski.

Tak czy inaczej Matusiak udowodnił wczoraj, że czas najwyższy odmłodzić na maksa kadrę reprezentacji.
Odpowiedz
Dobry mecz, co mogę powiedzieć. Remis nam g.... daje, ale mimo to się cieszę Dawno już nie widziałem meczu, w którym to Polska cisnęła rywala, a nie on nas. Jedyne co mi się nie podobało się w tym spotkaniu, to obrona (trzeba to poprawić, szczególnie słabo się spisuję przy górnych piłkach) i brak Garguły, któremu należało się wejście przynajmniej na te ostatnie 10 min. Widać, że chciał zagrać, jednak Leo zrobił inaczej, trudno Ach... no i jeszcze trochę (ale tak troszeczku, bo źle nie było) mi się nie podobała gra Żurawskiego, mianowicie chodzi mi tu o wykończenie akcji. Miał dwie świetne okazję i gdyby wykorzystał przynajmniej jedną, to byłoby po meczu

Cytat

Lewandowski sam nie wiedział gdzie się podziać i nie rozumiem po co nam drugi taki beznadziejny defensywny pomocnik.


Eee... co ? Chyba ci się Lewandowski z Radomskim pomylił. Nigdy nie byłem jego fanem, ale według mnie zagrał bardzo dobry mecz. Zaskoczył mnie gość. Pomagał w ataku i w obronie, często odbierał piłki rywalowi (albo przynajmniej stosował pressing, co powodowało, że Serbowie się gubili), celnie podawał, a piłki to chyba w ogóle w meczu nikt mu nie odebrał. Jeden z lepszych graczy w tym spotkaniu.
Odpowiedz
Ja podszedłem do tego spotkania bardzo sceptycznie, a co się z tym wiąże, na luzie. Nie spodziewałem się zbyt dobrej gry, ale gdzieś tam tliła się jakaś iskierka nadziei, że w ciągu 4 dni nasi reprezentacji sie zmobilizują i pokażą charakter. Pierwszą połowę oglądałem z odległości 150 cm od telewizora z otwartą buzią, co chwila przecierając oczy ze zdumienia. Takiej reprezentacji nie widziałem już bardzo, bardzo dawno. Nawet w wygranym 8:0 meczu z Azerbejdżanem nie wyglądali tak dobrze. Co ważne byli przy piłce, grali piłką i klepali, a to sie ceni. Praktycznie w niektórych momentach szła seria 5-6 podań z pierwszej piłki, a na takie coś miło sie patrzy (szczególnie z perspektywy kogoś, kto sam nieco gra w piłę , bo trzeba przyznać, że to już jest wyczyn). Oczywiście musiałem mamie przedstawiać nowe twarze w reprezentacji. "Pamiętasz Matusiaka? To ten co strzelił Widzewowi bramkę. Dziś też strzeli... tak myślę". I sprawdziło się. A ten strzał... pięknie to wyglądało. W początkowej fazie myślałem, że piłka poleciała gdzieś w górę, a tu po rykoszecie straciła impet i spokojnie doleciała w okienko bramki. Szkoda, naprawdę szkoda, że zabrakło nam szczęścia. Głupia decyzja Jopa i w chwilę straciliśmy to, na co pracowaliśmy całą pierwszą połowę. Gdyby nie wychodził do główki, tylko został przy napastniku, bramki by pewnie nie było. Ale cóż, zdarza się.

Lewandowski grał bardzo dobrze. Zastawiał się, jeśli trzeba było, spowolnił grę umiejętnie przytrzymując piłkę, widział doskonale dobrze ustawionych kolegów. Radomski włożył w grę dużo serca, to było widać. Często i ładnie szarpał grę do przodu. Obydwóm wystawiłbym za wczorajszy mecz 7.

To spotkanie chyba najlepiej pokazało, że warto stawiać na piłkarzy z naszej ligi. W ogóle nie ustępują poziomem reprezentantom grającym za granicą, a nawet wnoszą więcej świeżości i ducha walki. Jak patrzyłem na Golańskiego, to już w pierwszej połowie wiedziałem, że nie wytrzyma do końca. W drugiej, myślałem, że zaraz zemdleje (tak ciężko oddychał i posiniał), a on dalej włączał swój motorek i pomagał w ofensywie. To się musi podobać.

Jeszcze raz powiem: szkoda. Z przebiegu gry powinno być jakieś 3:2, ale piłka jest piłką i nie zawsze rezultat odzwierciedla to, co się działo na boisku. Dla mnie jednak ważniejsze od tych dwóch straconych (tak chyba można powiedzieć) punktów, jest styl, w jakim Polska zagrała i fakt, że na pewno podbuduje to nieco piłkarzy. Oby tak dalej, tylko z większą dozą szczęścia .

Ps. Sędziego chciałbym spotkać i pokazać mu wszystkie ręki, których nie odgwizdał...

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Ojej... co tu tak cicho ? Faza grupowa Ligi Mistrzów się rozpoczeła, nasze drużyny grały w Pucharze UEFA, Orange Ekstraklasa, także ruszyła po króciutkiej przerwie, a tu nic jakby była przerwa jakaś zimowa...

Puchar UEFA

No i nasze drużyny rozpoczęły batalię o fazę grupową Pucharu UEFA. Teoretycznie słabi przeciwnicy (Austria bez formy, Iraklis słabiutki zespół) pozwolili myśleć, że nasze ekipy przejdą tą rundę prosto, gładko, przyjemnie i bez wysiłku. Niestety to co zobaczyłem można opisać jednym słowem... tragedia !
Legia w pierwszej połowie zagrał tragicznie. Zero pomysłu na grę, ducha walki czy chęci zwycięstwa. Choć miała przewagę nad rywalem, to chwila nieuwagi i skończyło się bramką dla Austrii Wiedeń. Nie wiem co nasi obrońcy robili, ale na pewno nie tak powinni się zachować. Fabiański też się zanadto nie popisał, bo piłka była do wyjęcia. Na szczęście ten gol obudził drużynę z Warszawy i dalej rywale nie mieli za wiele z gry. I tu pojawił się kolejny problem. Choć Legia cisnęła i nie pozwalała drużynie z Wiednia wyjść ze swojej połowy oraz stwarzała wiele bramkowych sytuacji to niestety zabrakło wykończenia. Tej ekipę jest potrzebny jakiś egzekutor na napadzie (i pomyśleć, że mieli okazję kupić Matusiaka), a nie Szałachowski, który jest owszem jest dobrym piłkarzem, ale na skrzydle pomocy. Na szczęście udało legionistom udało się wyrównać po pięknym "golu do szatni" Juniora. Nie wiem co im nagadał Wdowczyk w przewie meczu, ale to była zupełnie inna drużyna i zagrali tak jak powinien grać mistrz Polski. Szkoda tych niewykorzystanych okazji, bo Legii po grze w drugiej połowie należało się zwycięstwo. Znów zabrakło tej kropki nad i. 1:1 u siebie to fatalny wynik. Daje on oczywiście nadzieje, ale marną. Trzeba było teraz wykorzystać okazję, kiedy Austria była w kompletnym dołku (ostatnie miejsce w tabeli ligi austriackiej) i grała bardzo słabo. Jedyni gracze, którzy zagrali na poziomie mistrza Polski to Radovic oraz Choto. Szkoda... znów fazie grupowej nie będzie naszych drużyn, bo... Wisła przegrał u siebie z Iraklisem 0:1. Jak to możliwe ? Czyżby Wisła nie umiała grać ze słabymi rywalami ? Pierwszą połowę zagrała tak samo jak Legia, czyli fatalnie. Choć muszę przyznać, że ten z Iraklisu ładną bramkę sieknął. Po straconej bramce coś tam próbowali robić, ale im wyraźnie nie wychodziło. O ile Legia umiała wyciągnąć wnioski i zagrać w drugiej połowie dobrze, to Wisła jakoś nie posiadła tej sztuki. Zagrali tak samo jak w pierwszej części spotkania. Nie umieli nawet wykorzystać okazji z przewagi jednego gracza od 70 min. (chyba...).Dobrze, że wyszedł Cantoro, ale z Paulistą to popełnili chyba błąd, bo grał bardzo słabo. Wychodzi na to, że Petrescu nie wprowadzi drużyny z Krakowa do Europy.
Odpowiedz
Polska piłka, jest do dupy, a zespoły to makabra, ale to wynik tego, że nie mamy kasy i nie stać nas, ani na porzadne stadiony, ani na piłkarzy. Na LM ani na UEFA więc nici nawet z faz grupowych, a to co pokazała Legia i Wisła to porostu porażka. Austria Wieden i Iraklis ostatnio przechodzą kryzys, a potrafia sobie poradzić, z nami i to bez większych problemów, ale i tak TRZYMAM ZA NASZYCH.

BARCA WYGRA LM HAHAHA CHELSEA Przegra hahaha

A propo reprezentacji :

Po ostatnich meczach z Finlandią i Serbią, wyszło na jaw kto powinien grać,a kto nie w naszej "Reprezentacji". Należy stawiać na młodych i majacych cheć walki piłkarzy z polskiej ligi np.Matusiak Garguła i inni, a nie Frankowski, Żurawski, Mila czy Dudek- niedość, że nie graja w swoich klubach, albo graja bardzo mało, w ciągu meczu, to ich skuteczność jest makabryczna, a co do Dudka, to on juz chyba nie wróci do Liverpoolu (nie chce nawe odejść), a nawet jak wróci, to juz do formy niewróci. STAWIAĆ NA MŁODZIŻ, BO W NASTĘPNYCH MŚ, TO ONI BĘDA GRAĆ, A NIE STARZY I WYPALENI PIŁKARZE.

Nie musicie się ze mna zgadzać, ale taka jest prawda. POZDRO FOR ALL
Odpowiedz
tu mam filmik Kuszczak broni karnego w meczu przeciwko arsenalowi

[Dodano po chwili]

sorry zapomniałem linka http://www.milanos.pl/video-rundown.php?cat=11&id=run-1
user posted image
Dla elfich władców pod niebem jasnym Trzy są Pierścienie,
Dla krasnoludzkich podziemnych królów Pierścieni Siedem,
Dziewięć dla ludzi - tych ostatecznym śmierć przeznaczeniem,
Dla Władcy Mroku na czarnym tronie jest Pierścień Jeden
W Krainie Mordor, gdzie wiecznej nocy zaległy cienie.
Pierścień Jedyny, by władać wszystkimi, czarem je opętać,
Pierścień Jedyny, by wszystkie zgromadzić i w ciemnościach spętać
W Krainie Mordor, gdzie wiecznej nocy zaległy cienie.
[COLOR=red]
Odpowiedz
Jeśli chodzi o nasze drużyny w PUEFA to nie chce mi się tego nawet komentować =]
Co do reprezentacji to boję się, że powoli zaczyna się podkładanie panu Benhakkerowi świni. Nie wiem czego ci "świetni" polscy trenerzy chcą od Leo? Oczywiście chodzi o to, że on dostaje pensje, a nie jakiś polski trener. Oceniać będzie go można za jakieś pół roku.

Liga Mistrzów nie pociąga mnie w tym roku za bardzo. Nawet nie wiem czemu. Podobał mi się mecz MU-Celtic i wczorajsza przegrana Interu z Bayernem, ale ogólnie tych rozgrywek nie mam zamiaru specjalnie śledzić
Odpowiedz

Użytkownik Osa napisał

Jeśli chodzi o nasze drużyny w PUEFA to nie chce mi się tego nawet komentować =]

Co to miało znaczyć? U mnie już dawno żaden mecz nie wywołał takich emocji jak Iraklis - Wisła. Wszyscy już zwątpili, a tu ostatnia minuta doliczonego czasu i bramka. Dogrywka = emocje. Długo tego nie zapomną. Teraz czekamy do wtorku na losowanie grup. Legii nie odglądałem, więc nie będę się wypowiadał.

Użytkownik Osa napisał

Liga Mistrzów nie pociąga mnie w tym roku za bardzo. Nawet nie wiem czemu. Podobał mi się mecz MU-Celtic i wczorajsza przegrana Interu z Bayernem, ale ogólnie tych rozgrywek nie mam zamiaru specjalnie śledzić

Chyba nawet wiem dlaczego . Komatarz na TVN Turbo nawet z najlepszego widowiska robi bajkę na dobranoc. Mecze, które wymieniłeś były transmitowane przez TVP, a tam poziom komatarza jest jeszcze w miarę. Szkoda, że Polsat nie wykupił praw do Champions League, no ale MŚ przecież troszkę kosztowały .

Polski weekend w bundeslidze mamy . W piątek dwie bramki Smolarka (druga nawet ładna), wczoraj Wichniarek. Czego chcieć więcej. Dodać jeszcze, że Kosowski zaliczył asystę w PUEFA, Jeleń w tymchże samych rozgrywkach strzelił dwie, a Wisła w końcu awansowała dalej . Dobry piłkarsko tydzień. Gdyby jeszcze tylko Widzew wczoraj nie dostał... .

Dziś najciekawszy chyba mecz Orange Ekstraklasa. Legia - Wisła. Ciekawe czy Warszawiacy będą potrafili wygrzebać się z dołka i pokazać, że jeszcze się nie poddali.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz

Cytat

Co to miało znaczyć? U mnie już dawno żaden mecz nie wywołał takich emocji jak Iraklis - Wisła. Wszyscy już zwątpili, a tu ostatnia minuta doliczonego czasu i bramka. Dogrywka = emocje. Długo tego nie zapomną. Teraz czekamy do wtorku na losowanie grup. Legii nie odglądałem, więc nie będę się wypowiadał.


Ja oglądałem osobiście Austria - Legia i czasami żal było patrzyć na te "widowisko" (jak zwykle ostatnio, tylko kibice się popisali ) i wtedy przełączałem na Wisłe. Powiem szczerze, z moje punktu widzenia (czyli te urywki, które widziałem)... mieli farta. Pierwsza połowa, to coś na podpobieństwo Legii: bez pomysłu na grę, skuteczności i wykończenia. Druga troszeczku lepiej, ale Iraklis dzielnie się bronił. I gdyby nie to, że piłka odbiła się przy tym wolnym od obrońcy Iraklisu, to Wisła by przegrała. Wiadomo, że dogrywkę zagrali świetnie i widowiskowo, ponieważ odzyskali wiarę we własne możliwości. Mimo to gratuluję awansu i cieszę się, że przynajmniej jeden polski klub trafił do tych rozgrywek grupowych.

A Legia zagrała cały rewanż w Wiedniu, jak pierwszą połowę w Warszawie. Ech... gdyby Jańczyk podał dokładnie w tej 3 min. meczu, to mogło być inaczej. Marzenia, które się nie spełnią

Cytat

Chyba nawet wiem dlaczego wink.gif. Komatarz na TVN Turbo nawet z najlepszego widowiska robi bajkę na dobranoc. Mecze, które wymieniłeś były transmitowane przez TVP, a tam poziom komatarza jest jeszcze w miarę. Szkoda, że Polsat nie wykupił praw do Champions League, no ale MŚ przecież troszkę kosztowały wink.gif.


Zgadzam się, ten komentarz na TVN jest żałosny. Żadnych emocji, jakby celowo chcieli uśpić widza, ale cóż poradzić jak we wtorki tylko na tej stacji lecą meczę. Co do Polsatu to nie lepiej... Duet Borek i Kołtąń też nie lepszy. Według mnie jednak najlepszy komentarz ma TVP - szczególnie Szpakowski oraz Mielcarski.

Teraz się martwię, co będzie po jesieni jak wszystkie mecze wykupione przez TVN, będą puszczane na ich nowym kanale n-sport (jak ja lubię te nowe, kodowane kanały sportowe). Co ja będę oglądał ?

Cytat

Dziś najciekawszy chyba mecz Orange Ekstraklasa. Legia - Wisła. Ciekawe czy Warszawiacy będą potrafili wygrzebać się z dołka i pokazać, że jeszcze się nie poddali.


Mam nadzieje, że wygrają... Jeżeli nie to tą kolejkę zakończą na 9 miejscu, a Wisła będzie liderem. Niezbyt satysfakcjonujące, tym bardziej, że Wdowczyk chyba wyleci po takim przebiegu rzeczy (a tego bym raczej nie chiał) Po co wyrzucali "Nędze" ? Teraz by się przydał

PS. Znowu zwalił się słownik...
Odpowiedz
← Karczma

Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...