[KotOR I] Opinia

Wiem niewielu graczy posiada tą grę (chyba że się mylę), ale z tych co grali. Co sądizcie o tej grze ? Dla mnie to totalna porażka. Pół gry traci się na logiczne myślenie, a drugie pół na rozmowe z NPC'ami i rozwiazywaniem pogmatwanych zadań. Ja daję ocenę 2+/6

+ grafika
+ lubie serię star wars

- fabuła
- grywalność
- muzyka (często mnie czesto juz dobijała)
Odpowiedz
Ja lubię serie tej gry. Może były to tylko 2 części ale bardzo fajne. Szczeże mówiąc nic mnie tam nie zyirytowało jak dla mnie gra doskonała. To że jest osadzona w realiach SW jest bardzo ciekawe. IMO 10/10

Odpowiedz
A ja mam takie o to pytanie Czy wymaganie dwójki znacząco się rożnią od tych z jedynki ? Jeśli tak to o ile ? Byłbym zobowiązany, gdyby ktoś napisał je na forum Z góry dzięki....
Odpowiedz

Użytkownik Lee dnia Jan 1 2006, 01:43 PM napisał

Wiem niewielu graczy posiada tą grę (chyba że się mylę), ale z tych co grali. Co sądizcie o tej grze ? Dla mnie to totalna porażka. Pół gry traci się na logiczne myślenie, a drugie pół na rozmowe z NPC'ami i rozwiazywaniem pogmatwanych zadań. Ja daję ocenę 2+/6

+ grafika
+ lubie serię star wars

- fabuła
- grywalność
- muzyka (często mnie czesto juz dobijała)

[post="39445"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Pozwol ze skomentuje Twojego posta zacnym stwierdzieniem... LOL. Chyba zapomniales ze to jest cRPG, moglbys jakos rozwinac zarzuty ze minusami sa: fabula, grywalnosc i muza. Hehe dziwne jest to ze wszytkie Twoje minusy sa moimi plusami, natomiast plusy... specjalnego znaczenia nie odgrywaja Czekam na jakies logiczne rozwiniecie Twojej wypowiedzi :twist:

[EDIT] ROTFL, nie zauwazylem daty tego posta :lo: niemniej nie wywalm go bo moze kogos to podburzy do naklepania czegos i jakiejs fajnej dyskusji :mrgreen:
We march into war slaughtering mankind
If you try to stop us we will give you hell
(from wich we came)
join us if you dare
join us if you can
Choose sides,
or escape to survive !!
Odpowiedz
Hmmm... nie było już gdzieś dyskusji o KotORze2 na forum? Wedle mego skromniutkiego zdanka (aaarghh, za dużo oglądania reklam :mrgreen: ) jest to gierka ciut gorsza od jedynki. Brak tu tak genialnego zwrotu fabuły (jak wtedy, gdy wychodzi na jaw prawdziwa tożsamość bohatera), grafa niewiele lepsza, muzyczka trochę gorsza, na moim sprzęcichu lepiej toto chodzi, niż jedynka. Gra nie jest do końca dopracowana niestety... Wszystko idzie dobrze do momentu wstąpienia na Ravagera - dalej to już tylko zwykła siekanina... Niedokończone wątki i romanse (które nie umywają się do tego z jedynki, choć Handmaiden robi co może... ). Ktoś tu protestuje, że są zagadki i trzeba troszkę pomyśleć? Łeee... i bardzo dobrze! W jedynce było chyba więcej tego typu elementów. Generalnie nieźle mi się grywa. Aha, można sobie ściągnąć full modów na ciuchy, zbroje, broń, twarze i inne takie.
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Uważam, że zagadki bardzo urozmaicały fabułę. Nad tą z 3 słupami i pierścieniami energii siedziałem dosyć długo W Kotora 2 nie grałem jeszcze, ale jedynkę uważam za dobrą grę. Bardzo fajne moce jedi i walka. A także ciągły wybór moralny.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Odpowiedz
Hehe to nadrabiaj zaleglosci !! KOTOR 2 jest napewno o wiele bardziej niedopracowny technicznie , juz spiesze z wujasnieniami Silnik niby ciutke ulepszony a chodzil mi gorzej niz KOTOR 1 na tych samych sterach, wywalanko i bledy zdazaly mi sie pare ladnych razy podczas gdy w KOTOR 1 praktycznie ani razu. No i fabula a dokladnie watki miedzy postaciowe troche sie tak dziwnie koncza jakby poucinanie i dokonczone na odpierdol, aczkolwiek przeslodka Hand do konca trzymala moje serducho w napieciu
We march into war slaughtering mankind
If you try to stop us we will give you hell
(from wich we came)
join us if you dare
join us if you can
Choose sides,
or escape to survive !!
Odpowiedz

Użytkownik Hater dnia Feb 3 2006, 11:48 PM napisał

przeslodka Hand do konca trzymala moje serducho w napieciu


Awwww.... widzę, że mamy podobne gusta... Zawsze wolałem białowłosą Echani od ślepej Visas i rudej Miry. Te sparringi w ładowni Ebon Hawka... Nie wiem, czy doszedłem nawet do końca romansu (możliwego w grze) - ostatni tekst do Handmaiden dotyczył poezji miłosnej Echani. Czy można jeszcze coś więcej wydusić z tego związku?
Co do bugów - tylko w dwójce zdarzają mi się wyjścia na pulpit i blokowanie postaci podczas ruchu. Wynika z tego, że grę wydano zbyt szybko, a zresztą nawet najnowsze patche nie naprawiają dziadostwa do końca...

P.S. Jeśli chodzi o sparringi w ładowni:

He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
Haha, nie no jeszcze masz ten sam portret co ja < Jezoo - jak to ladnie okreslil moj kolega > Ych a jak nam dala poznac swoje prawdziwie imie < nie przytocze, dla tych ktorzy nie grali > to bylo miodzio... dobra jak ktos nie gral niech lepiej nie czyta dalej Zeby nie bylo, ze nie ostrzegalem... A gdy Kreia "porwala" ja i trafila do Atris, gdy zobaczylem filmik i lezaca ja bez ruchu na posadzce, gdy pomyslalem ze moze byc martwa, wtedy byl doslownie "Incipit Satan" :twisted: Heh i znowu sie wszystko do kobiet sprowadza Szkoda tylko ze oficjalnego spolszczenia nie wydano, KOTOR jeden byl jak dla mnie przetlumacozny idealnie < oj tam nie licze drobnych wpadek, grunt ze zachowano klimat i uniknieto potworkow literackich > Tak, zdecydowanie widac ze za wczensie gre wydano, ech pewno presja czy podolaja i ze storny wydawcow zrobila swoje < heh i ped za jak najszybszym zwrotem kosztow > Hmm muzyka moim zdaniem stoi w KOTOR2 na takim samym poziomie co u poprzedniczki o ile nie na wyzszym, wprowadzajacy theme jest jak dla mnei naprawde genialny
We march into war slaughtering mankind
If you try to stop us we will give you hell
(from wich we came)
join us if you dare
join us if you can
Choose sides,
or escape to survive !!
Odpowiedz
Ja dopiero zacząłem przygodę z KOTOR-em. Według mnie KOTOR 1 bije na głowę inne gry spod znaku Star Wars czyli: Jedi Outcast i Jedi Academy zwłaszcza, że KOTOR to RPG z bardzo fajną fabułą ;] Więcej narazie powiedzieć nie mogę może po przejściu gry i rozpoczęciu przygody z KOTOR-em 2 edytuje tego posta
Odpowiedz

Użytkownik Osa dnia Aug 16 2006, 10:55 AM napisał

Według mnie KOTOR 1 bije na głowę inne gry spod znaku Star Wars czyli: Jedi Outcast i Jedi Academy


W zasadzie tak, ale... w obu KotOR-ach poruszamy się w poziomie. Tylko i wyłącznie. Nie ma skoków, biegania po ścianach, kombosów z użyciem "latarki"... Tego mi tu bardzo brakuje... Nie ma też miotania niemilców przy użyciu mocy (to trick z Academy najpopularniejszy...).
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Odpowiedz
coś za coś RPG po prostu robi swoje. Co prawda prowadzenie bohatera podczas walk za pomocą komend nie jest za bardzo atrakcyjne, ale jednak gra jest nie do pobicia Oczywiście klasy JO i JA nie podważam
Odpowiedz
IMO Kotor 1 jest dla mnie słabszy niz 2.. Dlaczego?? Bo dwójka jest ogólnie lepsza,a jej plusy to:

+grafa
+lepsze zadania
+zwiekszony limit lvl (do 50)
+lepszy sprzet
+mozliwosc grania Jedi od razu (!!!)
+dod. questy

minusy to:

-pogamtwanie
-czasami utrudnienie zycia graczom
-dod. questy

Ogólnie, w dajej 6/6 + rekomendacja...

Ta gra jest wielka!!!!!
Odpowiedz
Gadajcie co chcecie ja poprostu KOCHAM KotOR'a! A to dlatego, że UWIELBIAM serię SW, IMO gra ma cool fabułę, ciekawe questy, możliwość wybrania pomiędzy Ciemną a Jasną Stroną Mocy i wogóle ma to 'coś', co wciąga, a właśnie to jest najważniejsze! [sry za offtop: zna ktoś Icy Tower?? Niby taki mały gniot, a wciąga strasznie!]

Aha i największy minus tej gry: STRASZNIE CZASOŻERNA!! Ja nie mogłem od niej odejść poprostu za nic jak ją pierwszy raz przechodziłem.
Odpowiedz
Powiedział bym krótko, że ŚWIETNA. Są Jedi, jest romans, miecze świetlne, wiele i każda ina planeta, wyrazisty główny przeciwnik. Tylko finał mnie rozczarował (jeśli chodzi o lokację), ale warto było wydać, jak teraz, 49 złociszy na oryginał.
Znalazłem jedyne źródło i cel wszelkiej racji
Odpowiedz
Gra jest Bardzo Dobra, fajne jest zdecydowanie po której stronie postać stoi; różne moce; miecze świetlne; bronie; zbroje/odzież; fakt ze jest RPG
Pracuj ciężko a będziesz ... kaleką !!!
Odpowiedz
myślę,ża KotOR jest zajefajny,tak pierwszy jak i drugi.Dałbym im ocenę 10/10.Czekam na trójkę.
Three Rings for the Elven-kings under the sky,
Seven for the Dwarf-lords in their halls of stone,
Nine for Mortal Men doomed to die,
One for the Dark Lord on his dark throne
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Odpowiedz
Ja osobiśćie daję 6-/6
UZASADNIENIE:

++++++++++++

Jest bardzo wciągająca +
Jest po Polsku +
Fajna fabuła (znaczy moim zdaniem) +
Piękna grafika (otoczenia i postać) +
Broń (ładny wygląd) +
Zadania (dużo i nie nużące- trzeba trochę pogłówkować) +

- - - - - - - - - - - - -

muzyka (denerwująca) -
bestie (brzydko zrobione) -


OGÓLNIE:

Gra bardzo wciągająca i długa.
☻/
/▌
/ \
BOB!
Odpowiedz
EEE ... no co ty muzyka jest fajna mnie tam nic nie denerwowało w niej
Pracuj ciężko a będziesz ... kaleką !!!
Odpowiedz
IMO gra jest świetna. Jak na cRPG ma niezwykle rozwiniętą mechanikę (opartą w końcu na systemie DnD, który jest znany i ceniony). Grafiki i dźwięku czepiać się nie będę, bo nie przywykłem zwracać na nie większej uwagi. Jak dla mnie taka gra mogłaby nie mieć grafiki ani dźwięku tylko sam tekst, a i tak bym w nią grał Irytuje mnie nieco system walki, i nie chodzi tu o to, że nie ma elementów zręcznościowych, a same taktyczne. Przeciwnie - tego typu walka jakoś bardziej przypadła mi do gustu. Tyle że ciężko jest sterować członkami drużyny - ustawianie im skryptów jest mało konstruktywne (moim Jedi'om (a właściwie Jedi'kom ) ustawiłem ten skrypt z używaniem mocy, ale jeśli chodzi o resztę załogi, to mają oni skrypt domyślny, bo granatami i broniami robota wolę zarządzać sam). Zdecydowanie wolałbym widok od góry. Każdą postać można by zaznaczyć myszą i wydać polecenia, z tym że panele z poleceniami dla każdej postaci byłyby ciągle widoczne, i możnaby w nich uwzględniać także ruch. Widok byłby złożony z trzech kół będących polami widzenia każdego z członków drużyny (a promień każdego byłby zależny od wartości spostrzegawczości danej postaci), wyszarzałego pola, które oznacza teren odkryty, ale w tym momencie nie widziany, oraz czarnych, tajemniczych plam. To taki mały koncert życzeń Ale ogólnie gra i tak jest super. Bez mrugnięcia okiem 10/10. Albo nawet 11/10.

Aha, szkoda że główny bohater nie ma nagranych kwestii dialogowych. Jakoś milej by mi się grało, gdybym mógł usłyszeć jego głos
Ech, te RPGi.
Odpowiedz
← Inne cRPGi

Opinia - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...