Piłka Nożna- ogólnie

a ja jestem szczęśliwy, że Kuszczak w końcu jest w MU. Choć na razie na ławie to i tak Van der Saar
jest już z lekka stary i rok dwa lata i Kuszczak obejmie stery na czerwono-diabelskim polu karnym...
Albo może nawet więcej : wygryzie holendra co nie jest takie nierealne bo Alex Fergusson jest znany
z niecierpliwości do bramkarzy...

Oczywiście wszystko to jeśli MU wykupi definitywnie Kuszczaka bo na razie jest na rok wypożyczony...

Muszę się zwierzyć, że jestem podwójnie dumny: pierwszy polak w MU (biało-czerwony diabeł?), oraz
dlatego że jest wychowankiem Śląska Wrocław i z WKeSu trafił do MU ;]
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Odpowiedz

Użytkownik Cielson napisał

Oczywiście wszystko to jeśli MU wykupi definitywnie Kuszczaka bo na razie jest na rok wypożyczony...

Z możliwością definitywnego wykupienia, a Sir Alex powiedział, że jest już ustalone, że po roku wypożyczenia Kuszczak zostanie wykupiony na 4 sezony, więc o to raczej już się nie ma co martwić.

Myślę, że jakąś szanse Kuszczak dostanie już w tym sezonie. Puchar Anglii czy Ligi Angielskiej, bo o Premiership, to wątpię. Jak się dobrze pokaże, kto wie, może wygryzie starego Edwina , który notabene karierę ma kończyć po tym sezonie.

Użytkownik Cielson napisał

Muszę się zwierzyć, że jestem podwójnie dumny: pierwszy polak w MU (biało-czerwony diabeł?), oraz
dlatego że jest wychowankiem Śląska Wrocław i z WKeSu trafił do MU ;]

Nie tak od razu chyba, bo coś jeszcze miedzy Śląskiem Wrocław a MU było, ot taki Wigan np .

A tak a propos, to myślałem, że w tej drugiej lidze będzie Wam teraz lepiej szło . Bo jakby nie patrzeć, to gdyby nie kara, to chyba byście w barażach grali, nie?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
4. Kolejka - Orange Ekstraklasy:

Piątek

Widzew Łodź 2:1 (2:1) ŁKS Łódź

Sobota

Korona Kielce 2:2 (2:0) Lech Poznań
Pogoń Szczecin 0:0 Arka Gdynia
Górnik Łęczna 0:2 (0:1) Górnik Zabrze
Legia Warszawa 1:2 (0:0) GKS Bełchatów
Odra Wodzisław 0:0 Groclin Grodzisk
Zagłębie Lubin 4:3 (2:3) Cracovia Kraków

Niedziela

Wisła Kraków 2:0 (0:0) Wisła Płock


Widzew znów wygrał te osławione derby Łodzi (Rincewind pewnie się cieszy Była bitka ? ),a Legia znów zagrała jak lamusy z GKS'em i dała się zrobić w ostatnich sekundach. Ja rozumiem grają co 3 dni, mogą być podmęczeni, GKS jest na fali (nie przegrał żadnego meczu), ale tracić tak głupią bramkę w ostatnich sekundach meczu ? Przecież Garguła był kompletnie nie kryty i Legia aż prosiła się o tą bramkę, co rywal wykorzystał. Znów sobie przy stanie 1:0 olali mecz. Jakby tego było mało Elton musiał sobie wypić wysoko procentowe trunki, usiąść za kółko i złapać się policji (1,4 promila alkoholu we krwi miał), efektem czego jest odsunięcie od pierwszego zespołu. Esz... szkoda gadać.

Co do występu Legii w LM, to jestem zadowolony. W pierwszej połowie wyraźnie przestraszyli się rywala i dali zepchnąć się do defensywy, efektem czego była kanonada na na Polską bramkę (oj.. jak dobrze, że Fabiański broni dla Legii ). Natomiast w drugie 45 minut było już ok i mecz był wyrównany. Szkoda tylko, że sędzia zdrukował mecz... Liga Mistrzów powoli schodzi na psy :-/

Cytat

Mają chyba teoretycznie słabszego przeciwnika niż zeszłoroczny Panathinaikos.


Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz Szachtar to rywal z wysokiej półki, ale jest do przejścia.

Puchar UEFA.

Oj... żal gadać. Fatalnie zagrała Wisła Płock. W tym meczu po cichu liczyłem na wysoką wygraną "Nafciarzy", tymczasem oddali inicjatywę Czarnomorcowi :-/ Bardzo nudny mecz

No i jeszcze moja ukochana Wisełka* Początek dobry co zaowocowało piękna bramką Zieńczuka (czyli Włodarczykiem z Krakowa jak go zwę) z główeczki Nie powiem lekko mnie to zaskoczyło. Niestety rywal wyrównał po 6 minutach, czyli radość była krótka :-/ 1-1 na wyjeździe to dobry wynik, ale ja jestem rozczarowany. Przeciwnikiem był przeciętnie spisujący się w lidze, finalista Pucharu Austrii (nawet go nie wygrał) SV Mattersburg. Choć z drugiej strony w Ekstraklasie Wisła spisuję się tak słabo, że mogło być gorzej.

Liczę tylko, że u siebie nasze zespoły pokażą "pazur" i zaczną grać jak przystało w rozgrywkach na tym poziomie.

Kuszczak w MU ? Bardzo dobra wiadomość. Na pewno mu to wyjdzie na dobre. O detronizacji van der Saara nawet nie ma mowy (według mnie jest obecnie najlepszym bramkarzem na świecie), ale podpatrując mistrza na pewno wiele się nauczy. Swoją drogą to zaliczył już swój debiut w towarzyskim meczu z FC Sevilla wygranym 3:0. Podobno zaliczył kilka udanych interwencji.

Cytat

Nie tak od razu chyba, bo coś jeszcze miedzy Śląskiem Wrocław a MU było, ot taki Wigan np


A nie czasem WBA ?


*To była ironia jak ktoś nie wyczuł.
Odpowiedz
Dziś rano zdałem sobie właśnie sprawę, że strzeliłem gafę i liczyłem na to, że jeszcze nikt nie zaglądał i zdążę poprawić. Oczywiście West Bromwich Albion było przed MU. Plus dla Ciebie Tokar .

Ironia wyczuwalna oczywiście .

Użytkownik Tokar napisał

Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz Szachtar to rywal z wysokiej półki, ale jest do przejścia.

Fakt, trochę się pomyliłem. Jak zobaczyłem skład, to byłem pewien, że Legia nie ma szans w tym dwumeczu i dalej tak myślę. Zaprzepaściła już swoją szansę, a szkoda... Obym się mylił.

Wisłę z Płocka widziałem w grze tylko w drugiej połowie. Mecz gorszy od wstępnych rund Pucharu Polski . Szkoda słów. I ta akcja z piłkarzem, który nie zagrał, bo... zapomniał paszportu .

Wisła Kraków zagrała przyzwoicie, choć brakło trochę wycieńczenia niektórych sytuacji. Najlepszy był transparent polskich kibiców (gdyby nas tu nie było w 1683, to dziś gralibyśmy z Galatasaray) i w ogóle polski doping. Podobno Wiślaków było coś koło 2000. Siedzę i oglądam ten mecz, słucham, co plecie komentator i próbuję się dosłuchać dopingu. I co? Jakiś trąbki, bełkot. Aż tu nagle donośne "Strzelcie ku**om gola, gola! Strzelcie ku**om gola!" Ocho, Wiślacy się uaktywniają - pomyślałem .

Na derbach niestety nie byłem (słuchałem w radio), ale cieszę się oczywiście, tym bardziej, że mamy trzecie miejsce w lidze . Już ściągam meczyk .

BOT pokazuje, że może się liczyć w tym sezonie. Wygrywa na razie wszystko i to z kim. Z samiutką Legią, mistrzem polski. Już w rundzie wiosennej prezentował niezłą formę, nie sprzedał najwartościowszych graczy, a to procentuje. Myślę, że w tym wypadku przegrana sprzed tygodnia Widzewa w Bełchatowie (0:1) nie jest jakaś straszna (tam akurat byłem ). No i nie ma co się za bardzo Legia usprawiedliwiać, że zostawia siły na Szachtar, bo to jeszcze 1,5 tyg.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
No tak, nie od razu z WKeSu trafił do MU, tylko chodziło mi, że jest wychowankiem i tam zaczynał -
- źle mi sie napisało ;]

A co do Śląska Rincewindzie, to mówi się, że ekstraklasę przegraliśmy w styczniu, choć dla mnie to
bzdura - 3 i 2 kolejkę od końca przegraliśmy (z Zagłębiem i Polkowicami u siebie oba mecze, tak na
marginesie to jest jakieś fatum z Polkowicami - nigdy nie możemy wygrać) i ostatnia wygrana kolejka
z KSZO 2:1 nic nam nie dała (bo Zagłębie miało zremisować wrrrrr ;] ).

Ale ja tam nie narzekam - mieliśmy spokojnie się utrzymać w środeczku a powalczyliśmy o pomarańczkę
Szkoda tylko że 0,7 flaszkę musiałem stawiać bo sie założyłem że WuKaeSik awansuje...
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Odpowiedz
Ale się porobiło w tej Legii...

http://www.legialive.pl/news.php?NewsID=19140
http://sport.onet.pl/0,1248711,1371235,wiadomosc.html

W takim wypadku ciężko będzie o korzystny wynik z Szachtarem :-/ Jednak wciąż pozostaje we mnie promyk nadziei

Co do Śląska to nie wiem jak on obecnie gra, ale chętnie bym zobaczył tą drużynę w Orange Ekstraklasie zamiast Odry lub Arki, bo te dwa zespoły obecnie prezentują marny poziom (zero polotu, ciągła defensywa i wyniki typu 0:0, 1:0) i gdybym to ja decydował wywalałbym takie drużyny na zbity pysk oraz nie dopuszczałbym podobnych klubów do rozgrywek

Achh.. bym zapomniał jutro debiut Leo w meczu Polska - Dania. Zobaczymy co z tego wyjdzie... (cholera akurat "Sagan" musiał złapać kontuzję na treningu i go raczej nie ujrzymy )
Odpowiedz
Ale sobie narobiłem zaległości Od mojego ostatniego postu dużo rzeczy się wydarzyło więc trzeba to choć po części nadrobić

Więc po kolei, najpierw ocena naszych drużyn w Europejskich pucharach:
Wisła Płock: 0-0 ich zadawala? Ich gra na to bardzo wskazywała. Na początku trochę atakowali, ale potem nagle stanęli i skupili się tylko na obronie, a nie od dziś wiadomo, że Płock u siebie bardzo lubi remisować 1-1 lub 2-2 więc strzelenie bramki na wyjeździe było kluczem do dalszej gry w PUEFA. Coś mi się zdaje, że Płock może Pucharowi powiedzieć bye bye.

Wisła Kraków: Najlepsze wrażenie ze wszystkich naszych zespołów w europejskich pucharach, zwłaszcza przy takiej ilości kontuzji w tym zespole, ale skoro strzelili bramkę i ogólnie na początku przeważali to po co tak głupio tracą bramkę? Na szczęście w Krakowie powinno być 2-0.

Legia Warszawa: Pierwsza połowa to była tragedia. W drugiej wcale nie było lepiej, bo na jedną akcję Legii Szachtar odpowiadał czterema. Karny skandaliczny, ale ogólnie Szachtar na bramkę zasłużył. Przegrana z GKS Bełchatów w Orange Ekstraklasie, kontuzja Choto i zawirowania wokół Eltona nastawiają mnie całkowicie pesymistycznie przed rewanżem.


A teraz sprawa Kuszczaka Bardzo mnie ten transfer cieszy. MU to najwyższa półka, co ciekawe Kuszczak dostał się do tego klubu po drodze grając w całej swojej karierze (jeśli dobrze pamiętam) 20 parę ligowych meczów. Martwi mnie tylko to, że to znowu bramkarz robi karierę, a tych nam nie brakuje (Boruc, Fabiański, Dudek, Kowalewski, Kuszczak)

No i na koniec przechodzę do dzisiejszego meczu Dania-Polska. Byłem bardzo zły, że Benhakker wziął te same nazwiska, które spaprały mundial (a nie zabrał Boruca). Teraz mi ta złość przeszła ponieważ mówi się, że wziął ich, bo chce zobaczyć kto z nich jeszcze mu się przyda. Do tego bardzo mnie cieszy skład reprezentacji na ten mecz (na razie nieoficjalny, ale prawdopodobny):

Dudek
Żewłakow - Bosacki - Bąk - Krzynówek ( )
Jeleń - Szymkowiak - Radomski - Smolarek
Żurawski - Frankowski

Postawienie Krzynówka na lewej obronie jest na pewno próbą ruszenia skrzydeł naszej reprezentacji i ja uważam to za ciekawy pomysł (zobaczymy czy się sprawdzi). Co prawda martwi, że Smolarek i Jeleń to zawodnicy, którzy po prostu nie umieją wrzucać, ale ich ruchliwość i wchodzenie w pole karne na pewno to zrekompensuje. Trochę mnie martwi, że ten mecz może być gwoździem do trumny Tomasza Frankowskiego. Choć z drugiej strony jest też dla niego szansą na wyrwanie się z apatii i przez to wrócenie na stałe do reprezentacji i drużyny w Anglii.

PS. Nie chce nic mówić, ale wygląda na to, że temat Piłka Nożna trzyma najlepszy poziom na forum (patrząc na długość postów w tym temacie i ich treść)
Odpowiedz
No bo to temat ciekawy, co trzecia osoba ma odmienne zdanie ( kocham to ), i dużo się w nim
dzieje i zmienia...np o filmie czy gierce można napisać dwa, trzy posty i lipsztyk jest - temat sie
wyczerpał, a o piłeczce: a tu jakiś meczyk jest, a tu transferek, a ten nogę złamał, a ci się pobili, a ten
zmienił korki z nike na pumę, a tamten zupę przesolił, a tu murawa była zbyt rozmiękła, a tamten zmienił
płeć, a tamtego żona okazała się mężem...yyy za bardzo chyba się rozpędziłem...

Ale dla równowagi trzeba chyba wprowadzić jakiś nowy temat - rzekę... no nie wiem, nasze przygody z
policją albo coś w tym stylu ;] a może jednak nie?

No ja też czekam na meczyk, o 17 młodzieżówka - dawno nie oglądałem (od czasów Kleindinsta)
więc nie zaszkodzi zrobić małego rozeznanka wśród młodzieży...

Apropo Lea to wyczytałem, że zaprosił Fransa Hoek`ka : wychowawca Edwina van der Saar`a, osiem
lat w Ajaxie, sześć w Barcelonie, ma ocenić dla Lea umiejętności bramkarzy. Cieszy mnie takie coś,
bo na pewno dobrze doradzi Andrzejowi Dawidziukowi, który notabene 80 % programu szkolenia
bramkarzy w szkółce w Szamotułach oparł właśnie na książkach i kasetach Hoek`a. Wielka osobistość
Leo przyciąga inne wielkie "mózgi" - wybornie, chociaż oczywiście z okazji meczu a nie na stałe...
Ale jak to mówią starzy flisacy - lepszy Hoek w garści niż Mourinho na dachu ;]

Peace & Pozdro
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Odpowiedz
Polski skład na mecz Dania - Polska

Bramkarz:
1-Jerzy Dudek
Obrona:
14-Michał Żewłakow
6-Jacek Bąk
2-Mariusz Jop
3-Seweryn Gancarczyk
Pomoc:
7-Euzebiusz Smolarek
10-Mirosław Szymkowiak
16-Arkadiusz Radomski
8-Jacek Krzynówek
Napad:
9- Maciej Żurawski (kapitan)
20-Tomasz Frankowski.

Rezerwowi: 12-Wojciech Kowalewski oraz 5-Paweł Golański, 15-Damian Gorawski, 11-Ireneusz Jeleń, 13-Sebastian Mila, 17-Marek Saganowski, 18-Mariusz Lewandowski, 19-Bartosz Bosacki.

Czyli nie potwierdziły się plotki i wyszedł standard. Trudno... Swoją drogą to jak przegrają to się nic wielkiego nie stanie z dwóch powodów:
1. Wreszcie wylecą z kadry tacy zawodnicy jak Dudek, Lewandowski, Mila, Frankowski (podziękowania dla niego, że wywalczył nam MŚ, ale z taką formą nie ma co szukać w ekipie Leo), Radomski (ostatnio dobrze gra, więc nie wiem, ale dopisałem go do tego grona) - którzy z całym szacunkiem, nic wielkiego nie pokazują i zajmują tylko miejsce innym, bardziej przydatnym graczom.
2. Rzadko się zdarza, że Polski selekcjoner ma udany debiut.
Odpowiedz
No podobno taki jest cel tego meczu, aby odstrzelić od kadry kilku zawodników: http://sport.onet.pl/74318,1248685,1371396,wiadomosc.html

A tak w ogóle szykuje się chyba nowy transfer:
http://sport.onet.pl/74318,1248685,1371729,wiadomosc.html
No może gdyby tam przeszedł to uniknąłby tego co się stało z jego starszym bratem Marcinem, który jest ciągle tym wiecznie wielkim talentem, a nic wielkiego jak dotąd poza paroma strzałami z dystansu nie zrobił.

Kolejnym newsem jest to, że Legia szuka uparcie sposobu na zastąpienie Choto: http://sport.onet.pl/74318,1248685,1371577,wiadomosc.html
W sumie pomysł niezły zwłaszcza, że w późniejszym czasie parę środkowych obrońców Kłos tworzyłby razem z Choto. Choć z drugiej strony nikt nie wie w jakiej formie jest syn Goździkowej

No i muszę się pochwalić wspaniałą postawą mojego Rakowa :
http://www.sportowefakty.pl/index.php?dysc...69&dzial_id=631
i Błaszczykowskiego (Częstochowianina), który poprowadził młodzieżówkę do zwycięstwa nad Łotwą 3 do 1-ego
Odpowiedz

Cytat

Kolejnym newsem jest to, że Legia szuka uparcie sposobu na zastąpienie Choto: http://sport.onet.pl/74318,1248685,1371577,wiadomosc.html
W sumie pomysł niezły zwłaszcza, że w późniejszym czasie parę środkowych obrońców Kłos tworzyłby razem z Choto. Choć z drugiej strony nikt nie wie w jakiej formie jest syn Goździkowej biggrin.gif


Według mnie to byłby dobry transfer ze strony Legii, gdyby kupili Kłosa. Swego czasu był jednym z najlepszych obrońców w lidze i bardzo dobrze spisywał się w kadrze. Jego obecna forma to według mnie wina Petrescu. Zauważcie, że gdy on objął stołek trenera Wisły to zaczęły się problemy Kłosa. Może to wina treningów ? Atmosfery w klubie ? Nie wiem co robi Dan, ale psuję dobrych graczy i sprowadza na ich miejsce Rumunów (prócz Kłosa, Cantoro ma ten sam problem) :~)

Cytat

No i muszę się pochwalić wspaniałą postawą mojego Rakowa smile.gif :
http://www.sportowefakty.pl/index.php?dysc...69&dzial_id=631
i Błaszczykowskiego (Częstochowianina), który poprowadził młodzieżówkę do zwycięstwa nad Łotwą 3 do 1-ego


Kurcze włączyłem gdzieś koło 20 min. ten mecz, patrzę 0:1. To sobie pomyślałem, że nie warto oglądać porażki Polski. Jak pech, to pech :~/

A M. Burkhardt to bardzo dobry zawodnik i Janas popełnił błąd, że go nie powołał na MŚ gdy był w życiowej formie Poczekajcie aż tylko wykuruję się z tej kontuzji pleców i zagra wreszcie na swej starej pozycji to pokaże prawdziwą klasę
Odpowiedz
"Good Game" obiecywał przed meczem Benhakker i słowa w sumie dotrzymał. Z meczu jestem dość zadowolony. Pokazał on, że nasza obrona jest już przestarzała i czas na wprowadzenie do niej czegoś nowego, a według mnie to powinno wyglądać tak: Golański - Bosacki - Radomski - Żewłakow. Golański pokazał dzisiaj, że jest w nim potencjał i w ogóle pokazał, że warto stawiać na zawodników z Orange Ekstraklasy. Bosackiego chyba nie trzeba rekomendować (choć nie zagrał chyba w tym meczu), a Radomski gra przecież w klubie w obronie i robi to dobrze więc czemu w reprezentacji nie można tego też mu powierzyć? Żewłakow na prawej grał słabiutko, na lewej wyglądał korzystniej, a poza tym na tej pozycji narazie konkurencji nie widać zwłaszcza, że dzisiaj Garncarczyk według mnie pożegnał się z kadrą. Jop i Bąk popełnili tyle błędów, że szkoda o tym mówić. Zresztą ten mecz ogólnie pokazał, że potencjał jest w każdym, ale potrzeba do gry pressingiem itd. kondycji fizycznej, a tej nie mają zawodnicy nie grający w swoich klubach za granicą. Jeśli chodzi o bramkę to Dudek raczej też zawiódł i miejsca za bardzo w reprezentacji dla niego nie widzę. Co do pomocy to widać straszną lukę w środku, której nawet dobrze dzisiaj grający Szymkowiak nie mógł załatać. Dla mnie kandydatem do gry razem z Szymkowiakiem w środku pomocy jest wszechstronny Giza. Skrzydła grały dość dobrze choć według mnie miejsce Smolarka jest w ataku. Dla mnie doskonałym kandydatem na prawą stronę reprezentacji byłby Błaszczykowski, razem z Golińskim robiliby młyn każdemu przeciwnikowi. Krzynówek zaś pokazał, że miejsce na lewej należy mu się narazie jak psu buda. Co do ataku to podobała mi się gra Franka i Żurawia, ale ten pierwszy bardziej jednak pasuje mi na jokera. Podsumowując do wywalenia z kadry są według mnie: Dudek, Jop, Mila, Garncarczyk. Dla mnie na bazie tego meczu reprezentacja powinna wyglądać tak:

Boruc
Golański - Bosacki - Radomski - Żewłakow
Błaszczykowski - Giza - Szymkowiak - Krzynówek
Smolarek - Żurawski

na rezerwie znalazłbym miejsce dla Kuszczaka, Jelenia, Frankowskiego, Bąka. Reszta miejsc na rezerwie powinna należeć do zawodników OE.
Odpowiedz
Do wywalenia: Jurek Dudek, Jop, Mila, Garncarczyk, Franek "Łowca minut bez bramek".
Względnie nie popisali się: Żurawski, Szymkowiak, Smolarek, Krzynówek.

Ogólnie nie będę się rozpisywał, bo kolega Osa ładnie podsumował ten mecz (ale z Gizą i z Frankiem to trochę przesadził ). Powiem tylko tyle, że nie powaliła mnie dzisiejsza gra naszych "orłów", aczkolwiek pierwsze 15 min. drugiej połowy było bardzo obiecujące i to był sparing, więc nie ma co przekreślać tej słynnej "holenderskiej myśli szkoleniowej". No i jak Janas debiutował to przegrał z nimi 5:0, więc i tak jest nieźle.

I pozwolę siebie zacytować

Cytat

Rzadko się zdarza, że Polski selekcjoner ma udany debiut.
Odpowiedz
Do tego trzeba dodać, że na Boga, ale to była Dania! My na początek eliminacji mamy do pokonania słabszą Finlandię i Serbie, z którą nam się zawsze dobrze grało. Co do Franka i Gizy wcale nie przesadziłem ;p Frankowski naprawdę dzisiaj pokazał dużą aktywność i gdyby wchodził z rezerwy byłby takim zagrożeniem jak przed rokiem czy dwoma. A co do Gizy to kto według ciebie bardziej by się sprawdził? Nie widzę kandydatów (no może jest tam coś w Legii, ale poczekajmy do rewanżu z Szachtarem) A Krzynówek, Szymkowiak i Żurawski wcale nie zagrali tak źle
Odpowiedz

Cytat

Frankowski naprawdę dzisiaj pokazał dużą aktywność i gdyby wchodził z rezerwy byłby takim zagrożeniem jak przed rokiem czy dwoma.


Wiesz jest taki gracz, który zwie się Piotr Włodarczyk - wykazuję dwa razy więcej aktywności, zaangażowania i do tego zawsze potrafi się ustawić na dogodnej pozycji, dzięki czemu w ciągu meczu ma zawsze 7-8 100% sytuacji bramkowych (których nie umie wykorzystać tam samo jak obecnie Franek). I nie widzę go jakoś w kadrze, a jeśli jego nie widzę to tym bardziej teraz Franka. Lepiej dać szanse choćby Piechnie, Matusiakowi, Saganowskiemu (szkoda tej kontuzji..) czy Niedzielanowi.

No dobra, w sumie jednak Gizie można dać szanse, bo nieźle się spisuję w tej Cracovii.

Cytat

A Krzynówek, Szymkowiak i Żurawski wcale nie zagrali tak źle wink.gif


Ale "względnie się nie popisali"

Apropos Serbii Wyniki ostatnich meczów towarzyskich i El. do ME :

Towarzyskie:

Algeria 0 - 2 Gabon
Ukraine 6 - 0 Azerbaijan
Slovenia 1 - 1 Israel
Slovakia 3 - 0 Malta
Ghana 2 - 0 Togo
Wales 0 - 0 Bulgaria
Iceland 0 - 0 Spain
Guatemala 1 - 1 Haiti
San Marino 0 - 3 Albania
Libya 3 - 2 Uganda
Russia 1 - 0 Latvia
Finland 1 - 2 Northern Ireland
Moldova 3 - 2 Lithuania
Namibia 0 - 1 South Africa
Cameroon 1 - 1 Guinea
Morocco 1 - 0 Burkina Faso
Romania 2 - 0 Cyprus
Tunisia 0 - 1 Mali
Egypt 0 - 2 Uruguay
Belarus 3 - 0 Andorra
Denmark 2 - 0 Poland
Ivory Coast 0 - 1 Senegal
Luxembourg 0 - 1 Turkey
Norway 1 - 1 Brazil
Czech Republic 1 - 3 Serbia (1:0 przegrywali !!!)
Liechtenstein 0 - 3 Switzerland
Austria 1 - 2 Hungary
Ireland 0 - 4 Holland
Germany 3 - 0 Sweden
Italy 0 - 2 Croatia
Bosnia-Herzegovina 1 - 2 France
England 4 - 0 Greece
Venezuela 0 - 0 Honduras
Chile 1 - 2 Colombia
Peru 0 - 2 Panama

El. do ME:

Grupa A
Belgium 0 - 0 Kazakhstan


Grupa B
Faroe Islands 0 - 6 Georgia

Grupa E
Estonia 0 - 1 Rep. of Macedonia
Odpowiedz
http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id=1&k1_...&news_id=142084

Mi brakuje w kadrze Bosackiego, Gizy, Niedzielana. Ciesze się, że wreszcie pojawił się selekcjoner, który potrafi postawić na zawodników z Orange Ekstraklasy, ale wybrał raczej średnio. Co prawda Błaszczykowski i Matusiak zasłużyli na powołanie, ale Głowacki i Garguła mi tu nie pasują. Poza tym po co w kadrze Kowalewski? Nie lepiej powołać tylko Boruca i Dudka żeby walczyli między sobą o miejsce w bramce? No cóż mam nadzieje, że Benhakker jeszcze uzupełni tą kadrę Bosackim i Gizą.
Odpowiedz
Ja tam jestem względnie zadowolony. Bosackiego nie powołał, ponieważ o wiele lepiej prezentuję się jego kolega z zespołu Wasilewski. Co do Gizy i Niedzielana to ja też tego nie rozumiem zważywszy na to, że niektórzy piłkarze powinni się nie znaleźć w tej kadrze:
J. Dudek - co on tutaj robi ?! Nie popisał się w meczu z Danią, nie gra w klubie, a na jego miejsce można powołać 6 lepszych bramkarzy. Kurde, przecież na tej pozycji mamy taki komfort, jak żaden inny kraj w Europie. Do tego Boruc kontuzjowany... Czyli jak się nie wykuruję to znów ma "Dudzio" stać i mam oglądać jego "fantastyczne" obrony kolanami. W takim wypadku daruję sobie oglądanie tych meczów Przynajmniej później osiwieje.
A. Głowacki - nibyt tak tragicznie nie gra, ale obecnie Wisła, a szczególnie jej obrona, nie jest w światowej formie (patrz ostatni mecz z Koroną). Do tego ciągle pamiętam tego swojaka z Anglią i nadal mnie to boli, bo gdyby nie to mielibyśmy remis :-/
A. Lewandowski - ech... on coś umie prócz prostego podania piłki ?
S.Mila - tego to nawet mi się nie chcę komentować... Czemu Giza nie pojechał, a koleś bez formy tak ?
T. Frankowski - nie popisał się w meczu z Danią, w klubie siedzi na trybunach (podobno się nie stara na treningach), od wielu godzin na boisku nie strzelił gola, bez formy fizycznej i psychicznej. Pytam się czemu nie Piechna ?

Mam tylko nadzieje, że Leo wie co robi
Odpowiedz
Lepiej prezentuje się Wasilewski, ale Bosacki też gra dobrze. Poza tym powiedz mi kogo wolisz: Jopa, Głowackiego czy Bosackiego?

A co do Dudka, Mili, Lewandowskiego to się zgadzam. Tacy zawodnicy nie są reprezentacji potrzebni. Frankowski może być chociaż akurat wolałbym, aby w ataku razem z Żurawskim zagrał ktoś z trójki: Matusiak, Niedzielan, Smolarek. Franek powinien być jokerem, który wchodzi w okolicach 60 minuty na boisko i męczy obrońców tak jak to robił często w el. do MŚ 2006
Odpowiedz

Cytat

Franek powinien być jokerem, który wchodzi w okolicach 60 minuty na boisko i męczy obrońców tak jak to robił często w el. do MŚ 2006 smile.gif


No tak, tylko podczas el. do MŚ 2006 strzelał bramki. A poza tym podtrzymuję swoje zdanie i pozwolę sobie siebie znowu zacytować :

Cytat

Wiesz jest taki gracz, który zwie się Piotr Włodarczyk - wykazuję dwa razy więcej aktywności, zaangażowania i do tego zawsze potrafi się ustawić na dogodnej pozycji, dzięki czemu w ciągu meczu ma zawsze 7-8 100% sytuacji bramkowych (których nie umie wykorzystać tam samo jak obecnie Franek). I nie widzę go jakoś w kadrze.


Co do Bosackiego to może go znowu "dowoła" no ostatnią chwilę ? Wcale bym się nie zdziwił

Ale, ale my tu gadamy o reprezentacji, a jutro wielka bitwa o 'raj". III runda el. do LM - mecz Legia - Szachtar. Mówiąc szczerze drużyna z Warszawy nie ma żadnych szans (wszyscy podstawowi obrońcy są kontuzjowani, obecne ekscesy z Brazylijczykami, ogólne podłamanie ostatnimi meczami) na przejście do etapu grupowego (porażka w Doniecku 1:0), ale nikt nie mówi, że Szachtarowi będzie łatwo... Atmosfera na stadionie jaką stworzą kibice Legii, na pewno doda otuchy i skrzydeł gospodarzowi, a wtedy wiadomo, że na boisku mogą zdarzyć się cuda. Do tego sędzia nie powinien odwalić już takiej "szopki" jak się zdarzyło na Ukrainie. Mam na myśli tego karnego z "kapelusza".

Oceniam szanse Legii na 50 % No, ale przynajmniej wiemy, że kibice dadzą z siebie wszystko
Odpowiedz
Co do szans Legii to jestem raczej pesymistą. Co prawda Szachtar ma podobne problemy z kontuzjami jak Legia i tu można szukać szansy. Do tego atmosfera, którą stworzą kibice przy łazienkowskiej też może być bodźcem, ale jednak nie nastawiam się na wygraną.

[Dodano po chwili]

No niestety Legia padła. Mecz w sumie nudnawy, a do tego zacząłem go oglądać gdy wynik wynosił 2-1 dla górników z Doniecka Tokar masz zapewne satysfakcję, bo Włodarczyk się odblokował i kto wie czy niedługo nie dołączy do reprezentacji Polski Nie podobała mi się za bardzo gra Legii za to podobało mi się zachowanie jej kibiców i atmosfera, która panowała na stadionie. Mam nadzieję, że niedługo Raków awansuje do Ekstraklasy i będę miał okazje pojechać z moim zespołem na łazienkowską

Dzisiaj grają dwie Wisełki. Podejrzewam, że ta z Płocka zwali meczu i zremisuje 1-1 zaś ta z Krakowa nie zagra porywająco, ale jednak zdoła awansować dalej. No cóż mam nadzieje, że nasze dwie najlepsze eksportowe drużyny czyli Legia Warszawa i Wisła Kraków dojdą chociaż do rundy grupowej PUEFA.
Odpowiedz
← Karczma

Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...