[GI] [Pomoc] Jak rzucić czar?

dopiero zaczynam przygode z gothic 1 i nie mam pojącia gdzie mauczyc sie magi. musze zucic czar snu ale nie wiem jak. mam troche many ale nie wiem jak uzycc czarów. w statystykach postaci przy magi mam brak.POMOCY!!
Czar snu powinieneś od kogoś dostać, nie pamiętam od kogo. Jeśli go nie masz, to go możesz gdzieś kupić. A co do twojego pytania, to włącz ekwipunek, najedź na czar snu i wciśnij Ctrl+strzałka do przodu. Przy zakłęciu pojawi się cyfra (prawdobodobnie 4). Wyłącz ekwipunek, podejdź do gościa, którego masz uśpić i wciśnij klawisz z cyfrą, która pojawiła się w ekwipunku gdy zaznaczałeś zaklęcie. Bezimienny "wyciągnie" zaklęcie snu. Teraz musisz tylko stanąć przy swojej ofierze i działać! (Ctrl+strzałka do przodu). Bezio rzuci zaklęcie a ofiara zaśnie. Poczekaj, aż się obudzi (po 30 czy 60 sekundach, nie pamiętam), wtedy do ciebie zagadada (jeśli nie, to ty zagadaj do niej) i po sprawie
Ech, te RPGi.
i jeszcze odrazu kolejna sprawa. ja sie męcze i duze ilosci przedmiotów przenosze z jakiejs skrzyni czy ciala uzywając prawego przycisku myszy i strzalka w prawo a jesli przesówam tak np 2000 rzeczy to troche to trwa. znacie jakis sposób aby w chwile wszystko razem przeniesc do ekwipunku??
Ciekawe, ja wogóle myszki nie używałem
O ile wiem, to wystarczy robić ctrl + strzałka w prawo + shift lub shift + strzałka w prawo i wtedy leci po 100.
A co do czarów, to posiadając zwoje, nie trzeba umieć czaru, by go rzucić. Trzeba to umieć mając runę.
Ash nazg durbatulűk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulűk agh burzum-ishi krimpatul.

Czar Snu możesz dostać od jednego Guru lub Balla w Nowym Obozie. Pomagasz mu w sprzedawaniu ziela i on ci daje w zamian coś do wyboru mi.zwoje. A wtedy wybierasz sen i jakieś inne 2. Albo bierzesz jakieś mocne ziele i dajesz je balowi na placu świontymnym i on wtedy ciebie tez akceptuje.
← Gothic
Wczytywanie...