Piłka Nożna- ogólnie

mam dosyc pieprzonych meczow, nonstop jacys debile jezdza mi kolo bloku i trabia z radochy... juz tak od 4 godzin chyba
Odpowiedz
łeeeeeeee! nikt nic nie mówi o finale, o byczku Zidana, co zapamiętają z mistrzostw, jaka była ich
zdaniem najciekawsza i najładniej grająca drużyna, co najbardziej rozczarowało (oprócz
Pl Team), co zaskoczyło, jaki był najlepszy mecz, żadnych refleksji...

Przerzucili się wszyscy na inny sport czy co? ;]

A tak na marginesie słyszałem dobry kawał: " Matterazi powiedział Zidanowi, że gra jak Rasiak"
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Odpowiedz
Wiesz Cielson ponad 30 stopni C za oknem (a w domu jeszcze więcej), to nie nastraja do pisania za specjalnie

Co można powiedzieć o finale - pierwsze 20 mniut były świetne Trochę według mnie dyskusyjny ten rzut karny był, ale na szczęście Matterazzi wyrówanał piękną główką po rzucie rożnym :~) Potem Włosi zaczęli grać tak jak zawsze, czyli defensywnie. Fantastycznie zagrał Cannavaro (według mnie on był najlepszym piłkarzem tych mistrzostw), który odbierał każdą piłkę rywalowi i nie ich dopuszczał nikogo w granice pola karnego.

Co do byczka Zidana Mógł odejść jako bohater (fantastyczna główka, ale Buffon był na miejscu i wybronił ),a skończył jak skończył. Zniszczył swoją legendę gracza, który grał zawsze Fair Play (tylko 2 czerwone kartki w całej swojej długiej karierze) i nie podatnego na stres, ciągle spokojnego. No głupek i tyle Do tego dostał jeszcze nagrodę dla najlepszego gracza turnieju. No nie ma to jak promować Fair Play..

Bardzo się cieszę, że Włosi wygrali MŚ. Najbardziej mi żal Trezeguet'a, który nie trafił karnego w finale (a podczas Euro 2000 on wywalczył zespołowi wygraną z Włoską drużyną, kiedy to strzelił "złotego gola". Tak to jest - Bóg daje, Bóg zabiera).

Największe rozczarowanie mundialu - słabe mecze, mało bramek, sędziowie wzięci chyba z Uzbekistanu.
Najładniej grająca drużyna - Argentyna, Ghana, WKS
Najładniejszy mecz - Argentyna - Wybrzeże Kości Słoniowej
Największe zaskoczenie - że Niemcy doszli tak daleko
Największe rozczarowanie - że Hiszpanie nie przeszli nawet do ćwierćfinału.

Według mnie każda drużyna grająca jednym napastnikiem powinna być wyrzucona z turnieju na zbity pysk :~/

No, a teraz będzie z innej beczki. Dziś podadzą nazwisko nowego selekcjonera naszej reprezentacji, którym (na 99%) będzie Leo Beenhakker. I dobrze, chyba "Listek" wreszcie poszedł po rozum do głowy
Odpowiedz
A ja jestem inny... nie lubie Włochów, chciałem żeby Francuzi wygrali. A Zidane ładnie Materazziemu pociągnął z baranka. Włosi słyną z tego że są chamami więc jeśli Materazzi coś powiedział rasistowskiego Zidanowi (a wiecie że francuzi nie lubią rasizmu) to ten się oczywiście wkurzył i walnął mu z dyńki. Sam bym mu wyje*ał gdybym usłyszał tekst w stylu "twoja matka puszczała się z murzynami czego efektem jesteś ty" (to tylko przykład )... ale właśnie ja dlatego nie gram w gałe nigdzie (oprócz z kumplami) bo bym wszystkich tam powybijał .

Ale zgodze się z Tokarem że był słaby mundial, ciągle remisy po 1:1, 0:0, słabiutko... a sędziowie do dupy...

Właśnie Leo został trenerem... bardzo dobrze, może coś się zmieni w końcu...
A dead issue, don't wrestle with it, deaf ears are sleeping. A guilty bliss,
so inviting, nailed to the cross. I feel you, relate to you, accuse you.
Wash away us all, take us with the floods.
Then throughout the night, they were raped and executed.
Cold hearted world. Your language unheard of, the vast sound of tuning out.
The rash of negativity is seen one sidedly, burn away the day.


Odpowiedz
Ja jestem ciekawy co powie Leo jak zobaczy polską ligę, stadiony, jakich ma zawodników do dyspozycji,
zobaczy co się wyrabia na Miodowej ...
Boże w końcu !!!!!!! z całym szacunkiem do Engela i Janasa ale jak Leo czegoś nie ruszy to ja już nie
wiem. Szkoda że Guusa nam Rosja sprzątnęła sprzed nosa, ja sobie nie potrafię wyobrazić tego -
Guus selekcjonerem rep Polski - jak to brzmi ale Leo też dobry i bardzo się ciesze...
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Odpowiedz
Obecnie oglądam Mistrzostwa Europy do lat 19 rozgrywane.... w Polsce Konkretnie w Wielkopolsce - mianowicie Poznań, Szamotuły, Wronki, Pobieżyce. No i trzeba przyznać, że nam to organizowanie idzie nieźle. Stadiony zadbane (chociaż niektóre należą do drużyn 3 i 4 ligowych), bez wpadek organizacyjnych i do tego świetna publika (poniedziałkowy mecz Polska - Austria w Poznaniu obejrzało 15 tys. kibiców, co jak na ME do lat 19 jest rekordem oglądalności) dopingująca i bijąca brawo wszystkim zespołom Może UEFA popatrzy na nas przychylniejszym okiem i da seniorom pograć u nas w 2012r. ? Miejmy nadzieje...

Teraz na Eurosporcie leci mecz Polska - Belgia i jak na razie do przerwy wygrywamy 2:0 po bramkach Janczyka (Legia Warszawa). Bądźmy dobrej myśli

PS. W sobotę Super Puchar Polski, a za dwa tygodnie rusza nasza ukochana liga ! Nie muszę mówić chyba za kim trzymam kciuki
Odpowiedz
Kurde ciągle mamy pewien problem w Polsce. Nie brakuje nam dobrych napastników i bramkarzy, ale brakuje strasznie klasowych pomocników i obrońców. Jeśli tak dalej pójdzie to polska reprezentacja będzie musiała grać systemem 1-1-8 tak jak w reklamach Joga Bonito Tak czy inaczej ciesze się z postawy młodych orłów, a zwłaszcza Janczyka, który zaczyna deptać po piętach Brożkowi i Jeleniowi. Tak jak napisał Tokar, Polska ma coraz większe szanse na organizacje EURO 2012. Po aferach we włoskiej piłce i tak dobrej organizacji ME do lat 19 nasze procenty idą w górę.
Odpowiedz
Akurat ja nie uważam abyśmy mieli braki w defensywie i na pomocy. Nie mamy może takich zawodników jak mają Włosi czy Hiszpanie, aczkolwiek prezentujemy wyższe stany średnie Jest ok. Na MŚ piłkarze byli kompletnie bez formy (wypompowani sezonem), źle przygotowani kondycyjnie, nic nie wiedzieli o przyszłym rywalu i.t.p. Tu zawiódł trener i cały sztab :~(

Cytat

Po aferach we włoskiej piłce i tak dobrej organizacji ME do lat 19 nasze procenty idą w górę.


No, ale u nas w obecnym momencie także są afery. Sędziowie idą za kratki, jakieś nieścisłości finansowe PZPN-u i mieszanie się rządu do spraw w związku. Na szczęście UEFA jak na razie o niczym nie wie, ponieważ zachodnia prasa nie rozdmuchuję tego tak jak to się miało u Włochów i milczy. Obawiam się tylko tego planu zarządu komisarycznego (czy jak to tam...) i powołanie na komisarza... Zbigniewa Bońka, czyli kolejnego oszusta, złodzieja i.t.p. Oby do grudnia UEFA się nie połapała.
Odpowiedz
Tylko bądźmy szczerzy. O naszych aferach FIFA ma raczej małe pojęcie i to nasz plus
Odpowiedz
ale i tak cała sprawa będzie się rozbijać na stworzeniu minimum wymaganych hoteli, kilometrów
autostrad, połączeń komunikacyjnych o stadionach nie wspominając...
Jeszcze parę lat temu bym się głupio śmiał na samą myśl o tym że Polska chce organizować imprezę
piłkarską, lecz Portugalia dała chlubny (chociaż nie do końca) przykład że można wszystko.
GET WISE, LEGALIZE !!!!
Odpowiedz
No i wreszcie nastał dzień, w którym Legia Warszawa rozpocznie batalię o Ligę Mistrzów Ich pierwszym przeciwnikiem, w drugiej rundzie eliminacji do LM jest islandzki FH Hafnarfjoerdur. Nazwa może nie z tej ziemi, ale przeciwnika nigdy nie można lekceważyć (Pogoń 4 lata temu tak zrobiła i odpadła z pucharów). Liczę na to, że porażka Legii w Super Pucharze, była tylko potknięciem i pokonamy rywala. Mecz rozpocznie się o 20:30.

Jeżeli już mówię o polskiej piłce, to warto wspomnieć o ostatnich aresztowaniach. Niezły bajzel ogólnie Codziennie ktoś wychodzi w kajdankach. Wczoraj był to jeden z pracowników PZPN'u i sędzia piłkarski. Dziś na śniadanie złapali dwóch działaczy z Łęcznej i Polkowic. I nie powiem cieszy mnie to, bo rozgrywki w naszych ligach na pewno na tym zyskają. Tylko martwię się o dwie rzeczy:
a) Jak będzie coraz więcej aresztowań, to UEFA zacznie węszyć i wtedy żegnajcie Mistrzostwa Europy w 2012r.
b) Zbliżają się wybory samorządowe i pewnie tylko dlatego oczyszczają PZPN. Skończą się wybory to znowu oleją i będzie po staremu

No i zmieniono wyroki odnoszące się do skandalu we włoskiej piłce:
AC Milan - możliwość gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów, -8 punktów na rozpoczęcie sezonu.
Lazio Rzym - pozostanie w serie A, -11 punktów na rozpoczęcie sezonu.
Fiorentina - pozostanie w serie A, -19 punktów na rozpoczęcie sezonu.
Juventus - spadek do Serie B, -17 punktów na rozpoczęcie sezonu.
Odpowiedz

Użytkownik Tokar dnia Jul 26 2006, 12:31 PM napisał

No i wreszcie nastał dzień, w którym Legia Warszawa rozpocznie batalię o Ligę Mistrzów Ich pierwszym przeciwnikiem, w drugiej rundzie eliminacji do LM jest islandzki FH Hafnarfjoerdur. Nazwa może nie z tej ziemi, ale przeciwnika nigdy nie można lekceważyć (Pogoń 4 lata temu tak zrobiła i odpadła z pucharów). Liczę na to, że porażka Legii w Super Pucharze, była tylko potknięciem i pokonamy rywala. Mecz rozpocznie się o 20:30.


Myślę, że wygrane we Francji nie były przypadkiem. Po prostu Legioniści poczuli się pewnie i zlekceważyli Wisłę Płock. Wdowczyk jest mądrym trenerem i nie dopuści do braku mobilizacji w drużynie Legii przed meczem z pół amatorami z FH Hafnarfjoerdur.

Użytkownik Tokar dnia Jul 26 2006, 12:31 PM napisał

Jeżeli już mówię o polskiej piłce, to warto wspomnieć o ostatnich aresztowaniach. Niezły bajzel ogólnie Codziennie ktoś wychodzi w kajdankach. Wczoraj był to jeden z pracowników PZPN'u i sędzia piłkarski. Dziś na śniadanie złapali dwóch działaczy z Łęcznej i Polkowic. I nie powiem cieszy mnie to, bo rozgrywki w naszych ligach na pewno na tym zyskają. Tylko martwię się o dwie rzeczy:
a) Jak będzie coraz więcej aresztowań, to UEFA zacznie węszyć i wtedy żegnajcie Mistrzostwa Europy w 2012r.
b) Zbliżają się wybory samorządowe i pewnie tylko dlatego oczyszczają PZPN. Skończą się wybory to znowu oleją i będzie po staremu


Tak jak mówiłem wcześniej. Włoskie afery przesłoniły wszystko co się dzieje poza nimi dlatego nasze afery nie będą tak zauważane i ciągle mamy duże szanse na organizacje EURO 2012

Użytkownik Tokar dnia Jul 26 2006, 12:31 PM napisał

No i zmieniono wyroki odnoszące się do skandalu we włoskiej piłce:
AC Milan - możliwość gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów, -8 punktów na rozpoczęcie sezonu.
Lazio Rzym - pozostanie w serie A, -11 punktów na rozpoczęcie sezonu.
Fiorentina - pozostanie w serie A, -19 punktów na rozpoczęcie sezonu.
Juventus - spadek do Serie B, -17 punktów na rozpoczęcie sezonu.

[post="46522"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Oj coś sądzę, że te wyroki będą się jeszcze zmieniać. Apelacje klubów i powroty do sądów pierwszych instancji mogą zmienić te wyroki znowu na bardziej surowe lub bardziej łagodne. Tak czy inaczej dobrze, że ciągle się tam coś dzieje, bo przynajmniej FIFA się nam tak nie przygląda ;]
Odpowiedz
No ja też sobie nie wyobrażam nawet porażki z taką drużyną:

FH Hafnarfjoerdur
Bramkarz
Dadi Larusson - pracownik biurowy

Obrońcy
Gudmundur Saevarsson - student
Armann Bjoernsson - cieśla
Hermann Albertsson - sprzedawca w sklepie

Pomocnicy
Sigurvin Olafsson - student
Asgeir Asgeirsson - student
David Vidarsson - student
Baldur Bett - informatyk

Napastnicy
Olafur Snorasson - student
Matthias Vilhjamsson - student
Tryggvi Gudmundsson - dziennikarz

Trener
Olafur Johannesson - cieśla

Asystent trenera
Heimir Gudjonsson - urzędnik

Trener bramkarzy
Eirikur Dorvardsson - psycholog

Ale Legia to drużyna, która potrafi wszystko, nawet stracić 5 bramek (chyba tyle albo coś koło tego, nie pamiętam bo to dawno było ) w ostatnich minutach meczu z Szombierkami Bytom.

Oby wygrali pewie :-/
Odpowiedz
Dwie sprawy:

1) Legia Warszawa- zwycięstwo niby zasłużone, ale z taką grą to nie ma co liczyć na pokonanie nawet średniej jakości zespoły z zachodnich lig europejskich. Były przebłyski dobrej gry i mam nadzieje, że tłumaczenie Wdowczyka o tym, że zespół jest zmęczony ciągłymi podróżami między Francją, Polską i Islandią, jest prawdą.

2) Zagłębie Lubin- skończyło się jak zawsze Czyli znowu wychodzi na to, że tylko Wisła i Legia są cokolwiek wstanie zrobić w europejskich pucharach.
Odpowiedz

Cytat

1) Legia Warszawa- zwycięstwo niby zasłużone, ale z taką grą to nie ma co liczyć na pokonanie nawet średniej jakości zespoły z zachodnich lig europejskich. Były przebłyski dobrej gry i mam nadzieje, że tłumaczenie Wdowczyka o tym, że zespół jest zmęczony ciągłymi podróżami między Francją, Polską i Islandią, jest prawdą.


W pierwszej połowie przyznam, że grali jak patałachy i reszta niech lepiej pozostanie milczeniem Natomiast w drugiej wreszcie się wzięli w garść i według mnie zagrali bardzo dobrze. Elton znacznie ożywił grę i już widać, że był to dobry zakup. Wynik 0:1 z amatorami może wygląda na słaby, ale gdyby Legia miała w tym meczu więcej szczęścia to spokojnie mogło by się to skończyć 0:5 . No i może na rewanż Edson z Włodarczykiem wreszcie zagrają, a Burkchardt wtedy na swoją starą pozycję wróci, to nie będzie lamił

Ja osobiście jestem zadowolony tym bardziej, że zapierdzielanie na mecz do Islandii nie jest chyba najmilszą rzeczą. Z resztą tak właśnie gra Legia.

Cytat

2) Zagłębie Lubin- skończyło się jak zawsze rolleyes.gif Czyli znowu wychodzi na to, że tylko Wisła i Legia są cokolwiek wstanie zrobić w europejskich pucharach.


Żałość, żałość... ta drużyna kompletnie się rozbiła po odejściu Franciszka Smudy. Zamiast atakować w tym meczu (nie mieli nic do stracenia), to oni się bronili Kompletnie nikt nie zasługiwał w tym meczu na pochwałę, a ci amatorzy z Islandii co w środę grali z Legią byli 20 razy lepsi od nich i spokojnie by im nakopali.

Jest jeszcze Wisła Płock Nie przekreślałbym jej
Odpowiedz
Ja bym był jednak ostrożny w takich deklaracjach, że na pewno wygramy, bo już raz się przejadłem (przy meczu Wisełki naszej kochanej oczywiście ). Szachtar słabym zespołem nie jest (nawet z Lewaldihno grającym w podstawowym składzie), grał już w lidze mistrzów i z tego co pamiętam spisywał się tam nieźle. Do tego Legia nie jest w genialnej formie obecnie No w sumie mogło być gorzej... i pierwszy mecz na wyjeździe to też dobrze

No i II runda pucharu UEFA:

Czernomorec Odessa - Wisła Płock
SV Mattersburg - Wisła Kraków

Apoel Nikozja - Trabzonspor
Hapoel Tel-Awiw - NK Domzale
CSKA Sofia - FK Hajduk Kula
KSV Roeselare - Ethnikos Achnas
OFK Belgrad - Auxerre
Dinamo Bukareszt - Beitar Jerozolima
Partizan Belgrad - Maribor Branik
FK Sarajewo - Rapid Bukareszt
Bnei Yehuda Tel-Awiw - Lokomotiw Sofia
Omonia Nikozja - Litex Łowecz
KF Tirana - Kayserispor
Artmedia Petrżalka - Dynamo Mińsk
SV Ried - FC Sion
FC Fehervar - Grasshopper Zurych
Karwan Jewłach - Slavia Praga
FC Basel - FC Vaduz
Zimbru Kiszyniów - Metalurg Zaporoże
Hertha Berlin - Ameri Tbilisi
Rubin Kazań - BATE Borysów
Olympique Marsylia - Young Boys Berno
IK Start - Drogheda United FC
Odense BK - Llanelli AFC
FBK Kowno - Randers FC
FK Ventspils - Newcastle United
Brann Bergen - Aatvidaberg FC
Molde FK - Skonto Ryga
Flora Tallin - Broendby Kopenhaga
FK Suduva - Club Brugge
Gretna FC - Derry City
Odpowiedz
Co do meczu Legii, to nie powiem nic odkrywczego. Brakło tylko skuteczności, bo ambicja była, może nie u wszystkich, ale całkiem przyjemniej patrzyło się na Legię niż Zagłębie (mimo moich sympatii i antypatii ). Jak na zespół z naszego podwórka Legia gra naprawdę nieźle i nie przekreślałbym jej w meczu z Szachtarem. Myślę, że mogą pokusić się o wejście do Ligi Mistrzów. Mają chyba teoretycznie słabszego przeciwnika niż zeszłoroczny Panathinaikos. Będę mocno trzymał za Legię kciuki. Niech wywalczą tych kilkanaście punktów w klasyfikacji europejskich lig. Dla dobra całej OE. Oczywiście nie można zapominać o Wisłach. O ile ta z Płocka (mimo wygranej w Superpucharze) zdaje się mieć mniejsze szanse od tej drugiej, to jestem bardzo ciekawy gry Wiślaków z Krakowa.

No i oczywiście nie omieszkam wspomnieć o wczorajszej wygranej Widzewa w inauguracyjnym meczu Ekstraklasy z Groclinem. Żałuję tylko, że nie mogłem być na al. Piłsudskiego. No ale może do Bełchatowa na następną kolejkę się wybiorę. To w sumie też nie daleko .


Jak chce ktoś zobaczyć bramki z tego spotkania, mogę dać namiary .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Odpowiedz
Nie przepadam za Legią, powiem nawet że ich nie lubię! Ale skoro zdołali się podnieść po stracie bramki to spoko, chylę głowę. Cracovia to pierdoły, powinni utrzymać wynik, ale widać że brak im umiejętności. WISŁA WISŁA!!! szkoda że tylko 1:0 i to jeszcze z karnego


...Widziałem Cię we śnie, Kraken strzeż się!!!
Odpowiedz
Za nami pierwsza kolejka Orange Ekstraklasy:

Wyniki:
Lech Poznań - Wisła Płock 3:2
Arka Gdynia - Korona Kielce 0:3
Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:0
ŁKS Łódź - Pogoń Szczecin 4:0
Widzew Łodź - Groclin Grodzisk 2:1
Górnik Łęczna - GKS Bełchatów 1:3
Legia Warszawa - Cracovia Kraków 3:1
Odra Wodzisław - Zagłębie Lubin 1:0

Największe pozytywne zaskoczenie to postawa beniaminków z Łodzi. ŁKS i Widzew pokazały, że miejsce w Ekstraklasie im się należy choć lepiej jeszcze poczekać z ocenami kilka kolejek. Bardzo się ciesze, że Legia odniosła przekonujące zwycięstwo z Cracovią co może dodać im skrzydeł w meczach el. do LM. Martwi mnie za to postawa dwóch innych naszych eksportowych zespołów czyli Wisły Kraków i Płock. Wisła K. trapiona kontuzjami zagrała słabo i bez polotu z Górnikiem Zabrze. Mam nadzieje, że tego powodem są te kontuzje, a nie błędy Dana Petrescu w przygotowaniach do sezonu. Za to Wisła Płock grała dobrze do pewnego momentu, ale pokazała, że muszą bardzo popracować nad defensywą. Skoro wygrywa się 2-0 w 59 bodajże minucie, a przegrywa się 2-3 w 92 to na pewno nie jest to dobry znak przed meczami w PUEFA. Bardzo ciekawiło mnie jak poradzi sobie Korona bez Grzegorza "Kiełbasy" Piechny. No cóż widać, że pojawił się dobry zastępca w postaci Grzegorza Bonina, który poprowadził do zwycięstwa drużynę z Kielc nad drużyną Arki Gdyni. Zaskoczeniem in minus jest dalsza niemoc Zagłębia, który przegrał z mało budżetową drużyną Odry Wodzisław. Widać, że słaba postawa w meczach z Dynamem Mińsk nie jest przypadkiem. Ogólnie ta kolejka zaskoczyła mnie pięknem gry. Wspaniałe bramki, niesamowite zwroty wyniku meczu Lecha z Wisłą P. oraz duża ilość bramek i sytuacji podbramkowych dobrze prognozuje na ten sezon
Odpowiedz
← Karczma

Piłka Nożna- ogólnie - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...