[BGII] Pozim I - pokój wybranki... - brak ataku golemów?!

Nie następuje atak golemów po przejściu do pokoju - brak klejnotu z rękojeści... itd.


mój mail: piotrgra@gazeta.pl
Osobiście nigdy z czymś podobnym się nie spotkałem. Teoretycznie nawet jeśli rozbroi się pułapkę przy wejściu, to i tak alarm się chyba włącza. A czy to ma w jakiś sposób popchnąć fabułę, bo już nie pamiętam? I jesteś pewien, że poczekaleś wysarczająco długo? One od razu nie przybiegają. Może spróbuj się przespać. I mówisz, że nie ma tego klejnotu, który potrzebny jest do wykucia miecza? Hmm, to tez jest dziwne. A są karwasze +2 KP i kilka mikstur, czy nie ma nic?

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS
Jeśli wyeliminowałeś golemy wcześniej (w takiej małej komnatce), to pomimo alarmu - nikt nie przybiegnie, aby sklepać ci maskę...

Użytkownik Rincewind dnia Jun 19 2006, 07:06 PM napisał

Osobiście nigdy z czymś podobnym się nie spotkałem. Teoretycznie nawet jeśli rozbroi się pułapkę przy wejściu, to i tak alarm się chyba włącza. A czy to ma w jakiś sposób popchnąć fabułę, bo już nie pamiętam? I jesteś pewien, że poczekaleś wysarczająco długo? One od razu nie przybiegają. Może spróbuj się przespać. I mówisz, że nie ma tego klejnotu, który potrzebny jest do wykucia miecza? Hmm, to tez jest dziwne. A są karwasze +2 KP i kilka mikstur, czy nie ma nic?

[post="45174"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Z serwisu gdzie dre kupiłem twierdzą, że to kwestia sterów do grafi i płyty głównej. Coś mi sie wydaje, że to tak na pałę odpisali. Przeinstalowałem, wygenerowałem na nowo i nic. Nie ma klucza do portalu. Kicha.

Użytkownik Guest dnia Jun 19 2006, 09:33 PM napisał

Jeśli wyeliminowałeś golemy wcześniej (w takiej małej komnatce), to pomimo alarmu - nikt nie przybiegnie, aby sklepać ci maskę... 

[post="45188"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



A gdzie jest klucz do portalu? Czy nie w tej komnacie? Bez klucza nie ruszę dalej a z tego co wiem tam powinien być?

Mogę stan gry wysłać jeśli ktos mail poda - tak z ciekawości - może to cos źle..?

Użytkownik Guest dnia Jun 19 2006, 09:33 PM napisał

Jeśli wyeliminowałeś golemy wcześniej (w takiej małej komnatce), to pomimo alarmu - nikt nie przybiegnie, aby sklepać ci maskę... 

[post="45188"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Acha. Golemy stoja jak stały - po prostu alarmu nie ma. Jeśli nie ma rekojeści... to moze i klucza do portalu nie ma?
W komnacie wybranki Irenicusa MUSI być klucz do portalu, klejnot z rękojeści wyrównywacza i bransolety ochrony. Przeszukałeś wszystkie komody i półki? I możesz mi wysłać save'a - adres maila w profilu być powinien...
He is worried about what may happen when he passes on. So am I, but it is something I shall not dwell upon. I shall love him because he is deserving of my love, not because he saved me, not because he is human, not because he is a Hero of Neverwinter. No, I love him for the man he is.

lady Aribeth de Tylmarande




Użytkownik Hawkwood dnia Jun 20 2006, 09:50 PM napisał

W komnacie wybranki Irenicusa MUSI być klucz do portalu, klejnot z rękojeści wyrównywacza i bransolety ochrony. Przeszukałeś wszystkie komody i półki? I możesz mi wysłać save'a - adres maila w profilu być powinien...

[post="45233"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




haha. Wysłałem sava do serwisu i u nich poszło. Atak golemów i klucz jest. Nawet 10 sek. nie czekali. Odpowiedzieli, że specyficzna konfiguracja komputera może spowodowac taego typu błąd ale nie wiedzą co jest nie tak. A komputer nie jest stary: Athlon 2500, Radeon 9800, 512 ramu i oczywiście wszystkie stery najnowsze. Wymiękłem. Co jeszcze mozna zrobić? Chyba system od nowa posstawię - sam nie wiem. Może coś z directX? (9c mam)...?

Użytkownik Guest dnia Jun 21 2006, 05:17 PM napisał

haha. Wysłałem sava do serwisu i u nich poszło. Atak golemów i klucz jest. Nawet 10 sek. nie czekali. Odpowiedzieli, że specyficzna konfiguracja komputera może spowodowac taego typu błąd ale nie wiedzą co jest nie tak. A komputer nie jest stary: Athlon 2500, Radeon 9800, 512 ramu i oczywiście wszystkie stery najnowsze. Wymiękłem. Co jeszcze mozna zrobić? Chyba system od nowa posstawię - sam nie wiem. Może coś z directX? (9c mam)...?

[post="45267"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]




Acha. Ciekawe, że niektóre przedmioty w komodach i schowkach były: np. hełm baldurana, kilka czarów, statuetka żywiołaka. Co do wyszukania przedmiotów mam pewność - na poprzednim kompie kilka lat temu cała grę przeszedłem - stąd moje obecne zdumienie tym bugiem...

KTOS MA POMYSŁ CO MOŻE POWODOWAĆ BRAK "URUCHAMIANIA" NIEKTÓRYCH ZDARZEŃ W GRZE???
Może masz po prostu niespecjalną kopię, a nie oryginał. Proponuję grę odinstalować, zainstalować na nowo i ściągnąć najnowszy możliwy oficjalny patch. Jakby nie pomogło, stworzyć nową drużynę i sprawdzić czy jest to samo.

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS

Użytkownik Rincewind dnia Jun 21 2006, 06:32 PM napisał

Może masz po prostu niespecjalną kopię, a nie oryginał. Proponuję grę odinstalować, zainstalować na nowo i ściągnąć najnowszy możliwy oficjalny patch. Jakby nie pomogło, stworzyć nową drużynę i sprawdzić czy jest to samo.

[post="45275"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Gra oryginalna - ponoć najnowsza wersja. 3 razy instalowalem (raz całe dyski skopiowałem nawet), 3 razy generowałem druzynę - to samo. To chyba rzeczywiście coś z kompem chyba, że jakiegos pliku na moich CD brakuje? Ale czy nie pojawił by sie błąd instalacji?
To się jednak nazywa złośliwość rzeczy martwych. Też miałem takie przypadki, gdzie nikt nie wiedział co zrobić. Proponuję stworzyć już normalną, taka jak chcesz drużynę, dojść do tego miejsca i przesłać komuś save'y, żeby zabrał ten artefakt i wywołał ten alarm, zabił golemy, "zasejwował" i odesłał Ci nowy save. To chyba jedyne wyjście... .

I nadejdzie wkrótce ten dzień...

RTS

Użytkownik Rincewind dnia Jun 22 2006, 12:37 PM napisał

To się jednak nazywa złośliwość rzeczy martwych. Też miałem takie przypadki, gdzie nikt nie wiedział co zrobić. Proponuję stworzyć już normalną, taka jak chcesz drużynę, dojść do tego miejsca i przesłać komuś save'y, żeby zabrał ten artefakt i wywołał ten alarm, zabił golemy, "zasejwował" i odesłał Ci nowy save. To chyba jedyne wyjście... .

[post="45298"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]



Dokładnie tak zrobiłem Poszło bez kłopotu.
Oby dalej było bez takich niespodzianek
← Baldur's Gate
Wczytywanie...