Polskie RPG w magicznych Kaszubach


kaszuby

Ostatnie sukcesy polskich gier ośmieliły wielu twórców, co owocuje dużą liczbą nowych, niejednokrotnie intrygujących projektów. Do takich można zaliczyć tworzoną przez firmę Frozengem grę zatytułowaną "Dungeons of the Amber Griffin", która ma być dungeon crawlerem rozgrywającym w klimacie fantastycznych Kaszub.

Zgodnie z obecnymi informacjami gra ma się inspirować klasykami gatunku z lat 90. XX wieku. Po zebraniu 4-osobowej drużyny ruszymy do lochów celem walki z potworami i zdobywania skarbów, a kolejne zwycięstwa mają nam pozwolić na rozwój umiejętności naszych podkomendnych, w co mają też wchodzić umiejętności pasywne.

W połączeniu z ogromną liczbą przedmiotów i magią daje to dość typowego przedstawiciela tego gatunku. Tym, co ma wyróżniać dzieło, to czerpanie z kaszubskich legend i tradycji, w czym pomaga Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Ma to znaleźć swój wpływ w wyglądzie potworów, lokacjach, a także stosowanym nazewnictwie (choćby w tytule). Warto też wspomnieć iż za muzykę ma odpowiadać Przemysław Ziółkowski, zaś wykonania podejmie się zespół Percival Schuttenbach.

W chwili obecnej premiera jest planowana na 2023 rok, jednak podczas jesiennego Festiwalu Steam Next (3 października) ma zostać udostępniona wersja demonstracyjna, zaś na listopad zapowiedziano początek zbiórki na Kickstarterze celem zdobycia dodatkowych funduszy.

Każde życie, które pochłonę, czyni mnie silniejszym.
Odpowiedz
Zdaje mi się że słowo "onieśmieliły" użyte na początku materiału niweluje cały sens tego zdania, a nawet całego wstępu. Niech no autor zapozna się ze znaczeniem tego słowa. Myślę że raczej powinno tam być użyte słowo "zainspirowały", "rozochociły" lub podobne...
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_Dan* dnia sobota, 23 lipca 2022, 18:06 napisał

Zdaje mi się że słowo "onieśmieliły" użyte na początku materiału niweluje cały sens tego zdania, a nawet całego wstępu. Niech no autor zapozna się ze znaczeniem tego słowa. Myślę że raczej powinno tam być użyte słowo "zainspirowały", "rozochociły" lub podobne...

Też mi się to rzuciło w oczy - pewnie miało być "ośmieliły".
Odpowiedz
← Nowości

Polskie RPG w magicznych Kaszubach - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...