[IWD2] Dobry Paladyn itp

to raczej będzie Ci ciężko gadać paladynem a na zakończenie questu podchodzić kimś kto ma charyzmę 3...ale w sumie Twoja zabawa...
Odpowiedz
ja bym sobie do składu dodał barda i poproblemie. Dajesz człowieka 12 / 14 / 10-12 / 14 / 8-10 / 16 i masz pkt na blef dyplomacje koncentracje +dwa dowolne skile. Walczy taki ubrany w szatę maga jakis dobry miecz+bardzo lekka tarcza (zeby w magii nie przeszkadzala) na siebie bufy typu lustrzane obrazy sily byka i kocie gracje postac ciekawa i nieszablonowa a palek spokojnie moze przyjacetat defendera 18/12/18/13/12-14/reszta uczysz go eksperta w lape jednoreczny miecz (potem cera sumat) najlepsza tarcza i ekspercik na 5pkt i stoisz jak skala (+masz auto bufy) a cera sumat ma takie bajery ze spoko zabijasz.
Odpowiedz
Ja wam napiszę wg mojej opinii jaki paladyn może być najlepszy na pierwszy poziom:
Najlepszy Paladyn wg mnie:

Rasa: 1. Człowiek albo 2. Aasimar
Cechy: dla rasy człowiek
Siła - 18
Zręczność - 4
Kondycja - 18
Inteligencja - 4
Mądrość - 18
Charyzma - 14

Cechy: dla rasy Aasimar
Siła - 18
Zręczność - 4
Kondycja - 18
Inteligencja - 4
Mądrość - 18
Charyzma - 18
Umiejętności: koncentracja, wiedza o pustkowiach, zastraszanie
Atuty: upór byka, ostrożność względem magów, specjalizacja broni duży miecz, wielki miecz, broń drzewcowa
Propozycje dalszego rozwoju:
cechy i umiejętności tylko pod klasę postaci, atuty należy wybierać tylko te same co pod wojownika mimo że będzie ich mniej, broń należy dobrać pod klasę postaci (proponuję duże miecze, wielkie miecze, korbacze, morgenszterny)
Odpowiedz

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Gość_MeteoGhost* dnia środa, 6 kwietnia 2022, 18:28 napisał

Ja wam napiszę wg mojej opinii jaki paladyn może być najlepszy na pierwszy poziom:
Najlepszy Paladyn wg mnie:

Rasa: 1. Człowiek albo 2. Aasimar
Cechy: dla rasy człowiek
Siła - 18
Zręczność - 4
Kondycja - 18
Inteligencja - 4
Mądrość - 18
Charyzma - 14

Cechy: dla rasy Aasimar
Siła - 18
Zręczność - 4
Kondycja - 18
Inteligencja - 4
Mądrość - 18
Charyzma - 18
Umiejętności: koncentracja, wiedza o pustkowiach, zastraszanie
Atuty: upór byka, ostrożność względem magów, specjalizacja broni duży miecz, wielki miecz, broń drzewcowa
Propozycje dalszego rozwoju:
cechy i umiejętności tylko pod klasę postaci, atuty należy wybierać tylko te same co pod wojownika mimo że będzie ich mniej, broń należy dobrać pod klasę postaci (proponuję duże miecze, wielkie miecze, korbacze, morgenszterny)


Zręczność 4? Wiedza o pustkowiach? Broń drzewcowa? Źle.
Zręczność trzeba zostawić na 10 (brak minusów do KP), wiedza o pustkowiach jest bezużyteczna, a jeśli paldek ma walczyć wręcz, to lepiej wziąć topory (bo jest ich sporo i są dobre). Mądrość, o ile nie jest to paladyn Ilmatera, należy zostawić na 10, ew. 12 poziomie (o ile w ogóle zamierzasz sie rozwijać jako paladyn). Charyzmę należy dać ile wlezie (bonusy do rzutów obronnych).
Odpowiedz
Troszkę tej siły powinien mieć ale nie za dużo.
Z tym zwuklasowaniem to nie wiem od kiedy może, ale tego nie rób, bo potem Ci wyjdzie nie za dobra postać. Będzie trochę tego, trochę tamtego i będzie miał kary itd.
Odpowiedz
← Icewind Dale

Dobry Paladyn itp - Odpowiedź

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...